Teraz jest So kwi 27, 2024 8:44 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 19 z 22   [ Posty: 330 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 9:57 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
Nie miałem zamiaru nawoływac do zbiorowej martyrologii i umartwiania się ale poruszyła mnie uwaga tekusa, że w zasadzie to co się stało nie jest istotne :arrow: wytłumaczył, że nieopacznie użył skrótu myślowego :arrow: jak widac znowu pokutuje niedoskonałość słowa pisanego i przekazu w necie :evil:

Jak pisałem nie kochałem politykow tych opcji a niektórych wręcz nie trawiłem więc jak w sobotę usłyszałem nazwiska tych co lecieli a jeszcze nie wiedziałem, że to coś poważnego to zażartowałem "niemozliwe aby nas takie szczęście na raz spotkało" :arrow: potem zrobiło mi się po prostu żal tych ludzi i nieważne, że to byli politycy bo oprócz nich było wielu "normalnych" pasażerów.

Odnośnie Wawelu to sprawa kontrowersyjna i na pewno temat rzeka ale mi sie nasuwa taka pierwsza myśl, że ta decyzja (zapewne mocno przemyślana i nieprzypadkowa) może się okazać "strzałem w kolano" dla tych co tak zdecydowali (nie łudzę się, że decyzje podjęła rodzina) :arrow: może byc jeszcze z tego niezły pasztet jak uda się odtworzyć rozmowy z kabiny pilotów i okaże się, że pilot został zmuszony przez kogoś do lądowania wbrew procedurom...

Kończąc OT: mam zamiar być w Morsku, spotkać się ze wszystkimi i wypić za spokój ducha ofiar katastrofy; w ramach żałoby narodowej śpiewał nie będę...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 10:00 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn sty 11, 2010 7:27 pm
Posty: 297
Lokalizacja: Warszawa
Mario, nie katastrofa jest nazywana histerią ale to, co się teraz odbywa. To zasadnicza różnica.
Nie zapominajmy, że żałoba jest po wszystkich ofiarach tragedii. Dla mnie zwłaszcza po tych, którzy byli tam, bo musieli tzn. po załodze samolotu i oficerach ochrony. I po rodzinach zamordowanych oficerów. A znaczna większość pozostałych ofiar poleciała bo chciała zamanifestować swoją "antysowieckość". I rozległ się śmiech historii ........
pzdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 10:22 am 
"Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zdecydował o przedłużeniu żałoby narodowej po katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem do niedzieli do północy - poinformował rzecznik marszałka Jerzy Smoliński."


Góra
  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 10:30 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 7:46 pm
Posty: 380
Lokalizacja: Wawa
Panowie - myślę że już nie ma co wałkować tego tematu w tym wątku. Został on założony w zgoła innym celu.
Jeśli komuś będzie brakowało dyskusji dotyczącej tego co się ostatnio wydarzyło, to można będzie na spokojnie przy piwku pogadać na zlocie ew w wątku 'Katastrofa [ i ]'.

A teraz 'PEACE' bracia i siostry :!: .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 11:02 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr sty 21, 2009 2:22 pm
Posty: 698
Lokalizacja: Warszawa
Zmieniając temat. Pytanie może infantylne ale mam ubogie doświadczenie z jazdy w terenie. Biorąc pod uwagę że mamy tydzień deszczowy a wiec piasek na Pustyni Siedleckiej będzie mokry. Czy w takiej sytuacji łatwiej będzie pokonać tą sekcję :?: , intuicja podpowiada mi ze powinno być łatwiej niż po sypkim piachu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 11:19 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr wrz 03, 2008 7:55 pm
Posty: 522
Lokalizacja: Trzebnica
Na temat katastrofy nie będę się wypowiadał. Właśnie wróciliśmy z wyprawy motocyklowej po USA- Dzikim Zachodzie.( Bedzie fotorelacja). Na zlot przybędziemy wiekszą grupą z Dolnego Śląska ok 19-20 w piątek. Do zobaczenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Śr kwi 14, 2010 11:22 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So sie 02, 2008 9:12 pm
Posty: 1572
Lokalizacja: Polska
motoartur napisał(a):

burza to dopiero będzie. sprawdź prognozę pogody...


Trudno. Z cukru nie jesteśmy, deszczu się nie boimy :mrgreen:
W deszczu przynajmniej przy ognisku będzie przytulniej :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Cz kwi 15, 2010 9:25 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So sie 02, 2008 9:12 pm
Posty: 1572
Lokalizacja: Polska
duch napisał(a):
spozo napisał(a):
W deszczu przynajmniej przy ognisku będzie przytulniej :lol:



... tym bardziej jak sie do siebie przytulimy :mrgreen:


Ta, przy przytulaniu to się rozpuścimy jak cukierki czekoladowe, nawet deszcz nie bedzie potrzebny :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Cz kwi 15, 2010 10:02 am 
Aby zapewnić nieco energii zlotowiczom przygotowałem specjalną ofertę: w jednym z punktów kontrolnych (Olsztyn, IlGusto Cafe) będzie można napić się prawdziwego włoskiego espresso. Specjalna cena dla uczestników: 0 zł (tak, tak: za darmochę). Należy okazać się Kartą Kontroli Przejazdu.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Cz kwi 15, 2010 10:05 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
marian_golonka napisał(a):
Aby zapewnić nieco energii zlotowiczom przygotowałem specjalną ofertę: w jednym z punktów kontrolnych (Olsztyn, IlGusto Cafe) będzie można napić się prawdziwego włoskiego espresso. Specjalna cena dla uczestników: 0 zł (tak, tak: za darmochę). Należy okazać się Kartą Kontroli Przejazdu.


a będzie coś dla nie kawoszy..?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Cz kwi 15, 2010 10:14 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
marian_golonka napisał(a):
w jednym z punktów kontrolnych (Olsztyn, IlGusto Cafe) będzie można napić się prawdziwego włoskiego espresso. Specjalna cena dla uczestników: 0 zł (tak, tak: za darmochę). Należy okazać się Kartą Kontroli Przejazdu.

Mniaaam, Super :!:
Z gory dziekuje i chetnie skorzystam :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Cz kwi 15, 2010 11:17 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lip 27, 2008 11:14 pm
Posty: 324
Lokalizacja: Łódź
marian_golonka napisał(a):
Aby zapewnić nieco energii zlotowiczom przygotowałem specjalną ofertę: w jednym z punktów kontrolnych (Olsztyn, IlGusto Cafe) będzie można napić się prawdziwego włoskiego espresso. Specjalna cena dla uczestników: 0 zł (tak, tak: za darmochę). Należy okazać się Kartą Kontroli Przejazdu.

Enooooo galancio!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Cz kwi 15, 2010 11:40 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
duch napisał(a):
Jesli masz ochote to rób to co większość Polaków teraz robi,ja nikomu tego nie bronie robić i pozwól ze ja będe robił to na co mam obecnie ochote.

Oprócz osób autentycznie pogrążonych w żałobie oraz hipokrytów istnieje liczna grupa osób
dobrze wychowanych, zwracająca uwagę na innych, a nie jedynie na czubek własnego nosa. Ci ludzie potrafią napotkawszy przypadkowo kondukt pogrzebowy zdjąć okrycie głowy, ewentualnie z ciszyć głośne radio, by nie zakłócić powagi chwili obcych sobie osób. Wielu z Nas marzy o podróżach motocyklem na Wschód, Afryka Północna (część już tam była). Dlaczego? Nie tylko krajobrazy, drogi, również ich mieszkańcy, życzliwi, serdeczni, pomocni w trudnych chwilach, pełni zrozumienia dla innego, obcego człowieka. Niejeden z tej pomocy korzystał, Nie wyobrażam sobie balowania (jak to przedstawia Duch) w knajpie w małych mieścinkach Maroka, Ukrainy, Rosji podczas ogłoszonej żałoby narodowej w tych państwach. Szacunek dla zmarłych nie jest przypisany tylko Polakom.
Igor napisał(a):
każdy z nas jest chyba na tyle dorosły, żeby samodzielnie zadecydowac o tym, czy chce przyjechać i jak spędzić czas. Ani przyjazd ani hulanki czy inne swawole nie są obowiązkowe. A zakazywanie komukolwiek spożycia, śpiewów oraz różnych form rozrywki byłoby nie na miejscu.

Przez analogię ten problem porównam do palenia tytoniu w miejscach publicznych. Nie palący w restauracji nie jest szkodliwy dla palacza, to oczywiste nieprawdaż?. Obecnie normą jest, że myślący, rozumny czy tylko dobrze wychowany zwolennik dymka realizuje swe potrzeby wychodząc z pomieszczenia, by zminimalizować uciążliwość nikotyny na postronnych. Dobrze to ujął Arti
arti napisał(a):
niech każdy przeżyje ten czas jak uważa za stosowne natomiast szanujmy uczucia innych :arrow: nie ma sensu siebie nawzajem obrażać

Wypada jednak podziękować Ci Duchu za tę deklarację sposobu spędzenia tego dnia, pozwoli ona wielu osobom podjąć świadomą decyzję o przyjeździe do Morska. Z powodów zawodowych do tej chwili mój udział stał pod znakiem zapytania, ponieważ jednak nie mam zamiaru znosić "obłoków dymu" z sąsiedniego stolika przekonałeś mnie do zrezygnowania z przyjazdu, choć wiem, że zdecydowana większość zgromadzonych potrafi spędzić ten czas godnie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Cz kwi 15, 2010 12:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
marian_golonka napisał(a):
Aby zapewnić nieco energii zlotowiczom przygotowałem specjalną ofertę: w jednym z punktów kontrolnych (Olsztyn, IlGusto Cafe) będzie można napić się prawdziwego włoskiego espresso. Specjalna cena dla uczestników: 0 zł (tak, tak: za darmochę). Należy okazać się Kartą Kontroli Przejazdu.

Dodam, że marian_golonka prowadzi kawiarnię-cukiernię z kilkoma stolikami i ogródkiem. Obsługa będzie tam wbijać pieczątkę w Karcie Kontroli Przejazdu. Przed kawiarnią jest duży parking. Polecam. Ale jeśli ktoś z Was wybierze przejazd sekcją S4 (przez Pustynię Siedlecką) niestety ominie to miejsce. Coś za coś...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot ADV - co, gdzie i jak i TRASA
PostNapisane: Cz kwi 15, 2010 12:54 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Myślę, żebyśmy wspólnie oddali cześć zmarłym tragicznie w wypadku 10 kwietnia. Dlatego w piątek wieczorem, rozpocznijmy nasz zlot MINUTĄ CISZY. Wszyscy.
Jeśli ktoś z Was będzie miał ochotę, to na naszej trasie w Żarkach jest Pomnik Ofiar Katyńskich - tam można będzie indywidualnie przeżyć katastrofę. Nasz punkt kontrolny przesunęliśmy w to miejsce, będzie na nim związany z tym terenem forumowy KGT. Ponadto w niedzielę o 12:00 na Jasnej Górze odbędzie się msza żałobna za Prezydenta RP.
Nikt nie przypuszczał, że termin zlotu pokryje się z ogłoszoną Żałobą Narodową. Decyzję o przyjeździe i sposobie zachowania pozostawiam każdemu z Was. Pamiętajcie jednak o innych, bądźcie wyrozumiali dla wrażliwości kolegów i koleżanek. Teren OW Morsko jest własnością prywatną - właściciel także ma coś do powiedzenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 19 z 22   [ Posty: 330 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL