Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:17 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mocowanie do Garmin Oregon 550 / 62S na KTMa
PostNapisane: Śr sty 25, 2012 10:15 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 3:42 pm
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków
Cześć, czy ktoś ma może na zbyciu zestaw montażowy lub wie jaki kupić? Jeżdżę od zawsze z GPSem zamocowanym na środku kierownicy...

Zaczęło mnie to wkurzać - szczególnie, że muszę patrzeć w dół tracąc z oczu to co mam przed sobą..

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie do Garmin Oregon 550 / 62S na KTMa
PostNapisane: Cz sty 26, 2012 9:33 am 
Aktywny

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 10:37 am
Posty: 163
Tutaj znajdziesz różne mocowania dla garmina w tym dla Oregona. Generalnie możesz w tym systemie zdecydować o miejscu dla GPSa.
http://eazymut.pl/35-uchwyty-ram-mount

Tak przy okazji to jak się spisuje Oregon na moto. Właśnie taki kupiłem ale ni jak nie idzie wypróbować w tych pięknych okolicznościach przyrody.
Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie do Garmin Oregon 550 / 62S na KTMa
PostNapisane: Cz sty 26, 2012 7:51 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Do 62s nabyłem rowerowy ram-mount. Zaznaczam że wcześniej połamałem dwa rowerowe garminowskie z 60csx więc byłem sceptyczny.
Okazało się że to fajny uchwyt z takim jakby przegubem amortyzującym bardzo ciekawie rozwiązanym i pewnym chwytem. Ciężko opisać ten patent ale na razie przeszedł testy w ostrym łojeniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie do Garmin Oregon 550 / 62S na KTMa
PostNapisane: Cz sty 26, 2012 8:57 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt paź 29, 2010 8:20 pm
Posty: 273
Lokalizacja: Przeworsk
Buczek napisał(a):
Tak przy okazji to jak się spisuje Oregon na moto. Właśnie taki kupiłem ale ni jak nie idzie wypróbować w tych pięknych okolicznościach przyrody.


Od ubiegłego sezonu używam Oregona i powiem tylko tyle: jak przychodzi co do czego i trzeba się odnaleźć albo zaplanować jakąś trasę, to nagle 60'tki i etrexy idą na bok i koledzy zbiegają się przy Oregonie :lol:
Niestety za lepszą ergonomię płaci się gorszą widocznością w cieniu i krótszym czasem pracy na baterii, ale i tak nie zamieniłbym się na 62'kę. Jeżeli chodzi o uchwyt to używam zwykły rowerowy + smycz zaplątana na kierownicy, tak na wszelki wypadek ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie do Garmin Oregon 550 / 62S na KTMa
PostNapisane: Pt sty 27, 2012 12:14 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 10:37 am
Posty: 163
Dzięki za informację. Jak tylko "zejdą śniegi" sam wypróbuję nowy nabytek. Tym czasem rozważam różne mocowania. Na rower wezmę chyba tradycyjny garminowski uchywt bo jest dość mały i można go nie ściągać z roweru jak się jeździ bez GPSa. No moto myślałem o ram-mount bo coś ten garminowski uchwyt nie wzbudza u mnie zaufania. Dodatkowa smycz uchroni GPSa wparwdzie przed upadkem na ziemię ale nie przed wpadnięciem między lagi i owiewkę i np zablokowaniem kiery. Brrr aż strach pomysleć...!!!!
A jak z zasilaniem z aku. Wystarczy zwykły kabel mini usb czy trzeba kupowac jakiś wydumany garminowski.?
Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie do Garmin Oregon 550 / 62S na KTMa
PostNapisane: Pt sty 27, 2012 6:02 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt paź 29, 2010 8:20 pm
Posty: 273
Lokalizacja: Przeworsk
Buczek napisał(a):
Dodatkowa smycz uchroni GPSa wparwdzie przed upadkem na ziemię ale nie przed wpadnięciem między lagi i owiewkę i np zablokowaniem kiery. Brrr aż strach pomysleć...!!!!


Smycz dociągam w ten sposób, żeby dociskała Garmina do uchwytu i w ten sposób praktycznie eliminuję możliwość samoczynnego wypięcia się nawigacji. GArmin przeżył już kilka solidnych gleb w takim zamocowaniu i ani razu nie było problemu. Poczytaj też na tym forum i forum AT o mocowaniu Rama - są nimi problemy (pękają plecki), więc też nie jest to rozwiązanie idealne, a kosztuje sporo więcej. Oczywiście nie upieram się, że mój patent jest jedynie słuszny... :wink:

Zasilanie: jeżdżę wyłącznie na aku Sanyo Eneloop. Z 50% podświetleniem do 5 godz. w temp ok. 20C. Z podświetleniem na 0, można dociągnąć do 7-8 godz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie do Garmin Oregon 550 / 62S na KTMa
PostNapisane: Pt sty 27, 2012 11:56 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 10:37 am
Posty: 163
Ani jednego ani drugiego mocowania nie miałem jeszcze w ręku. Pomacam zdecyduję. Coś czuję, że te 5-7-8 godzin to dla mnie mało. Lubie tak od " świtu do zmierzchu", jechać przed siebie. AA to za mało musi być kabel.
U mnie dziś -11. Aby do wiosny!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mocowanie do Garmin Oregon 550 / 62S na KTMa
PostNapisane: Cz lut 23, 2012 1:29 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 3:42 pm
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków
Dzieki wielkie. Jakos przezyje z moim mocowaniem rowerowym. Co jak co ale przy glebie jest pewne jak nic


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL