Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:34 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 17   [ Posty: 243 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dyskusja DUŻYMI CIĘŻKIMI ENDURO w Karpaty - wiosna 2013
PostNapisane: Pt lis 23, 2012 10:54 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
Dyskusja na temat wyjazdu w Karpaty dużymi motocyklami Enduro - przeniesiona z tego wątku:
viewtopic.php?f=5&t=11335&start=75

Johnny napisał(a):
Wyjazd off dla dużych motocykli to świetny pomysł!
Ja chętnie bym się dołączył, niezależnie od destynacji.
Boże Ciało to dobry termin.


PIOTHRUS napisał(a):
Można zawsze zrobić dwie grupy i noclegi spędzać razem ... potrzebny jest plan jakie konkretne punkty chcemy osiągnąć, to pomoże zaplanować trip. Upierał bym się przy Tarcu jako miejscu docelowemu :mrgreen: czy je osiągniemy to już inna sprawa .
Żeby było sensownie , możemy wysłać gdzieś opony , i zacząć od zmiany gum jak bedziemy opuszczać asfalt ( mniej więcej ) wiem że szkoda walić np. z nad morza na kostce :) chcę też uniknąć syt. że ktoś pojedzie na jakimś badziewiu ... bo to ma być X-adv :lol: motocykle przygotowane = rogale zapakowane :lol:


maro71 napisał(a):
.... miałem pomysła żeby kostki założyć na słowacji i dalej piłować już na świerzych gumach.
może by tak zrobic.


Jak sobie stryjenka chce


Ostatnio edytowano Pt lis 23, 2012 6:59 pm przez mirek-PD, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karpacki zlot ADV - wiosna 2013
PostNapisane: Pt lis 23, 2012 11:05 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
noo właśnie.. poszliśmy mocno o krok dalej, zaczęło się od wyprawy dla lc8, a skończymy na zlocie ADV.
mimo iż perspektywa fajna, to jednak chyba nie taka była incjatywa.

prawdą jest, że na forum coraz bardziej ludzi kupują single, my (pewna grupa ) chcieliśmy udowodnić że na motocyklach cieższych też da sie fajnie pojeździć po górach. -- taka była incjatywa.
chodzi o to aby wszyscy mieli podobnie. Sorry chłopaki na singlach, bardzo was lubię, ale ja bym chciał imprezę dla Ciężkich sprzętów.

ps. ja bym na tkc nie jechał. w górach przyczepność bardzo potrzebna, tym bardziej jak masz cieżką maszynę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karpacki zlot ADV - wiosna 2013
PostNapisane: Pt lis 23, 2012 11:16 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sie 15, 2009 9:41 am
Posty: 259
Lokalizacja: Szczeglino k. Koszalina
pozostaloby ustalic termin. wikend majowy jak dobrze pokombinowac mozna zaczac juz od 27 kwietnia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karpacki zlot ADV - wiosna 2013
PostNapisane: Pt lis 23, 2012 11:18 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
No nie wiem - jak tam uważacie ja na szczęście nie muszę sobie ani nikomu innemu nic udowadniać i dla mnie single tez mogą jechać, ale się dopasuję, jak usatalićie to wyedytuje posta pierwszego że impreza dla wszystkich poza singlami - choć nie popieram

megakura napisał(a):
pozostaloby ustalic termin. wikend majowy jak dobrze pokombinowac mozna zaczac juz od 27 kwietnia.


tak i se rakiety weźmiemy - o... a ja mam skitury to będę szybszy na zjazdach


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karpacki zlot ADV - wiosna 2013
PostNapisane: Pt lis 23, 2012 11:28 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 12:46 pm
Posty: 245
ex1 napisał(a):
noo właśnie.. poszliśmy mocno o krok dalej, zaczęło się od wyprawy dla lc8, a skończymy na zlocie ADV.
mimo iż perspektywa fajna, to jednak chyba nie taka była incjatywa.

prawdą jest, że na forum coraz bardziej ludzi kupują single, my (pewna grupa ) chcieliśmy udowodnić że na motocyklach cieższych też da sie fajnie pojeździć po górach. -- taka była incjatywa.
chodzi o to aby wszyscy mieli podobnie. Sorry chłopaki na singlach, bardzo was lubię, ale ja bym chciał imprezę dla Ciężkich sprzętów.

ps. ja bym na tkc nie jechał. w górach przyczepność bardzo potrzebna, tym bardziej jak masz cieżką maszynę


Ale tym bardziej powinny jechać single żeby było porównanie , okazja do zdobycia nowych doświadczeń.
Single to nie tylko wr i exc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karpacki zlot ADV - wiosna 2013
PostNapisane: Pt lis 23, 2012 11:39 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 7:13 pm
Posty: 501
Lokalizacja: Stolica
ex1 moja Terenia 210 kg waży jak ja zaleje pod korek, jest singlem ale chyba "Ciężkim motocyklem" :?: ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karpacki zlot ADV - wiosna 2013
PostNapisane: Pt lis 23, 2012 11:42 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Hellriser napisał(a):
ex1 moja Terenia 210 kg waży jak ja zaleje pod korek, jest singlem ale chyba "Ciężkim motocyklem" :?: ;)


no dobra spoko, uprościłem, wiadomo chodzi o cieżkie motocykle tenera i big też się łapie.
zlot wiosenny jak pamietam dobrze jest już organizowany przez ekipę lubuską ma ich terenie..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karpacki zlot ADV - wiosna 2013
PostNapisane: Pt lis 23, 2012 11:55 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Chcecie zlot w Karpatach ? Pojana Mare baza Regimentu ? jest tam bardzo fajna ekipa Rumuńskich chłopaków i jedna dziewczyna z Polski , mogłaby pomóc w zorganizowaniu ... a w koło piękne miejsca do jazdy , ale dość wymagające ... można też pogadać z Sergio organizatorem rajdu dla xt-ków czyli ENDUROMANI i potraktować jej edycję jako wspaniałą zabawę i w małych grupkach ( zespołach ) rywalizować na trasie przygotowanej i oznaczonej przez Nich od 15 lat
Skoro do każdego punktu można wg. opisu dojechać Yamacha XT to dla forumowiczów którzy byli tu czy tam nie będzie to problem , ja byłem na tym rajdzie kilka razy i miło go wspominam , ważne żeby poznać jego zasady ... wtedy jest ok .
Tyle że trwa niestety 5 dni ... a to jest czas , może można zrobić to wszystko w krótszej edycji np. 3 dniowej ... taka luźna sugestia żeby urozmaicić zabawę , zresztą dziwię się że do tej pory nikt z Was jeszcze tam nie był ... spotkaliśmy raz Elephanten team na Cagivach ;)
Chyba jazda opisaną trasą i zaliczanie ukrytych punktów to zabawa na całego ?

A na zlot , a dojazd w grupach tematycznych :mrgreen:
Ja też widziałem w zarysie ten wyjazd jako akcję na KTM-ach 900 podkreślę 900 !!! by w niewielkiej grupie zintegrować się i poznać ograniczenia tych motocykli ... ew. przesunąć własne granice :) i nie chodzi o udowadnianie czegoś , bo nie ma co udowadniać jak wszyscy mają takie same motocykle . Ktoś na lekkim motocyklu przejdzie przez podjazd nawet go nie zauważając a 990 odbierze życie i siły w tym samym miejscu ... taki był zamysł pomysłu jazdy .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karpacki zlot ADV - wiosna 2013
PostNapisane: Pt lis 23, 2012 12:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

ex1 napisał(a):
... Sorry chłopaki na singlach, bardzo was lubię, ale ja bym chciał imprezę dla Ciężkich sprzętów...


100% popieram. To nie fair żeby ci na lekkich sprzętach, co to "pierdnięciem" przejadą musieli, w ramach źle pojmowanego koleżeństwa, wracać co chwilę i wynosić/wyciągać transatlantyki osobiście (wobec nabytej niemocy właścicieli ofc) :wink:

A tak na serio, wspólna jazda dużych/małych w trudniejszym terenie, z mojej praktyki, tak niestety wygląda. Plus do tego inne oczekiwania wynikłe z innych możliwości.

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karpacki zlot ADV - wiosna 2013
PostNapisane: Pt lis 23, 2012 12:15 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
Do EX i Piothrusa
No dobra ja chyba przypadkowo wam zepsułem plany, przepraszam - dajcie znaka nazwę temat "Karpacki Wyjazd LC8" i tyle, czy jak tam wolicie

Moim jednak zdaniem za dużo na raz pomysłów - myślę że goście układający trasy na takie imprezy jak Regiment mogą nieco przecenić możliwości motocykli ważących powyżej 250 kg i tam gdzie nawet duży kat przejedzie "w miarę czujnie" to GS 1200 może walczyć o życie + kilka razy podniesienie motocykla i kierowca może nie być w stanie po prostu fizycznie dalej jechać.

rrolek napisał(a):
...A tak na serio, wspólna jazda dużych/małych w trudniejszym terenie, z mojej praktyki, tak niestety wygląda. ....

Dla tego myślałem o dojazdach podzielonych na grupy do miejsc biwakowania. pewnie że nie ma sensu jechać taką kawalkada razem - nawet w miarę prostym terenem, zawsze jedne chce w krzaki, drugi zajarać fajkę itd... potem każdy postój trwa godzinę i ze 20 km dziennie trasy byśmy robili.
Ale to inicjatywa chłopaków więc niech ustalają


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karpacki zlot ADV - wiosna 2013
PostNapisane: Pt lis 23, 2012 12:21 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
RRolek jak zwykle w punkt :)
Regimentowcy , miałem na myśli Maję ... mogliby pomóc znaleźć nocleg , nie trasy .
Drugi plan , to zorganizować jak niemiecki ELEPHANTEN TEAM w oparciu o Enduromanie i jej punkty rajdowe imprezę typu zlot z bazą w Brebu Nou . Tam jest piękne pole namiotowe prysznice dla gości i jedzenie . Dla tych co potrzebują wygód , cała wieś oferuje pokoje wraz zapleczem technicznym dla serwisu motocykli .
Wtedy jest normalna klasyfikacja , liczone punkty teamów i na koniec wręczenie nagród :mrgreen:
Trzeci a zarazem pierwszy , wyjazd ktm-ow 900 offem w stronę Tarcu .
Właściwie nie wykluczają się nawzajem , a dlaczego Ukraina i Rumunia , bo tam wolno jeździć po górach ... jeszcze !!! i jest pięknie .


Ostatnio edytowano Pt lis 23, 2012 12:32 pm przez PIOTHRUS, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karpacki wyjazd ADV - wiosna 2013
PostNapisane: Pt lis 23, 2012 12:30 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 13, 2009 10:24 am
Posty: 775
Lokalizacja: Weisenheim am Sand
Zorganizujcie wyjazd pod haslem "Bez pomagania" albo "Singiel,nie dziekuje" i wszyscy beda zadowolenia.Swiatny pomysl z tymi ciezkimi enduro :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karpacki wyjazd ADV - wiosna 2013
PostNapisane: Pt lis 23, 2012 1:59 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

myku napisał(a):
... "Singiel,nie dziekuje"...

Jeździ z nami kolega na ciężkim sprzęcie (LC4) :lol: i jak czasami biegniemy mu pomagać woła z daleka: "...sper.dalac! Łapy won od mojej laleczki!..."
To jest zdrowe podejście. Tyle, że on 640stkę podnosi równie sprawnie jak lufkę cujki.

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karpacki wyjazd ADV - wiosna 2013
PostNapisane: Pt lis 23, 2012 2:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 15, 2011 9:28 pm
Posty: 1441
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Panowie. pomysł przednia ja sie podpisuje. TYLKO weżcie pod uwagę
IX ZLOT ADV 2013 organizowany jest przez Ekipa Lubuskie poczyniliśmy juz bardzo duże starania w tym kierunku, juz za ok tydzień mam nadzieje pojawi sie wątek o tym evencie,
a nie chcieli byśmy aby nasza społeczność ADV musiała dokonywać wyboru miedzy przyjazdem do nas , a wypadem w Karpaty.

nasz zlot jest w takim miejscu ze prawie kazdy będzie miał daleko, a mysle ze te 100 os sie pojawi. ale Wyprawa to dobre okreslenie , albo może EKSPEDYCJA FIRST DRIVE 2013 tak tylko żuciłem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karpacki wyjazd ADV - wiosna 2013
PostNapisane: Pt lis 23, 2012 2:16 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
Sądziłem że wasz zlot jest na pewno wcześniej niż koniec maja - a termin już chociaż jakiś możecie podać?


Ostatnio edytowano Pt lis 23, 2012 2:32 pm przez mirek-PD, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 17   [ Posty: 243 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL