Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:21 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 8   [ Posty: 114 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Czy przyłączyłbyś się do tworzenia off-road'owego szlaku przez Polskę?
tak 94%  94%  [ 163 ]
nie 6%  6%  [ 10 ]
Liczba głosów : 173
Autor Wiadomość
 Tytuł: motocyklowy szlak transpolski (off road)
PostNapisane: Wt lut 27, 2007 2:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Wytyczmy razem szlak przez Polskę od morza po góry.
Zasady:
1. Motocykliści z danych regionów Polski znajdują trasę przebiegającą przez znaną im okolicę z Pn na Pd.
2. Trasa nie może biec przez miejsca niedozwolone (lasy, parki nar., ter.prywatne, zakazy ruchu itp.)
3. Całość musi być opisana tak, by inni później mogli trasą przejechać.
4. Trudne miejsca (brody, duże wzniesienia, wąskie ścieżki itp.) powinny być również opisane tak, by inni mogli zaplanować przejazd uwzględniając swoje możliwości. Ewentualnie propozycje objazdu.
5. W opisie powinny być zaznaczone punkty ważne dla motocyklisty (stacje paliw, polecane miejsca postoju, punkty widokowe itp.)
6. Odcinek trasy najlepiej zaznaczyć na turystycznej, papierowej mapie (skala min. 1:100.000), lub w postaci śladu GPS.
7. Opis trasy na dołączonym papierze lub mailem. (opis rajdowy na Road-Book to spore ułatwienie)

Myślę, że z pomocą kilku zangażowanych ludzi można szlak transpolski połączyć, opisać i rozpowszechnić. Jako pierwsza wersja off road, potem on road.
TO MOŻE BYĆ NASZE WSPÓLNE DZIEŁO![/quote]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 02, 2007 2:37 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
i mi sie marzy cos podobnego, z mapami do wydruku na RB, moze juz cos takiego powstalo lub powstaje? ale jeszcze o tym nie wiemy.
halo halo czy ktos cos slyszal...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 03, 2007 11:50 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt sty 05, 2007 6:24 am
Posty: 102
Lokalizacja: pietrowice / śląsk
[ img ]

ja korzystam z tego i off to cienkie linie miedzy polami :)
cała zabawa na poznawaniu tych dróg czy są faktycznie tam gdzie nam się wydaje :D niestety ale mapy są czarno białe wiec mniej czytelne
zaraz pojawi się zarzut ze ta mapa jest przedawniona bo ma ponad 20 lat
ale drogi w polu nie zmieniają się aż tak często jak myślimy w sumie wszystkie charakterystyczne punkty pozostają np. linia wysokiego napięcia czy miejscowości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 03, 2007 12:53 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:49 pm
Posty: 77
Lokalizacja: Zduńska Wola
Pomysł z takim szlakiem nie jest zły. Napisz może, przez jaką część kraju ma to iść? Centrum raczej ubogie w szutry. Ostatnio nawet wyasfaltowali kilka fajnych miejscóek, które znałem. WYdaje mnie się, że wschodnia Polska będzie bogatsza w szutry i tam może lecieć ten szlak.

A tak w ogóle, to walmy tu wszystkie znane nam szutry N-S. Zobaczymy, co się wykluje.


Pozdrówka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 04, 2007 10:50 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N sty 07, 2007 10:06 pm
Posty: 74
Lokalizacja: Warszawa
Bardzo mi się podoba ten pomysł.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 05, 2007 10:01 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
dzięki za poparcie.
Co do map: to czy mapa jest cz-bia, czy ma ponad 20 lat nie ma znaczenia. I tak trzeba trasę narysować na jakimś (ogólno dostępnym) podkładzie (myślę o GP Mapie - powiększenia i wydruki są możliwe + GoogleEarth)
Co do trasy: kierunek Północ - Południe wydaje się sensowny. Przebieg trasy zależy właśnie od nas! Czy będzie to ściana wschodnia, czy zachodnia, czy pas centralny - da się trasę połączyć (no chyba że równolegle biegną dwie)

Ja osobiście zaznaczę trasę:
1. Załęczański Park Krajobrazowy (zakole Warty)
2. ujście Liswarty do Warty
3. Olsztyn (Jura Krakowsko - Częstochowska)
4. Pustynia siedlecka (Jura Krakowsko - Częstochowska)
5. Ogrodzieniec (Jura Krakowsko - Częstochowska)
6. Pustynia Błędowska


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 05, 2007 10:34 am 
Aktywny

Dołączył(a): N sty 14, 2007 8:51 pm
Posty: 142
Lokalizacja: Warszawa
Pamiętaj że przez park krajobrazowy nie wolno jeździć....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 05, 2007 1:59 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Złosliwie będe polemizował z rozentuzjazmowanym "tłumem"


1. Jest np taki produkt pod nazwą Nawigator GPS czy cos tak (bodajże GPMapy) a także inne podobne.
Zawiera bardzo wiele dróg nie utwardzonych. Pozwala na bardzo swobodne przemieszczanie w zdłuż w poprzek lub na "skóśkę" naszego pieknego kraju. Te drogi nawet nie utwadzone pozwalają na gonienie turystycznym endurakami bez większych problemów.

2. Wiele dróg prowadzących przez parki narodowe, krajobrazowe, tereny leśne jest w istocie drogami publicznymi. Na terenach prywatnych (a to cała prawie Polska) nawet na drogach polnych ustanowione jest zwykle prawo przejścia/przejazdu. Z praw tych należy korzystać w sposób rozsądny tzn tak by tych dróg nie zniszczyć i nie niepokoić ludności tubylczej w sposób permamentnie ciągły.

Mając na uwadze powyższe każdy nawet nie zajadły endurzysta może wyznaczyć sobie (lub po prostu pojechać) w taką wycieczkę. Miejsca trudne można zwykle ominąć, sadyby objechać szerokim łukiem. Każda taka wycieczka będzie wiodła innym szlakiem nie powodując irytacji mieszkańców systematycznym hałasem, kurzem ect. spwodowanym przez kolejnych odkrywców.

Więc siadać, odpalać i jechać. Zajmie to więcej czasu niż pilnowanie gotowego routa ale ileż więcej atrakcji. Z atrakcji na pewno ubędzie drut w poprzek drogi, rozpięty przez flustrata zmęczonego 10tą w miesiącu wycieczką przsuwającą się momo jego płota, lasu, pola.

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 05, 2007 2:06 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
rrolek chodziło chyba jednak o cos innego. dla przykladu dla Norwegii opracowano już trasę przejazdu przez ten piękny kraj drogami szutrowymi i jak się ładnie zakręcisz wokól norweskich endurowców wyślą Ci mailem zapis tej trasy na roadbooka
jezeli mieszkasz tu a tam juz ktos to zrobil wiec komunistycznie skorzystac by mozna - a jezeli nikt tego nie zrobil to ktos to robi i taka jest idea a nie wziac egoistycznie mape i tylko pod siebie
jak przejedziesz zajefajnym szlakiem zapisz slad w GPS-ie a pozniej w MapSource-ie i trzymaj, moze komus kiedys podeslesz ;)
oto w tej zabawie chodzilo - juz kumasz?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 06, 2007 8:55 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Jak zaznaczyłem: złosliwie polemizuje.

Nie by koncepcja była zła. Na pewno pozwoli przyśpieszyć, te powiedzmy, terenowe zwiedzanie Polski. Sam zresztą jak wybieram się dalej w obcy kompletnie teren to szukam jakiś gotowców na początek.

Boję sie tylko że jak rzecz się ziści to będzie jak ze spływem "dziką" Krutnią - wkracza komercja i przestaje być juz tak off... Wiem, wiem, tak źle jak w górach* też nie będzie bo i ta zabawa niepopularna (bo przed kim się w krzaczorach lansować ?)

Zagłosowałem w ankiecie przeciw żeby za słodko nie było. No bo jak? Polacy wszyscy za ? To nie po naszemu !

Pozdrawiam
rr

* - nie bym miał coś przeciw oscypkom.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 06, 2007 9:47 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
rrolek ty to jesteś zgrywus! ale racji trochę masz.
Shelton: przez Parki Krajobrazowe po drogach publicznych (również nieutwardzonych) można jeździć. Tobie chodziło pewnie o lasy i szlaki piesze? (ale często nawet szlaki piesze biegną drogami publ.)
ADVHP2Rider ma rację, że idea jako pomysł :idea: jest dobra. Problemem będzie wykonanie, czyli sama jazda. Oczywiście plan takiej trasy w końcu policja, greenpeace i leśnicy znajdą, z czasem zmienią się drogi (np. wyasfaltują hi, hi), sąsiedzi wysypią gwoździe, zawali się most... Adventure Mission Impossible Polska!
A czy ktoś z nas celowo będzie niszczył i przeszkadzał? będzia nas na tych drogach więcej niż ciągników i kombajnów?
Z doświadczenia wiem, że spokojny przejazd 2-3 motocykli przez wieś to atrakcja dla miejscowych dzieci i kolesi z baru. I nigdy nie spotkałem ludzi wrogo nastawionych, nawet leśnicy są przyjaźni i widząc zaznaczoną na mapie trasę dają wskazówki jak nie płoszyć tam zwierzyny. Kilka razy naprawiałem kładkę w lasach, pożyczałem telefonu (w którym zapisane są numery do GOPR-u i innych pomocy), wskazywałem drogę, pomagałem w przenoszeniu roweru czy wyciąganiu samochodu z rowu, nie mówiąc o wspieraniu kasy miejscowych sklepów i barów. Wy prawdopodobnie też macie takie doświadczenia...
Wracając do szlaku. W przyszłym tygodniu przedstawię na forum fragment trasy. Uproszczę formę tak, by wszystko było na załączonych rysunkach. Jeszcze nie wiem jak rysować Itinerer na motocykl, ale skorzystam chyba z TTQV (moje doświadczenia są z MP w rajdach samochodowych).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 07, 2007 3:40 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
z tego co sie orientuje to chyba shelton ma najwieksza wiedze na tym forum z ttqv. ale nie badz egon i zadaj mu pytanie publicznie bo tez chetnie poslucham ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 07, 2007 4:12 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N sty 14, 2007 8:51 pm
Posty: 142
Lokalizacja: Warszawa
Można to zrobić za pomocą dowolnej trasy z GPS, tracka i mapy topo. Ale żeby taśma do roadbooka była pełno wartościowa i piktogramy zgodne z otoczeniem musisz ją przejechać niestety... i opisać w trakcie. Tak możesz natrafić na problem niezgodności map ze stanem faktycznym.

Ja używam polskich map sztabowych oraz aktualnej GPmapy, oraz map UMP. Posiłkuję się także mapami z Googleeartha jeśli są szczegółwe dla tego regionu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 07, 2007 11:49 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:49 pm
Posty: 77
Lokalizacja: Zduńska Wola
No dobra.... Uświadomcie mnie jeszcze... Co to jest TTQV ???


Pozdrówka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 08, 2007 9:16 am 
Aktywny

Dołączył(a): N sty 14, 2007 8:51 pm
Posty: 142
Lokalizacja: Warszawa
http://www.ttqv.de/main.php?sprache=2


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 8   [ Posty: 114 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL