Teraz jest Pn maja 13, 2024 1:33 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: kurtki i kaski w trakcie zwiedzania..
PostNapisane: Pt cze 05, 2009 3:35 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr sty 21, 2009 2:22 pm
Posty: 698
Lokalizacja: Warszawa
W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami terminem wyjazdu (ruszamy wraz z kolegą SikoremP do Bułgarii przez Ukrainę Mołdawię i Rumunię) zacząłem się zastanawiać nad kwestią zabezpieczenia przed kradzieżą motokurtek i kasków w trakcie zwiedzania (łażenie w upale w kurtce i z kaskiem pod pachą jest średnią atrakcją). Tak wiec znalazłem coś takiego:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=654326602
służy to wprawdzie do zabezpieczania plecaków ale myślę że można w to również zapakować kurtki+kaski i przypiąć do motocykla. Czy ktoś to może stosował, może macie inne sprawdzone rozwiązania…


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 05, 2009 6:56 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 11:32 pm
Posty: 544
Lokalizacja: podkarpacie
fajne - w Lousie sprzedają coś bardzo podobnego do zabezpieczania torby na motorze (wałka), ale nie wiem jaka cena.

Na pewno trochę utrudni kradzież, ale czy jej dodatkowo nie sprowokuje...

Co do kurtek, to chyba lepiej w niej chodzić - wyjąć podpinkę, membranę, żeby nie było goraco - kurtka to zbyt ważna rzecz, bez której ciężko się obyć w dalszej podróży...

Kiedy byłem ostatnio na Ukrainie, załatwiliśmy sprawę kasków w następujący sposób - w Kamieńcu parkowaliśmy motory przed sklepem z jakimiś pamiątkami - kumpel zapytał Pani w sklepie czy możemy zostawić u niej kaski na godzinę - zgodziła się; mina trochę zrzedła jej jak przyniesliśmy jej 9 sztuk, które zajęły pół sklepu.
Potem kupiliśmy u niej jakieś drobnostki i wszyscy byli zadowoleni, generalnie jak się ładnie uśmiechniesz, to zawsze ktoś ci pomoże...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 06, 2009 4:08 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 7:56 pm
Posty: 214
Lokalizacja: ck krakoff
tak właśnie miałem rzec ;)
póki co jeszcze nie zdarzyła mi się sytuacja, żeby ktoś w sklepiku/ budce parkingowej, itp odmówił przechowania garnków na czas zwiedzania. w kurtce mam wszystkie klamoty, papiery, kasę, telefon... przekładanie tego wszystkiego nie ma sensu, bo po zostawieniu garnka wziąć kurtkę na ramię to już żaden problem
jsz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 21, 2009 10:27 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 11:20 pm
Posty: 274
Lokalizacja: Wrocław
Garnek można przypiąć do moto (linką) za szczękę, a szybkę schować do kufra.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 21, 2009 10:44 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:08 pm
Posty: 117
Lokalizacja: Warszawa
też przypinam kask do moto i uważam, że jest to najlepszy pomysł (warto przypinać go nisko), siatke metalową widziałem w sklepie turystycznym kiedyś i uważam, że jest bardzo dobra

na pewno zabezpiecza przed drobnymi złodziejaszkami, jak parkujesz w miejscu publicznym to myślę że da radę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 21, 2009 1:24 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr sty 30, 2008 7:59 pm
Posty: 222
Lokalizacja: wawa
my przypinamy kaski za szczeke i kurtki przez rękawy jak małym dzieciom rekawiczki długą stalowa linką.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 23, 2009 12:20 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr sty 21, 2009 2:22 pm
Posty: 698
Lokalizacja: Warszawa
bartol napisał(a):
my przypinamy kaski za szczeke i kurtki przez rękawy jak małym dzieciom rekawiczki długą stalowa linką.


stosowałem to w trakcie ostatniego wyjazdu sprawdziło sie w 100%... to chyba najskuteczniejszy sposób


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 23, 2009 2:35 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn maja 14, 2007 9:54 am
Posty: 137
Lokalizacja: Stolyca
Ja tez tak robie. Linke i tak zawsze woze, a jakies dodatkowe torby tylko miejsce zajmuja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 23, 2009 5:05 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 05, 2009 11:36 am
Posty: 449
Lokalizacja: Kujawy oraz Brodnica
Ja kask przypinam, kurtke do kufra jednego, spodnie i buty do drugiego z którego wcześniej wyjąłem zwykłe ciuchy 'do łażenia'. To wersja 'bez klamotów' Ostatnio taką ćwiczę - z bagaży jedynie karta kredytowa :lol:
Gdy jedziemy 'z klamotami' - głębsze zwiedzanie po drodze raczej odpada. A po dojeździe na miejsce - patrz jak wyżej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 27, 2009 7:36 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 11:18 pm
Posty: 478
Lokalizacja: Wrocław
Polecam tą siatkę Pacsafe'a, bo można zabezpieczyc również kask bezszczękowy wewnątrz siatki, torbę na bak itp, a długa linka umożliwia dodatkowo zabezpieczenie wielu innych elementów (właśnie takich jak kaski szczękowe, kurtki - za rękaw, itd)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL