Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:42 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: MACEDONIA - poszukiwane info
PostNapisane: N lip 09, 2017 12:54 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 29, 2014 11:15 am
Posty: 449
Lokalizacja: Kraków
Hola!

Obecnie przygotowuję wyjazd dla grupy zapaleńców turystyczno offowych na motorach >200kg
Plan jest taki aby zaciągnąć moty do Skopje (lub w inne miejsce) i z tamtąd ruszyć na podbój kraju Aleksandra WIelkiego.

Jest kilka miejscówek które już mam zaplanowane.
Ale ważniejsze jest dla mnie sypytanie was o pomoc

1) poszukuję miejscówki (hotel, pensjonat, szczerzony parking) na ok 7-10dni gdzie będę mógł zostawić samochód z przyczepą 6m
Jak najbardziej odpłatnie, bo wiadomo chce aby było strzeżone na ile się da)

2) traków po macedońskich górach dla cięższych motorów z zacięciem terenowym.
W planie jest również zwiedzanie różnych miejsc w tym kanionu Matka czy powiedzmy jakiś klasztorów/cerkwi na trasie.

3) czego warto/należy unikać?

W planie zapasowym mamy również Albanię, jeśli np MCD będzie lało.
Lub po porstu skoczyć nad morze do Sarandy czy jakieś góry w okolicach PN Kobatar.

Plan dopiero się rysuje ale jeśli ktoś ma ciekawe podpowiedzi bardzo proszę.
Wyjazd nie jest komercyjny, a przyjacielski więc nie pomagacie budować mojego impreium finansowego. Jak wrócę będę się dzielił zarówno informacjami jak i track'ami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MACEDONIA - poszukiwane info
PostNapisane: N lip 09, 2017 9:26 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt lip 01, 2014 12:58 pm
Posty: 62
Buenas tardes,
nie wiem jak tam sytuacja, bo swego czasu o coś się poróżnili między sobą i gorąco tam było ale jak mniemam się wywiedziałeś w temacie.

1. Na północnym zachodzie masz park narodowy Mavrovo. Możesz sobie podjechać w pięknych okolicznosciach przyrody eleganckim szutrem pod stare przejscie do Kosowa, które jest nieczynne. Wracając odbijasz w prawo i drapiesz się do góry obok tancbudy pograniczników Strezimir aż do bacówki, z której to możesz udać się na na fajną górkę o nazwie Korab. Ile się tam wchodzi to spytaj Sowizdrzała i dodaj ze 4 godziny. :lol:
W tym samym parku masz Galicnik - najwyżej położoną wioskę w Macedonii. Dojazd niestety asfaltem ale ładnie tam.

2. Niżej na południe masz standardowe: Ochryd i Prespa i leżący między nimi park Galicica.
Od Mavrova mozesz sobie dojechać po stronie macedońskiej albo jak wolisz "lepszą" drogę to po albańskiej przez Stebleve i Librazhd - nie wiem tylko jak bardzo lubisz swoich kumpli. :mrgreen:

3. Na wschodzie Macedonii masz szczyt Kajmakcalan na granicy z Grecją. Fajna opcja na całodniowy wypad, można pokimać w miasteczku Bitola i z samego rana zaatakować na moto. Wjazd nie jest trudny ale też nie jest to lajtowy szuterek. Na górze masz kaplicę jak chcesz się do niej dostać pod same drzwi na moto to musisz na nielegalu wbić sie do Grecji.
Tak to wygląda:
https://www.youtube.com/watch?v=L7dHXZnzqI4
https://www.youtube.com/watch?v=opUdvQAE-GQ

4. W centralnej częsci kraju polecam starą drogę z Prilep do Weles, na mapie googlowej oznaczona jako R 1312. Jakieś 60 km szutru przez totalne zadupia. Można wtedy zakimać za Prilepem nad jeziorem Prilepskim.

To tyle co pamiętam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MACEDONIA - poszukiwane info
PostNapisane: Pn lip 10, 2017 10:13 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 29, 2014 11:15 am
Posty: 449
Lokalizacja: Kraków
Wielkie dzięki za info
Już chyba dwa punkty miałem na liście, ale teraz się potwierdziły

Jak z jeżdzeniem po drogach leśnych, górach etc?

Z tego co wiem, sytuacja geopolityczna się już trochę uspokoiła, i nie powinno być zabawy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MACEDONIA - poszukiwane info
PostNapisane: Pn lip 10, 2017 9:13 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt lip 01, 2014 12:58 pm
Posty: 62
Borowa napisał(a):

Jak z jeżdzeniem po drogach leśnych, górach etc?



Jak na Bałkanach. Wjezdzasz do lasu czy w góry i jedziesz. I w miarę spokojnie, to nie Bośnia, gdzie lepiej sprawdzonymi trackami się poruszać i lać na środku drogi. Chociaż tam też już sporo rozminowują.
Przypomniał mi się jeszcze warty odwiedzenia monastyr świętego Nauma - to nad Jeziorem Ochrydzkim.
Jak byś potrzebował kemping nad Ochrydą to też mogę polecić. Żarcie mają do dupy ale podejście do klienta na najwyższym poziomie. Mały rodzinny interes.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MACEDONIA - poszukiwane info
PostNapisane: Pn lip 10, 2017 9:17 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 29, 2014 11:15 am
Posty: 449
Lokalizacja: Kraków
Dzięki
Jeszcze nie wiemy gdzie będziemy startować.
Generalnie teraz szukam miejscówki do rozładunku motorów jak i pozostawienia samochodu z przyczepa na tydzien


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MACEDONIA - poszukiwane info
PostNapisane: Cz lip 13, 2017 11:58 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 29, 2014 11:15 am
Posty: 449
Lokalizacja: Kraków
Navaja napisał(a):
Borowa napisał(a):

Jak z jeżdzeniem po drogach leśnych, górach etc?




Jak byś potrzebował kemping nad Ochrydą to też mogę polecić. Żarcie mają do dupy ale podejście do klienta na najwyższym poziomie. Mały rodzinny interes.



O który Camping ci chodzi?
Jak z dojazdem do niego - chodzi mi o szerokość drogi, aby nie pchać się dużym samochodem z 6m lawetą i nie mieć gdzie manewrować


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MACEDONIA - poszukiwane info
PostNapisane: Cz lip 13, 2017 9:34 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt lip 01, 2014 12:58 pm
Posty: 62
O ten:
https://campingrino.com

Ale lawety 6 metrowej tam nie wstawisz. Za mały.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL