Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:51 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 7   [ Posty: 91 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 10:34 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Pomysl podobny do mojego który dałem wyżej...

mario33 napisał(a):
Moja propozycja:
- kartka dużymi literami - nazwisko, imię, nick, nr rejestracyjny
- zdjęcie 'więzienne' facjaty z trzymaną w ręku kartką.
- podpis na liście pod oświadczeniem o zgodzie na gromadzenie i przetwarzanie tych danych przez ograniczony okres czasu..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 10:37 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
podobny, tyle ze uproszczony troche. mniej oficjalny. bez podpisow, nazwisk i wszech-frustrujacego lamania danych osobowych ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 10:53 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Ron, zdjęcie twarzy tez jest 'daną osobową', niestety. Dlatego bez zgody może to robić tylko policja i prokuratura...

nie, żebym nie miał dać zgody, ale to TY popełniasz wtedy wykroczenie/przestepstwo, jeżeli takiej zgody nie posiadasz.

Podsumowując - jak chcesz cokolwiek gromadzić co umożliwia identyfikację osób - MUSISZ gromadzić pisemne zgody... Lista, podpis i załatwione. Na górze odpowiednia formułka oświadczenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 11:20 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
z tego co pamietam, wedlug prawa mozesz robic kazdemu zdjecia, umieszczac je w internecie dla uzytku niekomercyjnego.
nie musisz miec na to zgody danej osoby.
nie mozesz jedynie podpisywac tych zdjec imieniem i nazwiskiem bez zgody tej osoby, a takze musisz usunac zdjecie z internetu na zyczenie zainteresowanego.

wiec wg powyzszych komplet "twarz, nick, motocykl" nie lamalyby prawa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 1:00 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Ron napisał(a):
z tego co pamietam, wedlug prawa mozesz robic kazdemu zdjecia, umieszczac je w internecie dla uzytku niekomercyjnego.
nie musisz miec na to zgody danej osoby.
nie mozesz jedynie podpisywac tych zdjec imieniem i nazwiskiem bez zgody tej osoby, a takze musisz usunac zdjecie z internetu na zyczenie zainteresowanego.

wiec wg powyzszych komplet "twarz, nick, motocykl" nie lamalyby prawa.


No niestety nie do końca... Ustawa o prawach autorskich z kolei stanowi, że:
Cytuj:
rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych,(...)


Oczywiście my tutaj nie zamierzamy nic rozpowszechniać, więc na pierwszy rzut oka wszystko jest Ok, ale odniosłem się do Twojej sugestii nt publikacji w Internecie.

BTW, fotografie zrobione komórką i publikowane tu i ówdzie to tez dotyczy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 2:02 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 1:14 am
Posty: 22
Przepraszam za mój mało elokwentny post , nie chciałem nim zabłysnąć tylko wyrazić swoje zdanie o zapobiegawczości organizatorów , mam w swoim zanadrzu kilkanaście zlotów , spotkań miłośników turystyki motocyklowej w Czechach na Słowacji , Niemczech , Holandii wspominam je bardzo dobrze w przeciwieństwie do tych organizowanych w Polsce, jestem tylko człowiekiem i mam prawo do wyrażania swojej opinii nie spodobał mi się pomysł z kserowaniem dowodów osobistych, zakwestionowałem go , po czym pojechano po mnie jak po burej suce , ja sroce spod ogona nie wypadłem żeby za własne zdanie po mnie jeżdżono.

Proszę o usunięcie mnie z forum a koszulkę na którą wpłaciłem przekażcie na szczytny cel .
Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie !!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 2:22 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
fantomas napisał(a):
Przepraszam za mój mało elokwentny post , nie chciałem nim zabłysnąć tylko wyrazić swoje zdanie o zapobiegawczości organizatorów , mam w swoim zanadrzu kilkanaście zlotów , spotkań miłośników turystyki motocyklowej w Czechach na Słowacji , Niemczech , Holandii wspominam je bardzo dobrze w przeciwieństwie do tych organizowanych w Polsce, jestem tylko człowiekiem i mam prawo do wyrażania swojej opinii nie spodobał mi się pomysł z kserowaniem dowodów osobistych, zakwestionowałem go , po czym pojechano po mnie jak po burej suce , ja sroce spod ogona nie wypadłem żeby za własne zdanie po mnie jeżdżono.

Proszę o usunięcie mnie z forum a koszulkę na którą wpłaciłem przekażcie na szczytny cel .
Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie !!!


kazdy ma prawo do wyrazenia wlasnego zdania.
niektorzy nawet potrafia to robic nie urazajac przy tym innych.
zarzucasz nam obrazanie cie, ale chyba jednak czujesz sie winny, skoro wykasowales poprzednie posty.
twoja impulsywnosc i drazliwosc nie zachecaja do spotykania sie z toba na trasie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 2:48 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Powiem, że kompletnie nie rozumiem zamieszania z kopiowaniem dowodów. Jeżeli ktoś się chce ukrywać to nie jedzie na nasze spotkanie i tyle, przymusu nie ma. Oczywiście rozumiem, że Ci co przewidują, że mogą narozrabiać są przeciwni. Jak powiedziałem nie ma obowiązku uczestnictwa. I na koniec weźcie łaskawie pod uwage, że zarezerwowałem ośrodek, więc jak coś się stanie będę pierwszym do którego sie zwrócą, a jakoś nie specjalnie mam ochotę odpowiadać za kogoś, kto nie potrafi nad sobą zapanować. Możemy robić zdjęcia dwowodów, a na koniec tj. w niedzielę rano usunie się je z pamięci i tyle.

P.S. i na koniec do niektórych: odpieprzcie się od Rona, bo facet sporo robi, żebysmy wszyscy mogli spędzić miły weekend.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 2:59 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz wrz 18, 2008 7:48 am
Posty: 1313
Lokalizacja: Gliwice/Szczyrk
Jestem za, tymbardziej, że ( cytując Kwicoła z Janosika ) " plebanku - nijakiego przimusu nie było ".
Każdy ma prawo do swojego zdania - jasna sprawa - ale trzeba też szanować zdanie innych ( w tym przypadku zgodne zdanie większości )
Houk :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 3:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Ron się dorobił pretorian ;) (Kuba bez urazy ;) jakby co to piwko 'na mieście' zawsze możem wykonać ZANIM się spotkamy w terenie ;) )

Pomysł Rona na zdjecia z nickiem i moto uważam za najlepszy, ale się dostosuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 3:07 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Mario, oczywiście bez urazy, ale o czym Ty mówisz ? jakich pretorian? wyraziłem swój pogląd, tym bardziej, że kwestia dotyczy mnie osobiście, a jak jeden z drugim, który palcem nie kiwnął atakuje kogoś, kto robi coś dla wszystkich , to mnie to po prostu wku....a. I tyle


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 3:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
To był żart, próbuję rozwiać gęstą atmosferę... Wszystko jest OK z mojej strony.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 3:17 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 8:40 am
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Z mojej też, tylko mi tu więcej z pretorianami nie wyskakuj :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 6:45 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 7:19 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Złotów
Mysle ze troche bagatelizujecie sprawę, w czym jest problem..?!
Jestescie dorosli ale jednak niektorym osoba cos nie gra.

Powiem krotko co Wam szkodzi podpisac sie w kilku miejscach czy nawet zrobic zdjecia dowodow osobistych?! Myslicie ze faceci ktorzy wszystko załatwili, starali sie zeby zlot wypałil nagle beda chcieli Was w jakis sposob wysterowac do wiatru.

Troche wiecej zaufania. Nawet jesli przyjedzie 50 os. to jest to duza ilosc. I wszystko moze sie stac.

Moim zdaniem osoby ktore załatwiały wszystkie sprawy zwiazane ze zlotem powinny tylko napisac jakis regulamin krotki i TYLE W TEMACIE. Jesli komus nie odpowiada to albo dzieli sie z nami swoimi obiekcjami albo niech nie przyjezdza. BEZ URAZY oczywiscie...ja np Was wszystkich Kocham a najbardziej dziewczyny z tego forum ^^


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 7:07 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
duch07 napisał(a):
Dajcie już spokój,do meldunku i tak jest wymagany dowód :wink:


nie ma juz obowiazku meldunkowego.
zostal zniesiony ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 7   [ Posty: 91 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL