Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:03 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Yamaha XT1200Z Super Tenere wrażenia z jazdy....
PostNapisane: Pt wrz 24, 2010 3:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
Załącznik:
1.jpg
Chciałbym się podzielić wrażeniami z jazdy Yamaha XT1200Z Super Tenere z 2010r(13000km) i wskazać różnice względem mojego BMW R1200GS z 2007r(10200km)…są to tylko moje wrażenia, a nie TEST porównawczy!!! Za małą mam wiedze i umiejętności, oraz zbyt wiele różnic w wyposażeniu i ustawieniach(zawieszeń) motocykli bym mógł je testować „sprawiedliwie”.

Więc…siadając za sterami XT12Z czuję „odmienność” do R12GS, pozycja jak w skrzyżowaniu HondaAfricaTwin/BmwF800GS, ale kanapa wygodniejsza! Odpalam i…miłe zaskoczenie, bo brak specyficznych wibracji dużego GSa!!! Brak ich też przy prędkościach powyżej 140km/h, dzięki czemu „więcej” widać w lusterkach. Przyspieszenia porównywalne, aczkolwiek trochę inaczej „oddawane”. V-max w jednym i drugim około 210km/h licznikowe… Przy jeździe wolnej, miejskiej nie czuje „wałuKardana”, przeniesienie napędu ciche prawie jak łańcuch…niestety w GSie wyraźnie słychać „jęki” trybów!!! Zawieszenie, dość twardo zestrojone prze Mechanika serwisu, co powoduje skuteczne hamowanie z niedużym „nurkowaniem”, ale gorzej „wybiera” niektóre nierówności drogi… W GSie zawiechy mam „najluźniej” ustawione i hamowniki są ciut lepsze(zeroNura), oraz wybieranie nierówności jest bardziej komfortowe. Nadmienie, że jazdę odbywałem tylko i wyłącznie po asfaltach…od autostrady, poprzez ciasne winkle z „niemiecką” nawierzchnią, po winkle „rodzime”(6dziur, załatanych 10cioma łatami, a w tym 4ery dziury nowe). Dużą niedogodnością dla mnie w Yamaha jest brak wyświetlacza załączonego biegu, ale można dokupić „jamahowski” pasujący „dizajnem” do licznika SuperTenery… no i obsługa KomputeraPokładowego też mogłaby się odbywać, bez odrywania rąk od kierownicy!!!

Teraz to co Mi się najbardziej podoba w TraktorzeGS….winkle, zakręty!!! Yamaha XT1200Z Super Tenere pokonuje je bez zarzutu…ALE…ale…przy „kładzeniu się” w zakręt „wali się” w niego!!! Znaczy w GSie jest bardziej wyczuwalny/dozowalny/płynniejszy ten przechył…taka „wańka/wstańka”.

Tak reasumując i pamiętając moją jazdę testową na R1200GS(mniej/więcej tymi samymi drogami) to:
Mając 170-180cm wzrostu i nie jeżdżąc nigdy wcześniej GSem, ani XTzetą, po godzinnej jeździe testowej skłonił bym się chyba ku Yamaha XT1200Z Super Tenere…komfort wibracyjny, stuki z napędu, wyposażenie no i cena!!!

…ale, że mam 190cm i „lekkie” doświadczenie pozostane przy swoim BMW R1200GS!!!!!! :lol: :roll:

Pozdro Orzep
p.s. Wielkie podziękowania dla PanaPawła, przedstawiciela Yamaha we Wrocławiu za możliwość 2godzinnego „hasania”, pomimo napiętych terminów. DZIĘKUJĘ
Załącznik:
2.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XT1200Z Super Tenere wrażenia z jazdy....
PostNapisane: Pt wrz 24, 2010 4:42 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 3:39 pm
Posty: 1591
Lokalizacja: Białystok
Również miałem okazję latać nową Yamahą i odczucia podobne jak u kolegi, wydaje mi się że w teren w jaki tam radę wjechać swoim moto ta Pani raczej nie będzie się pchać:) oczywiście moto godne podziwu i nie powiem że nie chciał bym takowego mieć w swoim garażu.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XT1200Z Super Tenere wrażenia z jazdy....
PostNapisane: Pt wrz 24, 2010 5:20 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
YST vs GS1200:
+ (w terenie) szprychy
+ (w terenie) brak telelewera
- silnik nie ciągnie od dołu
-/+ podobne poczucie ciężaru (YST +20kg)
-/+ podobny komfort kierowcy i pasażera
- mniej "pancerna" budowa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XT1200Z Super Tenere wrażenia z jazdy....
PostNapisane: Pt wrz 24, 2010 5:27 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
Sikorp napisał(a):
YST vs GS1200:
+ (w terenie) szprychy
+ (w terenie) brak telelewera
- silnik nie ciągnie od dołu
-/+ podobne poczucie ciężaru (YST +20kg)
-/+ podobny komfort kierowcy i pasażera
- mniej "pancerna" budowa


Jezeli w nowej XTZ silnik nie ciagnie od dolu...to Ja chyba jakas rasowana jezdzilem!!! Mi super gnał...powiem więcej na 1szym biegu z gazu koło poderwac chce do gory....
Ja mam odczucia odwrotne...GS ma lepsza gore....powyzej 6500obr!!! Choć wydaje Mi sie, ze jakby stanac na 1/4mili to by szły łeb w łeb...innaczej oddawana jest moc! Takie mialem odczucia z varadero, ze lepiej sie zbiera...bo "wyscigu Gs okazal sie o połMotocykla lepszy :lol:
No i ja mam wersje 100konna Gsa, a nie 105, czy 110
Jak pisalem moje odczucia takie....innych takie :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL