Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:40 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 5   [ Posty: 72 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Wt lis 22, 2011 11:38 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 21, 2007 9:23 pm
Posty: 610
Zapraszamy na kolejne warsztaty praktyczno-mechaniczne. Warsztaty będą miały charakter dwudniowych wykładów połączonych z ćwiczeniami praktycznymi.

Kiedy: 10-11 grudnia 2011
Gdzie: Warszawa, ul. Mińska 25 hala 8, czyli u Huberta z motogumy.pl

Dla kogo? Dla wszystkich, którzy planują dłuższą podróż a przeraża ich wymiana gumy i maja obawy by zbliżyć się z kluczem do motocykla. Dla tych co wydaje im się że wiedzą, ale wstydzą się zapytać, dla tych którzy widzieli jak się to robi, ale nie robili tego sami.
Za ile? Koszt szkolenia 350 zł (więcej niż ostatnio, bo musimy dojechać i mamy nieco inne koszty)
Celem szkolenia jest osiągnięcie przez jego uczestników praktycznych umiejętności: zależy nam by każdy POTRAFIŁ „TO” zrobić, a nie by wiedział jak się TO robi. Materiał będzie obejmował następujące zagadnienia:

Dzień pierwszy

Przygotowanie motocykla do podróży: czyli co sprawdzić/wymienić przed podróżą. Jak przygotować motocykl pod kątem możliwości zabrania bagażu.
Ekwipunek . Co należy koniecznie zabrać w trasę a z czego można zrezygnować. Jaki namiot, jaki śpiwór będzie potrzebny, jaki wziąć sprzęt fotograficzny. Czy warto brać jedzenie, jakie zabrać leki?
Drobne awarie, które mogą nas spotkać w trasie, diagnostyka oraz ich usuwanie w warunkach polowych.

Tu zajmiemy się między innymi:

Przebita dętka, jej wymiana, łatanie. Naprawa opony bezdętkowej.
Wymiana łożysk w kołach.
Wymiana klocków hamulcowych.
Zerwany łańcuch, jak temu zapobiegać oraz co zrobić w razie „W”
Połamane szprychy, jak temu zapobiegać oraz co zrobić gdy jednak się złamią
Wymiana złamanych klamek oraz zapobieganie ich uszkodzeniu.
Wymiana oraz naprawa uszkodzonych linek sprzęgła oraz gazu.

Dzień drugi

Zdarzenia losowe: jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych: zagubione dokumenty, choroba, kolizja lub nieszczęśliwy wypadek.
Diagnostyka/naprawa układu elektrycznego motocykla. Układ zapłonowy, układ ładowania. Przygotowanie motocykla do spawania, czyli jak zabezpieczyć pojazd, by spawaniem nie wyrządzić mu krzywdy.
Układ paliwowy, diagnostyka, możliwości usunięcia usterek. Gdzie i jak tankować by zminimalizować problemy.
Awaria sprzęgła. Jak jej uniknąć oraz jak ją usunąć, czyli wymiana sprzęgła w warunkach polowych.

Szczegółowy plan

Sobota
Start o godzinie 9.00
Przerwa na kawę o godzinie 11.00
Przerwa na obiad o godzinie 13.00
Zakończenie po przerobieniu materiału.

Niedziela
Spotykamy się o godzinie 9.00
Start o godzinie 9.30
Przerwa na kawę o godzinie 12.00
Przerwa na obiad o godzinie 14.00 – obiad
Zakończenie po przerobieniu materiału.

Każdy z uczestników otrzyma materiały (poradnik) pozwalający na dokładne zapamiętanie materiału z wykładów. W związku z praktycznymi zajęciami każdy z uczestników proszony jest o zabranie odzieży, którą będzie mógł zabrudzić.
Koszt szkolenia wraz z obiadami oraz materiałami szkoleniowymi to 350 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłat.

Organizatorami szkolenia są: Stajnia Motocyklowa i Advfactory. Zajęcia poprowadzą Paweł Parka – Szparag oraz Krzysiek Samborski, Sambor.

Więcej informacji: 512 09 88 89, salon@stajniamotocyklowa.pl

Feedback z poprzedniego szkolenia
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=10526&page=2

zapraszam i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Wt lis 22, 2011 5:47 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Chetnie bym sie wział udział ale Samboooooooor - 10 grudnia ??? polowa motocyklistów bedzie w Łodzi na mistrzostwach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Wt lis 22, 2011 6:00 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
Jak wyżej... Cała masa osób jedzie do Łodzi na Arenę. :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Wt lis 22, 2011 6:20 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So lis 28, 2009 9:32 pm
Posty: 289
Lokalizacja: mazowieckie
JW. też bym skorzystał, ale ARENA ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Wt lis 22, 2011 9:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
a ja poproszę takie warsztaty w formie objazdowej, zapraszamy do szczecina... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Wt lis 22, 2011 10:29 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
A ja myślałem że to forum jest po to żeby się dzielić takimi informacjami, a nie na nich zarabiać.
Tak się dzieję na ADV.COM. Człowiek całe życie się uczy :mrgreen: Każdy z Nas ma jakiś bagaż doświadczeń którym może się podzielić w Returnie w każdą środę. Za darmo. Nie wliczając dobrego towarzystwa. :mrgreen:

BTW. Kłóci mi się idea posiadania motocykla ( byciem motocyklistą) z zarabianiem na ich niewiedzy. (Tak proste czynności jak podane w ofercie są do nauczenia z YOUTUBA. Transport motocykla to raczej pomoc w spełnianiu ich marzeń i poświęcenie swojego czasu na transport który oni oszczędzają. Czas to pieniądz. I to jest Ok a reszta ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Śr lis 23, 2011 1:50 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 21, 2007 9:23 pm
Posty: 610
dudopl napisał(a):
A ja myślałem że to forum jest po to żeby się dzielić takimi informacjami, a nie na nich zarabiać.
Tak się dzieję na ADV.COM. Człowiek całe życie się uczy :mrgreen: Każdy z Nas ma jakiś bagaż doświadczeń którym może się podzielić w Returnie w każdą środę. Za darmo. Nie wliczając dobrego towarzystwa. :mrgreen:

BTW. Kłóci mi się idea posiadania motocykla ( byciem motocyklistą) z zarabianiem na ich niewiedzy. (Tak proste czynności jak podane w ofercie są do nauczenia z YOUTUBA. Transport motocykla to raczej pomoc w spełnianiu ich marzeń i poświęcenie swojego czasu na transport który oni oszczędzają. Czas to pieniądz. I to jest Ok a reszta ?



Dudo cieszę się, że tak dużo umiesz. Najwyraźniej nie jesteś adresatem tego szkolenia. Cieszę się, że potrafisz się nauczyć prostych czynności z youtuba. Jest jeszcze redtube, tam też można trochę teorii liznąć. A potem mieć swój pierwszy raz. Byłem kilka razy w Returnie, może zajrzę dzisiaj i zobaczę Twój pokaz dla kolegów. Pokaż jak się zmienia łożysko w kołach i wymienia sprzęgło. Za darmo. Mają tam stoły, na pewno udostępnią na Twój show. Jakbyś czegoś nie wiedział to jest wifi - możesz podglądnąć na youtubie jak się to robi.
Mam nadzieję, że równie chętnie dzielisz się swoją wiedzą fotograficzną, bo przecież wszystkiego można się nauczyć z książki "Podstawy fotografii". Kłóci mi się bowiem idea posiadania aparatu z zarabianiem nim.

Nie wiem co chciałeś osiągnąć tym postem:
pokazać, że Ty wszystko potrafisz zrobić sam,
wyśmiać kolegów, że nie umieją
czy też może wskazać na mnie i Szparaga jako kanalie, które sępią na niewiedzy?

Podchodzimy do sprawy poważnie. Pozbieraliśmy anonimowo opinie po poprzednim szkoleniu. Wygląda na to, że nikt nie narzekał. Nie wiem co to jest ADV.COM i czym się tam kto dzieli. Wiem, że internet to śmietnik, a na śmietniku można znaleźć całkiem fajne rzeczy. Nie wszyscy jednak lubią grzebać w śmieciach.
Jak jeszcze nie dotarło to zobacz na youtubie jak się zakłada łańcuchy śniegowe, a później zrób to na mrozie, nocą, na drodze.

PS Szparag prowadzi warsztat motocyklowy. Moim zdaniem jeden z naj... Niestety za naprawę bierze pieniądze, zarabia na moocyklistach! Jeśli będziecie chcieli przyoszczędzić zawsze można zapytać dudo o linka do youtuba i zrobić to samemu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Śr lis 23, 2011 8:13 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
Ktoś Tu się nie potrzebnie zapieklił.
Redtube dobre, dobre. Właśnie sobie z żoną pooglądałem i co nieco sztuki liznąłem. 8) Strzał w kolano proszę pana. Pooglądaj to i może twoja żona będzie zadowolona.

W returnie, warsztaty ? To raczej odpada. Sam wiesz jak tam jest mało miejsca. Nie wygłupiaj się :lol: Ale przed nim, na wiosnę czemu nie. Chętnie podzielę się wiedzą praktyczno merytoryczną i pewnie sam się czegoś nauczę.

Tu masz kilka fajnych patentów



Co do aparatu też przestrzeliłeś. Ja zarabiam na publikacji zdjęć a nie nauce obsługi aparatu. Zawsze chętnie dzieliłem się wiedzą i dziele do dziś za darmo. Nie muszę pobierać pieniędzy za coś czego można nauczyć się z książek o których mówisz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Śr lis 23, 2011 8:34 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 21, 2007 9:23 pm
Posty: 610
dudopl napisał(a):
Ktoś Tu się nie potrzebnie zapieklił.
(...)

Co do aparatu też przestrzeliłeś. Ja zarabiam na publikacji zdjęć a nie nauce obsługi aparatu. Zawsze chętnie dzieliłem się wiedzą i dziele do dziś za darmo. Nie muszę pobierać pieniędzy za coś czego można nauczyć się z książek o których mówisz.


Też uważam, że niepotrzebnie ktoś się zapieklił. Nie wtrącam Ci się w jaki sposób zarabiasz na życie. I proszę Cię o to samo. I Szparag i ja chętnie dzielimy się wiedzą, na afrykańskim forum pełno jest na to dowodów. Ja żyję również z poprawiania cudzego pisania, u Ciebie jednak powinno się wszystko napisać na nowo, bo mam wrażenie, że napisałeś to ze złych intencji. A "niepotrzebnie" piszemy łącznie - tę wiedzę też masz za darmo.
Choć pewnie na youtubie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Śr lis 23, 2011 9:20 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
350zł za takie warsztaty to dobra cena. Sam chętnie bym poszedł na to mimo że 90% rzeczy zrobie sam, z wyjątkiem szprych bo to tylko w rowerze umiem robić.

Zima idzie, nie wydajemy kasy na paliwo i jeżdzenie, więc zasób gotówki mamy.
Większość z nas nie jest mechanikami. I wiekszosc ma prace, zycie zawodowe i rodzinne i nie ma czasu na siedzenie w garażu i trenowanie na własnym motocyklu a taka mała porcja wiedzy na pewno nie nauczy roboty, ale pokieruje troche i łatwiej bedzie cos zaimprowizować w razie wpadki.

Zreszta - nikt mądry celowo nie bedzie rozbebeszał włąsnego motocykla na chodzie (grzech) i ćwiczył naprawy. A jesli jest okazja zobaczyc to na motocyklu cudzym - jestem za.

Dalej nie jestem zwolennikiem tych małych pompeczek bzyczków ale w tym przypadku: Sambor i Szparag - popieram :!:

P.S. - ciekawe ilu z nas nie robiąc tego wczesniej dorwie spawarke elektryczną i pociągnie ładny spaw po obejzeniu instrukcji na youtube, albo ... i DOBRZE wycentruje koło w rowerze tez po obejzeniu instrukcji na youtube :mrgreen:
..... albo zrobi dobry bimber - tu rzucam wyzwanie :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Śr lis 23, 2011 9:55 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
Ja oglądam obydwa kanały zarówno red jak i youtube. Obydwa bywają zaskakujące.

Myślę, że youtube to doskonała kopalnia wiedzy. Sam wiele się z niektórych filmów instruktarzowych nauczyłem. Nauka jednak musi być poparta praktyką. Tak też czyniłem.
Myślę więc , że spokojnie można pogodzić obydwie idee Panów S i D.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Śr lis 23, 2011 10:49 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
SituGS napisał(a):
P.S. - ciekawe ilu z nas nie robiąc tego wczesniej dorwie spawarke elektryczną i pociągnie ładny spaw po obejzeniu instrukcji na youtube, albo ... i DOBRZE wycentruje koło w rowerze tez po obejzeniu instrukcji na youtube :mrgreen:
..... albo zrobi dobry bimber - tu rzucam wyzwanie :!:


Trochę złe przykłady. Nie porównuj czynności które wymagają kilku dni praktyk z czynnością którą można opanować tylko przyglądając się. A z bimberkiem to wyzwanie mogę podjąć. Ale w piciu :wink: :mrgreen:

To fakt, trochę popłynąłem, ale nikogo nie starałem się obrazić. W przeciwieństwie do... To raczej wynika z mojej natury społecznika. Z chęcią pokaże wiele rzeczy z zakresu mechaniki (tyle ile potrafię, na pewno jest wielu na tym forum którzy potrafią więcej) oraz fotografii i jej obróbki.

Może nawet w Returnie zorganizujemy takie mini warsztaciki obróbki zdjęć na projektorze. Każdy by przyniósł swoje np: po dwa zdjęcia i na ich przykładzie będziemy nad nimi dyskutować i je obrabiać. Taki pomysł.

Dla Sambora wielkie dzięki za naukę pisowni "niepotrzebnie" :wink:

Ty albo nie chcesz zrozumieć o co mi chodzi, albo nie potrafisz. Trudno.
Zarabianie na motocyklach nie jest niczym złym, na usługach motocyklowych szeroko pojętych też nie. Wyrazić swoją opinię na temat tego typu warsztatów ma prawo każdy. I każdy może się z tym zgodzić i na nie pójść lub nie. Wolna wola.

A obronić takie warsztaty można w sposób merytoryczny, a nie próbując obrażać potencjalnych uczestników. Np: Owszem umiesz zmienić ogumienie motocykla, ale my znamy kilka fajnych patentów jak zrobić to szybciej, łatwiej i żeby się nie namęczyć z wkładaniem wentylka. Ty niestety wybrałeś inną drogę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Śr lis 23, 2011 11:28 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Cieszy mnie wasza dyskusja bo moge zrobic sobie popcorn i mam jak w kinie :lol:

Nie zmienia to jednak faktu ze termin jest strasznie niefortunny - ATLAS ARENAAAAAAAAAA


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Śr lis 23, 2011 12:15 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
może w jakiś sposób uda mi się pogodzić opinie obu kolegów,
pracuję w tej branży z czego jestem bardzo szczęśliwy, bo robię to co lubie i wystarcza mi na paliwo do HPka,
opinie mam różną, na co w wielu przypadkach sobie zasłużyłem, ale
czesto przyjezdzaja do mnie klienci tylko po rade, miło nam się rozmawia, także później odwiedzają mnie juz jako koledzy znajomi ale wiedzą, że z tego się utrzymuję wiec przy zakupach wcale nie oczekują, że kupią coś za pół ceny, wręcz przeciwnie, są mile zaskoczeni gdy dostaną "mały rabat"
także myślę Dudopl, że jakbyś poprosił Sambora o radę to też by Ci jej chętnie udzielił "za friko"
ale on też się z czegoś musi utzymać a sami wiecie, że życie nie jest takie tanie
i pewnie gdybyście się spotkali nie pamiętając swoich nicków z forum to by między Wami zaskoczyło z powodu wielu wspólnych pasji, m.in.: podróże moto i fotografia
proszę Was potraktujcie mojego posta jako sędziowsko przyznany remis i nie wracajcie do tematu ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warszawa: Warsztaty praktyczno-mechaniczne
PostNapisane: Śr lis 23, 2011 12:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
Uważam inicjatywę za słuszną. Na swoim przykładzie wiem, że nauczyć można się wszystkiego z internetu czy z książek, ale jest jeden mankament takiej nauki a mianowicie strata czasu czy zainwestowany czas. Nie każdy ma go tyle żeby śledzić film czy czytać książki o fotografii.
Ja już nie mam i chętnie przyjdę na szkolenie gdzie dostanę tę wiedzę na talerzu dodatkowo dotknę, pomacam, a jak coś zrobię źle, to mi ktoś o tym powie.
Nauka kosztuje i to w każdej z wymienionych form czy samokształcenie czy szkolenie.
W pierwszym przypadku zazwyczaj coś nie chce wejść lub wyjść przez co zostaje urwane lub zniszczone i cza kupić nowe. W drugim przypadku wiadomo.

P.S.
Nie mam też za bardzo kumpla, który zna się na mechanice motocyklowej i ma czas na naprawianie mojego motura i przy okazji nauczanie mnie. Oczywiście gdybym miał preferowałbym tę metodę nauki :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 5   [ Posty: 72 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL