Teraz jest Wt kwi 16, 2024 11:35 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Metromierz na androida
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 12:58 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
Jako, że nie znalazłem nigdzie w sieci satysfakcjonującego mnie metromierza, którego mógłbym zainstalować na komórkę z androidem, więc wyprodukowałem własny i niniejszym przedstawiam: Rally Druid 1.0 LTD TM (R) PRO itd 8)

Chodziło mi o to, aby nie było absolutnie żadnych zbędnych śmieci na ekranie, a jedynie jedna wielka liczba - przejechany dystans. W trakcie tworzenia znalazło się miejsce na trzy dodatkowe liczby. Do działania programu potrzebny jest włączony GPS. Po uruchomieniu programu wygląda to tak:

[ img ]

[km] (duże) - przejechany dystans 1, [km]. Po dotknięciu liczby liczba się zeruje
[km] (małe) - przejechany dystans 2, [km]. Po dotknięciu liczby liczba się zeruje
Hea - Heading, czyli kąt kursowy w stosunku do północy, [stopnie], potrzebny przy jeździe na azymut
Accu - Accuracy, [m], dokładność pomiarów GPSa. Po kliknięciu w tą liczbę zmieniają się kolory (liczby robią się czarne, a tło białe)

Program oblicza przejechany dystans na podstawie sygnałów z GPSa, dystans jest dodawany co minimum 10m (0.01km) i po wyjściu z promienia dokładności (po to, aby w przypadku postoju w jednym miejscu dystans się nie dodawał wskutek szumów w pomiarach). Dodatkowo jest postawiony warunek, że accuracy<100 - aby nie dodawał, jeśli pomiar jest bardzo mało dokładny.

ZALETY

Dla adventurowców rajdowców programik jest zupełnie darmowy i legalny, bo sam go napisałem, zapraszam:
https://docs.google.com/file/d/0B6tL5Et ... 9Sb1U/edit
Trzeba go sobie ściągnąć na fona, zainstalować i powinno wszystko banglać od androida 1.6 wzwyż (testowane na LG Swift)

Duża dokładność

WADY

Program został przetestowany na Rajdzie Pałuk - w słońcu prawie nic nie widać, dlatego raczej nie będę go dalej rozwijał/poprawiał (z założenia miał to być metromierz na rajdy typu MT Rally). Niemniej jednak działał i z pewnością jest warty swojej ceny :lol:

Przy zerowaniu licznika program źle działa i czasem dodaje jakieś 10 metrów, za milion lat to poprawię, w zasadzie nie ma to żadnego znaczenia

Przy wychodzeniu z programu wywala jakiś error, też to poprawię (za milion lat)

Wszelki feedback mile widziany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metromierz na androida
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 2:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
Wspaniale :)
Na pewno jest to przydatne jeśli ktoś ma androida i nie ma metromierza a jest takich osób miliard :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metromierz na androida
PostNapisane: Wt gru 25, 2012 6:37 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 8:43 pm
Posty: 79
Lokalizacja: Częstochowa/Katowice
no i jak sie poprawki maja?? bedzie coś z nich bo milionlat nadciąga ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metromierz na androida
PostNapisane: Wt gru 25, 2012 10:26 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sty 07, 2009 6:26 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Poznań
Wypróbowałem latem ów program i pokazywał dziwy nad dziwami- nie potrafiłem odnieść tego do żadnego systemu miar, może w calach, łokciach czy stadiach liczył, ale zupełnie nie pokrywało się to z systemem metrycznym.

Przeinstalowałem i nadal to samo.

Może to u mnie jakiś błąd systemu...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL