Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:17 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szlakiem bocianich gniazd i cerkwi (Roztocze, Podlasie)
PostNapisane: Pn sty 30, 2012 10:51 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr gru 09, 2009 9:53 pm
Posty: 44
Lokalizacja: Czę100chowa
Chiba zapomniał :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szlakiem bocianich gniazd i cerkwi (Roztocze, Podlasie)
PostNapisane: Wt lut 28, 2012 8:58 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt paź 29, 2010 8:20 pm
Posty: 273
Lokalizacja: Przeworsk
Nie zapomniał ;-)

Następny dzień rozpoczynam od Świętej Góry Grabarki, przyjeżdżam tam rano, nie ma jeszcze nikogo. W cerki trwa Msza św. na której oprócz popa jest tylko zakonnica, której śpiew przenosi mnie w inny wymiar. To nic, że prawie nic nie rozumiem, że nie znam liturgii, że nie wiem, jak się do końca zachować. Po prostu stoję i słucham...

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Kolejny cel to Hajnówka i Białowieża, do której zmierzam takimi highway'ami. Prędkość maksymalną ogranicza jedynie odwaga kierownika - rewelacja!

[ img ]

[ img ]

W Białowieży, jak to w Białowieży - masa ludzi, wycieczki szkolne, no ale żubra musialem zobaczyć

Żubr jaki jest każdy widzi :wink:

[ img ]

Z Białowieży wygonił mnie lekki deszczyk, tak czy inaczej musiałem się śpieszyć na imprezę do Tykocina.
Po drodze kolorowe okiennice w Trześciance (więcej tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Soce)

[ img ]

Impreza miała odbyć się kawałek za Tykocinem w miejscowości Kiermusy http://kiermusy.com.pl/
Warto wpaść do karczmy Rzym na obiad, bardzo ciekawe miejsce, choć obsługa taka sobie (przynajmniej w tym dniu :smile: )

[ img ]

Nocleg

[ img ]

[ img ]

Rano, czułem się źle, bardzo źle. Myślę, pójdę połażę po lesie, może jak się poruszam szybciej przejdzie... zjeść pozwoli...
No i doigrałem się, niektórzy widzą białe myszki, ja białe łanie... Zdruzgotany wróciłem wziąć prysznic, zimny...

[ img ]

Niestety ten dzień przeznaczony był na powrót, a że siąść na motor odważyłem się przed południem, wracać trzeba było szybko.

Po drodze szybki rzut oka na Tykocin

[ img ]

[ img ]

Z ciekawszych rzeczy po drodze warto odnotować parking w lesie wyposażony w sedesik. Przy autostradach nie ma, a w lesie są!
Profilaktycznie nie omieszkałem pozbyć się tzw. kackupki :lol:

[ img ]

[ img ]

Kolejny przystanek, nad jakimś lokalnym morzem

[ img ]

Po drodze (za Lublinem) spotkałem jeszcze bardzo sympatyczne małżeństwo na trampku zmierzające gdzieś w Bieszczady. Ostatnie kilometry pokonywaliśmy razem, niestety w deszczu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szlakiem bocianich gniazd i cerkwi (Roztocze, Podlasie)
PostNapisane: Wt lut 28, 2012 9:02 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt paź 29, 2010 8:20 pm
Posty: 273
Lokalizacja: Przeworsk
Małe podsumowanie:
- trasa ok. 1300 km zrobiona w 3 dni,

[ img ]

- 3 dni to zdecydowanie za mało, cała masa ciekawych rzeczy została na następny raz
- okolice zdecydowanie warte polecenia, mało(?) znane, tłumów raczej spotkać nie można
- ameryki nie odkrywam, ale polecam wycieczki solo, jest czas żeby pomyśleć i skupić na tym co nas otacza. A do wypicia wieczorem zawsze się ktoś znajdzie :impreza:
- jak mi się coś jeszcze przypomni to dopisze :grin:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szlakiem bocianich gniazd i cerkwi (Roztocze, Podlasie)
PostNapisane: Śr lut 29, 2012 10:05 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn lip 28, 2008 6:42 pm
Posty: 362
Lokalizacja: Piaseczno
na czerwiec planuję trasę Włodawa-Ustrzyki -Pętelka bieszczadzka - Dukla
- i powrót na północ

będę wdzięczny za tipsy co do szuterków i dróg kat III wzdłuż granicy :), z Roztocza, i ciekawsze miejsca z Mołotowa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szlakiem bocianich gniazd i cerkwi (Roztocze, Podlasie)
PostNapisane: Śr lut 29, 2012 11:02 am 
Początkujący

Dołączył(a): N kwi 24, 2011 2:03 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Lublin
Trasa od Włodawy wzdłuż Bugu - fajna. Potem gdzieś do Hrebennego trochę nudno, ale po drodze polecam wieś Wyżłów - praktycznie wyludniona, mieszka tam chyba tylko 1 osoba. Trochę opuszczonych chałup. Wieś została podzielona przez granicę w wyniku zmiany przebiegu granic z ZSRR w 1951 r.
Jeżeli chodzi o Roztocze Południowe i bunkry to polecam mapkę z atrakcjami http://www.atrakcyjneroztocze.pl/.
Na wiosnę planuję (ponownie) zrobić tą trasę ale od Horyńca przez Bieszczady w Beskid Niski.
Powodzenia :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL