Teraz jest So kwi 27, 2024 7:04 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 22   [ Posty: 330 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Śr gru 02, 2009 7:00 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
wszystko sie wyklaruje sie dopiero w marcu
i do tego czasu wstrzymalbym sie z wplata zaliczki
kwiecien i tak dla wiekszosci osrodkow to duzo przed sezonem wiec nie ma cisnienia
a moze sie okazac ze z Amazonkami sie nie pomiescimy i trzeba bedzie znalezc wiekszy osrodek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Śr gru 02, 2009 11:13 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
badzmy realistami spogladajac na 2 poprzednie zloty, kto teraz bedzie na 100% pewny co bedzie robil za 5 m-cy i czy zdecyduje sie na namiot za 20 dychy czy juz ma wywalic ponad stówę na domek
jeszcze nie podano terminu zamkniecia zgloszen a juz przedplaty,
a jak sie okaze ze niecałe 20 osob wplacilo teraz zaliczke to okaze sie klapą
dajmy troche czasu i dopracujmy organizacje w tym czasie, dobry program ze wspoludzialem amazonek gwarantuje sukces, nic na szybko
kto wplaci w ciemno nie znajac programu tylko ogolniki itd.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Śr gru 02, 2009 11:41 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Miałem sie nie wtracac... ale mysle ze warto pare uwag niezależnego obserwatora:
- po 1, to organizator niech decyduje co gdzie i kiedy, dotyczy to także zaliczek;
- 'practice what you preach' - jak ktos chce jechać ten niech wplaca zaliczke; wlaśnie dlatego to robimy zeby nie powtorzyc błędów z poprzednich edycji;
- co do zaliczek to propozycja: warto wypracowac standard swiadczeń (ile i jakich posilkow/imprez) i za impreze/podstawowe wyżywienie placi KAŻDY, niezależnie od tego gdzie śpi; nie dzielimy tego bo nikt tego nie ogarnie potem i nikt nie bedzie pilnowal czy dana osoba placila i ma prawo korzystac; wszystko ponadto we wlasnym zakresie;
- warto w tym kontekście zastanowić się chwilę nad kosztami, bo nie sądzę, że nawet cały pakiet powinien kosztować więcej niż huczny sylwester w 4 gwiazdkowym hotelu (a tak to wstępnie wygląda); myślę, że pewien stopień negocjacji z ośrodkiem na pewno istnieje.


Ostatnio edytowano Śr gru 02, 2009 11:42 pm przez mario33, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Śr gru 02, 2009 11:42 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr sty 21, 2009 2:22 pm
Posty: 698
Lokalizacja: Warszawa
AdvHP2rider napisał(a):
......
kto wplaci w ciemno nie znajac programu tylko ogolniki itd....


... a na przykład ja, w Gibach również konkretnego planu nie było a Zlot wspominam bardzo dobrze. Tutaj już teraz wiem znacznie więcej o programie, i doceniam zaangażowanie ludzi którzy poświecili swój czas i energie aby organizować nasze przyszłe spotkanie. Kwota 50 czy 100 zł zaliczki nie stanowi problemu, nawet jeśli w kwietniu z jakichś przyczyn na zlocie się nie pojawię. Myślę ze podobnie dla przytłaczającej większości osób, które stać jak by nie było na kosztowne hobby – motocykl + podróże nie będzie to wielki problem. Nie wkładajmy kija w szprychy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Cz gru 03, 2009 9:11 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
W sobotę, 5 grudnia około południa chcemy się spotkać w Morsku.
Zapraszam chętnych do wzięcia udziału lub do pomocy.
Z mojej strony będę dzwonił do ludzi, których znam i mogę na nich polegać, prosząc o wkład w imprezę.

Jak nie ten ośrodek to inny! Na Jurze jest ich sporo (np. OW Orle Gniazdo leżący w tej samej okolicy).
Niestety zaliczka w obecnych czasach kryzysu jest potrzebna, ja nie chcę się włączać w te sprawy.

piszcie na: szlaktranspolski@interia.eu
lub dzwońcie na mój tel. 602 455 545 - Dominik


Ostatnio edytowano Śr kwi 07, 2010 8:09 pm przez Dominik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Cz gru 03, 2009 11:09 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Chłopaki, zaliczka wydaje mi się zupełnie naturalną sprawą przy takim przedsięwzięciu.

zastanawiałem się tylko, dlaczego człowiek który chce wpaść z namiotem i własnym żarciem ma wpłacać 150 zł jako zaliczka, gdzie jego pobyt to ok 20 zł. - nie piszę tu o sobie bo ja zapisałem się na domek :)

jeżeli nie ma innej opcji bo się np. nie zmieścicie w budżecie, czy też zabraknie na wpłatę dla właściciela: to nie ma problemu wpłacamy po 150 zł a potem będziecie to rozliczać.

sorry chłopaki nie chciałem być tym czepialskim.

obiecuję że przy okazji zlotu w bornym czy innych "moich" rejonach, które zobowiązuję się organizować będę pokornie znosił wszystkie przytyki i niezadowolenia..:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Cz gru 03, 2009 5:45 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn paź 12, 2009 5:48 pm
Posty: 283
Lokalizacja: Lublin
Co do zaliczek.Jestem jak najbardziej za ,ale najlepiej założyć stowarzyszenie bo osoba która weżmie to na konto prywatne może mieć kłopoty ze skarbówką - przerabiane ,tłumaczone.Może być też zaprzyjaznione biuro podróży ,które za symbolicznę 5 zł puści przez swoje konto i wtedy sprawa jest czysta.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Cz gru 03, 2009 8:37 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 1:19 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Opolskie
Ludu mój ludu o czym tu pinkolicie . :evil: :twisted: :evil: :twisted: W DUPĘ CAŁOWAĆ TEGO CO CHCE SIĘ PODJĄĆ ORGANIZACJI ,a nie wybrzydzać Ten chce z przodu Ten od tyłu ludzie !!!!!!!!. Czasy takie, że bez zaliczki nic nie zdziałasz jeszcze trochę a do czytanie będzie 10 stron a wniosków żadnych. Jeżdżę po różnych zlotach organizowanych przez osoby prywatne i może przyjmijmy taką zasadę. Organizator podaje wysokość zaliczki termin zlotu oraz tz. Atrakcje. Uczestnicy jak chcą to płacą i jadą. Tym sposobem organizator wie, na czym stoi. JAK NIE WIERZYMY NIKOMU (Czytaj Organizatorowi) TO JEŹDZIMY SAMI, i wtedy my mamy problem. Więc kończąc do kiedy wpłata i ile. Duchu nie odpuszczaj


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Cz gru 03, 2009 9:14 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr wrz 03, 2008 7:55 pm
Posty: 522
Lokalizacja: Trzebnica
Jakie to wszystko polskie.......
Nie jestem zwolennikiem demokracji. Nie oraganizuje tego zlotu. jak juz się ktoś tym zajął to trzeba to uszanować . Nie sądze że chłopaki chcą przyciąc kasy na organizacji. Znam ich i na pewno takie numery nie wchodzą w gre. Liczne konkrety zwiazane ze zlotem bardzo mi sie podobają. Jak sie komus nie podoba niech zorganizuje jesienny. Dyskusja w tym temacie nie jest dobrym rozwiązaniem. Proponuje chłopaki stworzyć osobny temat z konkretami, bo zaraz będzie 100 postów po których odechce się zlotu i każdy pojedzie gdzie indziej. Rezerwacja domów i wyżywienia zaliczkowana jak najbardziej, ale namioty i własne wyżywienie niekoniecznie. Cześć osób podejmie decyzję na tydzien przed zlotem i co ? nie wpłacą zaliczki to nie moga przyjechać ? Trudno, bez domku i wyżywienia organizatora, ale bądzmy tolerancyjni
Konkrety :!:
-czas
-miejsce
-mapka dojazdu
-atrakcje
-kwota do wpłaty
-termin do wpłaty zaliczki i nr konta
-ile domków nr i dopisy do domków
OBECNOŚĆ NIE JEST OBOWIĄZKOWA I NIE RÓBMY Z TEGO PROBLEMU


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Cz gru 03, 2009 10:24 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 10:39 pm
Posty: 1173
Lokalizacja: Lublin
max napisał(a):
Jakie to wszystko polskie.......
Nie jestem zwolennikiem demokracji. Nie oraganizuje tego zlotu. jak juz się ktoś tym zajął to trzeba to uszanować . Nie sądze że chłopaki chcą przyciąc kasy na organizacji. ............ Liczne konkrety zwiazane ze zlotem bardzo mi sie podobają. Jak sie komus nie podoba niech zorganizuje jesienny. ................ Proponuje chłopaki stworzyć osobny temat z konkretami,.............................. Rezerwacja domów i wyżywienia zaliczkowana jak najbardziej, ale namioty i własne wyżywienie niekoniecznie. ................ nie wpłacą zaliczki to nie moga przyjechać ? Trudno, bez domku i wyżywienia organizatora, ale bądzmy tolerancyjni
Konkrety :!:
-czas
-miejsce
-mapka dojazdu
-atrakcje
-kwota do wpłaty
-termin do wpłaty zaliczki i nr konta
-ile domków nr i dopisy do domków
OBECNOŚĆ NIE JEST OBOWIĄZKOWA I NIE RÓBMY Z TEGO PROBLEMU


Zgadzam się w pełni z Maxem !!!
Panowie czasami trochę aż wstyd :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Cz gru 03, 2009 10:33 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
mam wrażenie że wszyscy mówimy o tym samym . popieram Maxa w całej rozciągłości.
odpuścić namiotowcom i do konkretów..:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 11:52 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt cze 02, 2009 12:11 pm
Posty: 85
Lokalizacja: 3miasto
Zabiorę głos jako były organizator imprezy. Proponuję podać nr konta ośrodka, w którym ma być zlot. Każdy wpłaca i rezerwuje samodzielnie domki. Zasada kto pierwszy ten lepszy zadziała. Jeżeli każdy zadzwoni do ośrodka napewno uzgodni również ilość posiłków. Jeżeli ktoś będzie chciał mieszkać z kimś - dogadają się między sobą i wpłacając kasę do ośrodka zaznaczy jaki domek i ile osób i kto ma być.
Uniknie się w ten sposób posądzania o "zarobek" organizatorów i każdy kto wpłaci zaliczkę do ośrodka ma pewność, że kasa trafiła tam gdzie powinna a jak nie przyjedzie to po prostu przepada.
I jeszcze jedno. Nie jesteśmy w stanie "zapłacić" organizatorom za czas, wkład i serce włożone w organizację zlotu więc Ci którzy maja obiekcje niech się zastanowią.
W miejscu wybranym przez adminów proponuję zrobić post, w którym każdy chętny na zlot obok nicka umieści dopisek " kaska przelana" lub podobne ! :D :D
Myślę że od razu nastąpi weryfikacja uczestników.
Można podać jeszcze termin ostateczny wpłaty.
Tak sobie pomyślałem :oops: :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 1:14 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
dobrze pomyslane i odpadaja problemy z US o których pisał Ojro i namiotowcy zadowoleni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 1:26 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sie 01, 2007 4:53 pm
Posty: 393
Lokalizacja: Bydgoszcz
Chłopaki i nie tylko chłopaki. Nie będę pisał jak ja bym to widział żeby nie wprowadzać kolejnej opinii itd. Uważam, że to organizator powinien wyznaczyć zasady gry uwzględniając ogólne dobro większości i jasne zasady, a my powinniśmy się do nich bezwzględnie zastosować. Czym więcej opcji i wariantów tym większy bałagan. Ja mogę wpłacić zaliczkę lub całoość jak będzie taka potrzeba, tylko żeby było jasne ile, gdzie i do kiedy. Mam jeszcze prośbę żeby wszelkie decyzje były podjęte uwzględniając mój wypadzik do Am.Płd. w dniach 4.01.2010 - 20.02.2010 lub podając dość długi termin wpłat uwzględniający brak dostępu do netu, pobyt za granicą, itp. niektórych osób. Obawiam się, że może być taka sytuacja, że dyskusje mogą się przeciągnąć w nieskończoność, a potem zostanie podany krótki termin wpłat elminujący osoby rzadko zaglądające tutaj itd.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 1:31 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 05, 2009 11:36 am
Posty: 449
Lokalizacja: Kujawy oraz Brodnica
Jestem za a nawet przeciw! :mrgreen:
Cokolwiek wymyślicie, ja to przyjmę.
Z małym wyjątkiem: żadnego "stowarzyszenia" ani innych pierdół urzędniczych, skarbowych, papierowych !


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 22   [ Posty: 330 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 98 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL