Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:55 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nocne latanie po lesie
PostNapisane: Pt gru 18, 2015 7:41 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
mamy na forum amatorów nocnej jazdy po lesie?
Jak to jest? jest fun?



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nocne latanie po lesie
PostNapisane: Pt gru 18, 2015 7:57 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lut 08, 2015 2:08 pm
Posty: 430
Lokalizacja: Radom
Ostatnio na Ukrainie zastała nas noc. :shock: Tak wytrzeszczaliśmy oczy, bo nikt nie miał dobrego światła. Nie to co ci z filmiku. :roll:

Podsumowanie jest takie, że jak się nie boisz duchów i masz oświetlenie to jest fan. :lol:
W przeciwnym wypadku h...ja widzisz i to już nie jest zabawa a walka o przedrwanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nocne latanie po lesie
PostNapisane: Pt gru 18, 2015 9:42 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 8:11 am
Posty: 1307
Lokalizacja: Gdynia
mamy amatorow :twisted: jest arcy fun :twisted: jazda po znanym sobie terenie w nocy to jazda bez trzymanki, takie stare-a-nowe, wyjesz w kasku z radosci ;) tylko zwierzyny wylazi sporo w nocy i trzeba miec nogi i rece caly czas na spowalniaczach ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nocne latanie po lesie
PostNapisane: Pt gru 18, 2015 10:55 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N lis 29, 2009 5:54 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa
Jak dla mnie to wręcz duchowe przeżycie, szczególnie jeżdżąc po lesie samemu, co oczywiście jest mało rozsądne. Często myślałem o tym co czują samotne wilki na Dakarze, ci co zgubili drogę lub walczyli z usterką i teraz gonią do mety odcinka nocą bez wsparcia zespołu. Trzeba mieć jaja ze stali.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nocne latanie po lesie
PostNapisane: So gru 19, 2015 12:09 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
Tak już mam, że czas na latanie mam zwykle wieczorami, więc żeby wydłużyć sobie zabawę to zamontowałem mocnego leda, nie tyle celem latania w zupełnej ciemności, co możliwości bezpiecznego powrotu do domu jak już zgaśnie słońce. Czasem wychodzi, że 20km trzeba wracać w zupełnych ciemnościach.

lorsol napisał(a):
: jazda po znanym sobie terenie w nocy to jazda bez trzymanki,



100% racji, jeżeli znamy teren to jazda sprawia frajdę, ja jadę z 50% wolniej ale mam 2x więcej adrenaliny, natomiast przebijanie się przez nieznane to mordęga i do tego strasznie niebezpieczna. Po głównych ścieżkach, oznaczonych szlakach jeszcze jakoś idzie, ale trzymać się jakiejś ścieżynki to już prawie niewykonalne. Możliwe że sporym ułatwieniem byłoby zamontowanie jakiejś lampki na kasku, bo czasem szukając dogodnej drogi chce się spojrzeć w bok, a tu zonk bo nie widać nic.

Raz miałem zabawną sytuację, jak wywaliłem placka na jakiejś kłodzie, oddzieliłem się od motocykla, a ten zgasł i wyłączyło się światło. Ciemność całkowita, zero orientacji, dopiero po chwili jak przyzwyczaiłem się do ciemności zobaczyłem kontury motocykla, więc jeżeli ktoś się zdecyduje na takie przyjemności to warto mieć przy sobie latarkę w razie w :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nocne latanie po lesie
PostNapisane: So gru 19, 2015 9:13 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Mega fun. Szczególnie jak leci kilka maszyn. Doświetlamy się nawzajem. Jazda jest nieco wolniejsza ale równie ekscytująca.
Ja akurat mam światło dodatkowe na kasku+bateria w kieszeni. Gdzie nie spojrzę jasność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nocne latanie po lesie
PostNapisane: So gru 19, 2015 4:39 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 9:54 am
Posty: 408
Lokalizacja: Gostyń - Śląsk
Podstawa to dobre lampy, koledzy jednak mają racje. Znajomy teren staje się w nocy całkiem inny, niektóre przeszkody nie tak widoczne jak za dnia, załamania terenu też jakby inne ...
Po kilku nocnych odcinkach MT Rally nasuwa się kolejna refleksja - mocna lampa w mgle i kurzu nawet przeszkadza. To tak jak jazda samochodem we mgle na długich. Tak czy siak doznania całkiem inne jak za dnia.
Cały czas mam w pamięci jak z Piothrusem i Diabłem w którąś grudniową, śnieżną noc uderzyliśmy przez lasy na hołdę doświetlając się na wzajem (a w zasadzie Piotr swoim 100W palnikiem) - to był fan :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nocne latanie po lesie
PostNapisane: N gru 27, 2015 12:33 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
z wczoraj ,
tutaj akurat wjazd na ognisko ekipy z "AJSKA Enduro Team''
Powrót do chaty na seryjnych światłach to inspirujące doświadczenie
:)



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL