Teraz jest Pt kwi 26, 2024 4:14 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 7   [ Posty: 91 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 9:23 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
duch07 napisał(a):
Racja,zagalopowałem sie :oops:


ech, to byly czasy, co duchu? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: UWAGA!
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 9:23 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lip 15, 2008 6:28 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Sosnowiec
Ron napisał(a):
andrzej-dtr napisał(a):

oczywiście rozumiem że trzeba wiedzieć kto jest na terenie zlotu, tylko trzeba to rozwiązać bez kopiowania dokumentów.


jakies pomysly?

mozemy robic cyfrakiem zdjecie przedniej strony dowodu ale z zaslonietym numerem.
zeby bylo imie, nazwisko, data urodzenia i twarz.
lepiej?


Jeśli mogę się wtrącić do tej dyskusji, Panowie, a wydaje mi się, że mogę coś poradzić, bo zawodowo "zajmuję się" przestępcami, to proponuję zrobić zwyczajną listę, papierową, obejmującą miejsce na wpisanie imienia, nazwiska, adresu, numeru dowodu lub innego dokumentu uczestnika (np. prawa jazdy) oraz forumowej ksywy i ewentualnie nr pokoju lub rodzaju noclegu. Każdy po przyjeździe meldowałby się u osoby posiadającej tę listę, okazywałby dokument do spisania tych danych i to wystarczy, żeby potem wiedzieć, kto jest kto. Kopiowanie dokumentów czy ich fotografowanie zawsze będzie rodzić wątpliwości i dodatkowo komplikować sprawę:) Wizerunek nie jest potrzebny do ustalenia sprawcy ewentualnego zamieszania, świadków będzie pewnie od ch...ry;) Pozdrawiam, Limonka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 9:42 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N sty 04, 2009 9:08 pm
Posty: 51
Lokalizacja: ZG
zeby troche odwrocic polaryzacje tej dyskusji (z wew. na zew.):

jesli juz mialbym sie martwic to bardziej o amatorow cudzej wlasnosci spoza uczestnikow zlotu. jakis rodzaj, chocby prostej (naklejka forumowa z miejscem na imie lub nicka) identyfikacji (swoj/obcy) by sie przydal. koszulki nie rozwiaza sprawy, bo lista na nie juz zamknieta a na zlot otwarta.

btw, taka naklejka (z imieniem lub nickiem i np. nr rej.) moze sie przydac w usprawnieniu codziennej komunikacji. wariant rozszerzony: dodatkowa naklejka na moto z imieniem/nickiem i np. tel. kom, jesli bylaby potrzeba szybkiego zlokalizowania wlasciciela maszyny.

i tu pomysl :idea: moze zamiast dowodu, zdjec - kazdy poda swoj nr tel. i imie w zamian za takie naklejki. oczywiscie wymaga to zgody kazdego z nas. dlatego ponawiam prosbe aby jednak ustalic pewne zasady. niekoniecznie w formie zakazow/nakazow bo to tylko wywola dyskusje, ale na zasadzie - kazdy uczestnik na dzien dobry podaje nr komory itd.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 9:53 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 10:00 pm
Posty: 121
Lokalizacja: Gdańsk
Ja mimo młodego "wieku forumowego" włącze się do dyskusjii.

Panowie skoro nie jesteście organizatorami to nie wymagajcie przestrzegania "waszego regulaminu".
Co do danych osobowych to każdy hotel przy meldunku bierze moj dowodzik i wpisuje mnie do kompa. Tutaj proponuje oddać pałeczke właścicielom ośrodka. W końcu jesteśmy na ich prywatnej ziemi. Niech ewidencjonują ludzi tak jak to robią z każdym turystą i po kłopocie. TO raz a dwa na kazdej imprezie funkcjonuje lista gości i nie widze w tym nic dziwnego.
A moj tato dał raz zkserowac dowód i go za kredyt potem ścigali, którego nie brał!!!
Co do błędów ort to mam na to papiery :))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 9:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
Sorry Panowie (Panie nie, bo one tu się nie zagalopowały z wpisami które moim zdaniem są dzieleniem włosa na czworo), trochę się rozpędziliście.... ciekawe co będzie na 10 stronie?? podać rozmiar skarpet, czy majtek? a może adres zatrudnienia, pesel, NIP, imiona rodziców? Nazwisko panieńskie matki? może się przydać, a co tam przywieźmy metryki chrztu!!

Czy coś komuś się stało?? Przepraszam ale odnoszę wrażenie, że ktoś pierwszy raz wyjedzie z domu i po raz pierwszy pojedzie na imprezę na której będzie więcej osób niż on sam, bez urazy....... ale ja cały czas podtrzymuję:

Jak będzie PROBLEM to zadzwonimy po POLICJĘ

Nie jest to impreza masowa, regulamin ośrodka wystarczy, dajcie już spokój z tymi obostrzeniami bo już jeden kolega się wyłamał, nie dlatego że się czegoś obawia, czy chce coś ukryć, ale tak samo jak mnie wkurzyła go WASZA biurokracja i skomplikowanie spotkania jeźdźców ADV (podobno)...

Swoją drogą to i tak nikt się ukryje jak coś przeskrobie, nr rejestracyjny wystarczy, wierzcie mi...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 9:53 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr lut 11, 2009 9:28 am
Posty: 374
Lokalizacja: Polska centralna
Z całym szacunkiem dla obecnych, czuję się jak podczas obrad Sejmu. Ile osób tyle opinii (demokracja), a wszystkim i tak nie dogodzisz.
Według mnie sprawa jest jasna organizatorzy ponoszą odpowiedzialność więc ustalają zasady. Pozostali wierzą w mądrość organizatorów :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 9:57 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 10:00 pm
Posty: 121
Lokalizacja: Gdańsk
Wojtas napisał(a):
Z całym szacunkiem dla obecnych, czuję się jak podczas obrad Sejmu. Ile osób tyle opinii (demokracja), a wszystkim i tak nie dogodzisz.
Według mnie sprawa jest jasna organizatorzy ponoszą odpowiedzialność więc ustalają zasady. Pozostali wierzą w mądrość organizatorów :lol:


Ale tu chyba nie ma organizatorów!!! więc obowiązują zasady ośrodka wyp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 10:05 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Wojtas napisał(a):
Z całym szacunkiem dla obecnych, czuję się jak podczas obrad Sejmu. Ile osób tyle opinii (demokracja), a wszystkim i tak nie dogodzisz.
Według mnie sprawa jest jasna organizatorzy ponoszą odpowiedzialność więc ustalają zasady. Pozostali wierzą w mądrość organizatorów :lol:


Nic dodać, nic ująć

Aha, nie znamy się jeszcze, to się oczywiścia zmieni, ale jak na razie zdjęcia dowodów będą


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 10:05 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr lut 11, 2009 9:28 am
Posty: 374
Lokalizacja: Polska centralna
baleron78 napisał(a):
Wojtas napisał(a):
Z całym szacunkiem dla obecnych, czuję się jak podczas obrad Sejmu. Ile osób tyle opinii (demokracja), a wszystkim i tak nie dogodzisz.
Według mnie sprawa jest jasna organizatorzy ponoszą odpowiedzialność więc ustalają zasady. Pozostali wierzą w mądrość organizatorów :lol:


Ale tu chyba nie ma organizatorów!!! więc obowiązują zasady ośrodka wyp.



Jest kilka osób które zaangażowały się w przygotowania i przy takiej liczbie osób nie dziwią mnie obawy.
Choć przyznać muszę, że na zlotach gdzie zamieszanie jest zdecydowanie większe (odwiedzający itd) wszystko przebiega wmiarę spokojnie więc nie powinniśmy popadać w paranoję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 10:17 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lip 15, 2008 6:28 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Sosnowiec
Wtrącę się zatem jeszcze raz, jeśli można :) W dalszym ciągu twierdzę i podzielam zamysł organizatorów zlotu co do możliwości identyfikacji sprawców ewentualnych kłopotów, najróżniejszego rodzaju. Po pierwsze zlot ma dopiero służyć poznaniu, więc co najmniej do tego czasu słusznie jest stosować zasadę ograniczonego zaufania do jego uczestników, bez żadnej urazy. Po drugie, nie radzę zdawać się na rejestrację uczestników przez ośrodek, bo może się okazać, że ktoś wylegitymuje się nie swoim dokumentem, że nie zapiszą wszystkich, a np. tylko tych, którzy wezmą klucz od pokoju. Po trzecie, numery rejestracyjne też nie wystarczą, bo może np. się okazać, że ktoś w ostatniej chwili pożyczył moto od kumpla;) Po czwarte, ośrodek będzie zainteresowany wyłącznie dochodzeniem ewentualnych szkód dotyczących jego, co do reszty, pozostawi to uczestnikom imprezy i dobrze byłoby móc wtedy ustalić, kto co komu jest winien i zwrócić się o dane do (nieformalnego) organizatora imprezy. Ilość uczestników jest taka, że warto zrobić taką listę. Limonka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 10:34 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lip 15, 2008 6:28 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Sosnowiec
Nic dodać, nic ująć

Aha, nie znamy się jeszcze, to się oczywiścia zmieni, ale jak na razie zdjęcia dowodów będą[/quote]

Dodam, że - o ile mogę podać swoje dane osobowe i numer dokumentu - to na zdjęcie dowodu osobistego na pewno się nie zgodzę, z różnych względów, więc jeśli ma to być warunkiem uczestnictwa w zlocie, to bardzo proszę o jednoznaczne ustalenie w tej materii. Monika/Limonka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 10:38 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr sty 30, 2008 7:59 pm
Posty: 222
Lokalizacja: wawa
możemy się tu spierać i dywagować czy? jak? i po co?

podzielając pewnie zdanie pozostałych 90% uczestników - ja się dostosuje, jadę się z Wami spotkać i pogadać - jest mi generalnie wszysto jedno czy bedzie spis ludności czy każdy bedzie anonimowy

jak się coś stanie to i tak pewnie nie bedzie wiadomo kto jest winien :twisted:

uważam, ze jesli nie pojawi się policja to bedzie mozna powiedzieć że bylo spokojnie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 10:48 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Przestaję rozumieć, czego niektórzy się boją. Mówiliśmy wcześniej, że chcemy zrobić zdjęcia dowodów (nie kserować), żeby móc ewentualnie przypisać twarz do osoby (można też zakleić numer dowodu), a w niedzielę rano usunąć wszystkie zdjęcia z karty aparatu. Gdzie tu zagrożenie dla Waszych danych osobowych ? Tu chodzi wyłącznie o kwestie bezpieczeństwa i odpowiedzialności. Poza tym Ci którzy mogliby ewentualnie nabroić dwa razy się zastanowią jak będą zdjęcia dowodów czy praw jazdy

P.S chyba że ktoś ma lepszy pomysł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 10:54 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Aha, jeszcze jedno - Limonka tu chodzi głównie o facetów. Jakoś nie widzialem jeszcze pijanej kobitki, która rozjeżdża namioty motocyklem, a paru takich chłopa to i owszem. Więc się tak nie przejmuj - w przypadku dziewczyn wystarczy nazwisko i nr dokumentu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 11:04 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lip 15, 2008 6:28 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Sosnowiec
JakubGS napisał(a):
Przestaję rozumieć, czego niektórzy się boją. Mówiliśmy wcześniej, że chcemy zrobić zdjęcia dowodów (nie kserować), żeby móc ewentualnie przypisać twarz do osoby (można też zakleić numer dowodu), a w niedzielę rano usunąć wszystkie zdjęcia z karty aparatu. Gdzie tu zagrożenie dla Waszych danych osobowych ? Tu chodzi wyłącznie o kwestie bezpieczeństwa i odpowiedzialności. Poza tym Ci którzy mogliby ewentualnie nabroić dwa razy się zastanowią jak będą zdjęcia dowodów czy praw jazdy

P.S chyba że ktoś ma lepszy pomysł


Jakub, chodzi o to, że każda forma utrwalenia wizerunku jest ryzykowna z różnych względów, przy dzisiejszych możliwościach techniki, zwłaszcza w połączeniu z wizerunkiem całego dokumentu i nie zmieni mojej oceny zapewnienie, że usuniesz te zdjęcia. To numer dowodu jest ważniejszy niż wizerunek, bo ja przynajmniej aktualnie jestem mało podobna do zdjęcia na dowodzie, musiałbyś zrobić też zdjęcie mnie :) Numer i seria tego dokumentu jest podstawą do identyfikacji, ew. pesel, reszta jest do ustalenia na tej podstawie, wiem, co mówię. Nie chodzi o dane osobowe, bo te każdy i tak musi udostępnić w ośrodku. Tyle, Limonka.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 7   [ Posty: 91 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL