Teraz jest Cz maja 09, 2024 4:39 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: mata i śpiwór
PostNapisane: Śr paź 31, 2012 9:52 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
Ja tez mam trekkera, wypróbowany na zlocie ADV i też super wygodnie ale też spuszczanie powietrza bez wprawy może trwać dłużej niż pompowanie :/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: mata i śpiwór
PostNapisane: Śr paź 31, 2012 12:29 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
mi trekker padl. a wlasciwie dwa. przetarly sie i zrobilo sie w nich 100 malych dziurek. wiecej tego nie kupie

szukam czegos innego - bardzo wazne sa dla mnie wymiary po zlozeniu oraz izolacja terminacza. macie jakies pomysly.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: mata i śpiwór
PostNapisane: Śr paź 31, 2012 12:50 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N gru 20, 2009 7:15 pm
Posty: 78
Lokalizacja: Wrocław
hej,

jeśli chodzi o śpiwory to sprawdź proszę ofertę polskiej firmy o nazwie Cumulus - myślę, iż będziesz w stanie dobrać sobie odpowiedni worek do spania.

co do trekkera to mam złe doświadczenie. Kupiłem dwa - dla siebie i plecaczka - jednak w trakcie użytkowania okazało się, iż sprawdza się on w temperaturach nocnych tak max do 10 st. W niższych temperaturach zawarte w nim powietrze ulega szybkiemu schłodzeniu i pomimo posiadania ciepłego śpiwora (z temp. komfortową -5 stC) było czuć zimno od dołu, w miejscu gdzie śpiwór stykały się z materacem.

Maty Thermarest mają dużo korzystniejsze walory izolacyjne (to na co należy zwrócić uwagę na konkretny model maty) - dlatego jeśli zamierzasz używać zakupionego zestawu w temperaturach powyżej 10 stC to trekker jest OK. Poniżej tych temperatur polecam w/w maty.

Dodatkowo w przypadku mat należy liczyć się z dużo większą powierzchnią potrzebną do ich załadowania niż to ma miejsce w przypadku trekkera. Oba rozwiązania mają swoje +/-. Zależy jak sprzęt będzie użytkowany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: mata i śpiwór
PostNapisane: Śr paź 31, 2012 1:50 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz kwi 22, 2010 7:24 pm
Posty: 458
też mam treckera.. ognisko wypaliło w nim jakieś 8 dziur. Tak małych że praktycznie niewidocznych. Wszystko pokleiłem i używam nadal. Faktycznie jak jest zimno to i materac jest zimy. Myślę o foli alu pod niego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: mata i śpiwór
PostNapisane: Śr paź 31, 2012 1:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
KajetanXR napisał(a):
Myślę o foli alu pod niego.

Właśnie miałem to napisać. 95% problemów z wychłodzeniem powietrza w materacyku załatwia mata izolacyjna.

Proponuję też pod materacyk tzw. koc ratunkowy - tylko zwrócić uwagę na 'stronę odbijającą'.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: mata i śpiwór
PostNapisane: Śr paź 31, 2012 2:28 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
NRC i nie mam tematu. Ja spalem w dobrym wojskowym spiworze przy -10 bez foli i nie czulem chlodu. Spalem tylko w bieliznie termoaktywnej i momentami bylo mi dosc cieplo nawet


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: mata i śpiwór
PostNapisane: Śr paź 31, 2012 4:14 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
hehe mój wojskowy śpiwór waży z 5 kg, spałem w nim w różnych warunkach ale niewiele pamiętam z tych wyjazdów :lol: - niestety jego gabaryt to porażka na moto.

Dla aktualnie kupujących - jest właśnie w Skalniku (http://www.skalnik.pl/) we Wrocku promocja 2+1 - czyli najtańszy fant dostajecie gratis przy zakupie 3 różnych (lub tych samych) czyli np kupując thermaresta + śpiwór można dobrać coś w podobnej cenie i jest za free. Skalnik ma też sklep on line.

pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: mata i śpiwór
PostNapisane: Cz lis 01, 2012 10:26 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
mirek-PD napisał(a):
Dla aktualnie kupujących - jest właśnie w Skalniku (http://www.skalnik.pl/) we Wrocku promocja 2+1 - czyli najtańszy fant dostajecie gratis przy zakupie 3 różnych (lub tych samych) czyli np kupując thermaresta + śpiwór można dobrać coś w podobnej cenie i jest za free. Skalnik ma też sklep on line.
pozdro

Dobra opcja dla przedsiębiorczych. Kupujemy 3 wypasione maty Thermaresta. 2 sprzedajemy na allegro. Tę która nam zostaje mamy w zasadzie za darmo :mrgreen:
Rany, ja się marnuję na tej prowincji...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: mata i śpiwór
PostNapisane: Cz lis 01, 2012 11:00 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr cze 13, 2012 8:50 pm
Posty: 198
Lokalizacja: Wrocław
Masz łeb do interesów. Ja raczej myślałem, żeby się w 3 osoby skrzyknąć i kupić 3 za niższą cenę.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL