Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:57 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 12   [ Posty: 171 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: JESIENNY ZLOT ADV 2016 .....????? KTO CHĘTNY ???
PostNapisane: N lip 03, 2016 11:31 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lut 08, 2015 2:08 pm
Posty: 430
Lokalizacja: Radom
Adagiio- czy mógłbyś nam znaleźć podobny podjazd gdzieś w lesie ? :D :D

Nie będziemy z Ustrzyk jechać do Wisły.

Tesla - zanim podjechałeś, to dwa razy zmieniłeś zdanie. :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: JESIENNY ZLOT ADV 2016 .....????? KTO CHĘTNY ???
PostNapisane: N lip 03, 2016 8:15 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 3:38 pm
Posty: 513
Lokalizacja: Kraków
Carlos69 napisał(a):
Tesla - zanim podjechałeś, to dwa razy zmieniłeś zdanie. :lol: :lol:

bardzo się mylisz, cel był cały czas ten sam, przejechanie małej pętli a nie obok pętli, więc jak mnie uślizgi kola wywalały po za trasę to musiałem powtarzać :wink:

56km od adagio jest rozległy tor ale google mówi że zamknięty
https://www.google.de/maps/dir/Radocyna,+Polska/Tor+Motocrossowy+i+Superenduro+KM+ETER+Ryman%C3%B3w+-+%22Winna+G%C3%B3ra%22,+Polska/@49.3241287,21.1413391,48670m/data=!3m1!1e3!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x473c2c94ca572a27:0x5f3ebed54643efd5!2m2!1d21.3717749!2d49.4480711!1m5!1m1!1s0x473c47d220adec35:0xdc3b77d39af85f89!2m2!1d21.7660689!2d49.6432916

patrząc po satelicie to znalazłby offy na Słowacji nie pochowane w lasach i to wydaje się ciekawa opcja

W kwestii pomocy w trasach będę do dyspozycji od końca września.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: JESIENNY ZLOT ADV 2016 .....????? KTO CHĘTNY ???
PostNapisane: N lip 03, 2016 9:04 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 8:40 pm
Posty: 581
Na co dzień przecież latamy mówiąc delikatnie "nie do końca na legalu", więc dlaczego miałby to być problem na zlocie? Wiadomo, że ryzyko jest wpisane w tym kraju w offroad, enduro czy nawet wyjazd do lasu na grzyby. I tak każdy bierze odpowiedzialność za swoje decyzje, niezależnie od propozycji organizatora. Jeśli ma być legalny offroad w BN, to pozostają lekkie szutry i łąki. Jeśli mają być podjazdy, brody, błoto - to wszystko w przeważającej większości nielegalne... nie jestem gotowy na ryzyko - jadę asfaltem, mam ochotę na zabawę - jestem świadomy ryzyka. To dość proste... :wink: Poza tym sporo zależy od człowieka w mundurze: np. w Żydowskim jest oszołom, który daje mandaty rowerzystom :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: JESIENNY ZLOT ADV 2016 .....????? KTO CHĘTNY ???
PostNapisane: N lip 03, 2016 9:27 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 27, 2015 5:41 pm
Posty: 520
Lokalizacja: Bydgoszcz
...''[quote="Sub"]Na co dzień przecież latamy mówiąc delikatnie "nie do końca na legalu", więc dlaczego miałby to być problem na zlocie? ''...


Sub.
Może dlatego, że Organizator nie bardzo ma zamiar wstydzić się i tłumaczyć za tych co nie widzą problemu? To dość proste ;)

Adagiio jak dla mnie super opcja :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: JESIENNY ZLOT ADV 2016 .....????? KTO CHĘTNY ???
PostNapisane: N lip 03, 2016 10:34 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 8:40 pm
Posty: 581
Vilkas napisał(a):
...''
Sub napisał(a):
Na co dzień przecież latamy mówiąc delikatnie "nie do końca na legalu", więc dlaczego miałby to być problem na zlocie? ''...

Sub.
Może dlatego, że Organizator nie bardzo ma zamiar wstydzić się i tłumaczyć za tych co nie widzą problemu? To dość proste ;)


Nie wiem co, kto myśli i co może czuć i za co organizator... nie o tym mowa... jesteśmy dorośli i jeśli komuś przyjdzie do głowy przelecieć się offem wedle fantazji, to chyba już jego sprawa i organizator nie bierze odpowiedzialności za taki pomysł, ani nie ma się za co/kogo wstydzić... ludzie, jesteśmy dorośli i chyba już wiemy, że każda decyzja w naszym życiu ma swoją "cenę". Z Hańczowej jest trasa przez Ropki i Hutę Wysowską do Wysowej i jest ona legalna - kilka km szutru w miłych okolicznościach przyrody, po drodze agroturystyka ze świeżą szarlotką ;) Ale są też szlaki turystyczne, ciężkie podjazdy, brody na granicy rezerwatu - słowem ogólny wypiz.dów. Każdy może sobie przecież wybrać jazdę gdzie mu pasuje, na jasnych zasadach, czyż nie...?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: JESIENNY ZLOT ADV 2016 .....????? KTO CHĘTNY ???
PostNapisane: Pn lip 04, 2016 6:18 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Wczoraj byłem w Radocynie porozmawiać o terminie, kosztach, dostępności miejsc,itp. Przydymali przy mnie trzech gości na koniach i wlepili im mandaty zieloni bohaterowie z Małastowa za jazdę kuniem po terenie leśnym. Jeśli nastawiacie się na jaką kolwiek próbę upalania bo może się uda, to odpuście ponieważ zakończy się to wielką pokazową akcją z wnioskami do sądu grodzkiego i relacją na pierwszej stronie regionalnego portalu info..
Padła propozycja aby coś ogarnąć w BN, nie ma sprawy mogę się tym zająć pod warunkiem że trasa będzie legalna. W przeciwnym razie odpuszczam. Jeśli chcecie upalać po krzaczorach to wybierajcie opcję gdzie to jest możliwe.
Zdrowia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: JESIENNY ZLOT ADV 2016 .....????? KTO CHĘTNY ???
PostNapisane: Pn lip 04, 2016 12:16 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2920
Sub napisał(a):
Nie wiem co, kto myśli i co może czuć i za co organizator...
Panowie, nie ważne ani kto, ani gdzie zorganizuje zlot. Ważne jest abyśmy pamiętali o jednej cholernie ważnej zasadzie: jeżeli kiedykolwiek Was zatrzymają i zapytają się kto jest organizatorem spędu odpowiadacie, że organizatora nie ma i każdy przyjechał tu sam, a kolegi obok nawet nie zna. Dlaczego to ważne? Ano po to, aby organizator nie został pociągnięty do odpowiedzialności za zorganizowanie zbiegowiska, czy przejazdu zorganizowanej kolumny bez zgłoszenia. Nie pamiętam już, kto mi doopę ratował jak tłumaczył podczas Zlotu na Kaszubach policjantom przybyłym 3 razy do ośrodka, że przyjechali tu sami i nikt nie będzie odpowiadał za kogoś, kogo policjanci prosili wskazać w związku zaoraniem czyjegoś podwórka.
Zatem Adagiio - rób swoje. Dowiedz się co i jak, ceny, ewentualne menu - ja z mojej strony robię to samo.
A Was adwenczerowcy proszę o zabranie na Zlot prócz sprawnego motocykla z dowodem rejestracyjnym z ważnym przeglądem i polisą OC, odrobiny rozsądku, oraz wiadra dobrego humoru ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: JESIENNY ZLOT ADV 2016 .....????? KTO CHĘTNY ???
PostNapisane: Pn lip 04, 2016 12:55 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 16, 2010 10:17 pm
Posty: 914
Lokalizacja: Łódź
Że znaczy się - organizator to osoba, która podaje nam na tacy miejsce/a do spania, menu i PROPOZYCJĘ tras/y.
Nie ucieka od odpowiedzialności, jak coś będzie źle z noclegami czy żarcie za zimnie. Tu zyebka jest na miejscu.
Jeśli jednak ma miejsce nieprzyjemne zdarzenia, spowodowane przez zlotowicza (obojętnie czy na trasie czy w obozowisku) - tu sprawca sam sprząta swoje brudy. Jesteśmy dorośli, a prznajmniej pełnoletni, co powoduje uzasadnione oczekiwanie zachowań racjonalnych i zgodnych z prawem. Organizator często nawet nie zna wszystkich, którzy przyjeżdżają, więc z jakiej okazji miałby odpowiadać za ich błędy i wypaczenia...
Ta reguła do tej pory i tak obowiązuje, ale w sposób dorozumiany, zdroworozsądkowy.
Warto jednak przypomnieć ją i wyrazić expressis verbis, żeby co "aktywniejsi" zrozumieli ją i przyswoili.
Rozwijając myśl - w sytuacji wypadku, nie daj Światowit, groźnego w skutkach czy nawet śmiertelnego, wskazanie organizatora powoduje lawinę czynności organów państwa i wielki problem dla organizatora. Tu nie ma zlituj. Kto organizuje, odpowiada osobiście.
Idąc za ciosem - powtórzę to, do wcześniej Jaqb obwieścił: przy jakiejkolwiek kontroli - NIE MA ORGANIZATORA przejazdu, zlotu. Jest grupa znajomych, którzy spotkali się z oddolnej inicjatywy chęci się spotkania i szlus.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: JESIENNY ZLOT ADV 2016 .....????? KTO CHĘTNY ???
PostNapisane: Pn lip 04, 2016 4:51 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lut 08, 2015 2:08 pm
Posty: 430
Lokalizacja: Radom
Jak na ten moment to z wyjazdu w góry nici. Wygrywa Adagiio czyli Kaszeby. :lol:

Adagiio - jak tam z zielonymi :?:

A jak z jedzeniem w agro-turystyce ? Jest takie miejsce ? Pamiętajmy, że przyjedzie kilkudziesięciu chłopa i ktoś musi być na to przygotowany. :?: :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: JESIENNY ZLOT ADV 2016 .....????? KTO CHĘTNY ???
PostNapisane: So lip 09, 2016 7:02 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Otrzymałem pm z pytaniami o termin, koszty, miejscówkę itp. Więc podaję kilka szczegółów :
Baza : https://www.google.pl/search?q=radocyna ... BccQsAQIRA
Termin 7-9 października ( innego wolnego terminu nie ma )
Koszt pobytu z wyżywieniem ( śniadanie i obfita kolacja ) zakwaterowanie w pokojach 3, 4 i 8 osobowych - 155 zł . Do dyspozycji 44 miejsca po dachem
Z wyżywieniem w namiocie - 125 zł węzeł sanitarny do dyspozycji w budynku, miejsc bez ograniczeń
Trasa turystyczna do przejechania kazdym moto ( lajtowe szuterki i asfalty )
Trasy off nie będzie ze względu na brak pozwolenia ze strony lp na przejazd po terenie leśnym. Byłem w nadleśnictwie z zapytaniem o taką możliwość.
Zdrowia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: JESIENNY ZLOT ADV 2016 .....????? KTO CHĘTNY ???
PostNapisane: Pt lip 15, 2016 7:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2920
Adagiio napisał(a):
Otrzymałem pm z pytaniami o termin, koszty, miejscówkę itp. Więc podaję kilka szczegółów :
Baza : https://www.google.pl/search?q=radocyna ... BccQsAQIRA
Termin 7-9 października ( innego wolnego terminu nie ma )
Koszt pobytu z wyżywieniem ( śniadanie i obfita kolacja ) zakwaterowanie w pokojach 3, 4 i 8 osobowych - 155 zł . Do dyspozycji 44 miejsca po dachem
Z wyżywieniem w namiocie - 125 zł węzeł sanitarny do dyspozycji w budynku, miejsc bez ograniczeń
Trasa turystyczna do przejechania kazdym moto ( lajtowe szuterki i asfalty )
Trasy off nie będzie ze względu na brak pozwolenia ze strony lp na przejazd po terenie leśnym. Byłem w nadleśnictwie z zapytaniem o taką możliwość.
Zdrowia.
takie piękne miejsce, a ludzi na płaskie i w namioty ciągnie... :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: JESIENNY ZLOT ADV 2016 .....????? KTO CHĘTNY ???
PostNapisane: Pt sie 19, 2016 11:06 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 3:38 pm
Posty: 513
Lokalizacja: Kraków
Przeważnie na zlotach ADV były dwie trasy, jak już wcześniej napisałem podjąłem wyzwanie wytyczenia drugiej (po Słowackiej stronie) mam do Radocyny 160km czy jeszcze kogoś interesowałaby się wycieczką wytyczająca? Punkt wypadowy jeszcze nie ustalony.
Prawdopodobnie na wytyczanie pożyczę Africę 750 żeby praktyczniej oszacować przejezdność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: JESIENNY ZLOT ADV 2016 .....????? KTO CHĘTNY ???
PostNapisane: So sie 20, 2016 8:37 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 8:40 pm
Posty: 581
Hmmm... Kusisz ;)
Masz na myśli wycieczkę jednodniową, bez noclegu?
Jakiś termin?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: JESIENNY ZLOT ADV 2016 .....????? KTO CHĘTNY ???
PostNapisane: N sie 21, 2016 3:18 pm 
Początkujący

Dołączył(a): So lut 02, 2013 5:15 pm
Posty: 23
Lokalizacja: Łódź
Jeśli mogę dorzucić swoje ziarenko do tej dyskusji.
Zloty ADV bez trasy off ? to tak jakby zorganizować zlot miłośników
nurkowania bez schodzenia pod wodę tłumacząc im,
że ważne jest to, żeby się spotkać, napić, pogadać,
że przecież każdy gdzieś tam nurkuje... itd, itp.
Owszem te wszystkie rzeczy też są ważne, ale trasa off powinna być.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: JESIENNY ZLOT ADV 2016 .....????? KTO CHĘTNY ???
PostNapisane: N sie 21, 2016 8:18 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 3:38 pm
Posty: 513
Lokalizacja: Kraków
sztywny napisał(a):
Owszem te wszystkie rzeczy też są ważne, ale trasa off powinna być.
Zloty ADV począwszy od 2010 roku nauczyły mnie jazdy w terenie tak więc z tego tytułu nie mogę przełknąć końca tradycji. Choć w sumie to z czasem lepsza szkoła była na dojazdówkach ale z wdzięczności za trasy innych organizatorów też chcę się udzielić.

Sub napisał(a):
Hmmm... Kusisz ;)
Masz na myśli wycieczkę jednodniową, bez noclegu?
Jakiś termin?

Nocleg mnie by pasował żeby nie tracić czasu na dojazdy wszak na miejscu nie znając terenu czasu potrzeba sporo. Za miesiąc chcę być już w Polsce i dzień w środku tygodnia też będzie wykonalny.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 12   [ Posty: 171 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL