Teraz jest niedziela, 14 czerwca 2026, 16:55


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Do inżynierów elektryków
PostNapisane: piątek, 20 stycznia 2017, 18:22 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): niedziela, 18 grudnia 2011, 16:50
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Prośba o podpowiedź co może się dziać z proąem gdzie ;
- żarówka standard 220v 60wat przy wyłączonym gniazdku nie świeci
- żarówka standard led 220v 5wat przy wyłączonym gniazdku świeci i migocze

Proszę o pomoc - nowy żyrandol- led i dyskoteka w pokoju :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do inżynierów elektryków
PostNapisane: piątek, 20 stycznia 2017, 18:54 
Poeta forumowy

Dołączył(a): wtorek, 3 czerwca 2008, 08:02
Posty: 296
Lokalizacja: pośród gór i rzek
Magister informatyk domyśla się, że masz w obwodzie podświetlany włącznik światła w pokoju - LED i świetlówki tego nie lubią.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do inżynierów elektryków
PostNapisane: piątek, 20 stycznia 2017, 19:19 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): niedziela, 18 grudnia 2011, 16:50
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
:D 8) :idea: :mrgreen: dzięki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do inżynierów elektryków
PostNapisane: piątek, 20 stycznia 2017, 21:45 
Honorowy bajkopisarz

Dołączył(a): piątek, 10 września 2010, 18:09
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Tanie chińskie żarówki LED tak mają. Czasem wystarczy, że w tym samym obwodzie elektrycznym będzie np. iskrzyć przełącznik od sąsiedniego kinkietu czy jakiego innego sprzętu elektrycznego, a LED będzie błyskać. Od zakłóceń elektromagnetycznych indukują się mikroprądy i to już wystarcza. Wystarczy, że jeden ze styków żarówki będzie wpięty w fazę (drugi nie wpięty do niczego) i mogą się pojawiać takie rozbłyski. Droższe chińskie żarówki miewają już dołożone filtry i problem nie występuje :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do inżynierów elektryków
PostNapisane: piątek, 20 stycznia 2017, 22:10 
Bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): sobota, 23 lutego 2013, 23:41
Posty: 499
Lokalizacja: Szczecin
Dodatkowo tanie chińskie LED'y bez filtrów generują straszne zakłocenia w eterze. Jak Ci będzie radio trzeszczeć to też juz będziesz wiedział dlaczego :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do inżynierów elektryków
PostNapisane: sobota, 21 stycznia 2017, 15:13 
Aktywny

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2014, 13:49
Posty: 134
Lokalizacja: centrum...
A wszystko sie sprowadza zapewne do tego ze wlacznik od oswietlenia ktos zalozyl na "zerze" a nie na fazie co dla zarowki niema znaczenia...

Wez prosta "neonowke" (srubokret elktryka z neonowka do kupienia za ok. 3 PLN) i sprawdz gdzie jest faza. Defacto ta zarowka LEDowa u Ciebie robi zapewne za taka wlasnie neonowke z kawalem kabla odocietego wylacznikiem czyli za twoj palec na neonowce (w sieci jest prad zmienny i dla malych poborow pojemnosc kabla i jej przeladowywanie bedzie wystarczalo aby "blyskalo" a klasyczna zarowka bierze za duzo pradu i jej to nie rusza).

Swoja droga jesli ta zarowka LED sie nie zapsula od tego to jest calkiem dobrze zrobiona. W znacznej mierze jesli podlaczy sie faze do jakiegos zasilacza impulsowego (a takowy w wersji mikro jest w LEDach sieciowych) bez zera to nalezy sie spodziewac wzbudzenia/upalenia takiego zasilacza (w uproszczeniu z tego samego powodu leca w motkach moduly prostowniczo/regulacyjne kiedy jest "slaba" masa z elektrownia...).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do inżynierów elektryków
PostNapisane: wtorek, 26 lutego 2019, 22:59 
Szara eminencja

Dołączył(a): niedziela, 13 września 2015, 21:14
Posty: 6
Lokalizacja: Radomsko
Żarówka LED lekko świeci - są na to dwie opcje:
1. kastracja podświetlenia z przełącznika
lub
2. montaż kondensatora równolegle z żarówką. Parametry kondensatora w zakresie 100-220nF/400V.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do inżynierów elektryków
PostNapisane: środa, 27 lutego 2019, 08:56 
Honorowy bajkopisarz

Dołączył(a): wtorek, 23 lutego 2010, 15:07
Posty: 720
Lokalizacja: Okolice KRK
Potwierdzam, wszystkie takie żarówki w domu mam podpięte równolegle z kondensatorem i jest ok.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL