Teraz jest Wt kwi 16, 2024 9:36 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 17 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Yamaha XT 660 R
PostNapisane: Śr lut 10, 2010 6:20 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 8:49 pm
Posty: 106
Lokalizacja: Krakow
Hej

Czy ktos lata modelem jak w temacie ?

http://www.raptorsandrockets.com/Review ... _660_R.htm

jakies opinie o tym moto ? Jaka na trasia , jaka w terenie ?

Jak wypada w porownaniu do Tenere czy F 650 GS?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XT 660 R
PostNapisane: So lut 13, 2010 12:05 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
nie jeździłem nim ale dużo czytałem rok temu. chciałem go kupić ale udało się trafić na nową Tenerę w dobrej cenie:

motocykl fajny, ale raczej kontynuacja XT600E. wymaga przeróbek i dodatków żeby dostosować go do dłuższej trasy - np. szyba, zbiornik lub kanistry, mega blacha pod spodem żeby zakryć wszystkie rury (sic!) dużo osób narzekało na problemy z zasilaniem przy niskich obrotach ale jest na to rada: http://www.xt660.com/site/node/53

oczywiście najlepiej przejechać się nim i samemu wyrobić sobie opinię. w salonach yamahy obecnie są lekko zmodyfikowane modele ale praktycznie to w 99% to samo.

660r daje radę. nawet wycieczki RTW np.:
http://www.rtw.is/index.php?option=com_ ... 90&lang=en
http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=225053


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XT 660 R
PostNapisane: So lut 13, 2010 12:31 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
Świetny motocykl, przyzwoite osiągi na asfalcie i niskie zużycie paliwa(mały zbiornik nie przeszkadza), w terenie nieźle daje radę pod warunkiem że nie będziesz nią skakał bo zawieszenia w standarcie to napewno będą dobijać. Wymaga kilku modyfikacji do turystyki : wysoka szyba, gmole, płyta pod silnik, handbary..... akcesoria raczej niedrogie. Motocykl praktycznie bezawaryjny. V max seryjnej to około 170km/h, z kuframi i wysoką szybą oraz innymi duperelami około 160 spalanie do 120 w granicach 4-5 litrów bliżej 4, jazda na maxa to 7-8. Kanapa zaczyna gnieść w tyłek po 500km jazdy, przebieg dzienny 800-1000km jest do zniesienia. Wadą są trochę słabe światła i osobiście wolę szerszą kierownicę niż Yamaha daje seryjnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XT 660 R
PostNapisane: So lut 13, 2010 4:25 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 8:49 pm
Posty: 106
Lokalizacja: Krakow
Hejka

Ja wlasnie sie wadze czy brac Tenerke czy XT 660 R .

Teoretycznie Tenerka lepsza na dluzsze wyprawy ( bak i szyba ) , z drugiej strony XT chyba lepiej sobie da rade w terenie, Tak czy siak na dluzsza podroz trzeba zmodykowac obydwa ( XT chyba troche wiecej ) . Klos - dlugo smigales XT ? Czy sa jakies roznice w stosunku do roku produkcji ? bo jak narazie nie znalazlem

PZDR Dom


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XT 660 R
PostNapisane: So lut 13, 2010 5:35 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
Xt śmiga mój kolega ale dużo razem jeździmy i nieraz się zamieniamy moto, także widziałem ją w wielu sytuacjach i daje radę. Na asfalcie wcale nie odstaje od mojego GSA a w terenie znacznie lepiej sobie radzi bo jest dużo lżejsza. Różnic poza drobnymi w wyglądzie chyba nie ma. W tym sezonie xt przejechała gdzieś koło 10000 km( dokładnie musiałbym kumpla spytać) i zero problemu nawet najmniejszego tylko opony były do wymiany. Tenerka jest dużo wyższa od xt, zależy jeszcze ile masz wzrostu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XT 660 R
PostNapisane: So lut 13, 2010 6:23 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 8:49 pm
Posty: 106
Lokalizacja: Krakow
Hi

Ja mam 177 , w porywach do 179 z rana . Generalnie XT jet troche nizsza od Tenerki , no i przeswit tez ma mniejszy 210 do 260 w Tenerce. Ale z tego co patrze to moto jest calkiem calkiem i dalo by rade jako pierwsze ADV dla mnie :D Wyposazenie tez do zdobycia , wiec chyba pojde na XT 660 R

PZDR Dom


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XT 660 R
PostNapisane: So lut 13, 2010 7:47 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 3:48 pm
Posty: 518
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
Mam 3 kumpli co to jeżdżą tym wynalazkiem, ale bywają tu rzadko to odpowiem za nich.

Motocykl faktycznie dość mało awaryjny, praktycznie nic się nie psuje samo z siebie. Części w miarę tanie, plastiki się nie łamią :). Lubią się posikać uszczelniacze na lagach. Niby na wtrysku ale chodził normalnie na ukraińskiej/rumuńskiej.serbskiej/bułgarskiej/syryjskiej benzynie. Zawiecha - nie jest to WP ale daje radę :). Dla osób cięższych niespecjalna bo trzeba kombinować z usztywnianiem - jakieś podkładki pod sprężyny czy coś. Mocy wystarczająco do spokojnej jazdy, wprawny kierownik zrobi z nią sporo. Jak dla mnie to motocykl przede wszystkim za mały - mam 187cm i nie lubię pozycji na tym sprzęcie ale oni mają około 170-175cm i się czują idealnie na tym. Silnik nie telepie, komfortowo się jedzie. Ciągnie mocno od dołu, na gumę idzie sam.

Jeden XTek kupiony nowy dojechał przebiegu 23 tys i teraz przechodzi remont, ale traktowany łagodnie to on nie był. Dwa kolejne jeszcze jeżdżą w miarę bezproblemowo, troszkę oleju tylko ubywa.

Zaraz się odezwą "że to niemożliwe, że te motocykle przejeżdżają znacznie więcej" ale cóż - traktowanie sprzętów w tej ekipie wymaga częstszego serwisu :).








Filmy wklejam bo i tak nikt nie kupi od nas tych motocykli wiec wisi mi to.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XT 660 R
PostNapisane: N lut 14, 2010 2:09 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
niezłe bagno 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XT 660 R
PostNapisane: N lut 14, 2010 7:19 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 8:49 pm
Posty: 106
Lokalizacja: Krakow
Hejka

No filmiki niezle

Chyba podjalem decyzje , dzieki chlopaki , jak cos kupie to wrzuce fotki

PZDR
DOM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XT 660 R
PostNapisane: N lut 14, 2010 9:17 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
Misza napisał(a):
Niby na wtrysku ale chodził normalnie na ukraińskiej/rumuńskiej.serbskiej/bułgarskiej/syryjskiej benzynie.


Dobrze chodzą na niskooktanowej ponieważ mają stosunkowo niski stopień sprężania: 10,0 : 1 . Można też lać od biedy Pb ale niszczy się katalizator i później kontroli można nie przejść. Najlepiej wymienić na coś bez katalizatora ale trochę to kosztuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XT 660 R
PostNapisane: N lut 14, 2010 9:21 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
es_kol_ta napisał(a):
Ja mam 177 , w porywach do 179 z rana . Generalnie XT jet troche nizsza od Tenerki , no i przeswit tez ma mniejszy 210 do 260 w Tenerce.


W Tenerze prześwit jest świetny i można wiele dołów przejechać bez zawieszania się na podwoziu. Jednak może początkowo sprawiać problemy ze względu na wysokość kanapy - 895mm. Zmierz sobie krocze a jak wynik pozytywny to potem sprawdź Tenerę i R w salonie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XT 660 R
PostNapisane: Pt lut 19, 2010 8:44 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
policja w Brazylii



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XT 660 R
PostNapisane: So lut 20, 2010 7:09 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 8:49 pm
Posty: 106
Lokalizacja: Krakow
No widze ze moto robi robote , chlopaki tez daja . Swoja droga fajna praca

Co do XT juz sie przekonalem , juz jedna aukcje przegralem :(

THX
Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XT 660 R
PostNapisane: N maja 02, 2010 3:17 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2008 12:19 pm
Posty: 366
Lokalizacja: Neustadt an der Weinstrasse
Sorki ze tak późno:/ Posiadam xt spod igły i powiem ze motocykl jest naprawdę trwały i tani w eksplatacji. Wszystko co Misza napisał jest prawda!!! Mój bierze trochę oleju ale nie zamierzam tego robić wada się nie powiększa, a i życia lekkiego ze mną to on nie ma:D Co do przerobek to mam ich sporo jest trochę pisania i następne się szykują:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XT 660 R
PostNapisane: N maja 02, 2010 6:56 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 08, 2009 7:58 pm
Posty: 141
Lokalizacja: OLEŚNICA
Przy takim topieniu sprzętów to nie dziwne że trzeba sztukę po 23 tys km wyremontować . Gratuluje odwagi żeby tak się wyciarać :D Z tą beemką film to jest hicior .Zawsze wiedziałem że dewuery to kozaki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 17 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL