Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:59 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ochotnica
PostNapisane: Pn maja 04, 2009 3:33 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 25, 2007 7:50 pm
Posty: 980
Lokalizacja: Warszawa
Dla amatorów agro/enduro-turystyki Ochotnica jest prawdziwym rajem. To jedna z najdłuższych wsi w Polsce a do tego otaczają ją Gorce ze szczytami Turbacz i Lubań. Okolice Ochotnicy należą do lokalnych górali, nie są terenem Parku Narodowego. Lokalesi z lubością je ujeżdżają od lat, czego dowodem jest fakt, że we wsi jeździ jakieś 40 enduraków i crossówek. Te tereny znają jak własną kieszeń i wszystkie miejsca umieją nazwać, wiedzą z którego żródełka można się bezpiecznie napić krystalicznie czystej wody, gdzie najlepiej poskakać, gdzie zrobić podjazdy a gdzie w końcu można napić się małego piwka na hali.
Lokalesi jeżdżą jak urodzeni na moturach więc sporo można podpatrzyć i naturalnie zapytać. Nie ma na szczęście wywyższania się, śmichów hihów jeśli ktoś nie bardzo daje rade. Zdarzało się, że pomagali nam wyciągać motocykle z chaszczy, odpalać itd.
Ze sprzętów jakie posiadają większość jeździ na 250tkach dwusówach, ale zdarzają się i 450tki w czterosuwie. Kasków raczej nie używają, chyba, że są jakieś ogromne kamienie, nie noszą buzerów ani zbroi a jeżdżą często w trampkach i spodniach moro. Umiejętności im raczej nie brakuje i rzadko lądują na glebie :)
Z ciekawych miejsc zapamiętałem jazdę pod górę potokiem około 4 km, podjazd z mistrzostw Polski w up-hillu zwany Kadubiną, hale z elegancką trawą do podjazdów i ćwiczeń gdzie bez obaw można poskakać i pojeździć na jednym kole czy poprzeskakiwać leżące kłody.
Mieszkaliśmy w samej Ochotnicy u Andrzeja, który wraz z bratem Mietkiem wzięli nas w opiekę, jedzenie pyszne (domowe obiadki, oscypki, lokalne smakołyki w postaci słoniny z grilla, prawdziwa kiełbasa) , wódka jeszcze lepsza a towarzystwo wyborne. Polecam kazdemu takie enduro-wakacje w Ochotnicy a numer telefonu do samego Andrzeja podam na priva jeśli ktoś będzie zainteresowany - można wziąć co to się tam ma w garażu lekkiego, zapakować na przyczepę i przyjechać na kilka dni. Poniżej kilka fotek.

[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 04, 2009 3:42 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 25, 2007 7:50 pm
Posty: 980
Lokalizacja: Warszawa
To proste, tylko trzeba się przekonać i pojechać :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 04, 2009 8:08 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So kwi 19, 2008 10:05 pm
Posty: 509
Lokalizacja: Wrocław/Dobczyce/Brzączowice
Elegancki trip.

My nie zapuszczamy sie w tamte tereny. Jesli nie jezdziesz z lokalesem. to masz praktycznie 80 procent szans na bycie nabitym na kose...

Proste,ciskasz z chlopakami masz luz ,wjedziesz sam...pasztet.

Faktycznie lokalesi z poludnia nie uzywaja kaskow,butow itd...
Tydzien temu ujedzalismy w beskidzie zywieckim. Okolo 22 jak juz ognisko nam gralo,wino sie lalo a kiely swierczaly. przewalil sie obok nas na pelnej manecie koles na full crosiie bez lampy.nic. Lokales. Rano ktos nam powiedziel ze to pewnie "ten i ten " lecial na nocne flirty do panny w bacowce... Zycie!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 04, 2009 9:39 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Dominik - toście sobie polatali :shock:, brawo - super wypad i fotki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 04, 2009 9:41 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Fajnie ,fajnie.
Jak tam Power Kit w hądzie?
Michur, co masz na myśli z tą kosą? Czyżby słynna Polska gościnność tam nie obowiązywała?
Z relacji Domestosa wynika że jest ok.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 04, 2009 9:41 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt cze 03, 2008 2:04 pm
Posty: 107
Lokalizacja: Kraków
Super zdjęcia! Moje aktuane klimaty :D

Mam jedno pytanie: na kierownicy hondy jest 60csx - co to za uchwyt? Touratecha?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 04, 2009 10:14 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 25, 2007 7:50 pm
Posty: 980
Lokalizacja: Warszawa
danek-dr napisał(a):
Fajnie ,fajnie.
Jak tam Power Kit w hądzie?
Michur, co masz na myśli z tą kosą? Czyżby słynna Polska gościnność tam nie obowiązywała?
Z relacji Domestosa wynika że jest ok.


Danek, szkoda, że Cie nie było na zlocie... napewno chętnie bym pogadał i pooglądał Twoją Hądę :) Na zdjęciu jest moja nowa kiera z Handbarami...

Power Kit sprawuje się bez zarzutu a moto lepiej odpala i chodzi niesamowicie. Troszkę mi zbladła po tym jak przejechałem się na 690 Enduro KTM'a.. ale dalej w terenie to mam nadmiar mocy a napewno nie jej brak...


Restive napisał(a):
Super zdjęcia! Moje aktuane klimaty :D

Mam jedno pytanie: na kierownicy hondy jest 60csx - co to za uchwyt? Touratecha?


TO jest uchwyt Garmina do 60 CSX. Sprawuje się bardzo dobrze i jest solidnie wykonany. Zgapiłem na zlocie patencik i się sprawdza, kosztuje jakieś 70 pln a jest leciutki i wytrzymały...

Co do tematu lokalesów to różnie bywa tymbardziej że w górach działki nie grodzone i mogą podjechać zapytać dlaczego jeździsz po ich polach a tym samym mogą być niemili. Lepiej jednak jechać do nich, umówić się że będziesz a przy okazyji się poduczyć od nich. Plus jest taki, że nie kręcisz się jak ... w przerębli a oni znają dobrze trasy i najfajniejsze miejscówki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 05, 2009 6:28 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 3:48 pm
Posty: 518
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
Domestos: fajna dzida, a co do uchwytu rowerowego na 60 to trzeba dodać że warto przepleść tą pętelke szmaciana od GPS przez kierownice :). To już zapewnia 100% bezpieczeństwo i tak mega wypasionego uchwytu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 05, 2009 9:46 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So kwi 19, 2008 10:05 pm
Posty: 509
Lokalizacja: Wrocław/Dobczyce/Brzączowice
danek-dr napisał(a):

Michur, co masz na myśli z tą kosą? Czyżby słynna Polska gościnność tam nie obowiązywała?


Polska goscinnosc wzgledem moto cross/enduro skonczyla sie jakies 3,4 lata temu.

Teraz jadac w gory walczysz nie z moto + terenem tylko z lokalnymi pulapkami + straznikami lesnymi + policja. A co najlepsze z lokalesami. Kazdy chce ciebie zabic. Nie ma sie co dziwic. Ludzie przyjezdzaja i orajaa bez sensu wszytko co na swojej drodze spotkaja.

Moim zdaniem zostalo moze z dwa lata w miare beztroskiego endurzenia. Potem bedzie jak na zachodzie.
Nagonka jest sakramencka na moto.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 06, 2009 11:37 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 25, 2007 7:50 pm
Posty: 980
Lokalizacja: Warszawa
Dlatego też lepiej pojechać i zapłacić kaskę, nażreć się do syta i pojeździć w dobrym towarzystwie. Rozmawiałem z nimi podczas wyjazdu i są gotowi za kaskę obwozić ludzi po górkach w niewielkich grupach. Ceny są śmieszne jak na zakwaterowanie z jedzeniem całodziennym i jeżdżeniem po górkach...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 06, 2009 11:01 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 11:05 am
Posty: 897
Lokalizacja: Wrocław
Dodkładnie, niewiele to kosztuje a z tambylcem latasz na luzie ;)

Fane tereny, ale bez kasku trochę mimo wsio ryzyko...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ochotnica
PostNapisane: Śr wrz 21, 2011 10:10 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt sie 24, 2010 3:11 pm
Posty: 23
Ciekawe czy "Diablik" wie że jest na zdjęciach...? ;) U jakiego Andrzeja mieszkaliście? Zapraszam do mojej teściowej (robi mocne drinki;) Ochotnica Górna, Jamne 154a


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL