Teraz jest N kwi 28, 2024 5:50 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 7   [ Posty: 91 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 9:58 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
coś czuję że za chwilę będzie tu 100 stron nt kser dowodów, nie róbcie ze zwykłego spotkania ludzi na moto obławy federalnych z usa na grupę przestępcza, może jeszcze ktoś wpadnie na genialny pomysł żeby skanować linie papilarne, no bo co jak ktoś nabroi, zbije butelkę, czy coś w tym stylu? Wtedy będzie łatwo zlokalizować delikwenta, zdejmiemy odcisk z rozbitej butelki i porównamy ze skanem i jest, mamy go!!

Czy Wy wszyscy aby się trochę nie zapędziliście z tymi pomysłami?

Aż boję się wejść na forum za 3 tygodnie, bo ten wątek rozwinie się do kilku stron.....

a swoją drogą to powiem Wam że byłem organizatorem 3 lata z rzędu zlotów na 2 tys ludzi i nikt się nie zastanawiał nad dowodami osobistymi i tym podobnymi bzdetami, jak będzie problem, zadzwoni się po POLICJĘ i po kłopocie !! Jak ktoś będzie rozrabiał to go Policja zgarnie i po sprawie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 10:03 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
Ron ciebie chyba, za przeproszeniem, pogięło... !!!! Proszę zdeklaruj coś takiego oficjalnie, bo jeżeli tak to wypisuję się z listy... Kpina do kwadratu...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 10:25 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
kuba_astr napisał(a):
Ron ciebie chyba, za przeproszeniem, pogięło... !!!! Proszę zdeklaruj coś takiego oficjalnie, bo jeżeli tak to wypisuję się z listy... Kpina do kwadratu...

Po dyskusji nad techniką ewidencjonowania dochodzę do podobnych wniosków. Może zwolennicy tego pomysłu wskażą imprezy, ograniczmy się do motocyklowych, gdzie takowe spisywanie się odbywa. Jak NIGDY takiego procederu nie dostrzegłem. Biorąc pod uwagę, że przytłaczająca większość osób przybędzie motocyklami z identyfikatorami (tablice rejestracyjne), jakoś trudno sobie wyobrazić łatwe "wtopienie w tłum". Za chwilę wprowadźmy kaucje, płatne przy wjeździe,...
Kompromisowo sugerowałbym przygotowanie szablonu identyfikatora, celem łatwiejszego skojarzenia nicku z forum z konkretnym osobnikiem. Może tam być nick, miasto, moto, jeśli ktoś zechce może dopisać nazwisko, czy adres ale to jego własna decyzja. Taka karta byłaby pomocna


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 10:35 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
...ale znam takie na których odbiera się kluczyki :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 11:44 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N sty 04, 2009 9:08 pm
Posty: 51
Lokalizacja: ZG
jesli ktos ma sie czegos bac (jak juz) to wlasciciel osrodka. jesli zazada ode mnie dokumentu do wgladu i spisze sobie moje dane - no problem. my sami nie bawmy sie w takie procedury.

trzeba przyjac po prostu zasade ze kazdy pilnuje siebie i sasiada (jesli ten traci panowanie, np. po alkoholu) i bedzie spokoj. nie dajmy sie zwariowac.

zakladam, ze wszystkich nas laczy wspolna pasja, ALE jesli moje zalozenie jest bledne, to moze Organizator pokusilby sie o krotka(!) liste zasad, np. sikamy do ogniska tylko na umowiony znak prezesa i bedzie jasne jakie sa granice. unikniemy w ten sposob nieporozumien typu "gdybym wiedzial ze tak bedzie to bym tu nie przyjezdzal"

a moze jest regulamin bazy, co zalatwia cala sprawe?

serwus


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 12:13 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
spokojnie, towarzystwo, spokojnie :)
wszystko da sie ustalic za pomoca rozsadnych argumentow.

chcialbym jesli mozna wyjasnic kilka spraw.
1. prosze mi nie rzucac tekstami w stylu "jak ma tak byc to ja nie przyjezdzam" poniewaz mnie nie wzruszaja.
2. prosze nie zwracac sie do mnie per 'chyba cie pogielo'. nie znamy sie osobiscie. po zlocie to co innego.
3. nie wymyslilem tego dla mojego bezpieczenstwa tylko dla Waszego
4. pamietajcie, ze nie jest to oficjalny 'zlot' i nie ma tu 'organizatorow', skladek, ani osob odpowiedzialnych za porzadek.

jednoczesnie mam nadzieje ze podzielacie zdanie wiekszosci: pic cza umic.
trzoda, dzida i najebka zostaje w domu.

jeszcze raz powtarzam: sila w rozsadnych argumentach, zapraszam do dyskusji :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 1:47 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 1:14 am
Posty: 22
Przepraszam juz więcej nie bede. :D


Ostatnio edytowano Śr mar 25, 2009 12:57 pm przez fantomas, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 8:22 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt gru 02, 2008 9:51 pm
Posty: 444
Lokalizacja: Wrocław
fantomas napisał(a):
Wydaje mi się że zlot ADVRIDER ma być impreza dla forumowiczów ludzi kulturalnych i pozytywnie zakręconych, jak kolega wyżej wspomniał dla ludzi których łączy jedna pasja, wiec dlaczego z góry zostało założone że trzeba posiadać wszystkich dane osobowe w celu zapewnienia bezpieczeństwa co to ma być zlot GANGU Dzikich Wieprzy ?? Ustawka kibiców Legii i Widzewa ?? Czy kulturalna impreza , jeżeli z góry organizator zakłada ze tam mają się dziadź niestworzone historie to po co jedziemy w ogóle na ten zlot, byłem na wielu imprezach na których nikt nikogo nie znał , i nikt nie myślał o zapobieganiu wyimaginowanej agresji alkoholowej. A czy organizator pomyślał że może są osoby którzy zabiorą ze sobą kochankę która biedzie chciała pozostać incognito ??

Czytam te posty i zaczyna mnie mdlić na Waszą bzdurną pisaninę.
Zauważam, również że najwięcej obiekcji mają Ci którzy dopiero co się zapisali.
Panowie jak ja byłem "świeżakiem" to to ograniczałem się z wypowiadaniem odważnych myśli, a tym bardziej z narzucaniem własnych opinii na forum, które ma już swoją tożsamość.
Są zasłużeni aktywiści, którzy mają słuszne uwagi, a co najważniejsze działają na tym forum aktywnie, nie ograniczając się do postów z głuchym bełkotem.
Więc skwituję to dosć kolokwialnie: nie podoba się- nie jedźcie i nie rubcie za płaczki na forum. Trzody nie potrzebujemy...


Ostatnio edytowano Śr mar 25, 2009 9:39 am przez Rembik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 8:34 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz wrz 18, 2008 7:48 am
Posty: 1313
Lokalizacja: Gliwice/Szczyrk
Spokojnie Rembik - luz, na szczęście problemy czy są czy ich nie ma i tak rozwiązują się same.
Wiadomo, że będzie kontra - zawsze jest :!: :D
Dajmy im mówić ( pisać ) a na zlocie sie wyluzujemy. :D
Robimy swoje - koszulki - dobra robota :!:
Rozumiem Ron`a w kwesti zapewnienia bezpieczeństwa i coś trzeba postanowić, żeby w namiocie czy pod dachem - spokojnie spać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 8:40 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 1:14 am
Posty: 22
Nie było tematu !!! Pozdrawiam.


Ostatnio edytowano Śr mar 25, 2009 12:58 pm przez fantomas, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 9:54 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 8:21 am
Posty: 929
Lokalizacja: Toruń
I po co to wszystko??????
Kolega Ron raczej nie robi tego z powodu: "...mam takie hobby zbieram kserokopie dowodów osobistych od 19 lat..", tylko z troski o forumowiczów,
Nie rozumiem problemu z kopią dowodu (wstydzicie się zdjęcia :lol: ) nikt przecież nie będzie tego "studiował" a po zlocie zostanie komisyjnie zniszczone.
Czuje się jak w przedszkolu, w którym dla zasady musimy być przeciw lub wprowadzać jakieś dobromirskie rozwiązania.
Nie można po prostu wydać 20gr i nie mieszać w relacjach międzyludzkich?
Oczywiście biorę pod uwagę że każdy z nas jest inny i są między nami indywidualiści i rewolucjoniści ale w tym konkretnym przypadku szkoda sobie psuć krew na wzajem, przecież to PIERDOŁA NA MAKSA jest a nie prawdziwa kwestia do dyskusji!
Pozdrawiam i mam nadzieję że wątek zakończy się na tym poście a 24.04 wszyscy się dostosują albo i nie....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 9:55 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Dajcie sobie po razie POZA forum i będzie spokój.

Zgodnie z przepisami ustawy o imprezach masowych organizator ma prawo ustalić własne przepisy porzadkowe, nie naruszające jednak innych przepisów - w tym ustawy o ochronie danych osobowych. Ograniczenia wynikające z tej ustawy nakazują uzyskać zgodę na pozyskanie danych. Jednakże organizator imprezy masowej może uczestnika, który nie chce dać takowej zgody nie wpuścić na imprezę - to tak jak z nagrywaniem na infolinii - 'nie chcesz to po prostu odłóż słuchawkę'.

Warto dodać, że dane osobowe to:
Cytuj:
wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej.

W tym także: imię, nazwisko, wizerunek twarzy, adres, PESEL, nr dowodu etc.

Do zbierania tych danych potrzebna jest zgoda ich posiadacza.

Moja propozycja:
- kartka dużymi literami - nazwisko, imię, nick, nr rejestracyjny
- zdjęcie 'więzienne' facjaty z trzymaną w ręku kartką.
- podpis na liście pod oświadczeniem o zgodzie na gromadzenie i przetwarzanie tych danych przez ograniczony okres czasu.

Generalnie widzę jedną słabość - po paru browarach już nikt nie będzie nic pilnował.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 9:58 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt gru 02, 2008 9:51 pm
Posty: 444
Lokalizacja: Wrocław
fantomas napisał(a):
Rembik napisał(a):
fantomas napisał(a):
Więc skwituję to dosć kolokwialnie: niepodoba się- niejedźcie i nierubcie za płaczki na forum. Trzody niepotrzebujemy...


Widzę kolego Rembik ze w ogóle nie zrozumiałeś co napisałem więc przepraszam , po drugie jednej kozy nie macaliśmy żebyś nas nazywał trzodą nie życzę sobie może nie jestem długo na tym forum ale nikomu nie ubliżam ,a po trzecie jak masz taki długi staż to chociaż powinieneś pisząc nie robić błędów ortograficznych. Za to dałeś mi trochę do myślenia czy chce spędzić weekend z taką osoba jak ty raczej nie , a zachęcali mnie do tego zlotu zasłużeni forumowicze. Trzymaj się ciepło.

Organizatorzy zakładają, że nie znamy się nawzajem i różnie może być (intencją nie jest jest zlot, ale spotkanie forumowe).
Pisząc o aktywistach forumowych bynajmniej nie mam na myśli siebie.
Natomiast pisząc o trzodzie mam na myśli nie konkretną osobę, ale niepotrzebne wypociny, których celem jest chyba niezrozumiałe "zabłyśnięcie".
A mnie zastanawia co jest lepsze; być dysortografem czy osoba bez wyczucia.
Cieszy mnie również, że sprowokowałem Cię do myślenia- ta umiejętność może się przydać zanim napiszesz kolejnego "zabawnego" posta.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 10:01 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Rembik napisał(a):
być dysortografem.

kiedyś to się dostawało pałę, teraz wystarczy zaświadczenie od lekarza - na łatwizne idziesz ;)

Rembik napisał(a):
osobom

Jak rany julek ;) Rembik ;)

A tak serio - prosze admina o wykasowanie wycieczek osobistych bo to do niczego nie prowadzi...

PS: Rembik - postawię Ci piwo przy okazji ;) co tam niech stracę...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 10:09 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
fantomas napisał(a):
Wydaje mi się że zlot ADVRIDER ma być impreza dla forumowiczów ludzi kulturalnych i pozytywnie zakręconych, jak kolega wyżej wspomniał dla ludzi których łączy jedna pasja, wiec dlaczego z góry zostało założone że trzeba posiadać wszystkich dane osobowe w celu zapewnienia bezpieczeństwa co to ma być zlot GANGU Dzikich Wieprzy ??


teoretycznie masz racje. z zalozenia jest to spokojna impreza i nic sie nie bedzie dzialo.
niestety nie znasz kazdego uzytkownika osobiscie i nie przewidzisz wszystkiego.
z podobnych powodow np jezdzisz w kasku i ciuchach, mimo ze moglbys powiedziec: ale przeciez jezdze spokojnie i nie mam zamiaru sie wywracac.
dlatego tez placisz OC, ale przeciez nie masz zamiaru nikomu wyrzadzic szkody na ulicy.

Cytuj:
Czy kulturalna impreza , jeżeli z góry organizator zakłada ze tam mają się dziadź niestworzone historie to po co jedziemy w ogóle na ten zlot


1. pisze sie "dziać" a nie "dziadź" ;)
2. nie ma organizatora. organizator to my wszyscy.
3. jedziemy poniewaz chcemy poznac ludzi, z ktorymi sie wymienialo od dluzszego czasu poglady. twarza w twarz a nie poprzez komputerowe avatary.

Cytuj:
, byłem na wielu imprezach na których nikt nikogo nie znał , i nikt nie myślał o zapobieganiu wyimaginowanej agresji alkoholowej.


rozumiem ze chciales napisac, ze byles na wielu imprezach i nic sie tam nie dzialo zlego. no coz, jest to sluszny argument.

Cytuj:
A czy organizator pomyślał że może są osoby którzy zabiorą ze sobą kochankę która biedzie chciała pozostać incognito ??


dla kochanek mozemy zrobic wyjatek ;)


EDIT: zastanawiam sie czy nie odpuscic pomyslu fotografowania dowodow i po prostu robic zdjecia z nickiem wypisanym na 'identyfikatorze' (tasma malarska i marker), najlepiej przy motocyklu (obojetnie czy bedzie widac 'blaszke' czy nie).
raz ze bedziemy mieli pamiatke po zlocie, dwa - jako taka kontrole nad iloscia i jakoscia uczestnikow.

co szanowne grono o tym mysli?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 7   [ Posty: 91 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL