Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:47 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rozrusznik elektryczny
PostNapisane: Wt maja 31, 2011 10:55 am 
Świeżak

Dołączył(a): Pn maja 30, 2011 12:41 pm
Posty: 7
Witam.
Mam takie pytanie.Posiadam YAMAHE XT600 Z 94R. Świeży zakup i chciałbym jej zamontować elektryczny rozrusznik ponieważ jest to wersja tylko z kopką. Więc chciałem zapytać czy jest taka możliwość i czy dużo z tym roboty. A może ma ktoś na sprzedanie taki rozrusznik elektryczny o ile da się go u mnie zamontować?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rozrusznik elektryczny
PostNapisane: Wt maja 31, 2011 8:04 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 8:17 pm
Posty: 131
Lokalizacja: Katowice
pewnie nie jest to takie proste:
zmiana karterów na takie pod montaż rozrusznika
dokładka zebatki na wałek startera
montaż instalacji elektrycznej
wymiana aku na takie pod rozruch
i pewno jeszcze jakieś nieprzweidziane niespodzianki:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rozrusznik elektryczny
PostNapisane: Śr cze 01, 2011 7:09 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Wydaje mi się, że wersja z rozrusznikiem ma kilka cm dłuższy wał korbowy i przez to lewy dekiel silnika wystaje mocniej z ramy. Ale jak pisałem - wydaje mi się i głowy nie dam. Możliwe, że ten wydłużony wał był związany z jakąś inną modyfikacją niż rozrusznik. Najlepiej poszukaj na http://forum.yamahaxt.pl/ bo pewnie nie jeden już temat przetrenował ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rozrusznik elektryczny
PostNapisane: Cz cze 02, 2011 8:59 am 
Świeżak

Dołączył(a): Pn maja 30, 2011 12:41 pm
Posty: 7
Dzięki za info. W sumie to nie wiem czy się w to bawić miałem problem rano bo z 10x trzeba było ją kopnąć i było to stresujące jak było juz mało czasu, żeby do pracy jechać a jest to nowy nabytek. Jednak wczoraj ją rozszyfrowałem co jej dolegało... Mianowicie na noc nie zakręcałem kranika i rano trzeba było kilka razy kopnąć a jak zacząłem zakręcać kranik 1strzał i chodzi. Ciepla zawsze pierwszy więc chyba jednak nie będe się w to bawił skoro tyle zachodu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rozrusznik elektryczny
PostNapisane: Cz cze 02, 2011 9:24 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Ja po kupnie XT kląłem jak szewc przy każdym odpalaniu, chwilę to potrwało nim się nauczyłem uruchamiać własny motocykl :lol: Ale jak już opanowałem technikę, to odpalała zawsze z pierwszego kopa, czy na ciepło czy po nocy. Przy minusowych temperaturach czasem z drugiego czy trzeciego. Teraz szukam TT600 i nawet nie wyobrażam sobie zakupu wersji z rozrusznikiem zamiast kopki. Na bank też się przyzwyczaisz :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rozrusznik elektryczny
PostNapisane: Cz cze 02, 2011 12:17 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn maja 30, 2011 12:41 pm
Posty: 7
HAHAH no dokładnie wiesz co czuje.... Ale wiem, że do takich sprzętów to trzeba z sercem i rozumem... Myślę, że mimo tego, że nasza znajomość trwa od piątku to coraz bardziej się rozumiemy...
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rozrusznik elektryczny
PostNapisane: Cz cze 02, 2011 8:18 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 8:17 pm
Posty: 131
Lokalizacja: Katowice
ja miałem DR 350 S i to dopiero bestia do odpalania,tam trzeba było przepompować na dekompresi ,pózniej ustawić tłok w górnym położeniu tak żeby wszedł w początek fazy ssania i wtedy przywalić z nogi.Zazwyczaj paliła z pierwszego kopa,ale bywało że się uparła i np.po glebie lekko się przylała i trzeba się było pomęczyć żeby zagadała.Problem był w tym że miała full kompresję po remoncie silnika.Miało to swoje niezapomniane uroki,jak po jakimś kilku kilometrowym locie w błotku i krzaczorach nagła gleba i trzeba było wystartować,lało się z człowieka że chlupało w butach z potu oczywiście i ta satysfakcja jak zagadała:) bezcenne;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL