Teraz jest Śr maja 08, 2024 11:33 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kamizelka odblaskowa z napisem POLSKA
PostNapisane: Pn mar 26, 2012 2:25 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 3:55 pm
Posty: 314
Lokalizacja: Bolesławiec
A czy kamizelka odblaskowa z napisem POLSKA ,pisana czcianką identyczną jaka umieszczona jest na kamizelkach policyjnych jest legalna ,czy też motocyklista przywdziewający takie wdzianko może być narażony na jakieś przykrości ? Bo efekt zwalniający robi - powiem szczerze. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamizelka odblaskowa z napisem POLSKA
PostNapisane: Pn mar 26, 2012 2:27 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Nic Ci nie grozi.
Kolega w takiej jezdzil. Raz sie podczas kontroli Misie spytaly "ocobe", ale wyjasnil co i jak i nie bylo problemow. Chwali sobie ta kamizelke najbardziej na swiecie. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamizelka odblaskowa z napisem POLSKA
PostNapisane: Pn mar 26, 2012 5:00 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Śr mar 16, 2011 11:13 am
Posty: 7
A gdzie mozna taka zanabac?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamizelka odblaskowa z napisem POLSKA
PostNapisane: Pn mar 26, 2012 8:23 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 3:55 pm
Posty: 314
Lokalizacja: Bolesławiec
http://allegro.pl/kamizelka-odblaskowa- ... 58527.html
Skontaktuj się najlepiej ze sprzedawcą i wyjaśnij mu ,że potrzebujesz tę kamizelkę z odpowiednim napisem ( co będzie napisane zależy od Ciebie )
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamizelka odblaskowa z napisem POLSKA
PostNapisane: Pn mar 26, 2012 9:13 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N maja 24, 2009 3:38 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa
To ja opowiem trochę z własnego doświadczenie, aczkolwiek nie mam kamizelki tylko naramienniki, duży napis z tyłu i mały z przodu. I tak
- kilkukrotnie przychodziły osoby jak stałem na parkingu i tłumaczyły coś o złym parkowaniu, że nie chciały, nie było miejsca itp.
- samochody na trasie zwalniają od momentu kiedy dojrzą napis i nie chcą wyprzedzać, a że często jeżdżę z żoną to ten napis z tyłu jest mało widoczny
- raz się zdarzyło, że goniła mnie policja, na jakieś wsi na mazurach minęliśmy się, a chłopaki zaciekawieni nowym wzorem munduru zawrócili i mnie gonili. Jak się później okazało ciekawość ich zżerała i myśleli, że jeszcze nikt im nie wysłał nowych wzorów mundurów
- gdzieś wieczorami na postojach zdarza się, że ludzie z uśmiechem podchodzą i mówią, że ich nastraszyłem

Generalnie czuje się nieco bezpieczniej na drodze i mam świadomość działania trochę prewencyjnie na tych co nie do końca przestrzegają przepisów drogowych :-)

Jeszcze dodam, że za granicą też jestem rozpoznawalny :-) i nie tylko przez Polonię, a taki kamuflaż używam już 3 rok


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamizelka odblaskowa z napisem POLSKA
PostNapisane: Pn mar 26, 2012 9:51 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Naramienniki - rozumiem, policja używa takich samych i widać je z każdej strony. Ale jak napis na plecach ma wpływać (np. zmuszać do ustępowania) na zachowanie kierowców jadących przed motocyklistą :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamizelka odblaskowa z napisem POLSKA
PostNapisane: Pn mar 26, 2012 10:12 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N maja 24, 2009 3:38 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa
marekm napisał(a):
Naramienniki - rozumiem, policja używa takich samych i widać je z każdej strony. Ale jak napis na plecach ma wpływać (np. zmuszać do ustępowania) na zachowanie kierowców jadących przed motocyklistą :shock:


Wygląda to mniej więcej tak:
[ img ]
[ img ]

a jak z tyłu siedzi pasażerka to napisu nie widać. Kierowcy nie ustępują tylko przy dojeżdżaniu hamują i już nie wyprzedzają. Generalnie ludzie mało czytają :D , Często na trasie jeżdżę z CB i nieraz słyszałem jak ostrzegali się przede mną traktując jak policjanta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamizelka odblaskowa z napisem POLSKA
PostNapisane: Wt mar 27, 2012 1:12 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 1:50 am
Posty: 777
Lokalizacja: z Lasu
marrud napisał(a):
To ja opowiem trochę z własnego doświadczenie, aczkolwiek nie mam kamizelki tylko naramienniki, duży napis z tyłu i mały z przodu. I tak
- kilkukrotnie przychodziły osoby jak stałem na parkingu i tłumaczyły coś o złym parkowaniu, że nie chciały, nie było miejsca itp.
- samochody na trasie zwalniają od momentu kiedy dojrzą napis i nie chcą wyprzedzać, a że często jeżdżę z żoną to ten napis z tyłu jest mało widoczny
- raz się zdarzyło, że goniła mnie policja, na jakieś wsi na mazurach minęliśmy się, a chłopaki zaciekawieni nowym wzorem munduru zawrócili i mnie gonili. Jak się później okazało ciekawość ich zżerała i myśleli, że jeszcze nikt im nie wysłał nowych wzorów mundurów
- gdzieś wieczorami na postojach zdarza się, że ludzie z uśmiechem podchodzą i mówią, że ich nastraszyłem

Generalnie czuje się nieco bezpieczniej na drodze i mam świadomość działania trochę prewencyjnie na tych co nie do końca przestrzegają przepisów drogowych :-)

Jeszcze dodam, że za granicą też jestem rozpoznawalny :-) i nie tylko przez Polonię, a taki kamuflaż używam już 3 rok



Zgadzam się w 100%. Latam z tym napisem 3 sezon. Kiedyś podszedł do mnie starszy pan i stanowczo zażądał interwencji na pobliskim parkingu. Z góry mnie jeszcze opieprzył że nic nie robię z własnej inicjatywy.
Takie przypadki jak komunikaty na CB że patrol się kręci to normalka. Jeżeli chodzi o policję nic się nie dzieje.
Kiedyś chwilę zwątpiłem jak dolecieli do mnie borowiki. Też nic nie było. W lesie zatrzymał mnie leśniczy.
"Fajne macie teraz maszyny" mówi. :) W przydrożnym sklepie prosili bym pokazywał się częściej. Kierowcy
w komiczny sposób zmniejszają prędkość w terenie zabudowanym. Najlepsze na koniec. Jadąc autostradą
doleciał do mnie merol jakiś wypasiony. Nie wyprzedził mnie chyba przez 10km. Później chyba przeczytał dokładnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamizelka odblaskowa z napisem POLSKA
PostNapisane: Pt maja 04, 2012 3:01 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr wrz 23, 2009 3:35 pm
Posty: 56
Lokalizacja: Warszawa
Nielegalnie by było jakbyś miał napis policja na moto i sobie a nie miałbyś blachy:)
Taż mam taką kamizelę i moto biało niebieskie. Często jak się po trasie zatrzymuję stawiam moto prostopadle do drogi. Bezpieczniej się robi ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kamizelka odblaskowa z napisem POLSKA
PostNapisane: Pt maja 04, 2012 3:27 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 5:39 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Podkarpacie
Ja latam w oryginalnej kurtce motocyklowej czeskiej i brytyjskiej policji.
Ma to zalety i wady.Zaleta taka,że wszyscy nagle trzymają dystans 30m ,nie wpadają na idiotyczne pomysły i jadą przepisowo.Wady: nikt ci nie zjedzie(bo zabroniono) i w przypadku spotkania z prawdziwą policją zero wyrozumiałości( chłopaki przewrażliwione jakieś) :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL