GM do MS / MS do GMco jakis czas ktos ma problem z konwersja pliku z Google Maps (GM) do Map Source (MS), probuje zrobic rzecz odwrotna, badz generalnie gubi sie gdzies pomiedzy; jak ja przykladowo :) niektore sprawy udalo mi sie rozwiazac, wiec opisze je tutaj, moze komus sie przyda; nie sa to jedyne pewnie sposoby, moze nie najlepsze - ale tylko takie znam;
ktos namalowal trase w Google Maps, my chcemy ja sobie wrzucic do naszego garmina;- kopiujemy sobie link do danej mapy google
[ img ]- korzystamy ze strony :
http://www.gpsvisualizer.com/convert_input - wybieramy rodzaj pliku .gpx (który jest czytany przez MS) i wklejamy wczesniej skopiowany link do okienka „Or provide the URL …”; naciskamy CONVERT;
[ img ]- otworzy nam się nowa strona z gotowym plikiem z koncowka .gpx – ściągamy plik i otwieramy go w MS;
[ img ]- najpewniej pojawi nam sie slad podzielony na kilka odcinkow - korzystamy wtedy z narzedzia MS do laczenia sladow; po polaczeniu mamy jeden, gotowy slad 'ready to race'
- ostatnia czynnoscia jest przejscie do okna 'punkty' w MS i ich skasowanie (Ctrl+A i Del); tym samym pozostanie nam do przerzucenia do garmina tylko slad, bez zbednych punktow;
- gotowe :)
- ...a jesli nie... to to co powyzej w wersji obrazkowej :) :
mamy trase w Map Source i chcemy ja przerzucic do Google Maps i udostępnić innym;
- tworzymy sobie slad w MS (badz wykorzystujemy gotowy, np. z naszej ostatniej wycieczki);
- zapisujemy przygotowany slad na naszym komputerze jako plik z koncowka .gpx
- znowu korzystamy ze strony:
http://www.gpsvisualizer.com/map?form=googleearth[ img ]- ustawiamy „output file type” na .kml
- wgrywamy nasz plik .gpx jako „File #1”
- naciskamy „CREATE KML FILE” (możemy zaznaczyc, by utworzony nowy plik pojawil sie w nowym oknie przeglądarki)
- ściągamy wygenerowany plik na nasz komputer
[ img ]- logujemy się na nasze konto Google i klikamy na „Moje Mapy”, a nastepnie na „utworz nowa mape”
[ img ]- klikamy na „importuj”, w nowym okienku uzywamy „przegladaj” by znaleźć nasz niedawno wygenerowany plik .kml
[ img ]- wciskamy „przekaz na serwer” i czekamy na rezultat :)
uwaga: kiedy mamy slady z garmina o duzej ilości punktow (z naszej ostatniej 10 dniowej wycieczki) i chcemy to zamiescic na GM - GM będzie chcialo podzielic nasza trase na kilka, bądź kilkanascie odcinkow; żeby GM nie tworzylo nam zbyt wielu odcinkow jednego sladu, możemy troche obniżyć ilość punktow w naszym sladzie; uzywamy do tego filtra:
[ img ]- wybieramy w MS „właściwości” naszego sladu
- wybieramy „filtr”
- zaleznie od naszej woli wybieramy opcje która „uczesze” nasz slad; dzieki temu Google nie pedzili go wogole bądź podzieli tylko na dwa, trzy kawalki a nie na np. dwadziescia… jeśli trasa nie wije się zbyt bardzo bądź prowadzi przez pustynie, możemy ustawic fitrowanie co np. 1km, itd., itd.