Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:06 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 6   [ Posty: 90 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Husqvarna 701 Enduro
PostNapisane: N gru 06, 2015 2:19 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Adagiio napisał(a):
Arkan napisał(a):
Africa jest jednym z moich motocykli którym przejechałem najwięcej kilometrów po pustyni. Ale nigdzie nie napisałem że jestem lepszy od kogo kolwiek, to Twoje słowa. Nie ma ochoty potykać się w klepaniu w klawiaturę, chętnie zmierzę się na moto bo lubię jeździć z lepszymi niż z tymi co im się wydaje że są lepsi.


Co Ty masz z tym sprawdzaniem się? To jest któryś Twój post na różnych forach, w którym piszesz że jeżdziłeś z takimi co im się wydawało, że się chętnie sprawdzisz,, że niby wyjadacze....Masz jakieś kompleksy? Pasuje Ci jazda na klocu?;Super. Chcesz się sprawdzać? Wystartuj na nim w rajdzie. Ale nie opowiadaj idiotyzmów, że 250kg jest super w offie, a ci co uważają inaczej powinni się koniecznie z Tobą sprawdzić. To jest forum i tu się posługujemy klawiaturą. Chcesz innych potyczek, to idź na podwórko.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna 701 Enduro
PostNapisane: N gru 06, 2015 4:02 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Przypisujesz mi słowa których nie napisałem, następnie nazywasz idiotą bo potrafię jeździć kolcem po krzaczoarch. A na koniec chcesz mi wmówić że to ja mam kompleksy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna 701 Enduro
PostNapisane: N gru 06, 2015 4:07 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Silnik wysilony, czego się spodziewacie że na jednym tłoku da się zrobić 50k km.
Zawory, łańcuch, tłok to wszytko jest wyliczone na mth. Przy 25k nie wyobrażam sobie wymiany żadnej z wyżej wymienionych części. W przeciwnym razie można grubo popłynąć z usterką :wink:
Zresztą zawsze można za wzór potraktować interwały fabryczne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna 701 Enduro
PostNapisane: N gru 06, 2015 5:03 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Adagiio napisał(a):
Przypisujesz mi słowa których nie napisałem, następnie nazywasz idiotą bo potrafię jeździć kolcem po krzaczoarch. A na koniec chcesz mi wmówić że to ja mam kompleksy.


Tak. Już wszyscy wiedzą, że umiesz jeździć klocem po krzaczorach. Już o tym wielokrotnie mówiłeś. Wiadomość dotarła i jeszcze raz serdeczne gratulacje z tego powodu. Możemy już tą część zakończyć.i nie pisz po raz setny co potrafisz. Motocykl z tego wątku jest dla takich co albo nie potrafią jeździć klocem po krzakach, albo nie chcą. Ergo - NIE DLA CIEBIE. Jest dla mnie, bo od kiedy miałem 690 nie widzę najmniejszego sensu zabierania GSA w teren.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna 701 Enduro
PostNapisane: N gru 06, 2015 10:07 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
sylwester napisał(a):
Silnik wysilony, czego się spodziewacie że na jednym tłoku da się zrobić 50k km.
Zawory, łańcuch, tłok to wszytko jest wyliczone na mth. Przy 25k nie wyobrażam sobie wymiany żadnej z wyżej wymienionych części. W przeciwnym razie można grubo popłynąć z usterką :wink:
Zresztą zawsze można za wzór potraktować interwały fabryczne.



myślę że i pod 100 tys zrobią bez wymiany tłoka, przynajmiej tyle robią 690


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna 701 Enduro
PostNapisane: Pn gru 07, 2015 6:42 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 9:54 am
Posty: 408
Lokalizacja: Gostyń - Śląsk
ahhhh - tak sobie czytam te żałośne komentarze, które nic wspólnego z tematem wątku nie mają. Z jednej strony boksuje się dwójka gości - nie wiem za bardzo o co, z drugiej uporczywe przedstawianie że w 690 tłok zmieniamy co 25tkm itd.

Tak się zastanawiam, styl, merytoryczność już niestety większości wątków na tym forum jest już tak żenująco niski że w prostej linii przypomina mi zachowanie naszych obecnych polityków.
Starczy poczytać choćby amerykański pierwowzór advrider.com, gdzie na temat wyżej wymienionego motocykla i innych tematów toczy się kulturalna i fachowa dyskusja.
Czekam dnia że i naszych stornach można będzie coś takiego poczytać...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna 701 Enduro
PostNapisane: Pn gru 07, 2015 8:24 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Fabian napisał(a):
ahhhh - tak sobie czytam te żałośne komentarze, które nic wspólnego z tematem wątku nie mają. Z jednej strony boksuje się dwójka gości - nie wiem za bardzo o co, z drugiej uporczywe przedstawianie że w 690 tłok zmieniamy co 25tkm itd.

Tak się zastanawiam, styl, merytoryczność już niestety większości wątków na tym forum jest już tak żenująco niski że w prostej linii przypomina mi zachowanie naszych obecnych polityków.
Starczy poczytać choćby amerykański pierwowzór advrider.com, gdzie na temat wyżej wymienionego motocykla i innych tematów toczy się kulturalna i fachowa dyskusja.
Czekam dnia że i naszych stornach można będzie coś takiego poczytać...

przecież nic nie stoi na przeszkodzie żebyś dorzucił od siebie parę merytorycznych przykładów- informacji :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna 701 Enduro
PostNapisane: Pn gru 07, 2015 9:41 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Z ciekawości policzyłem ile będzie ważył motocykl w wersji wyprawowej w opcji 20 litrów, gotowy do drogi. Bazowałem na akcesoriach do 690. Wyszło mi 179kg

- waga podstawowa na mokro = 156 kg
- gmol = ca. 2,5 kg
- płyta = ca 2,5 kg
- stelaż touratech + tylni bagażnik = ca. 5,5 kg
- osłona chłodnicy = ca. 1 kg
- bak + paliwo = ca. 10 kg
- duperele (amor skrętu, podwyżki kiery, uchwyt garmin etc) = 1,5 kg

W wersji maxi zasięg opartej na rotopaxie (platforma kriegi + 4 x 1 galon) dostajemy 28 litrów paliwa (czyli ponad 500km zasięgu) i waży to zalane do pełna ca. 195 kg

W wersji minimalistycznej czyli bez stelaża (rogal) + 1 gal Rotopax na tylnym bagażniku wychodzi 165 kg i 300km zasięgu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna 701 Enduro
PostNapisane: Pn gru 07, 2015 9:56 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So mar 14, 2009 8:04 am
Posty: 496
Lokalizacja: Słomianki k. Babilonu
Fabian napisał(a):
...advrider.com, gdzie na temat wyżej wymienionego motocykla i innych tematów toczy się kulturalna i fachowa dyskusja...


Jest tego już prawie 500 postów na Adv.com. Ile to można naklepać o jednym prawie wirtualnym motocyklu :roll: :roll: . No nic, polecę sobie poczytać tę fachową dyskusję :D , bo tu faktycznie bicie piany odchodzi bardziej.
pzdr
Jac


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna 701 Enduro
PostNapisane: Pn gru 07, 2015 10:21 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Arkan napisał(a):
producenci wmówili, że mają podróżne enduro - czyli 1000km dojazdówki po czarnym, po czym 100km offu ( z czego 98km szutru), dwa kilometry wydmy i 1000km do domu po czarnym...

- to gdzie w zasadzie jest ten "off"?

Ale właściwie to się zgadza, mój duży GS właśnie płynie swoją dojazdówkę do Chile.
Ja z adaggio jeździłem (jak i z wieloma z Was) - on na africe ja na LC8 (a i wtedy nawet miras na starym GS-ie był) po leśnych ścieżkach, po brodach, po piachach... no i fajnie było, tempo spokojne, nikt się nie wyje.(przewrócił), wieczorem wspólnie piwko piliśmy. Teraz wiem że to kondony, mastodonty, klocki były i powinniśmy byli to na lekkich robić. A może to dojazdówki były?
Sorry piep.szy mi się już, tracę rozeznanie o co chodzi w tym offie i onie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna 701 Enduro
PostNapisane: Pn gru 07, 2015 11:59 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Arkan napisał(a):

W wersji maxi zasięg opartej na rotopaxie (platforma kriegi + 4 x 1 galon) dostajemy 28 litrów paliwa (czyli ponad 500km zasięgu) i waży to zalane do pełna ca. 195 kg

W wersji minimalistycznej czyli bez stelaża (rogal) + 1 gal Rotopax na tylnym bagażniku wychodzi 165 kg i 300km zasięgu


30 kg.. fajna różnica :)

a tak serio to czemu nie liczyłeś zamiast rotopaxa i płyt do niego po prostu dorzucenie przedniego zbiornika..?

138kg tyle bez paliwa waży 690, paliwa ma ze 12 l chyba wiec ze 150 kg maks waży z paliwem gotowa do jazdy dorzucisz mu bak z paliwem jeszcze z 14 l dodatkowymi i mamy 26 l paliwa i zasięg ok 500 km waga wyjdzie podobna jak z tym rotopaxem ale masz 500 km zasięgu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna 701 Enduro
PostNapisane: Pn gru 07, 2015 12:35 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Masz racje Fabian, sorry że dałem wciągnąć w tą nie na temat dyskusję z kimś kto uważa że jak sam nie umie jeździć motocyklem, to inni są idiotami ponieważ umieją.
Zdrowia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna 701 Enduro
PostNapisane: Pn gru 07, 2015 12:45 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
ex1 napisał(a):
[ tak serio to czemu nie liczyłeś zamiast rotopaxa i płyt do niego po prostu dorzucenie przedniego zbiornika..?


Bo nie ma jeszcze w ofercie :mrgreen: A tak na poważnie: chodzi o 3 rzeczy
1. Safari nie jest road legal. Nie mam jasności jak wygląda ubezpieczenie w przypadku gdy jest dzwon, a ubezpieczyciel to wypatrzy
2. Konfigurowalność. Załóżmy taką sytuację, że dojeżdżam do jakiegoś fajnego miejsca i chcę pojeździć po okolicy. W przypadku rotopaxa zrzucam cały tył, zakładam plecaczek i mam lekkie moto. Safari targam cały czas.
3. Wolę lekki przód w terenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna 701 Enduro
PostNapisane: Pn gru 07, 2015 12:48 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
Arkan napisał(a):
ex1 napisał(a):
[ tak serio to czemu nie liczyłeś zamiast rotopaxa i płyt do niego po prostu dorzucenie przedniego zbiornika..?


Bo nie ma jeszcze w ofercie :mrgreen: A tak na poważnie: chodzi o 3 rzeczy
1. Safari nie jest road legal. Nie mam jasności jak wygląda ubezpieczenie w przypadku gdy jest dzwon, a ubezpieczyciel to wypatrzy
2. Konfigurowalność. Załóżmy taką sytuację, że dojeżdżam do jakiegoś fajnego miejsca i chcę pojeździć po okolicy. W przypadku rotopaxa zrzucam cały tył, zakładam plecaczek i mam lekkie moto. Safari targam cały czas.
3. Wolę lekki przód w terenie.


Tu się z Tobą zgodzę, miałem safari w 690, i zdecydowanie jeździło się bardziej ospale, bardziej jak na LC8 z ciężkim przodem... Opcja z dociążonym tyłem jeszcze bardziej niestety powoduje że motocykl staje się niestabilny (tylny zbiornik paliwa + rogal + reszte szpeju) i już lata się niefajnie...

Lepiej już tankować co te 220km lub dotroczyć paliwo na gmole z przodu (??)...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Husqvarna 701 Enduro
PostNapisane: Pn gru 07, 2015 1:17 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Kuba - to jest zawsze jakiś kompromis. Wiadomo, że jeśli jesteś w regionach, w których jest paliwo co 200km to lepiej jechać lekko. Jeśli nie ma częstego dostępu do wachy, to trzeba się na coś zdecydować. Oryginalny akcesoryjny bak do 701 nie wygląda źle i jak dla mnie jest rozsądnym kompromisem.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]



175kg i 400km. Co do stabilności, to jeżdżę z sakwami a nie rogalem. Ex mi uszył ładne sakwy, mam 60 litrów pojemności i niski środek ciężkości. A że stary już się robię, to nie muszę też robić szpagatu wchodząc na moto z rogalem :lol: :mrgreen:


Ostatnio edytowano Pn gru 07, 2015 2:13 pm przez Arkan, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 6   [ Posty: 90 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL