Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:06 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 8   [ Posty: 107 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 700
PostNapisane: Śr paź 23, 2019 1:58 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
miotacztruskawek napisał(a):
Mam od niecałych 2Kkm. Wcześniej 120Kkm zrobiłem na 800GS, choć lekko dziabniętym :lol: .
Cenowo sprzęt na pewno nie do pobicia... NO chyba, że przez V-Stroma 650, ale to inna liga :wink: .
O oponach się nie wypowiadam, bo to tylko opony...zawsze można zmienić...
Silnik czuć że jest słabszy niż w 800. W mieście trzeba mocno machać biegałką. W ogóle w okolicy 90km/h ma jakiegoś dziwnego muła. Ale już przy innych prędkościach lata całkiem fajnie :-) . Na pewno jest bardziej stabilny przy wyższych prędkościach. GSem latałem tak do 120km/h, a T7 ostatnio jeszcze przy 160 zachowywał się bardzo fajnie.
W terenie za to bajka. Latałem, skakałem , zawias nie dobija. Zdaje się dość sztywnie ustawiony, dzięki czemu nikczemny sok nie stanowi problemu. Nic nie dobija. Silnik w terenie powiedziałbym jest fajniejszy niż 800. Lubi wysokie obroty, dzięki czemu na 3-cim biegu spokojnie można latać po 100km/h. Dzięki wysokiemu kręceniu moto jest nawet żwawsze i chętniej idzie na koło :twisted: .
Spalanie okolice 5l/100km

[ img ]

[ img ]

[ img ]


a w porónaniu do Afryki jak wypada (widzę że Twój kolega chyba z Tobą na Afryce latał)?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 700
PostNapisane: Śr paź 23, 2019 3:58 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
To Exa Afryka... ta w automacie :lol: . Możesz go sam podpytać :wink: .
Generalnie T7 przy afryce jest mega leciutkim, malutkim rowerkiem. Nie jest wcale mniejszy/niższy, choć widać że cały przód (zbiornik, silnik, czacha) są po prostu mniejsze.
Na drugiej fotce kręciliśmy bączki na piachu i przy czymś takim afryka szła momentem, a T7 trzeba już było trochę pokręcić, ale nie były to jakieś wysokie obroty. Na asfalcie nie mieliśmy okazji się ścigać, ale generalnie wiadomo, że Afryka ma lepsze odejście. Choć T7 jak się rozpędzi spokojnie może trzymać przelotową rzędu 160km/h. Dla mnie teraz ta Jego Afra to ogromny kloc... użytkowo T7 więcej mi pasuje :mrgreen: .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 700
PostNapisane: Pn paź 28, 2019 4:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
miotacztruskawek napisał(a):
To Exa Afryka... ta w automacie :lol: . Możesz go sam podpytać :wink: .
Generalnie T7 przy afryce jest mega leciutkim, malutkim rowerkiem. Nie jest wcale mniejszy/niższy, choć widać że cały przód (zbiornik, silnik, czacha) są po prostu mniejsze.
Na drugiej fotce kręciliśmy bączki na piachu i przy czymś takim afryka szła momentem, a T7 trzeba już było trochę pokręcić, ale nie były to jakieś wysokie obroty. Na asfalcie nie mieliśmy okazji się ścigać, ale generalnie wiadomo, że Afryka ma lepsze odejście. Choć T7 jak się rozpędzi spokojnie może trzymać przelotową rzędu 160km/h. Dla mnie teraz ta Jego Afra to ogromny kloc... użytkowo T7 więcej mi pasuje :mrgreen: .


sam jesteś kloc... ;) . hehehe

a tak serio.. no to tak wyszło że często latamy razem.. Sprowadził mi się na dzielnię i co począć.. zawsze mnie wpakuje w jakąś kabałę i muszę walczyć z materią .. - i masą! :D .

moja Afra to Automat więc cieżka jest nie ma co gadać.. ale na asfalcie powącha spaliny.. ale w piachu czy błocie mnie zostawi.. na szuterkach myślę że polecimy podobnie.. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 700
PostNapisane: Śr paź 30, 2019 5:37 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt sie 21, 2015 10:56 am
Posty: 184
Lokalizacja: Augustów
A do takiej T700 to jakie opony terenowe się zakłada? :)

W testach w gazetach motocyklowych pisze że można założyć dowolne terenowe,
tylko że w rozmiarze 150/70-18 nie ma żadnych terenowych. :D
Najbardziej agresywne jakie znalazłem to Anake Wild.

(dla mnie terenowe to takie, żeby po mokrej leśnej czy polnej śliskiej i pełnej kolein drodze
można było normalnie jechać bez podnoszenia sobie ciśnienia)

Na taką szeroką felgę można założyć 6daysy, comp4, S12 czy coś podobnego z rozmiaru 140/80-18 ??

Dla mnie to bardzo ważne pytanie - bo jak nie można założyć prawdziwej terenowej gumki to po co przepłacać 10 tyś?
Nowego V-strom 650 za 31tyś można kupić. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Nowa Tenere 700
PostNapisane: Śr paź 30, 2019 6:09 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So mar 14, 2009 8:04 am
Posty: 496
Lokalizacja: Słomianki k. Babilonu
Można założyć 140kę na szerokość. Nie powinno zaszkodzić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 700
PostNapisane: Śr paź 30, 2019 8:33 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
WD40 napisał(a):
A do takiej T700 to jakie opony terenowe się zakłada? :)

W testach w gazetach motocyklowych pisze że można założyć dowolne terenowe,
tylko że w rozmiarze 150/70-18 nie ma żadnych terenowych. :D
Najbardziej agresywne jakie znalazłem to Anake Wild.

(dla mnie terenowe to takie, żeby po mokrej leśnej czy polnej śliskiej i pełnej kolein drodze
można było normalnie jechać bez podnoszenia sobie ciśnienia)

Na taką szeroką felgę można założyć 6daysy, comp4, S12 czy coś podobnego z rozmiaru 140/80-18 ??

Dla mnie to bardzo ważne pytanie - bo jak nie można założyć prawdziwej terenowej gumki to po co przepłacać 10 tyś?
Nowego V-strom 650 za 31tyś można kupić. :)


TKC 80 są w tym rozmiarze...
No chyba że to nie terenowa opona... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 700
PostNapisane: Cz paź 31, 2019 9:17 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
T7 ma jedną z najwęższych obręczy...18x4.0". Aktualnie mam Motoza Enduro 6 właśnie w rozmiarze 140. Moto trochę myszkuje na podłużnych nierównościach, ale w terenie sobie radzi.
Porównanie do VStroma jest nietrafione, to dwa różne światy :wink: .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 700
PostNapisane: Cz paź 31, 2019 11:20 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
Ja mam w 950 felgę 4 cale, najlepiej układająca się oponą jak dotąd była pirelli scorpion rally, szeroki ładny balon, wszystkie inne są raczej bardziej kwadratowe, michelin desert, motoz desert, mitas e012 chociaż jest bardziej zaokraglony po bokach. Oczywiście chodzi mi wszystko o rzmiar 140-80-18.

TKC to szosowa guma a nie terenowa, wybijcie to sobie z głowy raz na zawsze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 700
PostNapisane: Cz paź 31, 2019 3:51 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
marcinjunak napisał(a):
Ja mam w 950 felgę 4 cale, najlepiej układająca się oponą jak dotąd była pirelli scorpion rally, szeroki ładny balon, wszystkie inne są raczej bardziej kwadratowe, michelin desert, motoz desert, mitas e012 chociaż jest bardziej zaokraglony po bokach. Oczywiście chodzi mi wszystko o rzmiar 140-80-18.

TKC to szosowa guma a nie terenowa, wybijcie to sobie z głowy raz na zawsze.


Dobrze,ale dyskutujemy o założeniu jej do T7 która nie jest lekkim motocyklem do latania po bagnie tylko turystycznym enduro i moim skromnym zdaniem TKC jest oponą dedykowaną do takiego rodzaju motocykla.Większość czasu T7 jednak zapewne spędzi na asfalcie (więc TKC jak znalazł) a po zjezdzie w rozsądny teren równiez się sprawdzi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 700
PostNapisane: Cz paź 31, 2019 7:16 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt kwi 08, 2011 11:42 pm
Posty: 217
Przerabiałem TKC w 690E i IMO: bardzo dobrze się jeździ po czarnym, w offie ujdzie. Ale to koniec zalet. Tył dla mnie na 3-4kkm (góóóra) a poza tym są mięciutkie i od byle czego łapałem kapcia. Do zastosowań WD40 nie polecam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 700
PostNapisane: Cz paź 31, 2019 7:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
O TKC tyle opinii ile użytkowników :)
Zjechałem komplet w XT1200Z po czarnym, szutrach i nawet błocie i brei. Wybrałem sie kiedyś z Tomkiem (Krzyżak) na deszczowy weekend mazurski. Krzyżaka 990 ADV z trakcją radził sobie świetnie (nie pamiętam co za gumę miał założoną) ja nadrabiałem rozpędem i uślizgami z ciśnieniem 2.0 bara. ale nigdzie nie trzeba było jej wyciągać.

Lubię TKC i na pewno przód wrzucę jako kolejną do XTZ 750. Tył natomiast zostawię Mefo MFC 12 140/80 bo jest po prostu świetna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 700
PostNapisane: Cz paź 31, 2019 7:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Ładne rzeczy sie tu dzieją :)
Miotacztruskawek na nowej Teresie zasuwa , a Ex z Kata na Hondę się przesiadł i to jeszcze w wersji "melex" :mrgreen:
Moje gratulacje :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 700
PostNapisane: Pt lis 01, 2019 5:06 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
Wszystko zależy jak chcesz się bawić na asfalcie i jak w lesie. Zjeździłem w sumie 5 kompletów tkc, ... guma na wyjazd urlopowy jak dla mnie, taka Albania czy Czarnogóra z dojazdem autostradą a potem trochę jazdy po górach, 6-7 tys wytrzyma spokojnie a najważniejsze że podnóżki można przycierać w złożeniach.
Natomiast do jazdy w koło komina zakładam tylko i wyłącznie kostki jak Miechelin desert i temu podobne. Dopiero wtedy w lesie jest zabawa i czujesz się pewnie w błocie, piachu i temu podobne.

T7 jak waży 200kg to wtedy na takich oponach czuć kontrole nad motocyklem, przyspiesza i hamuje a nie non stop mieli tylko i się nie odpycha jak ciśniesz gaz.

Ale do pyrkania na grzyby to faktycznie tkc będzie robić robotę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 700
PostNapisane: So lis 02, 2019 10:11 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
sylwester napisał(a):
Ładne rzeczy sie tu dzieją :)
Miotacztruskawek na nowej Teresie zasuwa , a Ex z Kata na Hondę się przesiadł i to jeszcze w wersji "melex" :mrgreen:
Moje gratulacje :!:

Życie... Mój Rzepak trochę się posunął w przebiegu... To jest moje ostatnie zdjęcie szafy, ale pchnąłem go jeszcze troszkę dalej. Inaczej nie można było.

[ img ]

Ale płakałem :wink: .

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowa Tenere 700
PostNapisane: N lis 03, 2019 8:05 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Przy takich przebiegach to tylko prośba do Ciebie, żebyś zapodał co jakiś czas info na forum o kondycji T7 i ew. naprawach. Przygody też będą mile widziane 8)
Czaje się na zakup jednak jeszcze nie teraz..


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 8   [ Posty: 107 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL