Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:45 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 17   [ Posty: 253 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: GoPro 3
PostNapisane: Pn gru 03, 2012 2:11 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Nie ma się co napalać. Sam mam gopro1 i nie zamierzam zmieniać. I tak nie wykorzystuje nawet w połowie jej możliwości. Te filmiki są tak robione aby oszałamiały treścią, montażem, emocjami i zachęcały do jej kupna przez zwykłego Kowalskiego, aby on też takie filmy robił. Czy zrobi???
Poza tym czy film reklamujący tą gopro3 na pewno był nią kręcony? Ja osobiście myślę że był zrobiony poprzednimi modelami.
W każdym razie będącym na kupnie proponuję wziąć pod uwagę nową kamerkę SONY która ma wszystkie te tryby i dodatkowo stabilizator obrazu! Jest bardziej ergonomiczna. Ma lepszą funkcję włączania/wyłączania którą uruchomimy nawet w rękawicy (nie to co w gopro, trza być akrobatą aby to zrobić w trakcie jazdy :lol: ) I jest dużo tańsza HDR-AS15
http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... +nie+GoPro



a tutaj porównanie z gopro2



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro 3
PostNapisane: Pn gru 03, 2012 7:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
jendrekGS - jezeli porownanie robisz do swojej hero1 to sony jest duzo lepsza. Ale nie umywa sie do Hero3 ktora jest o przynajmniej jedna klase wyzej od teh Sony. Stabilizatory obrazy sa ogolnie do bani bo warpuja obrazek i nic sie z tym nie da zrobic pozniej. Po pierwsze Gopro kupilo firme która sie zajmowala zagadnieniami korekcji koloru w srodowisku reklamowym i filmowym. Po takim ruchu widac jakie maja podejscie do tematu. Dzieki temu nowe kamery maja tryb krecenia Protune ktory umozliwia ci :

- krecenia w 4K do 15fps
- trybu krecenia bez utraty detali w czerniach i highlightach
- rejestrowania do 240 FPS
- robieniu serii zdjec do 12 Mpix
- ustawianie customowego balansu koloru
- zwiekszenia bitrate'u z 15Mb/s do 45Mb/s - co jest genialne bo 45 to juz jest jakosc emisyjna spotykana w profesjonalnych kamerach.

Dla mnie to wlasnie zalicza ta kamere juz do profesjonalnych, dzieki temu bede mógł zrobić bardziej agresywna korekcje koloru i nadal nie ujawniac artefaktów.
Ma wbudawane wifi, mozesz sie z nia laczyc przez telefon lub zamontowac sobie gdzie chcesz guzik do odpalania sprzetu.
Wszystkie twoje wady sprzetu odnosza sie tak naprawde do archaicznych wersji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro 3
PostNapisane: N gru 09, 2012 5:05 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Wiesz, ja nikomu nie odradzam gopro3. Uważam tylko że ona nie jest warta tyle kasy. Nie oczekuje że będą ją sprzedawać po kosztach produkcji, bo każdy wie że płaci się nie za kawałek plastiku tylko za miesiące, czasem lata badań, testów itp. ludzi którzy nad nią pracowali. Ale ta cena chyba nawet do tego jest nieproporcjonalna. Nie mówiąc już o akcesoriach gdzie uchwycik do statywu kosztuje 40zł a uchwycik do rurek 100zł.
Nawet to że Gopro kupilo firme która zajmowała się korekcją kolorów nijak się nie ma do wieloletniego doświadczenia firmy sony w dziedzinie budowania kamer. 90% kamer których używa się w TV to sony.
Czytałem kilka porównań i rzeczywiście gopro3 wychodzi lepiej przez te kilka bajerów które zwykły amator i tak nie doceni, bo po co mu drgający obraz 4K czy ustawianie balansu bieli podczas gdy kręci nią tylko w plenerze przy światle dziennym.
Zwiększenie bitrate'u z 15Mb/s do 45Mb/s też jest bez sensu bo z tego co się orientuję (może się mylę) nie ma jeszcze takich kart pamięci które potrafiłyby płynnie zapisać taki strumień danych. A jaki musiałby być komp aby płynnie montować AVCHD 45Mb/s.
Ja mam kamere która zapisuje max 25Mb/s i montaż tego na stacjonarnym komputerze z prockiem i7 jest kłopotliwe. Montowania 45Mb/s sobie nie wyobrażam.
Jeśli jesteś gościem który robi to profesjonalnie i wykorzysta wszystkie zalety gopro3 jak najbardziej dla Ciebie jest warta kupna. Ale jeśli ktoś nie zamierza nawet wykorzystać wifi w gopro to taką sonówkę bez wifi kupi na ebayu za około 600zł co nijak się nie ma do ceny gopro3.
Myślę że zwykły Kowalski natomiast doceni stabilizację obrazu, bo to fantastyczna sprawa. Kto chce może wyłączyć, ale ona JEST! Ergonomia i włączanie REC bije na głowę gopro.
Ale wiadomo że każdy kupi co jemu najbardziej odpowiada.
pzdr.
http://www.ebay.pl/itm/NEW-SONY-HDR-AS1 ... 460a45c814


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro 3
PostNapisane: Pn gru 10, 2012 8:54 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro 3
PostNapisane: Pn gru 10, 2012 11:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Pewnie czesc kupi Sony bo tansze - to tez niezla kamerka. Nie chca wydawać wiecje kasy - trudno.
No coz - ale dla mnie to zadne argumenty. Wiekszosc kamer TV to Sony - to prawda, moze nie 90% ale sporo. Z tym małym szkopułem ze kamery TV rejestrujują dramatycznie okrutnie brzydki obrazek nadajacy sie wlasnie tylko do wiadomosci. Nie ma to nic wspolnego z klimatem i dobrą optyką.

Zwiększenie bitrate'u jest podstawa, genialnym zabiegiem. dzieki temu mozesz w ogole cos z tym materialem zrobic w post. Jak sie tego uzywa - kwestia umiejetnosci. Zapewniam cie ze nawet osoby ktore nic z nim nie robia docenia roznice jakosci i mniejsze artefakty. 45 Mb/s to naprawde mało jezeli wchodzimy w prawdziwy obrazek. Tak naprawde ten material po zmontowaniu konwertuje sie do sekwencji klatek niekompresowanych - wtedy ramka zajmuje cos kolo 8 MB to w tym przypadku daje potrzebe transferu rzędu 200-250 MB/s. I to w przypadku gdy robisz korekcje w 8bitach na kanał. Jak chesz miec wieksza precyzje (16bit) to pliki waza nie 8MB na ramke a kolo 30 MB. To nie znaczy ze musisz od razu miec komputer i dyski które pociagna ci takie transfery. Trzeba zrobic to sprytnie i pracowac na kompresowanym materiale dla predkosci a pozniej do finalnych szlifów przelaczyc sie na niekompresowany.

Stabilizacja przyznam fajnie wyglada. Musialbym jednak zobaczyc org material nie kompresowany przez Vimeo i youtube aby ocenic czy ona przypadkiem nie patroszy wszystkich zasad optyki i przestrzeni w ujęciu.

Reasumując - gopro3 - zwlaszcza black to kamera która wybieraja amatorzy jak i profesjonalisci - a Sony tylko amatorzy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro 3
PostNapisane: Pn gru 10, 2012 11:12 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 27, 2011 6:33 pm
Posty: 135
Lokalizacja: WZ
Gdyby się rozebrała kupiłbym Sony a tak ?? :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro 3
PostNapisane: Pn gru 10, 2012 11:21 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
Horoś napisał(a):
Gdyby się rozebrała kupiłbym Sony a tak ?? :lol:


gopro też daje radę



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro 3
PostNapisane: Wt gru 11, 2012 10:36 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
OK. Jedna jest dla miszczów inna dla leszczy, ale ta dla leszczy w większości, jeśli nie we wszystkich porównaniach jest jaśniejsza i tam gdzie pro mówi "Ciemność widzę ciemność ciemność widzę" tam Looser CAM ma dalej jakieś szczegóły. Dla mnie to też ważne bo używam kamery w miejscach gdzie praktycznie nie ma światła :)
Ja wybiorę SONY jak tylko mi powiedzą że moje GoPro jest do wyrzucenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro 3
PostNapisane: Wt gru 11, 2012 1:22 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Krzemień pisał że lepsza od mojej starej gopro1 to kupiłem ją z ciekawości. Wyszło 638zł z wysyłką. Jak dojdzie i wytestuję to napiszę co jest warta.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro 3
PostNapisane: Wt gru 11, 2012 2:11 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
no też się na nią nastawiałam zanim wyszło GoPro3 - jedną sporą wadę wyczytałem w opiniach na stronie sony:
"Bardzo ograniczony dostęp do funkcji gdy kamera jest w obudowie. Należy kamerę wyjąć z obudowy, przestawić tryb - co podczas mrozu, deszczu, czy w trudnych warunkach bardzo naraża samą kamerę na uszkodzenia. Dodatkowo powoduje, że do obudowy może dostać się wilgoć, co dalej skutkuje zaparowaną osłoną obiektywu."

Jako że używam tego też na nartach, to słabo trochę tak przy -10 to co chwilę wyjmować bo się chce fotę zrobić, przyciski gopro też nie są jakieś mega wygodne - no ale idzie je obsłużyć w rękawicy. Mus smatpfona nabyć


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro 3
PostNapisane: Śr gru 12, 2012 9:04 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
O widzisz i to jest wada, która laika może interesować.
a taka kamerka JVC
http://www.youtube.com/watch?v=w-lfC379w7s


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro 3
PostNapisane: Śr gru 12, 2012 10:01 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
w GoPro masz zdalnego pilota ktory ma duze guziki i nie ma problemu z obsługą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro 3
PostNapisane: Śr gru 12, 2012 8:33 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Zabawa z gopro 3. Proponuję oglądać w wysokiej rozdzielczości.







Pozdrawiam
sylwester


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro 3
PostNapisane: Wt gru 18, 2012 9:05 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Kamerka doszła dziś po południu i pierwsze wrażenia:
Wygląda dosyć solidnie. W obudowie jest metalowy gwint co pozwala od razu podpiąć ją do każdego statywu.
Porównanie z gopro1
W słabym oswietleniu nagrywa bardzo jasno i niemal bez szumów! bije gopro1 na łeb. Różnica jest tak duża że zaryzykuję stwierdzenie że nawet gopro3 będzie miało problem dorównać jej jasnością.
Nie jest to może takie ważne dla tych co kręcą za dnia ale np. dla "jaskiniowców" czy nurków na pewno.
Stabilizator działa naprawdę dobrze. Jestem pod wrażeniem.
Kamerkę w obudowie włącza się, i uruchamia nagrywanie jednym przyciśnięciem guzika!
Po ponownym przyciśnięciu REC, oczywiście kamerka przestaje nagrywać, ale i sama wyłącza się całkowicie po kilku sek! Według mnie świetna sprawa. Jadąc motorem w każdym momencie można w rękawicy jednym dotknięciem włączyć, nagrać interesujący odcinek trasy po czym jednym kliknięciem wyłączyć aby przestała nagrywać, sama się wyłączyła i nie zużywała prądu na czuwaniu. Tu gopro może się uczyć.
W pudełku dali: obudowę, baterię, dwa przyklejane uchwyty, kabel USB.
Za dnia pobawię się trybami slow motion to sprawdzę co potrafią.
W każdym razie za tą kasę naprawdę można być zadowolonym.
Poniżej klatki z filmu nic nie retuszowane. Sony po włączeniu natychmiast ustawiła prawidłowy balans bieli, podczas gdy gopro w takim oświetleniu balansu w ogóle nie zdołała ustawić.
Kolorów gopro w tym oswietleniu tez już nie widzi. Zwróćcie uwage na niebieski przedmiot na biurku.
Mam nadzieję że Go3 za ciężką kasę będzie dużo lepsza od tej sonówki bo jeśli nie to gopro ma problem. :wink:

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: GoPro 3
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 9:47 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
Do mnie tęż już jedzie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 17   [ Posty: 253 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL