Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:23 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 5   [ Posty: 63 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: So wrz 05, 2009 1:51 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
logo było, jest i będzie - taki wklad za dotychczasowe koszty i stworzenie tego forum
a konto jeżeli powstanie nie bedzie Holan'a tylko advrider.pl z wybranym skarbnikiem; na wspólne wydatki jak koszty utrzymania, itd. o czym juz pisałem powyżej
ps. a na razie to wszystko to są luźne pomysły i propozycję więc nie dziel ron skóry na starym niedźwiedziu, który zasiał ten las i krąży już po nim 2,5 roku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Cz wrz 30, 2010 3:53 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 20, 2007 12:06 pm
Posty: 433
Lokalizacja: Gliwice
Tak sobie czytam i czytam ten wątek i zastanawia mnie, czy nie zrobić czegoś innego co jest stosowane na innych dużych forach, niekoniecznie motocyklowych.

Główną ideą jest to, że donator nie ogląda reklam. To nie jest do końca zgodne z oczekiwaniami reklamodawców.

Mam taki pomysł - czysta sugestia - wg mnie coś, co będzie kompromisem pomiędzy tym wszystkim o czym tutaj jest mówione.

Podzielę to zarysowo na "tematy":
- Strona główna - banner, może być nawet jak to niektórzy nazywają "atakujący" - jednakże z opcją "zamknij i zapamiętaj, że już go oglądałem" - umiejscowienie wg uznania admina forum, jednakże najbardziek wkurzające jest to, że muszę pół strony przewinąć bo jakieś latające dziadostwo wisi u góry. Może miejsce jakie jest teraz pod Holanowym bannerkiem o mitasie

- działy - tutaj trochę inaczej, bowiem podzieliłbym już użytkowników na dwie lub więcej grup w zależności od potrzeb
    aktywni - osoby jakie często piszą, nie tylko relacje, ale i udzielają się w działach technicznych czy też wyskoczą czasem ciekawym pomysłem
    donatorzy - osoby jakie dobrowolnie i bez przymusu wrzuciły na konto advrider.pl (o ile powstanie) jakiś grosz, aby być w pewnym sensie współwłaścicielem forum od strony finansowej (oczywiście bez żadnych praw dodatkowych, bo nie o to w tym chodzi) i sami też dbali o jakość swoich postów dla dobra reszty
    - niezalogowani/nieaktywni - osoby takie jakie bardzo sporadycznie się pojawiają na forum (powiedzmy interwał około 2 tygodni)

itp jeśli chodzi o jakieś predefiniowane grupy użytkowników. Nie chodzi o podziały pomiędzy nimi, aby ktoś się czuł ważniejszy ale o podział wg udziału.

Teraz dochodzimy do sedna
Pojawia się firma XXX. Chcę mieć banner/reklamę coś tam na stronie głównej. Formalności zostają załatwione i pojawia się reklama.
Grupa Aktywni po wejściu na stronę główną widzi reklamę, jednak może sobie to zamknąć i już jej nie oglądać (wymuszenie formatu reklamy flash lub ustawienie odpowiednio cookies ... nie będę się rozpisywał o technicznych sprawach). Po wejściu poraz wtóry na stronę główną już tej reklamy nie widzi, chyba, że jest jakaś nowa reklama lub inny reklamodawca wówczas ponawia się "zamknij reklamę" - limit "cookie" ustawiony na tydzień lub jakiś tam ustalony okres czasu, jednakże nie dłuższy niż miesiąc rozliczeniowy z reklamodawcą.

Grupa donatorzy - widzi tylko RAZ reklamę i ma powiedzmy wyłączone reklamy aż do pojawienia się nowych (zmiana reklamy, nowy reklamodawca, itp) - zasada "donator zobaczył" i ma spokój

Grupa nieaktywnych/niezalogowanych - mają dalej pojawiające się reklamy BEZ opcji "zamknij"


Analogiczna zasada na przeglądu wątków w danym dziale, z tym, że grupa nieaktywni/niezarejestrowani widzieć będa reklamy co KAŻDE wejście na stronę, dział.

Można zasadę tego dopracować, ale wprowadzałem taką formę już wiele razy z małymi zmianami niemniej taka idea była najlepszym sposobem na masowych forach internetowych (advrider.pl nie uważam za masowe forum ;) )

To tak od siebie - może na coś to się przyda, tymczasem idę laminować ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Cz wrz 30, 2010 5:33 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
odpowiedz spozniona o 2 m-ce,
na razie nie beda wprowadzane zadne zmiany, wiekszosc zaakceptowala obecny stan rzeczy, powstal dzial komercyjny, reklamy sa nienahalne wiec zostaje jak jest, skupiamy sie na dobrych fotorelacjach i jezdzeniu, szkoda czasu na kolejne zmiany, ankiety z tym zwiazane i z doswiadczenia strate czasu, bo wypowie sie 10 osob a reszczie to i tak bedzie obojetne, na forum wchodzi sie milo spedzic czas, poogladac czyjes fotorelacje, czegos dowiedziec o sprzetach itd,
(a temat utrzymania juz zostal zamkniety)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 5   [ Posty: 63 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL