Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:08 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tenere 1VJ i 3AJ - istotne różnice?
PostNapisane: So lut 15, 2014 3:25 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 18, 2008 4:49 pm
Posty: 181
Lokalizacja: Wrocław
Szanowni Tenerowcy :wink:

Krótkie pytanie - jak w temacie.
Jakie są najistotniejsze z punktu widzenia użytkowego różnice między modelem 1VJ a 3AJ?
Ja osobiście celuję bardziej w lekki off z krótszymi asfaltowymi przelotami (bo na te dłuższe jest ciągle GS...)
Wiem, że temat już w wielu miejscach podnoszony i ćwiczony. Sam tez trochę poczytałem. Z tym, ze opinie w necie są rozbieżne. A mnie nurtuje, czy są argumenty przemawiające wyraźnie za wyborem któregoś z tych dwóch modeli.

Dzięki za każdą opinię


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 15, 2014 6:53 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So paź 02, 2010 6:41 pm
Posty: 185
Lokalizacja: Kraków
3aj to motocykl bardziej "turystyczny". Ma owiewki, nie ma kopajki, niski blotnik... takie wczesne xtz660. 1vj to bardziej off. Brak zbędnych plastików, kopajka z rozrusznikiem i wysoki błotnik. Nie wiem, czy 3aj już z tyłu tarczy nie miała?
Dużo osób preferuje 3aj. Dla mnie, jako że posiadam też xtz 750, posiadanie 3aj mija sie z celem. W MOIM przypadku 3aj posiada wszystkie wady 750 bez żadnej z jej zalet. Dlatego mam 1vj.
Natomiast dla osoby, która chce mieć jeden z tych motocykli to 3aj wydaje sie bardziej uniwersalny.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tenere 1VJ i 3AJ - istotne różnice?
PostNapisane: So lut 15, 2014 9:19 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 18, 2008 4:49 pm
Posty: 181
Lokalizacja: Wrocław
Dzięki...

Czy z Twojego punktu widzenia 1VJ ma jakieś istotne wady? Albo coś na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie? Póki co celuję bardziej w szutry a asfalt chciałbym traktować bardziej dojazdowo.
W zeszłym roku pozbyłem się KTMa EXC 450 - trochę był dla mnie za agresywny i w sumie szkoda go było na mój amatorski off. A GS trochę żal włóczyc po przydomowym błocie.
Przyznam się, że serce mocniej bije mi na widok 1VJ.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 15, 2014 9:29 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So paź 02, 2010 6:41 pm
Posty: 185
Lokalizacja: Kraków
Największą wadą jest ich wiek. Jak trafisz dobrze to będzie śmigać.
Na swoim i kilku innych osób przykładzie powiem, że trzeba uważać na śruby trzymające głowicę z cylindrem. Do 1vj są 4 śruby. Po dwie różnych długości. Z tego jednej z par już nie kupisz nawet w aso. Jeśli śruby lub gwinty klękną to przewalone i trzeba zdtowo kombinować.
Reszta jest "normalna".
Ps. Jest dobre merytoryczne forum dla xt. Wpisz w google yamahaxt forum.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tenere 1VJ i 3AJ - istotne różnice?
PostNapisane: N lut 16, 2014 2:04 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
Jak chcesz mieć coś w teren to kup sobie tłuka xt600 i będziesz zadowolony, 1vj ma duży zbiornik który strasznie przeszkadza w poruszaniu się po lesie ale na pyrkanie sobie po lesie jest ok, druga sprawa że ani jedno ani drugie moto nie ma zawiasu. Remont takiego silnika zrobisz za 500 zł gdzie najdroższy będzie tłok za 200 :) bo całość to konstrukcja z lat 50tych i wszystko na żeliwie jeszcze jeździ.
Najgorzej to wymienić łożysko na wale, trzeba zdejmować koło rozrządu wciskane na gorąco bez wpustu, porażka, połówka wału w aso kosztuje prawie 2 tys pln,idiotyzm. 1VJ miał jeszcze problem z trybem piętego biegu, miał inne przełożenie i nie wytrzymywał za długo, jak zamontujesz tryby od 3aj ten problem znika bo odgległość osi kół jest taka sama i kły boczne też.

W porównaniu do xt600 zaletą jest rozrusznik i kopniak bo potem zaczęli mieszać albo to albo to i 1vj miał bemben hamulcowy z tyłu a 3aj tarczę.

Stanowczo odradzam to moto, to już nie ta epoka choć jeśli trafi sie zadbany egzemplarz pojeździ tzn popyrka długo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tenere 1VJ i 3AJ - istotne różnice?
PostNapisane: N lut 16, 2014 7:56 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): So cze 28, 2008 8:41 pm
Posty: 61
Lokalizacja: Tarnów
Stanowczo polecam to moto do podanych zastosowań i każdych innych :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tenere 1VJ i 3AJ - istotne różnice?
PostNapisane: N lut 16, 2014 10:48 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2920
ja mam 3AJ z kopajką i tarczą na tyle - dlaczego ten? Bo ma Kowal, bo miał DUDO i kilku innych. 8) Długo się zastanawiałem (przesiadka z XL1000), ale po przymierzeniu do 1VJ 3AJ okazał się być przyjemniejszy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL