Teraz jest So kwi 27, 2024 7:27 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 10   [ Posty: 147 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 04, 2008 3:52 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N paź 28, 2007 9:53 pm
Posty: 870
Lokalizacja: Bielsko-Biala
A co z Kuframi alu Hepco & Becker? Ta firma oferuje przecież aż dwa rodzaje kufrów alu (nie miałem z nimi doczynienia ale wyglądają na solidne). Czy ktoś mógłby wyrazić swoją opinię na ich temat?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 04, 2008 4:50 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 10:04 am
Posty: 125
Lokalizacja: Geneva, CH
pancio napisał(a):
Juz jeżdziłem z workami /../sztywne i można naklejki przyklejać :lol: :lol: :lol: . Prawdopodobnie "pancerniaki " - fajna nazwa :lol: :lol: :lol:


Tutaj jest punkt nie do przebicia! Nalepce z sakw fruwaja w mig.
:twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 04, 2008 6:38 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2008 12:19 pm
Posty: 366
Lokalizacja: Neustadt an der Weinstrasse
graphia napisał(a):
A co z Kuframi alu Hepco & Becker? Ta firma oferuje przecież aż dwa rodzaje kufrów alu (nie miałem z nimi doczynienia ale wyglądają na solidne). Czy ktoś mógłby wyrazić swoją opinię na ich temat?

Osobiście mi się wogóle nie podobają . Znajomy ma na cb i się trzymają ale do off-road - u pewnie nie . Ach brzydze się nimi fuj to do skutera nawet nie pasuje :x :x :x :x


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: pancerniki
PostNapisane: So sty 17, 2009 11:31 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pt sie 29, 2008 12:05 am
Posty: 31
Lokalizacja: Tarnów
Witam ,zamówiłem komplet "Pancernika" ;stelarze,dwa boczne i centralny, teraz czekam ...maja byc lada dzień.Mam nadzieje że szybko .Jak tylko przyjadą ,zakładam do moto robie test i napisze co o nich myslę :) z własnego doświadczenia.


Ostatnio edytowano N sty 18, 2009 5:34 pm przez belfer, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 18, 2009 12:11 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
dobrze, że jest taki duży wybór kufrów na świecie bo każdy może wybrać coś dla siebie...
- pomijając jakość wykonania (uważaj też na krawędzie przy wkładaniu i wyciąganiu rzeczy do i z wnętrza) reszta wyjdzie w praniu
czekamy na rzetelny opis po testach


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 21, 2009 9:11 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 13, 2009 10:24 am
Posty: 775
Lokalizacja: Weisenheim am Sand
pancernik ma identyczne wymiary jak zega.top jest chyba minimalnie wiekszy(zamowilem go i niedlugo bede sie nim cieszyl).o niebo lepsze od zegi.kufry spawane,a nie zgrzewane punktowo.przy glebie sie nie rozkleja.do tego na gorze maja zakladke,ktora jeszcze bardziej je usztywnia.co do ceny nie ma co gadac.100% warte tych pieniedzy.polecam!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 22, 2009 7:20 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
polecam lekture postow od samego paczatku (m.in polepszanie zega),
a jako ciekawostka, wrzuccie w net haslo: bighusky kufry (ta sama technika co pancernik, ta sama grubosc blachy 2mm, ta sama cena a dodatkowo poscinane narozniki jak w nowym trendzie - aby mniej chodzil tyl przy duzych predkosciach)
druga ciekawostka: czeskie kufry Grave
takze tanich kufrow nie brakuje na rynku
i jezeli ktos przed majem nie planuje duzego wypadu, wstrzymalbym sie do tego czasu, pojawi sie nowosc (nie moge powiedziec na razie z jakiej firmy, wymusil to na mnie producent) ktora z calym systemem dodatkowych akcesorii troche namiesza w kufrach


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 22, 2009 10:40 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 4:19 pm
Posty: 424
Lokalizacja: Łódź
Skoro dałeś słowo że nie powiesz , to trza trzymac gębę na kłódkę . :idea:

Napisz chociaż kiedy się maja pojawić te kufry ... bo nie wiem ile mam czekać ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 24, 2009 12:54 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 13, 2009 10:24 am
Posty: 775
Lokalizacja: Weisenheim am Sand
AdvHP2rider napisał(a):
polecam lekture postow od samego paczatku (m.in polepszanie zega),
a jako ciekawostka, wrzuccie w net haslo: bighusky kufry (ta sama technika co pancernik, ta sama grubosc blachy 2mm, ta sama cena a dodatkowo poscinane narozniki jak w nowym trendzie - aby mniej chodzil tyl przy duzych predkosciach)
druga ciekawostka: czeskie kufry Grave
takze tanich kufrow nie brakuje na rynku
i jezeli ktos przed majem nie planuje duzego wypadu, wstrzymalbym sie do tego czasu, pojawi sie nowosc (nie moge powiedziec na razie z jakiej firmy, wymusil to na mnie producent) ktora z calym systemem dodatkowych akcesorii troche namiesza w kufrach

jak slysze tekst-POLEPSZANIE ZEGA-to robi mi sie niedobrze.mam te kufry od 3 lat i sa do dupy.poczawszy od zamkniec ,skonczywszy na zgrzewaniu spodow ze scianami.no i ich cena jesz zupelnie nieadekwatna do jakosci.placi sie WYLACZNIE za nazwe TOURATECH.sama firme bardzo cenie i mam mnostwo rzeczy od nich przy swoich motocyklach.ale co do kufrow-SORRY!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 24, 2009 12:58 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 13, 2009 10:24 am
Posty: 775
Lokalizacja: Weisenheim am Sand
data7 napisał(a):
Maja wszystkie plusy jakie moga miec kufry. Dla mnie pancerniki to przerost formy nad trescia. Nie kupuje kufrow, zeby byly gmolami. Idac tokiem myslenia ludzi wypowiadajacych sie w tamtym temacie, jazda z sakwami jest idiotyzmem, bo przeciez w razie gleby nie ochronia. Ja zegi polecam, pancerniki do mnie nie przemowily.

tak sie sklada ze w zeszlym roku mialem glebe w turcji na asfalcie.nie powiem,zeby zegi to przezyly.z relacji znajomych,majacych pancerniki,wszedzie spotykam sie z zadowoleniem.kufry sie nie rozkleily,czy pogiely.mysle ze jest to najlepszy produkt jesli chodzi o relacje CENA-JAKOSC


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 25, 2009 8:30 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
Myku, najlepszy produkt w kategorii cena to sie zgodze ale jakosc - niestety nie
osobiscie mam 3 zestawy kufrow (z 3 firm) i używam 2 zamiennie
jeden on-road drugi off-road
przy obu wyborach mam skrzywienie i tak pod off-road pierwszym wyznacznikiem jest dla mnie waga - tu najlzejsze sa Zegi, niestety majac na uwadze zgrzewane laczenia dna z bokami przenitowalem je, aby nie miec niespodzianki jak inni, ktorzy o tym wiedza a nie nituja (koszt kilka zlotych a uchroni przed rozwarstwieniem) druga rzecz jaka zrobilem to od wewnatrz w miejscach mocowan podlozylem szerszy kawalem blaszki aluminiowej aby wzmocnic w tym miejscu sciane kufra (koszt kilkanascie zl)
po tych zabiegach nadal mam 1 kufer o ponad 1kg lzejszy od innych, nie mowiac o jakosci wykonania
jezeli chodzi o klamry to nie wiem o co chodzi poniewaz uzywam kufrow od 5 lat i nigdy nie bylo z nimi problemu
czytajac Twoja wypowiedz poprostu mam wrazenie ze nie zastosowales sie do rad po zakupie zegi i w surowej formie zamontowales i uzywales co moglo spowodowac ich uszkodzenie i uczulenie wlasciciela na nie (tym bardziej ze czesto powolujesz sie na nie swoje doswiadczenia)
- tyle w temacie
i nie chcialbym abyscie odebrali te wypowiedz jako fana marki zega bo tak nie jest, Zegi nie sa najlepsze ale dla mnie na te chwile nie ma konkurencji ze wzgledu na wage i jakosc wykonania
skoro juz wczesnie wspomnialem o nowych (powiedzialem A)
to poniewaz producent nie wytrzymal cisnienia i sam juz je pokazal (fota okladki nowego katalogu Touratecha na 2009r) opowiem o nastepcach Zegi.
- wszystkie miejsca dotad zgrzewane, beda teraz dodatkowo nitowane
- zmienione zostaly klamry i beda b. podobne do tych jakie wystepuja w kufrach BMW Adv
- zaokraglono ranty kufra
- w pokrywie jest lekkie wglebienie, w ktore opcjonalnie bedzie mozna zamontowac wysuwajaca sie raczke do przenoszenia kufra
- na naroznikach zalozone sa nakladki ochronne
- wzdluc dolnej zewnetrznej krawedzi kufra idzie tzw. slizgacz, ktory podczas szlifu ma sie zniszczyc chroniac kufer, slizgacz jest wymienny
- na sciany kufra przewidziano adapter, ktory szybkim ruchem umozliwi zamontowanie stelaza pod butelki, stelaza pod kanister i innych akcesorii, ktorych bedzie cale mnostwo
- laczenie pokrywy z kufrem jak do tej pory jest aluminiowe (nie plastikowe jak w BMW)
tyle w temacie nowych kufrow z Touratecha (tu juz trudno bedzie dorownac malym firmom, zbyt wysoko podniesiono poprzeczke, zbyt duzy park maszynowy lasery itp wykorzystywany jest przy produkcji takiego kufra)
jak wlasciciele kufrow BMW zauwaza to ich kufry wyznaczaja najnowszy trend i wielu producentow teraz do nich chce upodobnic swoje produkty
podobnie bylo z Touratechem, gdzie ten krok wymusili klienci
jezeli macie jeszcze jakiej pytania to chetnie odpowiem
aha kufry powinny ukazac sie w sprzedazy od maja ale juz teraz dystrybutorzy Touratecha porobili zapisy na nie bo wiadomo na poczatku trzeba zapelnic magazyn i kto zamowi najwiecej bedzie mial pewnosc ze najszybciej je dostanie dlatego tez nie wiem kiedy dokladnie pojawia sie w Polsce w sprzedazy ale obiecano ze przynajmniej 10szt
tak sie rozpisalem, ze zapomnialem o zestawie on-road - tu moj wybor padl na kufry BMW poniewaz przy on-road'zie masa nie ma juz pierwszoplanowego znaczenia i uwazam je za najlepsze obecnie kufry na rynku choc z niecierpliwoscia czekam na ukazanie sie nowych Zega


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 25, 2009 3:48 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
i jeszcze jedna rzecz mi sie przypomniala co by wyczerpac temat do konca. rownie wazny jak same kufry jest sposob ich montazu do stelaza, łebscy inżynierowie z BMW wymyslili bardzo szybki i latwy do naprawienia w razie W system. niestety go opatentowali. touratech tez mysli nad nowym sposobem montazu kufrow ale przez ten patent zajmie im to wiecej czasu...
jak widzicie caly czas podkladam sobie klody pod nogi ale na forum jestem uzytkownikiem, ktory chce czerpac i dawac informacje obiektywne ;)

wiec jezeli chodzi o punkty montazowe na tylnej scianie wazne jest aby zajmowaly one w miare duza powierzchnie, wtedy podczas uderzenia sila rozlozy sie na wiekszej powierzchni a co za tym idzie wyrzadzi mniej szkód...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 12:16 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 13, 2009 10:24 am
Posty: 775
Lokalizacja: Weisenheim am Sand
to co czytam jest sensowne HP2.ja do zegi nie mialem nic do momentu jak nie przydazyl mi sie slizg[ img ]
wtedy zobaczylem z czym mam do czynienia i przerobilem wszystkie slabe punkty.tzn.mocowanie plastikowych zaczepow miedzy kufrem a stelazem,nie na dachowkrety a na pozadne sruby.po szpachlowaniu i wyklepaniu kufrow skrecilem dna ze sciankami na sruby.teraz jest git i juz nic sie nie stanie.jednak to wszystko ma pancernik juz w orginale,bez potrzeby ich ulepszanie.przewaga zegi jest ich zaokraglone kanty.wyglada to bardziej elegancko.dlatego jezeli juz ktos upiera sie przy zegach to niech je odrazu powzmacnia,bo po nieplanowanym szlifie(a nie upadku motocykla na bok,jak ktos sugeruje)bedzie za pozno.do tego ich cena na polskie warunki jest naprawde wysoka.ja osobiscie nie chcialem pancernikow,gdyz sa ,tak jak i zegi,dla mnie za male.dlatego kupilem bernda tescha.tu jest wszystko solidne wzmocnione,zamykane na konkretny zamek,a nie na kluczyk od skrzynki na listy.ale co gust to racja.powodzenia
ps zeby nie kupowac kota w worku.pokazcie mi inne kufry ktore tak sie zachowuja przy spotkaniu z przeszkoda
[ img ]
uderzenie bylo w gorny prawy rog.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 11:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Czy ktoś już może widział/dotykał nowe BigHusky, które pojawiły się u Tomka H ? Czy warto płacić za Evo III "gdzie pokrywa jest w jednej linii ze ścianą kufra", a może są solidniejsze ? Czy "zestaw montażowy do kufra - kpl. na 1 kufer" to stelaż, i czy są do 1200GS ? Wiem, że część tych pytań to bezpośrednio "firmowe" do Tomka H ale myślę, że odpowiedź na tym forum akurat nie będzie kryptoreklamą ;-) bo zapewne za chwilę i tak byśmy o tym tutaj rozmawiali.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 10, 2009 12:06 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
odpowiednikiem Pancernikow sa Evo I ze wspomnianej firmy i kosztuja tylko 460zl/szt. - to jest hicior, szczegolnie gdy zakladasz ze jedziesz na ekstremalna wyprawe i napewno starzasz kufry wiec zamiast niszczyc cacuszka za 1500 (BMW) mniej serce boli gdy powgniatasz kufer za 400 stowy ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 10   [ Posty: 147 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL