Teraz jest N kwi 28, 2024 4:18 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Yamaha TDM 900, pełna faktura VAT
PostNapisane: Pt lip 23, 2010 7:54 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 6:33 pm
Posty: 37
Postanowiłem sprzedać TDMę:

http://allegro.pl/item1162081740_yamaha ... a_vat.html

Polecam i zapraszam do kupna


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha TDM 900, pełna faktura VAT
PostNapisane: Pt lip 23, 2010 8:41 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N gru 13, 2009 8:25 pm
Posty: 111
Lokalizacja: Małopolska
Hej kolego,

Pamiętam jak doradzałem Ci ten motocykl, czytam że raczej się sprawdził i trochę kilometrów nim przejechałeś. Planujesz coś jeszcze większego kupić? Czemu sprzedajesz jeśli mogę zapytać?


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha TDM 900, pełna faktura VAT
PostNapisane: So lip 24, 2010 1:46 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 6:33 pm
Posty: 37
Siemasz- na forum ścigacza jak dobrze pamiętam mi go polecałeś.

Sprawdził się w mieście i w trasie jak najbardziej. Największy fun był na górskich winklach :) choć i po dziurawym podkarpaciu i lubelskim przejechał bez zająknięcia. Spalanie w relacji do mocy i momentu jest fenomenalne, radość z jazdy również.
Ogólnie rzecz biorąc nie jest mi potrzebna tak duża moc w trasie- prędkości jakie osiągam to max 110.

Chciałbym zrealizować część z takich wypraw:
w terenie 100-150 km w jedną stronę, wyprawa po Bieszczadach na Ukrainę, przejazd po wschodniej granicy Polski, jazda off po Rumunii, może Białorusi.
Wyjazd po szosie w Alpy, Skandynawię, Chorwację, Włochy, objazd Tatr, czy większej części Karpat.
Objechanie kilku województw dookoła- część trasy po asfalcie, część w terenie.
Wypad do Rosji, Ukrainy, albo dalej- Serbia, Albania, Gruzja.

poza tym chcę zacząć zabawę w cross/hard enduro po okolicy

potrzebuję też motocykl do miasta

Mam spory dylemat jak to rozegrać- na pewno będą to dwa motocykle, nie wiem jeszcze w jakiej konfiguracji, budżet około 20 tys., pomysły póki co takie:

1. Trasa ~ 200km, latanie po lżejszym terenie i dojazd do niego oraz jazda po mieście- jakaś niezbyt wysilona, lekka 600tka, albo 400tka w enduro z kompletem kół SM- LC4, Honda XR, Suzuki DR, Yamaha TT, może Suzuki DRZ, a jako drugi motocykl cross 4T bez rejestracji na tor i okoliczne śmiganie po ciężkim terenie np. YZ 250 F, CRF 250 R. Na dalsze wyprawy pierwsze moto pakuję w busa/przyczepkę i nie męczę się z dojazdem.
2. Na dalsze trasy >>200 km oraz do miasta jakiś wygodniejszy turystyk, typu BMW F650 GS Dakar, może LC4 adventure. Na tor i okoliczne endurzenie jakaś 125 w 2T bez rejestracji.
3. Na dalsze trasy i po mieście wziąć np. DR 800 biga, DR 650 RSE, Hondę Dominator, Yamahę Tenere, może nawet Trampka, czy coś starszego z lepszą ochroną przed wiatrem i ograniczonymi możliwościami zjechania na off. Po okolicznych terenach i na tor zarejestrowana 250tka, np. yamaha wr 250f.
4. Gdyby było więcej kasy, to celować w motocykl tylko na turystykę asfaltową- z super ochroną przed wiatrami bocznymi- wycieczka w Alpy, Skandynawię, Chorwację. Na miasto, endurzenie po okolicy oraz dalsze jakaś 400tka typu XR 400, a na tor 125 2T.

To są na razie pomysł, a co z tego wyjdzie w praktyce zobaczymy.

Wiem, że kasy którą ładuję w serwisy i na zrobienie motocykla perfect, nigdy nie odzyskam, dlatego chciałbym żeby sprzęty które kupię ostały się w mojej stajni dłużej niż przez rok i były warte wkładanych w nie pieniędzy.

Tak to mniej więcej wygląda. Oczywiście jestem otwarty na wszelkie wskazówki, tu nawet rozpocząłem już temat: viewtopic.php?f=24&t=6288&start=15

pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha TDM 900, pełna faktura VAT
PostNapisane: So lip 24, 2010 7:25 am 
Aktywny

Dołączył(a): N gru 13, 2009 8:25 pm
Posty: 111
Lokalizacja: Małopolska
Rozumiem Cię doskonale, sam ostatnio choruję na małego crossa, którym mógłbym pośmigać w terenie.
A z tymi 250tkami 2t to uważaj, kolega ma coś takiego i coś i wspominał że remont silnika wykonuje się co ~100motogodzin, czyli w zasadzie co sezon duży serwis. 250 są najbardziej wysilone.

Powodzenia i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha TDM 900, pełna faktura VAT
PostNapisane: So lip 24, 2010 9:27 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Wilk stepowy napisał(a):
250 są najbardziej wysilone.

Chyba to nie jest prawda. Zakładając, że ten sam kierowca o określonych gabarytach (waga, wzrost), umiejętnościach, sposobie jazdy. 250 2T posiadająca więcej mocy, niewiele cięższa, będzie mniej eksploatowana (np. wkręcanie na obroty na podjazdach) niż słabsza 125 2T. Koszty- jako przykład stary KX250 z 1994r. używany jako dodatkowy treningowy (na zawody CRF450), po zakupie zrobiony generalny remont (ok. 2tyś zł), po 3 latach tych treningów konieczność wymiany tłoka- ok.500zł. W tym czasie nówka 4T CRF450 kosztowała w h... pieniędzy. Tyle że koszty serwisu 4T można zmniejszyć wyborem sprzętu. Zamiast EXC450 można zadowolić się EXC400 (początkującemu amatorowi aż nadto) czy choćby DRZ400 i serwis staje się tańszy i rzadszy. Jak gdzieś kojarzę to specjalnie przygotowane EXC400 (dodatkowy zbiorniczek oleju) jechały do Władywostoku, po drodze nie przewidywano większych prac serwisowych.
Oczywiście zaczynającemu na torze amatorowi nie polecam 250 2T bo zamiast jeździć będzie się bał :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha TDM 900, pełna faktura VAT
PostNapisane: So lip 24, 2010 9:56 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 6:33 pm
Posty: 37
Akcent, przekonujesz mnie do EXC 400 4T, tym bardziej zachęca do tego ten oto opis: http://www.forum.motox.com.pl/viewtopic.php?f=34&t=8995
Oczywiście w życiu nie porwę się na 250 w 2t, chyba że mniej wysiloną typu CRM, RMX, ale to starsze i rzadkie motocykle i nie jestem przekonany o sensowności ładowania się w nie.
Jeżeli 250 to tylko w 4T, ale tutaj trzeba być uważnym, bo koszta serwisu przy wybraniu złej sztuki są makabryczne.

Muszę się głęboko zastanowić nad tym co chcę z motocyklem robić i swoje refleksje z pewnością poddam Waszej ocenie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL