Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:33 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 8   [ Posty: 114 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Czy przyłączyłbyś się do tworzenia off-road'owego szlaku przez Polskę?
tak 94%  94%  [ 163 ]
nie 6%  6%  [ 10 ]
Liczba głosów : 173
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 25, 2007 3:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Dominik napisał(a):
rrolek: faktycznie miałeś rację, że wymogi legalności trasy są sporą barierą. Wypowiedź Majki to potwierdza.


Witam

Wstyd sie przyznać ale jak sam opuszczałem miasto to na wsi zacząłem od płotu (po wykrojeniu jednak 30arów na drogę dla tzw. lokalesów).

Teraz każdy może złapać cię za wszaż i zakazać jazdy po tej jego drodze choć ta droga jest ogólnodostępna. Tyle że łon tu bajbliżej mieszka.

Cała lipa z legalności jazdy w terenie bierze się z łajdackiego prawa stanowionego przez nasz sejm. W starej ustawie o drogach było jasno napisane, że jeśli droga nie jest oznzczona jako nie-publiczna to jest publiczna. W nowej ustawie już nie ma obowiązku oznaczania przez właścicieli dróg nie-publicznych.
I gdzie ta "...Polska jest dobrem wszystkich obywateli..." ?
Podzeliła los bezpłatnej oświaty i leczenia.
Nic tylko rzucić wszystko i zostać jakim wojewodą albo innym senatorem, dostać glejt od kolesia ministra i heja. Tylko po co wtedy babrać się w błocie jak już człek siądzie w gów..e.


Pamiętaj: t'sze jediesz, dalsze bud'esz.

Pozdr
rr[/quote]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 25, 2007 9:52 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Cytuj:
Pamiętaj: t'sze jediesz, dalsze bud'esz.

Święte słowa...

wiesz rrolek, trasa trasą będzie się zmieniać. Dla enduro znalezienie objazdu nie jest takie problematyczne, ale wtedy każdy jedzie na własną odpowiedzialność. Gorzej jak prywatne zaczną być mosty...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 26, 2007 7:00 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam.

Cos od wątku odchodzę ostatnio coraz częściej.
Trzebaby część tych postów przenieść do działu poświęconemu ślinie na języku.

Może w tzw. łkiend spróbuję zrobić cross Przysucha-Annopol ale nie wiem czy wsio legalnie.

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 26, 2007 8:35 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
ja też w weekend-tydzień spróbuję podzielić trasę na schematyczne, koncepcyjne ETAPY. Może będzie łatwiej.
Za początek myślałem Jastrzębia Góra (jako że najdalej wysunięty na Pn).
Przez Bory Tucholskie, Zalew Włocławski, Jezioro Sulejowskie, Załęczański PK, Jura Krak-Cze, Pust.Błędowska, Beskid Mały,...
Koniec Zakopane. To wychodzi jak taka pionowa krecha na środku mapy Polski.
Alternatywnie przez Mazury, Góry Świętokrzyskie w Bieszczady. (Ściana wschodnia ma więcej szutrowych dróg)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 28, 2007 4:01 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Tak sobie sam odpowiadam na tym forum....
Podzieliłem koncepcje trasy szlaku transpolskiego na 4 ETAPY:

I
przylądek Rozewie
Kaszubski PK
Chmielno
jez. Raduńskie
PN Bory Tucholskie - jez. Charzykowskie
Tuchola
Koronowo
okolice Bydgoszczy

II (od Jeziorska już przejechałem, ale trochę za dużo odcinków asfaltowych)
okolice Bydgoszczy
Kotlina Toruńska
Kruszwica
Licheń
jez. Jeziorsko
PK Ujścia Warty i Widawki
Załęczański PK

III (już przejechałem - track jeszcze w obróbce)
Załęczański PK
Olsztyn (PK Orlich Gniazd)
pustynia siedlecka
zamki Mirów i Bobolice
jura Pn
pustynia błędowska
zamek Rabsztyn
dolina Będkowska (PK Dolinki podkrakowskie)
zamek Tenczyn w Rudnie
zamek Lipowiec
Zator
Wadowice

IV
Wadowice
Beskid Mały - wschodnia część
Beskid średni
Babiogórski PN
Chochołów
Zakopane


Etapy I i II - czekam na Was. Może dałbym radę sam, ale nie w tym roku.
Planuję w te wakacje dojechać do Zakopanego - etap IV. Myślę, że już niedługo opublikuję ślad (track) w przystępnej formie (łącznie z ważniejszymi waypointami) i narysuję trasę na zeskanowanych mapach 1:200.000 i zapiszę w plikach pdf (żeby łatwo drukować na A4). Z pisaniem RoadBook'a jest duuużo roboty...

Co sądzicie o etapach?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 20, 2007 9:57 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Zmieniam koncepcję szlaku transpolskiego!
Krew mnie zalewa jak szukam objazdów "oby tylko nie asfaltem" jakimiś mało ciekawymi polnymi drogami, tracę czas na kombinowaniu. I tak niektóre odcinki to hard enduro, a nie szlak przez Polskę. Omijam ciekawe miejsca tylko dlatego, że leżą przy drodze asfaltowej...itd.
Doszedłem do tego przedzierając się po piachach pustyni błędowskiej i pomyślałem, że moja koncepcja szlaku off-road jest nietrafiona. Motocyklem z kuframi i np. pasażerem i oponami terenowo-szosowymi niektóre odcinki byłyby katorgą czy nawet okazałyby się nieprzejezdne. Poza tym, problem legalności przejazdów przez lasy i inne drogi utwierdził mnie o słuszności decyzji:

Szlak transpolski będzie prowadził ciekawymi drogami, niekoniecznie utwardzonymi, możliwie najwięcej drogami szutrowymi tak, by przejazd był możliwy dla średnio-zaawansowanych motocyklistów na podróżnym enduro z kuframi i szosowo-terenowymi oponami.

Wziąłem sobie to jako wyzwanie i spróbuję taki szlak wytyczyć i rozpowszechnić.
Piszcie na: szlaktranspolski@interia.eu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 13, 2008 10:52 am 
Aktywny

Dołączył(a): Wt cze 03, 2008 2:04 pm
Posty: 107
Lokalizacja: Kraków
Dominik, dopiero teraz trafiłem na ten wątek. Nie wiem, dlaczego umarł śmiercią naturalną, ponieważ wynik Twojego pomysłu mógłby być tym, co usilnie staram się znaleźć od miesięcy w Empikach, sklepach podróżnika, na stronach www itp. Odwołuje się do Twojego poważania, jakim cieszysz się na tym forum - proszę reaktywuj pomysł tworzenia map off-roadowych Polski. Może należy go ograniczyć do południa Polski - przejazd z zachodu w kierunku Bieszczad? Nie mam najmniejszego pojęcia na temat tworzenia map. Jeżeli jednak kiedykolwiek wróciłbyś do tego pomysłu deklaruję swoją pomoc, i to nie tylko mentalną. Weekendy mam w większości wolne, i w takim przedsięwzięciu chętnie wziąłbym udział.

Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 13, 2008 11:49 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
pomysł nadal aktualny. odpuściłem nieco z powodu zmiany koncepcji. teraz wyznaczam trasę na mapach. dzięki za wsparcie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 13, 2008 2:57 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
ja sie chetnie podlacze jesli jest taka mozliwosc i posmigam z Taba po poludni naszego kraju celem wytyczenia kliku tras


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 13, 2008 7:37 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
ja chętnie moge się zająć pólnocnym zachodem i zachodem ogolnie :)

wprawdzie nei mam za wiele czasu ale dla słuszych idei trzeba się poświecać..:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 13, 2008 7:56 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
na rynku funkcjonuje cos takiego jak Motorrad Touren Planer z ponad 800 gotowymi trasami do przejechania po Europie w tym kilkanascie po Polsce,
fajnie jak powstałby Polski planer podrozy, mozna skorzystac z niemieckiego i kilka tras przerzucic wydluzajac i udoskonalajac + dolożyć 100 nowych ;)
ale w jakiej formie? proponuje zrobic kilka pod roadbooka, chetnie tez dorzuce pare swoich z okolic Wroclawia (przez laki, pola i laski)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 13, 2008 8:13 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
AdvHP2rider napisał(a):
na rynku funkcjonuje cos takiego jak Motorrad Touren Planer z ponad 800 gotowymi trasami do przejechania po Europie w tym kilkanascie po Polsce,
fajnie jak powstałby Polski planer podrozy, mozna skorzystac z niemieckiego i kilka tras przerzucic wydluzajac i udoskonalajac + dolożyć 100 nowych ;)
ale w jakiej formie? proponuje zrobic kilka pod roadbooka, chetnie tez dorzuce pare swoich z okolic Wroclawia (przez laki, pola i laski)


Ciekawe skąd Niemcy znają w Posce szlaki off-road skoro Polacy o nich nic nie piszą. :) Może polski wywiad by sie tym zainteresował a nie uganiał się za teczkami. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 13, 2008 8:33 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
sprostowanie - trasy w w/w programie sa to turystyczne szlaki asfaltowe
a my przeciez mowimy o szutro-podobnych ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 13, 2008 9:31 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 25, 2007 7:50 pm
Posty: 980
Lokalizacja: Warszawa
Hehe Tomek, Pamiętaj tylko, że nie wszystkie trasy u Ciebie są do przejechania na obładowanym bawole w 2 osoby :) sam ledwo przejechałem po tych błotach...
Pomógłbym, ale nie mam GPSA :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 13, 2008 9:37 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:42 am
Posty: 116
Lokalizacja: Warszawa
Paweł napisał(a):
AdvHP2rider napisał(a):
na rynku funkcjonuje cos takiego jak Motorrad Touren Planer z ponad 800 gotowymi trasami do przejechania po Europie w tym kilkanascie po Polsce,
fajnie jak powstałby Polski planer podrozy, mozna skorzystac z niemieckiego i kilka tras przerzucic wydluzajac i udoskonalajac + dolożyć 100 nowych ;)
ale w jakiej formie? proponuje zrobic kilka pod roadbooka, chetnie tez dorzuce pare swoich z okolic Wroclawia (przez laki, pola i laski)


Ciekawe skąd Niemcy znają w Posce szlaki off-road skoro Polacy o nich nic nie piszą. :) Może polski wywiad by sie tym zainteresował a nie uganiał się za teczkami. :)

Mam w posiadaniu wojskową mapę Polskiego Mazowsza wydaną przez ....Niemców. Powiem szczerze, że kartografia WP nie dorasta do pięt. Z jednej strony cieszy, bo mogę znaleźć nawet najmniejszą, piaszczystą przecinkę w lesie z zaznaczonym np. punktem wodnym, z drugiej strony przeraża, że nasz kraj jest tak dobrze rozpracowany przez obcą armię.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 8   [ Posty: 114 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL