Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:50 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 5   [ Posty: 71 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Pt lis 19, 2010 9:30 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lut 13, 2007 10:21 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Wrocław
[*]
Szary plastik łączący reflektor z bakiem jest tak wyprofilowany, że idealnie można w niego wkomponować gniazdo zapalniczki (od wewnątrz).

Tablice radzę zamontować, przez jąkąś gumę lub w dodatkowej ramce. Mi po roku pękłą w pół od drgań.

i jeszcze mała uwaga do zdjęć. Handbarów Touratecha nie da się zamontować bez uprzedniego podwyższenia kierownicy (ocierają o bak i uderzają o szybę przy maksymalnym wyhyleniu kierownicy)[/quote]



Ja też po jakimś czasie zauważyłem ze zdziwieniem , że tablica popękała od drgań ( i pewnie od kamieni rzucanych spod koła).
Gniazdo zapalniczki rzeczywiście super mieści się na plastiku mocującym reflektor do baku. Natomiast nie zgodzę się, że gmoli Touratecha nie da się zamocować na oryginalnej kierownicy - fakt, że trzeba się nabiedzić , żeby je upchać, ale da się. Miałem je założone w mojej Tenerce do czasu spotkania z asfaltem , kiedy to katamaraniarz postanowił nagle zmienić pas.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Pt lis 19, 2010 9:37 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lut 13, 2007 10:21 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Wrocław
piter_s napisał(a):
Yo!



- wywaleniem puchy tlumika pod zadupkiem i wsadzenie prostego, lekkiego i krotkiego wydechu (podobnie jak ma ta niebiesko-żółta z dakaru);



piter_s


Zamiast wielkiego i ciężkiego oryginalnego tłumika mam założony u siebie pojedynczą puchę z DUCATI z prostą pojedynczą rurą wydechu ( jak w Off The Road.de ) . Trzeba tylko pamiętać, że puszka chroni trochę schowek pod kanapą przed syfem rzucanym spod koła! Ja założyłem u siebie pod siedzeniem nad tłumikiem odpowiednio wyprofilowaną blachę aluminiową, która częściowo chroni tę okolicę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Śr sty 26, 2011 10:31 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:19 pm
Posty: 2
Ojro napisał(a):
Wpakowałem power commandera - cieszyłem się dwa dni i się wysypał :evil: ,ale przez te dwa dni banan nie schodził mi z twarzy

Aż taka była różnica? i dlaczego tylko dwa dni?
Pytam bo sam ujeżdżam Tenerkę.
p.s.
Czasami pojawiam się w okolicach Lublina i mam pytanko:
Czy po wcześniejszym powiadomieniu byłaby szansa posłuchać jakna żywo brzmi LeoVince?
Swego czasu chorowałem na nie, ale nie mogłem znaleźć chetnego który by mi zaprezentował dźwięk w realu, czasu troche minęło pieniądze się rozpłynęły, ale kto wie, jak bym usłyszał to może znowu bym zachorował :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Śr maja 11, 2011 6:05 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lip 31, 2009 9:12 am
Posty: 94
Lokalizacja: Czeladź
Witam.
Co powiecie na zastosowanie takiego kominka:
http://www.montii.home.pl/sklep/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=205&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=61

Chciałbym zamienić mastodontyczną oryginalną puszkę na pojedynczy tłumik tego typu.
Kolega ma tą końcówkę w XT600 i hula mu elegancko.

Czy założenie takiej puszki nie wymaga jakiejś interwencji w mapy zapłonu? Wiem, ze np leo czy inne akrapy po prostu się zakład i nic juz nie trzeba robić.

Czy ktoś wie ile wazy fabryczny wydech?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Śr maja 11, 2011 12:27 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt paź 14, 2008 4:07 pm
Posty: 279
Lokalizacja: Dęblin
ani słowa o homologacji drogowej, więc zapewne jej nie posiada... W/g mnie szkoda kasy na tłumik, mandat i przegląd moto. No chyba, że to tylko do jazdy po polach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Pt cze 03, 2011 9:01 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N paź 24, 2010 9:01 am
Posty: 80
Lokalizacja: Lublin
Mała uwaga dla osób zainteresowanych założeniem gniazda zapalniczki. Założyłem gniazdo w nowej xt660 w przednim, bocznym plastiku od wewnątrz. Miałem ładowarkę usb do zapalniczki z prądem ładowania 500 mA. Mój tel to samsung i5700 i po podłączeniu do gniazda przez w/w ładowarkę nie chciał się ładować. Zakupiłem wiedziony instynktem ładowarkę usb z prądem 1 A i tel ładuje się bez zarzutu. Rada moja jest więc taka, żebyście przy kupnie podobnego sprzętu zwracali uwagę na prąd ładowania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Pn cze 20, 2011 8:04 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
[ img ]

http://www.haynes.co.uk/webapp/wcs/stor ... y_rn=34565


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 10:02 am 
Świeżak

Dołączył(a): So sty 31, 2009 8:24 am
Posty: 14
Lokalizacja: łódź
a i tu coś napiszę, nie wiem czy warto bo to indywidualna sprawa ale...
- podnóżki od yz
- podwyższenie kierki
- deflektor


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Śr lip 27, 2011 2:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
Szukam otwartych osłon na manetki takich jak np. w Afryce lub Transalpie, które będą pasować do nowej Tenery:

[ img ]

Czy ktoś ma rozeznanie w tym temacie? Raczej nie chcę zamkniętych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: N sie 07, 2011 4:08 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt paź 14, 2008 4:07 pm
Posty: 279
Lokalizacja: Dęblin
Podwyższenie kierownicy: mam 182cm wzrostu i także wydawało mi sie potrzebne do dłuższej jazdy na stojąco bez zmęczenia łap. Rozwiązaniem było po prostu przesunięcie kiery do przodu co skutkowało jej automatycznym podwyższeniem.

Znacie jakieś akcesoryjne pedały hamulca tylnego, by były niżej niż oryginał? Mimo odpuszczenia na max pedał mam za wysoko min. o 1-2cm. Jak nie znajdę w akcesoryjnych to będę ciął i wyginał oryginał.

Testował ktoś inne przełożenia zębatek? Chcę przy zmianie napędu zmniejszyc przednią do 14z, i nie wiem czy tylna ruszac. Brak mi mocy na 3-ce w piachu, ale chciałbym nadal ok 120km/h po trasie śmigac.

Na rumuńskich hopkach i szutrach zawias przedni doprowadził mnie do łez. W zimie zakładam progresy. Ktoś już to robił i podzieli się odczuciami po zmianie? Jakieś sugestie odnośnie firmy?
http://www.off-the-road.de/XT-660-Z-Ten ... 660-Z.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Xt660Z co warto dołożyć???
PostNapisane: Wt sie 09, 2011 12:01 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn sie 23, 2010 1:00 pm
Posty: 52
Lokalizacja: Poznań
Też się zastanawiam nad 14z ale gdzieś czytałem, że podobno bezpieczniej dla napędu zwiększyć o 3z tylnią zębatkę. Chętnie bym usłyszał jakieś konkrety w tej materii.
Co do sklepu off-the-road.de to zamawialem tam osłonę pompy - transakcja bezproblemowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 5   [ Posty: 71 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL