Autor |
Wiadomość |
glina
|
Tytuł: Problem z plikami .gpx Napisane: N kwi 08, 2018 2:30 pm |
|
Dołączył(a): N cze 28, 2015 8:13 am Posty: 57 Lokalizacja: Bolesławiec
|
Może ktoś miałem podobny problem i wytłumaczy mi przyczynę. Ostatnio robię trasy w MapSource i z tego programu zapisuję w gpx. Pliku skopiowanego do Garmina 62ST nawet nie widać (kopiowanie przez problem i zwykłe kopiuj-wklej). Dopiero jak załaduję trasę na gpsies.com z tego pliku z mapsource i z tej strony utworzę gpx, wtedy normalnie widzę trasę w nawigacji i mogę ją używać.
|
|
Góra |
|
|
rrolek
|
Tytuł: Re: Problem z plikami .gpx Napisane: N kwi 08, 2018 3:40 pm |
|
Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am Posty: 1497 Lokalizacja: z krzaczorów
|
Witam
Jak uzywasz Garmina to zapisuj jako *gdb i nie będzie problemu.
Pozdr rr
|
|
Góra |
|
|
Radzio
|
Tytuł: Re: Problem z plikami .gpx Napisane: N kwi 08, 2018 8:05 pm |
|
Dołączył(a): So lut 23, 2013 11:41 pm Posty: 494 Lokalizacja: Szczecin
|
Najprawdopodobniej trasy utworzone pzrez Ciebie MapSource są zbyt precyzyjne (składają sie ze zbyt dużej gęstosci punktow składowych) i Garmin sobie z nimi nie radzi. Po wyeksportowaniu do gpsies.com zostają uproszczone i stają się czytelne dla nawigacji. Gpsies. com domyślnie upraszcza (zmniejsza liczbę punktow składowych). Ja miałem to samo z nagranymi przeze mnie trackami w MapOut na iPhonie. Kumple nie mogli z nich korzystac na swoich Garminach bo były zbyt dokładne. Garmin ma za mało pamięci. Po przerzuceniu przez gpsies.com stają się czytelne dla Garmina. Zresztą widać to po rozmiarze plików. Taki GPX przerzucony przez gpsies.com jest mniejszy.
|
|
Góra |
|
|
Radzio
|
Tytuł: Re: Problem z plikami .gpx Napisane: N kwi 08, 2018 8:07 pm |
|
Dołączył(a): So lut 23, 2013 11:41 pm Posty: 494 Lokalizacja: Szczecin
|
rrolek napisał(a): Witam
Jak uzywasz Garmina to zapisuj jako *gdb i nie będzie problemu.
Pozdr rr To fakt ale GPX'y sa uniwersalne, można z ludźmi się wymieniać i nie ograniczać tylko do Garmina.
|
|
Góra |
|
|
rrolek
|
Tytuł: Re: Problem z plikami .gpx Napisane: Pn kwi 09, 2018 8:24 am |
|
Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am Posty: 1497 Lokalizacja: z krzaczorów
|
Witam
Zawsze możesz po zrobieniu śladu w .gdb zredukować ilość punktów z poziomu właściwości śladu. Do wyboru masz kilka opcji redukcji. Z doświadczenia wystarczy zwykle punkt co 100 m co nawet przy starych urządzeniach które obsługują do 500 pkt daje 50 km. Jak potrzebujesz więcej, czy większą dokładność (tylko po co) dzielisz ślad na kawałki. Dopiero taki zredukowany ślad/ślady zapisujesz do .gpx.
Pozdr rr
|
|
Góra |
|
|
glina
|
Tytuł: Re: Problem z plikami .gpx Napisane: Wt kwi 10, 2018 2:14 pm |
|
Dołączył(a): N cze 28, 2015 8:13 am Posty: 57 Lokalizacja: Bolesławiec
|
Dzięki za wyjaśnienie ! Podziałam w wolnej chwili.
|
|
Góra |
|
|
Radzio
|
Tytuł: Re: Problem z plikami .gpx Napisane: Wt kwi 10, 2018 5:23 pm |
|
Dołączył(a): So lut 23, 2013 11:41 pm Posty: 494 Lokalizacja: Szczecin
|
Tak w ogóle do tworzenia tracków polecam stronę https://en.mapy.cz/Bardzo przejrzyste i intuicyjne narzędzie. Dla mnie lepsze od strony gpsies.com czy aplikacji mapsource lub basecamp.
|
|
Góra |
|
|