Teraz jest So maja 11, 2024 6:52 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 11   [ Posty: 157 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: So kwi 28, 2012 6:29 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Zdecydowanie To NIE jest zlot enduro czy motocross. Jeżeli komuś tego brakuje, takich imprez jest na pęczki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: So kwi 28, 2012 7:20 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt kwi 10, 2009 10:48 am
Posty: 684
Lokalizacja: Deutschland-Coburg
chlopcy.... wykopcie sobie kolo domu jakies dziury, usypcie gorki i bedziecie mieli tor....tzw "zlot" jest spotkaniem wariatow podrozujacych na moto roznej masci....ale rycie wscieklakami to inna bajka....
chyba ze nie rozumiem formy tych spotkan- ale w takim razie to ja jestem od poczatku nie w tej bajce.... :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: So kwi 28, 2012 7:35 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Chyba o charakterze zlotu decyduje organizator. Przecież nikt nikogo nie zmusza do jechania po tej, jak to określił Dominik, wymagającej trasie.
Mnogo jest tu takich (a może większość) co adwenczerują tylko w terenie. Łatwiejszym, trudniejszym nieważne.
Zrobić trasę ciekawym offem na cały dzień-ja to doceniam.
Krosno O. ma tu pole do popisu na przyszłość (tereny).
Aha,jakie wścieklaki? Lc8 i lc4? :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: So kwi 28, 2012 7:50 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt kwi 10, 2009 10:48 am
Posty: 684
Lokalizacja: Deutschland-Coburg
.... :shock: andwenczerowanie w pobliskich lasach????..........lol


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: So kwi 28, 2012 8:00 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N mar 27, 2011 10:03 am
Posty: 290
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
achum73 napisał(a):
.... :shock: andwenczerowanie w pobliskich lasach????..........lol


Nie bardzo rozumiem twojej koncepcji tego typu imprez? Narazie odnoszę wrażenie ze jesteś zwyczajnym malkontentem.
(malkontent - człowiek niezadowolony ze wszystkiego, we wszystkim doszukujący się wad, niedostatków, ujemnych stron.)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: So kwi 28, 2012 8:03 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N mar 27, 2011 9:04 am
Posty: 697
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
W Dziwnówku był fajny off i nikt nie narzekał. A przecież my nie mówimy o wścieklicach, tylko o ciężkim enduro, typu LC8. Jeśli LC8 , Tenery, Afriki, dają rade to jaki tu ciężki off?? Tylko jeśli ktoś się ląduje na szosowych oponach i ma pretensje, ze za ciężko to ja tego nie rozumiem. Ci co jadą offem nie narzekają na trase ON, że ma za mało winkli czy coś, bo ich to nie obchodzi. Więc szosowców niech nie intersuje trasa off. A mam wrażenie graniczące z pewnością że da wielu tych narzekających jedyny off który widza to właśnie ten na zlocie. Więc jeśli ktoś ma motocykl przygotowany na on to proszę nich jedzie na on, a nie płącze ze ma za ciezko w piachu. Przecież to takie proste. A wiem że jest tu gro ludzi którzy generelanie jeżdżą offem, nawet dojazdy na zloty jadą offem bo to jest .... I dla niech trasa off z wyzwaniami to coś na co czekają. A nie mówie tu o skakaniu afrika na torze crossowym czy pokonywanie zwalonych pni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: So kwi 28, 2012 8:06 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt kwi 10, 2009 10:48 am
Posty: 684
Lokalizacja: Deutschland-Coburg
...raczej chyba jako ostatni zabieram glos jesli cos odstaje od formy.....jedz na rajd wyszalej sie a pozniej wpadnij na spotkanie adv.......
i prosze nie brac tego personalnie....nie musimy do tego poziomu schodzic raczej.....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: So kwi 28, 2012 8:13 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N mar 27, 2011 9:04 am
Posty: 697
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
achum73 napisał(a):
...raczej chyba jako ostatni zabieram glos jesli cos odstaje od formy.....jedz na rajd wyszalej sie a pozniej wpadnij na spotkanie adv.......
i prosze nie brac tego personalnie....nie musimy do tego poziomu schodzic raczej.....


Achum dla Ciebie przygotujemy piękną trasę ON, będzie Pan zadowolony :lol: a dla tych co na off, fajny off i każdy będzie szczęśliwy :D a potem wieczorem wymiana wrażeń przy piwku i innych trunkach


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: So kwi 28, 2012 8:56 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 13, 2009 10:24 am
Posty: 775
Lokalizacja: Weisenheim am Sand
W zeszlym roku zrobilismy z Niemcami pierwsze spotkanie w Piemoncie.Bylo ponad dwadziescia osob.Zeby nie jechac stadem podzielilismy sie na cztero-piecioosobowe grupy i w droge.Po dwoch dniach wszyscy juz wiedzieli do jakiej grupy powinni nalezec.Nikt nikogo nie poganial,ani nie zwalnial.Na zlotach ma sie tylko jeden dzien na wspolna jazde,ale ludzie sie juz troche znaja i wiedza kto jakim tempem jezdzi.Wydaje mi sie ze taka trase off mogliby wszyscy pokonac tylko z roznymi predkosciami.Niech ludzie sie podziela wedlug predkosci jazdy i "kolezenstwa" i kazda grupa jedzie swoim tempem.Najpierw ci najszybsi ( nie zrozumiec-najlepsi),potem wolniejsi i wolniejsi,az na koncu ci ktorzy chca to robic czysto turystycznie.Jesli dla kogos dana grupa bedzie za szybka to poczeka chwile i dolaczy do wolniejszych.Najszybsi moge zrobic do tego ta trase jeszcze raz w przeciwnym kierunku,tak wiec nikt nie bedzie sie nudzil i nadwyrezal.A jesli beda przeszkody-atrakcje na ktore ktos nie bedzie mial ochote,to zawsze bedzie je sobie mogl darowac.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: So kwi 28, 2012 9:21 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Uwielbiam tych co lubią dzielić... na mohery i postępowców, na zomo i naszych, na tych którym wolno jechać trasą off i którym nie wolno.

jak na razie się zgadzam z jedną tezą - TAK, jest wielu ludzi którzy nie rozumieją idei zlotu. Jeszcze raz od początku - najważniejszą ideą zlotu ADV nie jest rycie w piachu (a najlepiej po 3 piwach, zdjąć tabliczkę i poszaleć po ściółce leśnej pod nosem leśniczego). full stop. Ideą Zlotu jest spotkać się - i razem zlot przeżyć. Dotyczy to także, a może przede wszystkim, trasy zlotowej. Niezależnie jaka ta trasa będzie.

W momencie jak ważność tych dwóch pryncypiów się zmieni, Zlot przestanie być tym czym jest. Już deczko przestał - co wielu zauważyło.

to był mój ostatni post w temacie idei zlotu.

PS: mój komentarz nie dotyczy posta myku - bo z tym akurat się zgadzam. jakąkolwiek dominik trasę wyznaczy - będzie dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: So kwi 28, 2012 9:30 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 13, 2009 10:24 am
Posty: 775
Lokalizacja: Weisenheim am Sand
Dodam jeszcze,bo chyba o to chodzi,zeby sie wypowiedziec,ze wspolny wieczor piatkowy,wspolny poranek sobotni,sobotni wieczor,jak i nie popoludnie i poranak w niedziele,to duzo czasu,zeby posiedziec wspolnie,pogadac,posmiac sie.Ale wspolna jazda tez laczy ludzi wiec dluga trasa na sobote jest jak najbardziej wskazana.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: So kwi 28, 2012 9:52 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N mar 27, 2011 9:04 am
Posty: 697
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
myku napisał(a):
Dodam jeszcze,bo chyba o to chodzi,zeby sie wypowiedziec,ze wspolny wieczor piatkowy,wspolny poranek sobotni,sobotni wieczor,jak i nie popoludnie i poranak w niedziele,to duzo czasu,zeby posiedziec wspolnie,pogadac,posmiac sie.Ale wspolna jazda tez laczy ludzi wiec dluga trasa na sobote jest jak najbardziej wskazana.


Zgadzam się. Ale tak czytam też co Mario napisał i powiem szczerze ze kompletnie tego rozumowania nie czaje. Idea zlotu wyklucza piachy?? Przecież sam robił zlot i byly dwie trasy, a teraz pisze o jakiś podziałach. Nikt nie mowi komu wolno, a komu nie wolno. Ale jak mozna sie pchać na off na szosowych motocyklach, a rekami i nogami sie bronic przed jazda tarasą ON??
A idea jest taka żeby na trasie były przygody to chyba oznacza ADV?, zeby jedni pomagali drugim, zeby był czas się zatrzymać porobic zdjecia, powalczyc z maszyna i przyrodą wspolnie. To zostaje w pamięci. Ja właśnie tego szukam na offie, i wielu innych tez. Ale są tacy ktorzy tego nie lubią , wybrali motocykle nie do tego stworzone i wola podziwiać widoki z asfaltu, i zwiedzać nowe miejsca, i dla niech jest ON. Dzidowanie po szutrach to żaden off i żaden adv, to niczego nie uczy i ni jak nie integruje. Źle myślę??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: So kwi 28, 2012 11:16 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt kwi 10, 2009 10:48 am
Posty: 684
Lokalizacja: Deutschland-Coburg
kabat napisał(a):
myku napisał(a):
Dodam jeszcze,bo chyba o to chodzi,zeby sie wypowiedziec,ze wspolny wieczor piatkowy,wspolny poranek sobotni,sobotni wieczor,jak i nie popoludnie i poranak w niedziele,to duzo czasu,zeby posiedziec wspolnie,pogadac,posmiac sie.Ale wspolna jazda tez laczy ludzi wiec dluga trasa na sobote jest jak najbardziej wskazana.



A idea jest taka żeby na trasie były przygody to chyba oznacza ADV?, zeby jedni pomagali drugim, zeby był czas się zatrzymać porobic zdjecia, powalczyc z maszyna i przyrodą wspolnie. To zostaje w pamięci. Ja właśnie tego szukam na offie, i wielu innych tez. Ale są tacy ktorzy tego nie lubią , wybrali motocykle nie do tego stworzone i wola podziwiać widoki z asfaltu, i zwiedzać nowe miejsca, i dla niech jest ON. Dzidowanie po szutrach to żaden off i żaden adv, to niczego nie uczy i ni jak nie integruje. Źle myślę??




przygoda, pomaganie, zdjecia...jestem 100% za.....to co mowisz ma sens ...
to czy ktos ma moto stworzone do roznego rodzaju jazd i wola asfalty itp. to kwestia gustu- o tym sie nie dyskutuje....a racje ma myku, przy wspolnym wyjezdzie kazdego zweryfikuje trasa, wiec ktos dobije do kogos o podobnych umiejetnosciciach i bedzie cool...
i niech Pan Kabat sie tak nie wychyla , bo jak do tej pory zawsze off(ik) byl robiony...raz szybciej raz wolniej....i nie musze sie spinac zeby komus tu pokazac ze przejechalem, bla bla bla....... to czy Ty potrafisz i jak to Twoj problem, tylko zostawmy to do momentu korzystania z trasy...amen.....i juz mi sie nie chce z Toba wdawac w dyskusje wyzszosci trasy off nad on, i kto moze i musi a kto nie....to dziecinada...sorry.....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: N kwi 29, 2012 12:03 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 8:36 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Krosno odrzańskie
myku napisał(a):
W zeszlym roku zrobilismy z Niemcami pierwsze spotkanie w Piemoncie.Bylo ponad dwadziescia osob.Zeby nie jechac stadem podzielilismy sie na cztero-piecioosobowe grupy i w droge.Po dwoch dniach wszyscy juz wiedzieli do jakiej grupy powinni nalezec.Nikt nikogo nie poganial,ani nie zwalnial.Na zlotach ma sie tylko jeden dzien na wspolna jazde,ale ludzie sie juz troche znaja i wiedza kto jakim tempem jezdzi.Wydaje mi sie ze taka trase off mogliby wszyscy pokonac tylko z roznymi predkosciami.Niech ludzie sie podziela wedlug predkosci jazdy i "kolezenstwa" i kazda grupa jedzie swoim tempem.Najpierw ci najszybsi ( nie zrozumiec-najlepsi),potem wolniejsi i wolniejsi,az na koncu ci ktorzy chca to robic czysto turystycznie.Jesli dla kogos dana grupa bedzie za szybka to poczeka chwile i dolaczy do wolniejszych.Najszybsi moge zrobic do tego ta trase jeszcze raz w przeciwnym kierunku,tak wiec nikt nie bedzie sie nudzil i nadwyrezal.A jesli beda przeszkody-atrakcje na ktore ktos nie bedzie mial ochote,to zawsze bedzie je sobie mogl darowac.


no i wlasnie o to chodzi...
myku a ty jedziesz na IZI - ego ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: VIII Zlot ADV - propozycja
PostNapisane: N kwi 29, 2012 7:50 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz lis 26, 2009 4:32 pm
Posty: 17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Zlot Adv jest okazją do spotkania się z ludźmi co podróżują, można posłuchać i powymienić się doswiadczeniami. Pogaduchy z nimi przy ognisku bezcenne.Ja osobiście to tak traktuje. Podróżuje na ciężkim sprzęcie i latam bo błocie na wścieklaku. Panowie jeśli chcecie dużo przepraw, rycia w ostrym terenie to zapraszam na rajdy. Jest ich trochę. Po 4 dniach orania na poligonie np. Drawskim będziecie marzyli o złocie Adv. Moim zdaniem zlot jest dla cięższych sprzętów a nie dla wscieklakow. Jeśli ktoś ma lekki sprzęt to niech jedzie ,ale się nie udziela co do ustalania trasy. Zamiast ciągle marudzić każdy z nas może zacząć już organizować zlot wiosenny.

Dla mnie miejsce zlotu ok, a co do trasy to się dostosuje. Super propozycja.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 11   [ Posty: 157 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL