Teraz jest N kwi 28, 2024 1:15 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 30 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: DR 650 SE 2000r.
PostNapisane: Wt wrz 21, 2010 9:36 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
to mam ogromna prosbe, prosze niech kazdy doda wazny punkt do regulaminu,
zaczynam:

1. na forum moga zamieszczac ogloszenia spredazy motocykla jedynie forumowicze o znanej tozsamosci; pozwoli to uniknac sprzedazy na naszym forum osobom przypadkowym gdzie zachodzić może podejrzenie niepewności pochodzenia i stanu motocykla...

mozecie od razu sprostowac moj punkt i dodac kolejne wg Was wazne
jak sie troche nazbiera sprobuje zrobic z tego w miare spojny regulamin dla sprzedajacych w tym dziale


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 650 SE 2000r.
PostNapisane: Śr wrz 22, 2010 7:00 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Co by nie było takich tematów to może lepiej zamknąć dział sprzedaży , niż robić kolejny regulamin .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 650 SE 2000r.
PostNapisane: Śr wrz 22, 2010 9:27 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Jeśli chcesz konstruktywnych propozycji w sprawie regulaminu to potraktuj temat poważnie. Wątek o sprzedaży DR650SE nie wydaje się być odpowiednim miejscem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 650 SE 2000r.
PostNapisane: Cz wrz 23, 2010 3:05 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
Adagiio w Twoich wypowiedziach od pół roku jest wiele sarkazmu, masz problem...? może uda się pomóc
ten regulamin wypłynął z potrzeby i jest po to aby akurat ułatwić życie kupującym a nie sprzedającym
kupującym forumowiczom aby mieli mniej stresu i byli pewni sprzedającego i sprzedawanego przez niego motocykla


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 650 SE 2000r.
PostNapisane: Cz wrz 23, 2010 7:17 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Nie mam żadnych problemów , wymagasz aby wszyscy się z Tobą zgadzali , ja akurat mam odmienny od twojego punkt widzenia , więc moje zadnie napisałem . Jeśli nie chcesz tego czytać , to pozostaje Ci wypi...lić mnie stąd , jesteś tu capo .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 650 SE 2000r.
PostNapisane: Cz wrz 23, 2010 8:29 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
i w tym jest problem, ze tak kilka osób to widzi choć na skórze poczuła połowa z nich,
potem kilka osób, których problem nie dotyczy też dołoży zdanie od siebie i się robi afera
a ja naprawdę wolalbym nie tracić czasu na moderowanie bo są przyjemniejsze rzeczy od tego
niestety taka nielubiana funkcja mi tu przypadła
drugi problem to regulamin do tego działu, którego potrzeba wypłynęła od użytkowników,
jak się nad tym zastanowisz to dobra rzecz, bo dzięki niemu na tym forum będą pojawiać się tzw. ogłoszenia pewne a użytkownicy potencjalni przyszli nabywcy będą czuć się bezpieczniej
czy ktoś na tym traci - jedynie nieuczciwi sprzedawcy
zastanów się może nie zawsze to właśnie Twój punkt widzenia jest słuszny

Twój capo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 650 SE 2000r.
PostNapisane: Cz wrz 23, 2010 9:34 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
W porównaniu z wystawieniem motocykla/akcesoriów na allegro to ilość potencjalnych klientów na tym czy innych forach jest prawie żadna. Jednak takie działy sprzedaży wszędzie istnieją z jednego powodu- bezpieczeństwo. Tak jak samochód bezpieczniej jest kupić od znajomego z pracy tak motocykl od znających się ludzi z forum. Zaostrzenie kryteriów ułatwia więc decyzję nabywcy, pomaga również sprzedawcy- jeśli ma pewny sprzęt to sprzedaż jest przyjemnością, gdy coś nie domaga lepiej by poszukał szerokiej publiki na alle.
Poprzez forum kupiłem DRZ- wystarczyło spojrzeć w historię wypowiedzi na forum sprzedawcy i umówić się po odbiór. Jazd próbnych nie było (tak nie nazywam 300metrowej przejażdżki dla sprawdzenia wysokości kanapy), sprawdzania numerów ramy, pomiarów kompresji, stanu łożysk, itd, rozmowa dotyczyła planów wyjazdowych a nie stanu technicznego pojazdu. I takich transakcji wszystkim sprzedawcom i nabywcom życzę, a nie miniallegro w wykonaniu forumowym. Moim zdaniem ten kierunek zmian jest niezbędny, a sprawa regulaminu- jeśli nie chcemy zarzucać administratorowi że działa wg. własnego widzimisię to jakieś zasady trzeba określić.
W regulaminie osobiście widziałbym taki wpis:
W dziale Giełda publikujemy ogłoszenia sprzedaży przedmiotów a nie linki do ofert w innych mediach
powód- szacunek na czytających. Wykonanie CtrlC-CtrlV nie jest restrykcyjną szykaną, powszechnie takie obostrzenie zostało zaaprobowane w np. relacjach z wyjazdów (linki do piccassy są tam źle widziane).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 650 SE 2000r.
PostNapisane: Cz wrz 23, 2010 10:31 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2930
Co do rubryki ogłoszenia zgadzam się z Tomkem i Akcentem. Spójrzcie jednak Panowie na inny problem; kolega pee_ter jest z nami już prawie rok - są tez tacy co są dłużej, a ilość postów mają na podobnym poziomie. Wynika może to z tego, że wygrali w totka, więc mają czas i pieniądz na latanie w terenie, a nie siedzenie i klepanie w klawiaturę. Czy ta osoba jest mniej wiarygodna "sprzętowo" od kogoś, kto ma 1k postów?? Wydaje się, ze nie. Pytanie jak, jak ten problem ugryźć??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 650 SE 2000r.
PostNapisane: Cz wrz 23, 2010 10:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Proste: sprzedawca powinien się wysilić, a jeśli ogranicza się jak wzmiankowany pee_ter do treści
Wszelkie info o motocyklu na stronie:
to jest to raczej jego problem?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 650 SE 2000r.
PostNapisane: Pt wrz 24, 2010 1:30 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pn sie 09, 2010 5:05 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Wrocław
Witam,

jestem świeży na waszym forum ale po części zgadzam się, że zawsze pewniej kupić motur od znajomego z forum, którego mogliśmy spotkać na zlocie i dokładnie prześledziliśmy jego sprzęt. Jednakże proponował bym aby np przykleić w dziale sprzedaży "Weryfikację ofert' dla tych którzy nie koniecznie chcą sprzedawać a kupować i nie ma akurat na forum motocykla, który by ich interesowała znaleźli coś w sieci. Zawsze zaprzyjaźniona dusza która akurat ma blisko mogłaby wspomóc takiego delikwenta w ocenie, subiektywnej oczywiście, i zaoszczędzić mu deptania np z Gdańska do Krakowa po to aby stwierdzić,że sprzęt to kupa.

ps. Co do Wiarygodności forumowicza to zgadzam się z przedmówcą niekoniecznie trzeba być forumowym erudytą aby mieć super pewny sprzęt i na odwrót, założę się, że nie każdy kto ma 10000 postów ma motur bez wad. Temu może posłużyć właśnie ww weryfikacja ofert i tak każdy na temat sprzętu może przecież wypowiedzieć się w poście.

Ja po przeczytaniu tego posta już wiem, że kolega sprzedaje ten motocykl od dłuższego czasu;)


pzdr.

Mate


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 650 SE 2000r.
PostNapisane: N wrz 26, 2010 8:01 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 9:32 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Sanok
Witam ponownie :-)

Ale sie zrobiło zamieszanie. Ale wydaje mi się że w końcu wyjdzie z tego coś konkretnego.

mate napisał(a):
Ja po przeczytaniu tego posta już wiem, że kolega sprzedaje ten motocykl od dłuższego czasu;)


Jeżeli uważasz że wystawienie info o sprzedaży motocykla niecały miesiąc wcześniej na forum i 2 tyg. temu na allegro to dłuższy czas to zgadzam się. Jestem winny :-P hehe

Podsumowując żeby w końcu jakaś lista powstała.
akcent napisał(a):
Wątek o sprzedaży DR650SE nie wydaje się być odpowiednim miejscem

W razie czego proszę o przeniesienie do nowego wątku:-)
Propozycje punktów regulaminu :

1. W dziale Giełda publikujemy ogłoszenia sprzedaży przedmiotów a nie linki do ofert w innych mediach
2. Na forum moga zamieszczac ogloszenia sprzedazy motocykla jedynie forumowicze o znanej tozsamosci; pozwoli to uniknac sprzedazy na naszym forum osobom przypadkowym gdzie zachodzić może podejrzenie niepewności pochodzenia i stanu motocykla.

Tu dodam że moim zdaniem będzie trudno jasno określić kto jest zaufany a kto nie... Osobiście nie uważam się za jakiegoś oszusta. Na forach jakoś namiętnie się nie udzielam. Jedyne forum na którym coś więcej pisałem to forum suzukidr. Jeśli ktoś chciałby dowiedziec się coś więcej o mnie to podejrzewam że nie będzie miał problemu z przeszukaniem forum suzuki. Tak samo jeśli chodzi o link do opisu motocykla. Nie uważam że wklejenie go był to brak szacunku wobec forumowiczów... Wystarczy kliknąć i to wszystko... Oczywiście mógłbym wszystko jeszcze raz napisac ale czy to jest takie istotne???


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 650 SE 2000r.
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 12:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
pee_ter: dobrze, że napisałeś coś więcej i wyjaśniłeś sprawę, potwierdzenie wiarygodności sprzedającego w każdy sposób pomaga naszym forumowiczom, stąd odniesie do "suzukidr" dla mnie np. jest OK.

Co do zaproponowanej treści zasad kilka drobnych uwag. Np nie widzę nic złego w linkowaniu, o ile w poście wszystko jest dokładnie opisane i są do tego jakieś zniżki dla forumowiczów :wink: Jestem jednak za ograniczeniem dostępu do tego działu forumowiczom, którzy nie są wiarygodni poprzez swoją aktywność tzn. np. nie są zalogowani krócej niż kilka miesięcy i nie legitymują się kilku(nastu/dziesięcioma) postami.

"1. W dziale Giełda publikujemy ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które mogą być również uzupełnione o linki do ofert w innych mediach.
2. Na forum mogą zamieszczać ogłoszenia sprzedaży motocykla jedynie forumowicze o znanej tożsamości potwierdzonej okresem zalogowania ??? dni i legitymujący się ??? postami; pozwoli to uniknąć sprzedaży na naszym forum osobom przypadkowym gdzie zachodzić może podejrzenie niepewności pochodzenia i stanu motocykla."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 650 SE 2000r.
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 3:43 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 9:32 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Sanok
Całkiem całkiem to wyszło:-)
Myślę że to Admin powinien określić jakie jest wymagane minimum raz na zawsze.

Kolejny punkt mógłby dotyczyć minimum informacji o sprzęcie np:

1. Podstawy ( standardowe dane jak np. z otomoto - rocznik przebieg kraj pochodzenia... itp)
2. Zdjęcia w konkretnej pozycji np. z 4 stron i dodatkowo szczegółowe jak ktoś ma wolę:-)
3......
4............


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 650 SE 2000r.
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 3:46 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
pee_ter: nie przeginaj :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DR 650 SE 2000r.
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 6:17 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt wrz 15, 2009 9:06 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Trzebnica
Czytam ten topic i postanowiłem, że też coś od siebie napiszę. Jestem na tym forum codziennie, nie piszę, bo nie mam nic ważnego do napisania lub nie mam odpowiedniej wiedzy, żeby włączyć się do tematu. Czerpie od Was wiedzę i inspiracje, ale jak będe chciał cokolwiek Wam zaproponować do sprzedaży to rozumiem, że nie będę miał takiego prawa :cry: .
Jeśli, faktycznie ktoś pisze "cześć", a następnie "sprzedam.." to nie należy do grona osób zaufanych, ale każdy z nas będzie to wiedział. Może gościa sprawdzić. Osobiście czuję się związany z tym Forum, ale nie uważam, że trzeba zmuszać do aktywości (mogę pisać każdemu "witka", ale nie podoba mi się to).
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 30 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL