Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:43 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 6   [ Posty: 79 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: XX ZLOT ADV.......GDZIE? KTO?. KIEDY?....ZACZYNAMY !!!!
PostNapisane: Wt lip 17, 2018 11:27 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Tezla napisał(a):
Wiele nie trzeba; łąka, może ruiny na wypadek ulewy i jakaś nieprzejezdna trasa...
Przyjadę :wink:


chyba to nie ten kierunek Tezla... heheh

u nas coraz mniej ludzi przybywa... na Zlot BMW wciąż 300 luda co roku.. :)
a tam baseny, hotele, hostessy.. ;) na grubo..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX ZLOT ADV.......GDZIE? KTO?. KIEDY?....ZACZYNAMY !!!!
PostNapisane: Wt lip 17, 2018 11:51 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 3:38 pm
Posty: 513
Lokalizacja: Kraków
Ja myślę że ważniejsze jest to żeby się odbył niż nie odbył bo nie ma jak z góry zarezerwować ośrodka niektóre zgromadzenia na tym poległy a ADV jeszcze nie chociaż czasem było blisko, pamiętasz IV zlot ;) "Małe Jadło" też kiedyś uratowało ciąg a i tak najmniej ludzi było na pierwszym (podobno bo nie byłem). Może wystarczy że zlot będzie po prostu dwudziesty bez oczekiwania że z tego powodu musi być droższy od innych numerów.


Ostatnio edytowano Cz lip 19, 2018 4:03 pm przez Tezla, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX ZLOT ADV.......GDZIE? KTO?. KIEDY?....ZACZYNAMY !!!!
PostNapisane: Wt lip 17, 2018 3:17 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt paź 27, 2009 11:21 pm
Posty: 314
Lokalizacja: Warszawa
Mam propozycję:
Miejscówka: Pole biwakowe nad jeziorem Białe Augustowskie. https://goo.gl/maps/m9Jzi8KCbxK2
Termin : do ustalenia
Wpisowe: Brak
W cenie wpisowego: Nic
Trasa: nie do końca legalna, ale bardzo urokliwa po pięknych terenach Suwalszczyzny :)

Bardzo fajna miejscówka na kilkadziesiąt lub kilkaset namiotów. Nie ma tam nic poza dostępem do czystego jeziora i wiatkami z ławkami przy których można biesiadować i palić ogniska.
Przyjeżdża kto chce, bez wcześniejszych deklaracji, wpłat, rezerwacji i innego niepotrzebnego zamieszania.

Tak wiem, nie będzie już upałów, ale dla prawdziwych Adwenczerów to chyba nie problem.

Mogę się zająć organizacją takiej imprezy która nie wymaga organizacji :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX ZLOT ADV.......GDZIE? KTO?. KIEDY?....ZACZYNAMY !!!!
PostNapisane: Wt lip 17, 2018 3:42 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): So lis 27, 2010 5:56 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Złotów
Podlasie się cieszy bo w końcu będą mieli blisko :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX ZLOT ADV.......GDZIE? KTO?. KIEDY?....ZACZYNAMY !!!!
PostNapisane: Wt lip 17, 2018 4:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
.... a zagłębię i śląsk NIE :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX ZLOT ADV.......GDZIE? KTO?. KIEDY?....ZACZYNAMY !!!!
PostNapisane: Wt lip 17, 2018 5:36 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt paź 27, 2009 11:21 pm
Posty: 314
Lokalizacja: Warszawa
To może niech Zagłębie i Śląsk zrobia zlot to będa mieć blisko :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX ZLOT ADV.......GDZIE? KTO?. KIEDY?....ZACZYNAMY !!!!
PostNapisane: Wt lip 17, 2018 5:44 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt sie 21, 2015 10:56 am
Posty: 184
Lokalizacja: Augustów
Noo ..... Augustów to by mi pasował :lol:

plusy są takie:
- stara piaskownia w Suwałkach - ogromna, są tam jeziorka, wydmy, bajorka, kilkanaście tras i mnóstwo podjazdów. 30km dojazdu. Stoi zakaz wjazdu, ale nie słyszałem żeby tam ścigali. Teren na każdy sprzęt na pół dnia zabawy.
- profesjonalny piaskowy tor motocrossowy w Olecku. 40 km dojazdu. Normalnie wjazd płatny ok 30zł, ale wrażenia super. Znajomy starą Tenerką 750 ogarniał bez problemu. Jak ktoś nie trenował to po jednym kółku tlenu może brakować - to raczej długo tam się nie pojeździ.
- w koło lasy i pełno jezior. Jest sporo pięknych widokowych ścieżek (rowerowych :D ) w koło tych jezior, parę szutrowych tez się znajdzie.
- w większości jezior poza sezonem czysta woda. Kilka razy się napiłem jak pływałem i żyję :mrgreen:
- pole namiotowe nad Białym jest O.K. ale . . . pewnie dzierżawca przyjedzie i skasuje za biwakowanie. W cenniku jest 10 za namiot + 10 za osobę za dobę.
- Jest kilka ośrodków nad j. Białym i nad Sajnem z domkami. Pewnie po sezonie stoją puste. Standard wczesny PRL :) Ceny . . . a jakie to ma znaczenie przy ogólnych kosztach takiego wyjazdu :?:

Minusy są takie:
- nieprzychylne nastawienie nadleśnictwa do motocykli - trudno wytyczyć ciekawą legalną traskę.
W zasadzie to wszędzie zakaz wjazdu. Można te zakazy olewać jak się jedzie samemu, ale taką kupą to się może skończyć jak w grze GTA.
Próbowaliśmy uzyskać zgodę na jednorazowy przejazd na kilka motocykli Szlakiem Orła Białego - efekt - szkoda gadać.
Kiedyś legalnie można było jeździć w koło jeziorek polami biwakowymi, ale taraz się zmądrzyli i też stoją zakazy wjazdu - z tabliczką "nie dotyczy biwakujących" :) Albo "teren prywatny"

Ogólnie:
- Las i jeziorka są super, ale ustawowo zakaz wjazdu . . poza niektórymi szutrami.
- objeździłem trochę te trasy i mogę pomóc coś wytyczyć "objazdowego - widokowego" w koło jezior. Jak to ma być na legalu to szutrami i trochę asfaltem. Na pewno z zaliczeniem Suwałek, może Olecka.
- na organizatora jestem za cienki - mogę tylko pomóc. Okoliczni "zrzeszeni" motocykliści to AugustowskieMotonoce czyli picie, parada i picie. Na nich z ADV bym nie liczył. :)

Pole biwakowe - kto będzie pilnował gratów? Z tobołami w teren trochę słabo. Bez terenu - słaby adv :D

Mogę zrobić rozeznanie w ośrodkach, ale sam tego potem nie ogarnę.

Jak ktoś może to zorganizować to chętnie pomogę.
Ja nie mogę . . . . bo nie piję :D
i nikogo nie znam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX ZLOT ADV.......GDZIE? KTO?. KIEDY?....ZACZYNAMY !!!!
PostNapisane: Wt lip 17, 2018 6:38 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn wrz 02, 2013 3:08 pm
Posty: 237
rumpel napisał(a):
.... a zagłębię i śląsk NIE :evil:


a ja tam się ciesze;) lubię Podlasie:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX ZLOT ADV.......GDZIE? KTO?. KIEDY?....ZACZYNAMY !!!!
PostNapisane: Wt lip 17, 2018 7:16 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 3:39 pm
Posty: 1592
Lokalizacja: Białystok
hmmmm duchowy przewodnik = Duch Puszczy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX ZLOT ADV.......GDZIE? KTO?. KIEDY?....ZACZYNAMY !!!!
PostNapisane: Śr lip 18, 2018 4:48 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): So lis 27, 2010 5:56 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Złotów
Nikt nie podejmuje żadnego tematu więc rzucam swój pomysł. Mogę zrobić zlot w mojej okolicy

Borne Sulinowo - miasto widmo, którego do 1993r oficjalnie nie było, nie widniało też na żadnych mapach. Od lat 30 XX wieku tereny te zajmowała armia III Rzeszy tworząc garnizon Gross Born z poligonem do ćwiczeń różnych formacji Wehrmachtu. Przebiegała tam też linia Wału Pomorskiego przez co w okolicznych lasach aż gęsto od bunkrów. W 1945r miasto przejęła Armia Czerwona utrzymując jej militarny charakter. Utworzono tu doskonale strzeżoną bazę Północnej Grupy Wojsk. Mimo że obszar ten został w 1945 formalnie włączony do Polski, a w ewidencji gruntów figurował pod nazwą „tereny leśne”, to faktycznie był on oderwany od struktury terytorialnej kraju.

O historii tego miasta można mówić by dużo ale teraz nie będzie o tym.

Trasę na sobotę mam praktycznie przygotowaną, 95% legalna do przejechania praktycznie wszystkim, nawet na GS :mrgreen: Głównie szutry a na poligonie trochę piachu. Dodatkowo po drodze sporo "atrakcji" - mam tu na myśli właśnie pozostałości po stacjonowaniu wojsk niemieckich i radzieckich. Bunkry, silosy gdzie składowano broń atomową. Sam krajobraz jest również duża atrakcją. Na terenach byłego poligonu znajdują się jedne z największych wrzosowisk w Polsce.

Odnośnie samego terminu chciałbym to trochę przyspieszyć. Zazwyczaj jesienny zlot był w połowie albo pod koniec października. Sami wiecie jak wtedy jest z pogodą, często deszcz i zimno odstrasza. Chcę to zrobić w połowie września, każdy zdąży już wrócić z wakacyjnych wojaży a wrześniowa pogoda jest jeszcze całkiem przyjemna.

Ma to też drugi cel, zachód słońca i kwitnące wrzosowiska na prawdę robią wrażenie ;)

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX ZLOT ADV.......GDZIE? KTO?. KIEDY?....ZACZYNAMY !!!!
PostNapisane: Śr lip 18, 2018 5:01 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
dżony napisał(a):
Nikt nie podejmuje żadnego tematu więc rzucam swój pomysł. Mogę zrobić zlot w mojej okolicy

Borne Sulinowo - miasto widmo, którego do 1993r oficjalnie nie było, nie widniało też na żadnych mapach. Od lat 30 XX wieku tereny te zajmowała armia III Rzeszy tworząc garnizon Gross Born z poligonem do ćwiczeń różnych formacji Wehrmachtu. Przebiegała tam też linia Wału Pomorskiego przez co w okolicznych lasach aż gęsto od bunkrów. W 1945r miasto przejęła Armia Czerwona utrzymując jej militarny charakter. Utworzono tu doskonale strzeżoną bazę Północnej Grupy Wojsk. Mimo że obszar ten został w 1945 formalnie włączony do Polski, a w ewidencji gruntów figurował pod nazwą „tereny leśne”, to faktycznie był on oderwany od struktury terytorialnej kraju.

O historii tego miasta można mówić by dużo ale teraz nie będzie o tym.

Trasę na sobotę mam praktycznie przygotowaną, 95% legalna do przejechania praktycznie wszystkim, nawet na GS :mrgreen: Głównie szutry a na poligonie trochę piachu. Dodatkowo po drodze sporo "atrakcji" - mam tu na myśli właśnie pozostałości po stacjonowaniu wojsk niemieckich i radzieckich. Bunkry, silosy gdzie składowano broń atomową. Sam krajobraz jest również duża atrakcją. Na terenach byłego poligonu znajdują się jedne z największych wrzosowisk w Polsce.

Odnośnie samego terminu chciałbym to trochę przyspieszyć. Zazwyczaj jesienny zlot był w połowie albo pod koniec października. Sami wiecie jak wtedy jest z pogodą, często deszcz i zimno odstrasza. Chcę to zrobić w połowie września, każdy zdąży już wrócić z wakacyjnych wojaży a wrześniowa pogoda jest jeszcze całkiem przyjemna.

Ma to też drugi cel, zachód słońca i kwitnące wrzosowiska na prawdę robią wrażenie ;)

[ img ]


Dżonyyy! Mega myśl tereny znane, możemy z Łukaszem trochę objeździć też parę odcinków, ale te Wrzosowiska chyba nie do końca w 100% legal, co? :) Tak pytam... :mrgreen: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX ZLOT ADV.......GDZIE? KTO?. KIEDY?....ZACZYNAMY !!!!
PostNapisane: Śr lip 18, 2018 5:07 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): So lis 27, 2010 5:56 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Złotów
Wrzosowiska pooglądać można z punktu widokowego w Okonku i z wieży przy rezerwacie Diabelskie Pustacie koło Kłomina. Dojazd do obu miejsc legalny. Dodatkowo wynalazłem ostatnio kilka dróg z tablicą udostępnione do ruchu właśnie wzdłuż pasa wrzosowisk ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX ZLOT ADV.......GDZIE? KTO?. KIEDY?....ZACZYNAMY !!!!
PostNapisane: Śr lip 18, 2018 5:56 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
dżony napisał(a):
Wrzosowiska pooglądać można z punktu widokowego w Okonku i z wieży przy rezerwacie Diabelskie Pustacie koło Kłomina. Dojazd do obu miejsc legalny. Dodatkowo wynalazłem ostatnio kilka dróg z tablicą udostępnione do ruchu właśnie wzdłuż pasa wrzosowisk ;)


Super!!! Byliśmy tam z Łukim ale myśleliśmy że to tylko dla rowerów i pieszych... są tam najlepsze kopne piachy w WLKP po Noteckiej! :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: XX ZLOT ADV.......GDZIE? KTO?. KIEDY?....ZACZYNAMY !!!!
PostNapisane: Śr lip 18, 2018 6:02 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): So lis 27, 2010 5:56 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Złotów
Łukasz niech lepiej załatwi zwiedzanie ale tego drugiego poligonu :D tam więcej eksponatów

Wysłane z mojego HT20Pro przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XX ZLOT ADV.......GDZIE? KTO?. KIEDY?....ZACZYNAMY !!!!
PostNapisane: Śr lip 18, 2018 6:35 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 12, 2012 5:06 pm
Posty: 143
Lokalizacja: Jastrowie k. Piły
[quote="dżony"]Łukasz niech lepiej załatwi zwiedzanie ale tego drugiego poligonu :D tam więcej [\quote]

No no :) chcecie żeby mnie z armii wywalili? Za wjazd na poligon w Nadarzycach kasujemy po 500 zł, Nie jest to złośliwość tylko realne zagrożenie utraty zdrowia i życia. Pozostałości po lotniczych środkach bojowych przy ich najechaniu lub nawet przejściu obok powodują eksplozje...serio nie warto ryzykować. Dżony, tracki z Kuba mamy, jakby co to pomoc z Jastro zawsze jest!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 6   [ Posty: 79 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL