Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:17 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 69 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przygotowania do wyjazdu w Pamir - parę pytań.
PostNapisane: Pn sty 16, 2017 9:23 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2015 4:43 am
Posty: 297
Dokładnie tędy planuję jechać, jeden z kolegów leciał w zeszłym roku, bez najmniejszych problemów. Z tym, że w Rosji kierujemy się na dół przez Rostów, Nalczyk i dalej Władykaukaz bo my na południe się kierujemy Gruzja, Armenia, Iran.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przygotowania do wyjazdu w Pamir - parę pytań.
PostNapisane: Wt sty 17, 2017 9:43 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): So mar 12, 2016 5:13 pm
Posty: 91
Lokalizacja: Szczecin
Emek napisał(a):
Dokładnie tędy planuję jechać, jeden z kolegów leciał w zeszłym roku, bez najmniejszych problemów. Z tym, że w Rosji kierujemy się na dół przez Rostów, Nalczyk i dalej Władykaukaz bo my na południe się kierujemy Gruzja, Armenia, Iran.

Dzięki za info :-)
pozdrawiam trolik


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przygotowania do wyjazdu w Pamir - parę pytań.
PostNapisane: Wt sty 17, 2017 11:05 am 
Rzorzo napisał(a):
Co do bazy wspinaczy pod Pikiem Lenina - w 2015 potrzebna było jakieś pozwolenie - pogonili nas mundurowi - odjechaliśmy parę kilosów na zad i nie było problemów.

Byłem pod Pikiem Lenina wiele razy i gdybym jechał kolejny raz, dalej nie pchałbym się do turbazy dla jej zaliczenia.
Pozwolenie nie jest wymagane ale wśród agencji są zdania podzielone. Nie wiem, czy teraz na rogatkach w Sary Tasz jest posterunek? Jeżeli jest, to nie należy mówić, że się było (lub jedzie) pod Pik Lenina i tyle.
Lepiej w Karakolu (Przewalsku) załatwić sobie permit (dla bojaźliwych) na pogranicze kirgisko-kitajskie. Tam dopiero można sobie pojeździć. Trzeba tylko czekać dwa, trzy dni na załatwienie, bo jest spora kolejka chętnych. My z kumplem żeśmy je olali. Region oferuje spektakularne panoramy (na Tien Szan) i niesamowite kaniony w okolicach przełęczy Bedel gdzie pierwszy raz (i jedyny) widziałem kozły Marco Polo w naturze. Tamże jedliśmy z kumplem ich mięso.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Przygotowania do wyjazdu w Pamir - parę pytań.
PostNapisane: Wt sty 17, 2017 12:05 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So mar 12, 2016 5:13 pm
Posty: 91
Lokalizacja: Szczecin
Elwood napisał(a):
Rzorzo napisał(a):
Co do bazy wspinaczy pod Pikiem Lenina - w 2015 potrzebna było jakieś pozwolenie - pogonili nas mundurowi - odjechaliśmy parę kilosów na zad i nie było problemów.

Byłem pod Pikiem Lenina wiele razy i gdybym jechał kolejny raz, dalej nie pchałbym się do turbazy dla jej zaliczenia.
Pozwolenie nie jest wymagane ale wśród agencji są zdania podzielone. Nie wiem, czy teraz na rogatkach w Sary Tasz jest posterunek? Jeżeli jest, to nie należy mówić, że się było (lub jedzie) pod Pik Lenina i tyle.
Lepiej w Karakolu (Przewalsku) załatwić sobie permit (dla bojaźliwych) na pogranicze kirgisko-kitajskie. Tam dopiero można sobie pojeździć. Trzeba tylko czekać dwa, trzy dni na załatwienie, bo jest spora kolejka chętnych. My z kumplem żeśmy je olali. Region oferuje spektakularne panoramy (na Tien Szan) i niesamowite kaniony w okolicach przełęczy Bedel gdzie pierwszy raz (i jedyny) widziałem kozły Marco Polo w naturze. Tamże jedliśmy z kumplem ich mięso.

Dzięki i proszę o więcej takich informacji-nawet jeśli my nie skorzystamy to zostaną tu dla innych.
Nie wiem na co nam starczy czasu, ale zawsze dobrze mieć więcej pomysłów niż mniej :-)
pozdrawiam trolik


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przygotowania do wyjazdu w Pamir - parę pytań.
PostNapisane: Śr sty 18, 2017 8:18 pm 
Nie mam więcej uwag.


Ostatnio edytowano So gru 16, 2017 10:12 pm przez Elwood, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł: Re: Przygotowania do wyjazdu w Pamir - parę pytań.
PostNapisane: Śr sty 18, 2017 9:10 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So cze 28, 2008 8:41 pm
Posty: 61
Lokalizacja: Tarnów
Elwood napisał(a):
Rzorzo napisał(a):
Co do bazy wspinaczy pod Pikiem Lenina - w 2015 potrzebna było jakieś pozwolenie - pogonili nas mundurowi - odjechaliśmy parę kilosów na zad i nie było problemów.

Byłem pod Pikiem Lenina wiele razy i gdybym jechał kolejny raz, dalej nie pchałbym się do turbazy dla jej zaliczenia.
Pozwolenie nie jest wymagane ale wśród agencji są zdania podzielone. Nie wiem, czy teraz na rogatkach w Sary Tasz jest posterunek? Jeżeli jest, to nie należy mówić, że się było (lub jedzie) pod Pik Lenina i tyle.
Lepiej w Karakolu (Przewalsku) załatwić sobie permit (dla bojaźliwych) na pogranicze kirgisko-kitajskie. Tam dopiero można sobie pojeździć. Trzeba tylko czekać dwa, trzy dni na załatwienie, bo jest spora kolejka chętnych. My z kumplem żeśmy je olali. Region oferuje spektakularne panoramy (na Tien Szan) i niesamowite kaniony w okolicach przełęczy Bedel gdzie pierwszy raz (i jedyny) widziałem kozły Marco Polo w naturze. Tamże jedliśmy z kumplem ich mięso.



Mundurowi byli w turbazie, spaliśmy nieopodal 8)

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przygotowania do wyjazdu w Pamir - parę pytań.
PostNapisane: Cz sty 19, 2017 9:29 am 
Jak pisałem, okolica oferuje lepsze miejscówki do biwakowania.


Ostatnio edytowano Cz sty 19, 2017 9:15 pm przez Elwood, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: Przygotowania do wyjazdu w Pamir - parę pytań.
PostNapisane: Cz sty 19, 2017 9:59 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lut 08, 2015 2:08 pm
Posty: 430
Lokalizacja: Radom
Pytając o Ukrainę, to miałem na myśli.

http://kresy24.pl/wp-content/uploads/20 ... kraina.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przygotowania do wyjazdu w Pamir - parę pytań.
PostNapisane: Cz sty 19, 2017 10:45 am 
W 2015-tym jechałem dokładnie tą trasą i miałem trochę problemów. Pusta granica, to wzięli mnie Ruscy w obroty, co mi się do tej pory tylko raz prztyrafiło.


Ostatnio edytowano Cz sty 19, 2017 9:17 pm przez Elwood, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: Przygotowania do wyjazdu w Pamir - parę pytań.
PostNapisane: Cz sty 19, 2017 11:07 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 9:56 pm
Posty: 57
Lokalizacja: Reszel
Carlos69 napisał(a):
Pytając o Ukrainę, to miałem na myśli.

http://kresy24.pl/wp-content/uploads/20 ... kraina.jpg


Nieaktualna wstawka sprzed 2,5 roku :oops: .
Zona ATO na północy się skurczyła, za to na południu sięga morza Azowskiego, bo separatyści stoją w Nowoazowsku, więc przejście pd. przez Mariumpol niewykonalne.
Tylko, że tranzytem to bez sensu jest, bo szybciej/taniej wyjdzie przez Sumy, lub Charków wyjechać, zamiast przez Starobielsk, Markiwka/Kantemirowka (rus).
Przejście Milowe/Czertkowo dwustronne. Krasna Taliwka (ukr) może nie działać, ze względu na bliskość bajzlu. Równie mi tak miejscowi w rosyjskim Milerowie powiedzieli jak chciałem wyjechać tamtędy na Ukraine w ub.r., tyle, że Rosjanie są mocno zindoktrynowani. Oficjalnie przejście (wg. strony ukraińskiego SG) czynne było.
Reasumując:
Tranzyt: Charków ew. Sumy wyjazd.
Poznawczo: można przez pn Donbas (Swiatohorsk, Sławiańsk) i Ługańszczyznę. W każdym bądź razie poza zoną ATO na którą i tak nie wjedziecie asfaltem, bo obstawiona przez ukraińskie blogposty, jest bezpiecznie za dnia. Na check pointach w każdym bądź razie nie łupią.
Z minusów słabe drogi dlatego czasowo będziecie na pewno stratni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przygotowania do wyjazdu w Pamir - parę pytań.
PostNapisane: Pn sty 23, 2017 9:16 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): So mar 12, 2016 5:13 pm
Posty: 91
Lokalizacja: Szczecin
Luti napisał(a):
Carlos69 napisał(a):
Pytając o Ukrainę, to miałem na myśli.

http://kresy24.pl/wp-content/uploads/20 ... kraina.jpg


Nieaktualna wstawka sprzed 2,5 roku :oops: .
Zona ATO na północy się skurczyła, za to na południu sięga morza Azowskiego, bo separatyści stoją w Nowoazowsku, więc przejście pd. przez Mariumpol niewykonalne.
Tylko, że tranzytem to bez sensu jest, bo szybciej/taniej wyjdzie przez Sumy, lub Charków wyjechać, zamiast przez Starobielsk, Markiwka/Kantemirowka (rus).
Przejście Milowe/Czertkowo dwustronne. Krasna Taliwka (ukr) może nie działać, ze względu na bliskość bajzlu. Równie mi tak miejscowi w rosyjskim Milerowie powiedzieli jak chciałem wyjechać tamtędy na Ukraine w ub.r., tyle, że Rosjanie są mocno zindoktrynowani. Oficjalnie przejście (wg. strony ukraińskiego SG) czynne było.
Reasumując:
Tranzyt: Charków ew. Sumy wyjazd.
Poznawczo: można przez pn Donbas (Swiatohorsk, Sławiańsk) i Ługańszczyznę. W każdym bądź razie poza zoną ATO na którą i tak nie wjedziecie asfaltem, bo obstawiona przez ukraińskie blogposty, jest bezpiecznie za dnia. Na check pointach w każdym bądź razie nie łupią.
Z minusów słabe drogi dlatego czasowo będziecie na pewno stratni.

Dzięki bardzo za konkretne info!
pozdrawiam trolik


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przygotowania do wyjazdu w Pamir - parę pytań.
PostNapisane: So mar 11, 2017 12:11 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt lut 02, 2010 11:29 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Wrocław
Dalszy ciąg przygotowań...

Pytanko o nawigację.
Czy FreeNavigator map factora da radę na całej trasie?
W górach też?
W wersji na kompa drogi są...
Jeśli nie da rady to co polecacie? (oprócz map papierowych)
Jakieś sugestie, pomysły ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przygotowania do wyjazdu w Pamir - parę pytań.
PostNapisane: So mar 11, 2017 1:48 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2015 4:43 am
Posty: 297
Tym bym się najmniej przejmował. Części dróg pewnie i tak nie będzie. Ja miałem garmina + stary ruski atlas, który generalnie okazał się mocno przydatny. Większość zaznaczonych na nim stacji benzynowych i innych punktów w dalszym ciągu była na swoim miejscu a był zdecydowanie lepszy niż mapy kupione w PL. Do navi ściągnąłem mapy stąd http://garmin.openstreetmap.nl . Na całej trasie w zasadzie bez problemów, trochę pogubił się w Rosji ale na dojazdówce mapa akurat praktycznie była zbędna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przygotowania do wyjazdu w Pamir - parę pytań.
PostNapisane: So mar 11, 2017 2:13 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 23, 2013 11:41 pm
Posty: 494
Lokalizacja: Szczecin
mkor napisał(a):
.....
Jeśli nie da rady to co polecacie? (oprócz map papierowych)
Jakieś sugestie, pomysły ?


MagicEarth w wersji darmowej - zarówno na IOS i na Android. Sprawdzone, przetestowane, ponad 25 tys km na tym zrobiłem. To też OpenStreet ale z superdopracowanym interfejsem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przygotowania do wyjazdu w Pamir - parę pytań.
PostNapisane: Pn mar 13, 2017 7:54 am 
Aktywny

Dołączył(a): N paź 04, 2009 8:05 pm
Posty: 146
Lokalizacja: STALOWA WOLA / MIELEC
mkor napisał(a):
Planuję wyprawę w Pamir, tranzyt przez Rosję, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan i Uzbekistan, droga M41 i inne atrakcje.
Dojazd i powrót przez Ukrainę...

Motory to V Strom 650 XT + GS 1200ADV.

Mam parę pytań:
1. czy termin rozpoczęcia wyprawy ok. 5 maja nie jest za wczesny ze względu na ewentualny brak przejazdu przez przełęcze na M41 i inne, czyli czy może być śnieg w maju?
Kiedy jechać aby się nie ugotować w gorącym Kazachstanie i nie zamarznąć ?

2. czy ktoś załatwiał lub wie czy można załatwić wizę do Turkmenistanu ale w którymś ze "stanów" ?

3. czy opony np.: Mitas E07 dadzą radę w tym terminie?

Wszelkie uwagi i pomoc mile widziana... :)



My jechaliśmy w czerwcu ze względu na długie dni i pora jak by bardziej odpowiednia w tamte rejony .Ja jechałem na mitasach 07 do Pamiru (14 tys. km) i dały znakomicie radę . To są dobre i tanie opony na tamte rejony. Co do wiz do Turkmenistanu to był problem z krótkim terminem wiży tranzytowej 72h chyba jakoś tak o olaliśmy


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 69 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL