Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:11 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 67 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Takie luźne porównanie
PostNapisane: Cz gru 20, 2012 9:28 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Z tym filtrem to żadna pomyłka konstruktorów. Ważniejsze było dla nich dodatkowe chłodzenie oleju niż jakieś niebezpieczeństwo uszkodzenia w terenie. Sprzęt nie był konstruowany stricte do offu czy do rajdów.
Nawet gdyby na Dakarze nie było ograniczenia cc to nikt by na tym nie startował. Z pełnymi zbiornikami i osprzętem byłby nie do podniesienia przez raidera. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Takie luźne porównanie
PostNapisane: N gru 23, 2012 1:33 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Kolejne "luźne porównanie"...



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Takie luźne porównanie
PostNapisane: Śr gru 26, 2012 10:30 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sie 28, 2010 6:24 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Bieszczady / Norwegia
Es ta zeszcie sie czepili tego filtra jak hitler zyda :mrgreen: , a poki co nikomu on nie przeszkadza (mysle tu o wlascicielach ).

Sam tez smigam na XTZ1200 i rowniez bede twierdzil ze filtr na prawde nie przeszkadza w niczym, a w moim przypadku przy oslonie H&B tymbardziej niema z nim problemu.
Jestem jednak zdania ze skoro by faktycznie ktos chcial smigac offem i bardzo by mu na filtrze zalezalo, zawsze mozna go przeniesc, chocby nawet pod kanape, w dzisiejszych czasach kiedy niema problemu z dostepem do tokarek i frezarek mozna zrobic samemu kit do przeniesienia filtra, a w tedy naprawde nie ma problemu.

Mimo wszystko ten motocykl ma wiele wiecej zalet, wiec taki tam filterek nie sprawia zadnego problemu, bynajmniej dla mnie, z drugiej strony wiekszosc uzytkownikow smiga tymi motocyklami po lagodniejszych drogach wiec po co chowac gdzies tam glaboko ten filtr, skoro potem trzeba sie gimnastykowac przy wymianie oleju, a tak filtr latwo dostepny to i usluga wymiany tansza i szybsza.

Jezeli zas chodzi o gabaryty, to wcale nie jest tak zle i podnoszenie w pelni zaladowanej Teresy to zaden problem bynajmniej dla takiej chudzinki jak ja, a gdyby ja nieco oskrobac ze zbednych rzeczy to bylo by jeszcze lepiej.

Wiadomo ze kazde duze enduro swoja mase ma, ale za to tez ma kardan :mrgreen: :mrgreen: i pare innych bajerow :mrgreen: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Takie luźne porównanie
PostNapisane: Śr gru 26, 2012 2:26 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Floydoo napisał(a):
...w dzisiejszych czasach kiedy niema problemu z dostepem do tokarek i frezarek mozna zrobic samemu kit do przeniesienia filtra, a w tedy naprawde nie ma problemu.


Ba! Nawet można samemu cos zbudować... i zpewne wyjdzie trwalej, lepiej i taniej ;)
8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Takie luźne porównanie
PostNapisane: Śr gru 26, 2012 3:23 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 5:14 pm
Posty: 1016
Lokalizacja: strzelin/okolica
uwazam ze nie ma nic przyjemniejszego niz usprawnianie swojego sprzeta , nie wazne , motocykl , samochod...
:wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Takie luźne porównanie
PostNapisane: Śr gru 26, 2012 7:43 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sie 28, 2010 6:24 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Bieszczady / Norwegia
Ryteu napisał(a):
Ba! Nawet można samemu cos zbudować... i zpewne wyjdzie trwalej, lepiej i taniej ;)
8)


Ba! mozna... :mrgreen: czemu nie i niektorzy nawet buduja cuda iscie pod wlasna d...pe :D :D

ale mi nie o to chodzi

Kupujac XT1200Z akceptuje jej wszystkie wady i zalety i nie wymagam wiecej niz moze mi zaoferowac, natomiast gdy przestanie spelniac moje wymagania, natomiast zacznie mi przeszkadzac filtr to kupie cos co bedzie mialo filtr w innym miejscu itd itd itd. :D :D :D :D
Zawsze jakis powod do zmiany sprzeta byc musi, bo jak inaczej to malzowince wytlumaczyc :?: :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Takie luźne porównanie
PostNapisane: Śr gru 26, 2012 8:12 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Floydoo napisał(a):
Kupujac XT1200Z akceptuje jej wszystkie wady i zalety...


Twoja piaskowanica, Twoje zabawki... nie odbieraj mnie jakbym chciał kogoś nawracać (nie, że tak robisz ale słowo pisane ma pewne ograniczenia). :wink:

Ja tylko mam za złe, że Yamaha (i nie tylko Yamaha) mając taką wspaniałą historię SuperTenere, która wygrała Dakar i objechała świat setki razy buduje... i to od podstaw... coś co z offroadowymi podróżami ma mało wspólnego. I to nie z off'em a'la WR450 tylko (nie)zwykłym szutrowo-stepowym oblatywaniu tej cudownej niebieskiej kulki zwanej ziemią.
Z jednej strony mamy wał, który uważam za ulepszenie. Z drugiej jest nieszczęsny filtr, który bez osłony po pierwszych 50km szutru na północ od Fairbanks zostanie zmodyfikowany do roli mini durszlaka.

ST sama w sobie z pewnością nie jest zła... ale nie zmienia to faktu, że nie jest tym czego dziś na rynku brakuje. Asfaltowych klocków mamy nadmiar, hardcorowych crosówek też nie brakuje ale coś co by łączyło te dwa światy nie istnieje. No można na siłe GS800 czy małą Tenere podpinać ale to nie to. Są tacy co się tym nie przejmują i biorą to co jest (od GS1200 po DRZ400, a nawet MZ125) i się z tym bawią, są tacy co budują coś po swojemu ale są i tacy, którzy z chęcią kupiliby gotowca i pojechali w siną dal. Jednak gotowca brak!! :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Takie luźne porównanie
PostNapisane: Śr gru 26, 2012 9:32 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sie 28, 2010 6:24 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Bieszczady / Norwegia
Ryteu, ja tez podobnie sie zapatruje na ten temat i jedynie tylko stwierdzam ze 1200 jest jakie jest.
Wiadomo ze ST750 to spora tradycja itd, ale odkad produkcja motocykli (i nie tylko) rzadza ksiegowi i marketingowcy to pojecie duzego enduro bedzie wygladalo jak obecna ST1200 czy GS1200, a do obiezyswiatow bedzie mozna zaliczyc maksymalnie mala tenerke czy malego GSa.
Takie to to i raczej juz innego nie bedzie, ale jeszcze chwile i ludziska zaczna po garazach przebudowywac XTZ1200 i na pewno powstanie zmota do 200kg i z filtrem pod zbiornikiem.
Osobiscie twierdze ze na filtr oleju w XT1200 jest fajne miejsce w narzedziowce z prawej strony :mrgreen: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Takie luźne porównanie
PostNapisane: Śr gru 26, 2012 9:48 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 5:14 pm
Posty: 1016
Lokalizacja: strzelin/okolica
takie zmoty juz powstAJA , MOZE JESZCZE LUDZIE NIE ROBIA nic na tenerze ale gieesy sie przebudowuja nie tylko u nas
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Takie luźne porównanie
PostNapisane: Śr gru 26, 2012 10:25 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Przebudowa przebudową, fajna zabawa. Jednak nie umywa się do produkcji od podstaw. Tuningowanie to jedna sprawa ale konstrukcja i budowa własnego modelu to już kosmiczna sprawa.

Marudzę nie z powodu biurokratyzacji zycia tylko z powodu powrzechnej akceptacji "kupy w złotym papierku" jaka jest nam wciskana na każdym kroku. Jedni mogą to olewać i żyć własnym życiem i cieszyć się z zakupu nowego czegoś, oglądać TV i przyklaskiwać do taktu popkultury. Ja jednak nie mogę sie przeboleć i zaprzyjaźnić z ajfonem, ESP, 102 calową plazmą 20megapixelami i GPS. Drogie, zbędne, psuje się i ogołnie jest do pupy.

Każdy kto choć raz w życiu zbudował "coś z niczego" na 100% lub chociaż samodzielnie serwisuje własny pojazd domyśla się o czym piszę ;)

Wracając do tuningu... chyba lepiej kupić raz to co potrzeba niż 2 razy przebudowywać... no ale biurokracja :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Takie luźne porównanie
PostNapisane: N lut 17, 2013 10:51 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N sty 27, 2008 9:56 pm
Posty: 50
Lokalizacja: podlasie
Trochę stary temat ale, na taki ostatnio filmik trafiłem .. w 4,16 minucie jest o ST 1200 i tym co może się stać podczas offu.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Takie luźne porównanie
PostNapisane: N lut 17, 2013 11:16 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 5:39 pm
Posty: 1069
Lokalizacja: Podkarpacie
To straszne..Film bardzo stary.ale zawsze gdy go ogladne nie moge spac...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Takie luźne porównanie
PostNapisane: Pn lut 18, 2013 12:11 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N sty 27, 2008 9:56 pm
Posty: 50
Lokalizacja: podlasie
Acent napisał(a):
To straszne..Film bardzo stary.ale zawsze gdy go ogladne nie moge spac...


hehe.. nie oglądaj go... dla swojego dobra. Powinienem przestrzec przed wklejeniem filmiku - dla posiadaczy ST 1200 o mocnych nerwach, bo olej leje się litrami...:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Takie luźne porównanie
PostNapisane: Pn lut 18, 2013 9:51 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sie 28, 2010 6:24 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Bieszczady / Norwegia
no stary stary ten filmik, ale dobry, pokazuje slabe strony motocykli, a w tym przypadku slaba strone oslony silnika w ST1200, H&B to poogladalo i zareagowalo :mrgreen: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Takie luźne porównanie
PostNapisane: Pn lut 18, 2013 11:47 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 3:55 pm
Posty: 314
Lokalizacja: Bolesławiec
Ktoś już pisał o tym, ale pamiętam filmik gdzie mała odległość między kołem a błotnikiem była powodem zablokowania przedniego koła przez kamień. Boję się ,że osłona tego filtra może w dużym stopniu przyczynić się do podobnego zdarzenia.
GS jakiś taki ładniejszy :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 67 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL