Teraz jest So kwi 20, 2024 2:30 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 63 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: trochę polityki - dla przeciwwagi religii :)
PostNapisane: N gru 01, 2013 10:39 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
nooo ale przecież PIS już było u władzy... ja nie wiem jak większości ale mi było tragicznie...


a tymczasem... o polsce...

http://www.ilpost.it/2013/11/30/economia-polonia/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: trochę polityki - dla przeciwwagi religii :)
PostNapisane: N gru 01, 2013 10:52 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Na zgliszcza :( był zbyt krótko :lol: jest w budżecie miejsce dla O… ale możemy zapić , wtedy bankowo się troszkę spóźnimy :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: trochę polityki - dla przeciwwagi religii :)
PostNapisane: Pn gru 02, 2013 3:56 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
ex1 napisał(a):
nooo ale przecież PIS już było u władzy... ja nie wiem jak większości ale mi było tragicznie...


a tymczasem... o polsce...

http://www.ilpost.it/2013/11/30/economia-polonia/


Mimo ze jestem tak daleko to wyrobilem sobie zdanie o PiS i ich "wodzu"
Nie chodzi tutaj o sprawy patriotyzmu ..To akurat w ich ustach to tylko slogan ..
Te hasla ktore glosili i glosza byly ok gdy byl czas powstan ..Jarosla Kaczynski jest poprostu nieprzewidywalny i to jest niebezpieczne..Moim zdaniem tak naprawde to on leczy swoje kompleksy za pieniadze podatnikow ..Nie ma w tym ani troche patriotyzmu ..Polityk chcacy rzadzic Polska i narodem musi byc przedstawicielem kazdego obywatela i miec do niego szacunek ..Bezwzgledu czy jest to gay..lesbijka..chrzejscijanin..wyznawca Allaha..Hibru itd..Jaka jest kultura politykow w Polsce to kazdy wie..Przyznam ze te standardy sa niskie..Pamietne slowa L.Kaczynskiego ."Spieprzaj dziadu"..Brudzinskiego "Pies was j.e.b.a.l"..Beszczelnosc Kurskiego i pokazywanie narodowi ze polityk PiS moze jezdzic na nosie wydzialu sprawidliwosci ( nie placenie mandatow za przekroczenie predkosci )..Jest to liga podworkowa..Ale politycy sa tacy jacy sa..Co mnie jedynie irytuje ze czesc spoleczenstwa popiera takie zachowanie i daje tym pseudo politykom wotum zaufania ..Moim zdaniem na dzien dziesiejszy nie ma lepszej alternatywy od PO..Jedyne co trzeba robic to punktowac ich pomylki i wymagac ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: trochę polityki - dla przeciwwagi religii :)
PostNapisane: Pn gru 02, 2013 10:20 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Z całym szacunkiem beemer, ale nie masz ZIELONEGO POJĘCIA jak naprawdę jest w Polsce. Już Ci to mówiłem... Czytanie gazet nie zastąpi życia w danym kraju, nie pracujesz tu, nie płacisz tu podatków, Twoje dzieci nie chodzą tu do szkoły, Ty nie załatwiasz nic w polskich urzędach, żeby sprawdzić, że 'wszystkim żyje się lepiej'. Ani wiedza z portali należących do zachodnich koncernów medialnych, reprezentujących jedną opcję polityczną, ani sterowane komentarze Ci tego nie dadzą...

Co do posłów kryjących się za immunitetem oraz otoczki kolesiostwa, to przykład chronologiczny:
- najpierw to: http://www.wprost.pl/ar/427118/Seremet- ... jrzanego/;
- potem reakcja szefa podejrzanego: http://www.fakt.pl/premier-donald-tusk- ... 602,1.html ;
- i zagrywka względem prokuratora oskarżającego: http://www.rp.pl/artykul/10,1069110-Ser ... Tuska.html

To już wolę Kurskiego naciągającego skarb Państwa na 300 zł mandatu... I co do naciągania Skarbu Państwa: http://wiadomosci.wp.pl/kat,137514,titl ... aid=111c4b

Co do komentarza kolegi ex1, prośba o konkretne przykłady, BEZPOŚREDNIO związane z jego życiem, dlaczego kiedyś było tragicznie, a teraz jest lepiej. Ale KONKRETY proszę, nie to co tam Kłamczyński czy Macierewicz coś tam kiedyś powiedział. KONKRETY - czy płacisz mniej podatków ? lepiej Ci się załatwia sprawy w urzędzie ? Wszystko co dotyczy CIEBIE w sferze faktów, nie wrażeń/emocji.

Politycy ZAWSZE piep..ą bez sensu w telewizjach i po gazetach. Tylko co to ma do rzeczy w kontekście Twojego życia ? Mam w d..e że Kaczyński kłamie (Tusk też kłamie), tyle że zamiast 3x15 (CIT-PIT-VAT) mamy 3x6 (kilo chleba/kilo cukru/litr benzyny), a moje pieniądze na emeryturę Jacuś postanowił mi zabrać z uśmiechem na ustach.

Na pewno nie zagłosuję ani na Tuska ani na Kłamczyńskiego, ale nie za to że obaj ględzą bzdury. Ale za to że nie zlikwidowali KRUS. Tyle że to trzeba sobie umieć w głowie powiązać z PSL, trzymaniem się kurczowo stołków, emeryturami, składkami, rosnącą bandą urzędników etc. A tego czytanie onetu nie da...

Nie chodzi o punktowanie, chodzi o to, że władza rozleniwia. Argumentów, że nie ma akternatywy, z całym szacunkiem, nie kupuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: trochę polityki - dla przeciwwagi religii :)
PostNapisane: Pn gru 02, 2013 10:59 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 23, 2010 3:07 pm
Posty: 718
Lokalizacja: Okolice KRK
Ufff, ale się nam forum robi...

Ja mam taką starą zasadę. Swoją i dla siebie: nie dyskutuję na tematy polityczne i religijne, bo to jedyne dwie dziedziny na świecie, przez które potrafią się pokłócić nawet najlepsi przyjaciele, równocześnie nie mając na nie żadnego wpływu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: trochę polityki - dla przeciwwagi religii :)
PostNapisane: Pn gru 02, 2013 11:09 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
PO mnie zawiodła na całej linii bo mieli być pro liberalni, mieli obniżać podatki, mieli zmniejszyc sferę urzędników i uprościć przepisy, fakt trafili na kryzys i napewno wiele z tego co mogli by zrobić, zrobić nie mogli. Tymniemniej czuję się przez nich mocno oszukany. Jak by nie było w Europie i na świecie jesteśmy postrzegani bardzo dobrze jako stabilna gospodarka i kraj o stabilizacji politycznej. Co jest na pewno ważne! i tutaj jest duża zasługa PO

więc jest Tak Mario jak piszesz, nie płacę, niższych podatków, chyba nawet jest mi nieco ciężej niż poprzednio.. ale wiele też przekładam na kryzys. Akurat zarówno PO jak i PIS-owi nigdy nie zarzucałem nierubstwa, wiele się zmieniło, niestety nie konieczne na lepsze moim zdaniem. Tutaj dla przykladu SLD i PSL to są właśnie partie leniuchow i nierobów

no ale co mamy z prawej strony, Mamy i PIS i pamietam te cyrki które się dzialy przez 2 lata ich rządów, Cyrki polityczne, ośmieszające nas, polaków przed innymi narodami. Zobaczcie co się dzieje nawet teraz, Ci ludzie są gotowi na wszytko aby objąć władzę... dla mnie są to oszołomy, i nawet jak czasem przyświecają im własciwe cele, to dla mnie jest to mega niebezpieczeństwo dla naszego kraju, nigdy nie wiadomo co oni wywiną. Swiatopoglądowo też mi do nich daleko.. już teraz mamy 2 godziny religi w szkołach, za chwilę będzie religia na maturze... niedługo wejdzie pewnie obowiązkowe nabożeństwa I TV trwam zajmie miejsce tvp. Bo przecież długi wobec rydzyka trzeba bedzie spłacić...

Mario.. ja wiem że jest cała masa mądrych ludzi o poglądach prawicowych, katolickich itd...
ale prawdą jest iż wyborcy PIS-u to najczęsciej ludzie mało ogarnięci, slabo wykształceni, ludzie ktorymi łatwo się manipuluje z kościelnej ambony... Większość ludzi z otwartymi umyslami jednak kiedyś tam głosowała na PO... co będzie w przyszłości zobaczymy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: trochę polityki - dla przeciwwagi religii :)
PostNapisane: Pn gru 02, 2013 11:25 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
lewar131 napisał(a):
Ja mam taką starą zasadę. Swoją i dla siebie: nie dyskutuję na tematy polityczne i religijne, bo to jedyne dwie dziedziny na świecie, przez które potrafią się pokłócić nawet najlepsi przyjaciele, równocześnie nie mając na nie żadnego wpływu.
Złota myśl. Spróbuję wdrożyć w życie ale lekko nie będzie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: trochę polityki - dla przeciwwagi religii :)
PostNapisane: Pn gru 02, 2013 11:36 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Mogę iść o zakład że KRUS-u jeszcze długo nikt nie zlikwiduje … ale też bądźmy szczerzy , nie da się szybko nic zmienić … Jedyne co możemy zrobić wszyscy , to płacić podatki , pilnować żeby kasa nie uciekała z Polski … Nie kierować się jedynie ceną , ale też rozumem … skorzystamy na tym wszyscy .
Nie popadajmy w skrajności , jest dużo lepiej , mam małą firmę i właściwie nie ma problemów urzędowych … są problemy z nierzetelnością klientów , czekaniem na pieniądze … ale co tu można zmienić … nie ma w nas Polakach uczciwości , zawsze będziemy kombinować , znajdziemy tysiąc powodów , by nie zapłacić w terminie lub wcale , i nie ma znaczenia czy chodzi o abonament za TV , czy o czyjąś fakturę . Tacy jesteśmy …
Cieszmy się że kryzys nas oszczędził … choć za ratę kredytu płacę o ponad tysiąc więcej niż wcześniej … ale ktoś wmówił społeczeństwu że Euro jest dla nas złe … ja wiem kto i komu to zawdzięczam :) ja to jakoś uniosę , co mam zrobić biedny miś :D
Myślę że jedna zmiana przyniosła by korzyść Polsce , ograniczenie prawa wyborczego osobą zarabiającym poniżej progu podatkowego , i tym którzy pobierają świadczenia emerytalne i rentowe .
Głosowali by Ci którzy rozumieją co głosują , to takie proste :D
Chcesz głosować ? płać podatki … proste , a skoro my Cię utrzymujemy … to wybacz , my będziemy decydować .
Natychmiast Kościół stracił by znaczenie , przestał by grać … ludzie byliby spokojniejsi .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: trochę polityki - dla przeciwwagi religii :)
PostNapisane: Pn gru 02, 2013 12:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA



:wink: :lol: dwóch pijaczków z piwem :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: trochę polityki - dla przeciwwagi religii :)
PostNapisane: Pn gru 02, 2013 12:48 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
mario33 napisał(a):
Z całym szacunkiem beemer, ale nie masz ZIELONEGO POJĘCIA jak naprawdę jest w Polsce. Już Ci to mówiłem... Czytanie gazet nie zastąpi życia w danym kraju, nie pracujesz tu, nie płacisz tu podatków, Twoje dzieci nie chodzą tu do szkoły, Ty nie załatwiasz nic w polskich urzędach, żeby sprawdzić, że 'wszystkim żyje się lepiej'. Ani wiedza z portali należących do zachodnich koncernów medialnych, reprezentujących jedną opcję polityczną, ani sterowane komentarze Ci tego nie dadzą...



Mario
Kazdy ma swoj punk widzenia..
To o czym piszesz ..Urzedy..szkoly..podatki ..To wszystko wyglada podobnie
Nawet w kraju w ktorym obecnie mieszkam ..Co do pojecia - Okazuje sie ze nie tylko ja tak mysle..
Ale tez duzy procent ludzi ktorzy mieszkaja w Polsce ..No sam powiedz ..Czy jest w Polsce inna alternatywa niz PO..Mam na mysli partie ktora ma szanse rzadzic Polska ..Nie te ktore maja poparcie 2%.?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: trochę polityki - dla przeciwwagi religii :)
PostNapisane: Pn gru 02, 2013 12:50 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Mała ciekawostka... Śmiejecie się z PISu, że ich wyborcy to ciemnogród, że współpracują z Rydzykiem. A pamięta ktoś jeszcze, jak Donek tuż przed wyborami prezydenckimi chyba w 2005r. brał pod publiczkę ślub kościelny? Nagły przypływ uczuć po 25 latach małżeństwa, niespodziewane nawrócenie religijne czy zwyczajnie próba przyciągnięcia moherowego elektoratu? ;) Jedni i drudzy chcieliby przejąć głosy ludzi "sterowanych radiem", po prostu jednym się to udało, drugim nie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: trochę polityki - dla przeciwwagi religii :)
PostNapisane: Pn gru 02, 2013 12:57 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Mario33
Zapomnialem jeszcze dodac ze tez musimy pracowac do 67 roku juz od dawna
No i w Toronto mamy burmistrza ktory jest alkoholikiem i narkomanem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: trochę polityki - dla przeciwwagi religii :)
PostNapisane: Pn gru 02, 2013 1:05 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: trochę polityki - dla przeciwwagi religii :)
PostNapisane: Pn gru 02, 2013 5:35 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
lasooch napisał(a):
Mała ciekawostka... Śmiejecie się z PISu, że ich wyborcy to ciemnogród, że współpracują z Rydzykiem. A pamięta ktoś jeszcze, jak Donek tuż przed wyborami prezydenckimi chyba w 2005r. brał pod publiczkę ślub kościelny? Nagły przypływ uczuć po 25 latach małżeństwa, niespodziewane nawrócenie religijne czy zwyczajnie próba przyciągnięcia moherowego elektoratu? ;) Jedni i drudzy chcieliby przejąć głosy ludzi "sterowanych radiem", po prostu jednym się to udało, drugim nie.



brał by nie stracić czesci wyborców.. czy zyskal tym przychylnośc wyznawców PISologi, nie sądzę... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: trochę polityki - dla przeciwwagi religii :)
PostNapisane: Pn gru 02, 2013 7:21 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So maja 17, 2008 6:05 pm
Posty: 108
Proponuję nie oglądać Tvnu i nie czytać GW. Zresztą tvp i reszta też jest zmanipulowana i opłacana przez pewną parie polityczną :lol: Propaganda jak w PRLu..

http://demotywatory.pl/4237637/MARSZ-NIEPODLEGLOSCI


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 63 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL