Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:09 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: komplet odzieży do 3000 zł
PostNapisane: Pn paź 29, 2018 5:09 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pt paź 13, 2017 10:00 pm
Posty: 11
Witam

przymierzam się do zakupu nowych ciuchów na najbliższe kilka sezonów. I tu chciałbym prosić o radę i mądre słowo.

Jeśli chodzi o spodnie i kurtkę to zakładam budżet 3000zł. Obecnie używam budżetowego zestawu Reberholn Cuby 3 pro. Kurtka jest spoko, ale spodnie to kaszana straszna. Dlatego też w pierwszej kolei zakupił bym spodnie a jak zwycieram kurtkę to dokupię nową do kompletu. Tak więc budżet jest nieco elastyczny w granicach rozsądku.

Priorytet to oczywiście bezpieczeństwo, dalej komfort, trwałość i wentylacja :) Zestaw pod jazdą ADV krótsze i dłuższe wyprawy. Jeżdżę 50/50 on/off i zależy mi na tym by spodnie oprócz tras asfaltowych zdawały egzamin w offie. np, żeby można było wsadzić zestaw nagolenników pod spód albo na wierzch(na obecne nie wejdą bo są zbyt grube)

z góry dzięki za pomoc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: komplet odzieży do 3000 zł
PostNapisane: Pn paź 29, 2018 9:57 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 8:40 pm
Posty: 581
Akurat wczoraj wystawiłem w dziale sprzedam: viewtopic.php?f=12&t=18938 :wink:

Komplet sprawdził się przez dwa tygodnie w Himalajach (off/on), w temp. od -5 do +30 st. C. Najwyższej jakości materiały, protektory barkowe i łokciowe SAS-TEC®, klapki wentylacji na magnesy (podczas jazdy jedną ręką spokojnie odepniesz/zapniesz), podwójne podpinki itp.- więcej info: http://modeka.pl/produkty-lista/panamericana

Nie piszę tego tylko dlatego, że sprzedaję ale uczciwie muszę przyznać, że to najlepszy komplet Modeki, jaki dotąd testowałem. Dobrze przemyślalny... :idea:

Jakbyś miał więcej pytań - dzwoń: 69trzy35jeden97zero


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: komplet odzieży do 3000 zł
PostNapisane: Wt paź 30, 2018 12:59 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N sie 14, 2016 3:53 pm
Posty: 61
Klim Traverse. Trochę więcej niz 3000 ale warto.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: komplet odzieży do 3000 zł
PostNapisane: Śr paź 31, 2018 12:34 pm 
Świeżak

Dołączył(a): N lip 22, 2018 8:37 am
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
IXS Montevideo 2 Spodnie Caracas 2 Znacznie taniej :) ok 1800zł

Wentylacja POWER TURBO WICHURA

Też warto

Czuwaj


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: komplet odzieży do 3000 zł
PostNapisane: Cz lis 01, 2018 9:02 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 23, 2013 11:41 pm
Posty: 494
Lokalizacja: Szczecin
Generalnie zasada jest prosta. Celując w ubiór za ok 3000 zł pewnie masz na myśli ubiór całoroczny czyli z membraną. A jesli ma być membrana to musi byc GORETEX. I nie ważne na jakiego producenta się zdecydujesz. Membrana musi być od Goretexa albo wcale. Ja chyba przerobiłem połowe ty wszystkich super duper ceratexów, srexów, sympatexów...... Oczywiście ciuchy z Goretexem są drogie ale teraz masz czas wyprzedaży i promocji. Osobiście nigdy już nie kupię innej membrany. To wszystko ściema i działa jak cerata. Wolę ciuchy bez membrany i wolę zmoknąć, zmarznąc niż być mokry od własnego potu, bo tak niestety działają te wszystkie zamienniki. Ciężka prawda jest taka, że nikomu na swiecie nie udało się podrobić technologi Goretexa, nawet tym dużym i bogatym producentom.
Mojemu koledze udało się kupić cały komplet Rev'ita model Neptune GTX za 2500 zł. Łatwo nie będzie ale może się uda coś na wyprzedażach. Powodzenia w poszukiwaniach. I nie ulegaj emocjom bo później się dwa razy traci ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: komplet odzieży do 3000 zł
PostNapisane: Cz lis 01, 2018 10:24 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lut 16, 2016 3:02 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Lębork
Ile ludzi tyle doświadczeń i tyle opinii.

Rozwiązanie wpinanej membrany nie do końca jest idealnym rozwiązaniem a tym bardziej gdzie trzeba za to rozwiązanie słono zapłacić. Moim zdaniem lepiej kupić zestaw, powiedzmy tańszy, w którym skupiamy się na tym aby był trwały, lekki, a nade wszystko dobrze wentylowany i w którym dobrze sie czujemy i w którym jest wpinana membrana ale bardziej w celu ochrony przed wiatrem (chłodem) lub krótkiej jazdy w deszczu, a do zestawu wozić dobrą oddychającą przeciw deszczówkę.
Minusy wpinanych membran jak dla mnie, jazda w mokrej wierzchniej warstwie, upierdliwe wpinanie membrany na trasie w szczególności spodni. Gorąco na postoju.

Innym wartym uwagi rozwiązaniem na każdą pogodę i jazdę off jest rozwiązanie które ma Touratech, czyli dwie oddzielne warstwy ale wiadomo cena. Takie rozwiązanie można było znaleźć u Hein Gericke czyli zestaw Travelmate. Niestey firma zbankrutowała, a szkoda. Mam spodnie z tego zestwu i jestem bardzo zadowolony, niestety kurtki już nie zdążyłem kupić przed tym jak firma padła.

Od niedawna testuje kurtkę Helda Hakuna i jestem bardzo zadowolony, dobre wykonanie, dopasowanie, lekka i super wentylowana.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: komplet odzieży do 3000 zł
PostNapisane: Pt lis 02, 2018 11:43 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 23, 2013 11:41 pm
Posty: 494
Lokalizacja: Szczecin
Mam podobne doświadczenia jak kolega wyżej. Z tymi wypinanymi membranami to skomplikowana sprawa jest :) Kiedyś się uparłem, że to będzie najlepsze rozwiązanei dla mnie i kupiłem sobie kombinezon BMW Rallye. Dziś już praktycznie nie zakładam mebran do tego kombinezonu bo:
1. Jak już pada to musisz się zatrzymać i w samych gaciach stojąc na drodze zmarznęty montować membrane do środka, bez sensu....
2. Jak Cie zmoczy to co prawda jesteś suchy dzięki membranie ale zewnętrzna część ubrań jest cała przesiąknieta wodą i też do dupy sie w czymś takim czuję.
3. Używam tego kombinezonu do jazdy latem bo dzięki brakowi membrany jest najbardziej przewiewnym i komfortowycm ciuchem na świecie. 45 stopniowe upały w nim niestraszne.
4. Jak pada wskakuje w kombinezon membranowy wojskowy bo to mi najbardziej pasuje.
Zintegrowany Goretex jest moim zdaniem najlepszy, ale każda membrana powoduje męki i cierpienie powyzej 25 stopni :(

Teraz muszisz sam podjąć decyzję :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: komplet odzieży do 3000 zł
PostNapisane: Pt lis 02, 2018 11:12 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 1:08 pm
Posty: 1177
Lokalizacja: Okolice Białowieży
Za kilka dni będzie dokładnie 8 lat jak jeżdżę w zestawie BMW Rallye 3.

Bierz bez zastanowienia. :)

Wszyscy znajomi dziwią się jak może mi być zimno. Rallye jest bardzo przewiewne. Materiał jest cudowny.

Membrany na nogi prawie nigdy nie zakładam, wystarczają kalesony + spodnie. Membranę na górę ubieram dość często, bo kurtka niby gruba, pancerna, ale przewiewna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: komplet odzieży do 3000 zł
PostNapisane: Wt lis 06, 2018 4:29 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pt paź 13, 2017 10:00 pm
Posty: 11
No i daliście mi do myślenia.

W sumie do jazdy w deszczu mam kombinezon. Z membran korzystam rzadko, najczęściej wpinam już na starcie jeśli ma być deszcz. I tak sobie myślę czy by nie iść w jednowarstwową odzież tj np: REVIT Cayenne Pro ? są teraz do wyrwania za 1200zł

I tak mam dobry kombinezon przeciwdeszczowy, szybko ubieralny. A na zimne pogody zawsze można dać odzież termoaktywną której mam multum...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: komplet odzieży do 3000 zł
PostNapisane: Wt lis 06, 2018 7:28 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr gru 21, 2016 8:28 am
Posty: 15
Moim zdaniem, jeśli kurtka ma być przewiewna latem, to wypinana membrana jest bardzo przydatna w chłodniejsze dni, tak poniżej 18 stopni. Bez tego byłoby mi za zimno. Warstwę ocieplającą można chyba sobie podarować i zastąpić polarem, z drugiej strony jak jest membrana to i podpinka na ogół jest w zestawie. Na deszcz oczywiście osobna przeciwdeszczówka, dwuczęściowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: komplet odzieży do 3000 zł
PostNapisane: Cz lis 08, 2018 8:17 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 27, 2015 5:41 pm
Posty: 520
Lokalizacja: Bydgoszcz
Held hakuna matata 2


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: komplet odzieży do 3000 zł
PostNapisane: Wt lis 13, 2018 3:19 pm 
Świeżak

Dołączył(a): N mar 13, 2016 10:21 am
Posty: 9
Modelka Tacoma. 2.400pln


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: komplet odzieży do 3000 zł
PostNapisane: Śr mar 04, 2020 3:26 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt wrz 30, 2014 6:44 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Warszawa
BMW komplet enduroguard - jeżdżę od roku, polecam - a można znaleźć w okolicach 3200 komplet. Trzeba dobrze szukać :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: komplet odzieży do 3000 zł
PostNapisane: Cz mar 05, 2020 12:23 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 16, 2010 10:17 pm
Posty: 914
Lokalizacja: Łódź
KLim Traverse.
Doskonały set GORE-TEX.
Duży plusem jest brak wypinanej membrany, przy której jadąc dalej po deszczu masz przemoczoną kurtkę i katar murowany.
Na upał otwierasz suwaki i masz przeciągi.
W deszczu masz suchutko w środku.
A jak zimno to wkładasz cokolwiek pod spód - polar, koszulę, sweter czy co tam innego masz do noszenia po jeździe.
Taki set wielokrotnie sprawdził mi się w naprawdę skrajnych warunkach pogodowych.
No i Klim to Klim - fenomenalna jakość materiałów i wykonania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: komplet odzieży do 3000 zł
PostNapisane: So mar 07, 2020 3:23 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt sie 21, 2015 10:56 am
Posty: 184
Lokalizacja: Augustów
A jak tam jest ze spodniami w tym komplecie KLim Traverse.
Chodzi mi o to czy tam pod spodnie ortezy wejdą :)

Przymierzałem się do tego ubranka, ale w realu go nigdzie nie widziałem.
A na obrazkach te nogawki jakoś za szeroko nie wyglądają.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL