Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:22 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 5   [ Posty: 63 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jak wozicie lustrzanki na moto?
PostNapisane: Cz gru 30, 2010 11:09 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
poniewaz od jakiegos czasu zaczalem wozic sprzet jak beemer to opisze z doswiadczenia oba najczesciej spotykane sposoby wozenia, czyli w takbagu i w plaskim kufrze foto na bagazniku:

w torbie na zbiornik:
- przestalem widziec plusy od kiedy zaczalem uzywac drugiego systemu o czym za chwile
- a z denerwujacych mnie minusow:
poniewaz malo jest toreb na zbiornik dedykowanych do danego (konkretnego modelu motocykla) najczesciej uzywa sie toreb na zbiornik uniwersalnych (ja uzywalem torby foto z Touratecha), ktora nigdy idealnie nie jest dopasowana do danego zbiornika przez co stabilnosc nie jest idealna i torba posiadala dodatkowa zewnetrzna torbe przeciwpylowa co bardzo denerwowalo jezeli bylo wilgotno i na trasie byly przelotne opady ciagle trzeba bylo pokonywac dodatkowe zabezpieczenie przy wyjmowaniu sprzetu z torby - upierdliwe)
o uzywaniu dodatkowego zabazpieczenia wodo czy pyloszczelnego uczulam podczas jazdy w zakurzonych warunkach czy po piachu - sprzet (2 obiektywy i lustrzanke + lampe) mialem do czyszczenia po przejechaniu tylko 120km po piasku Arbatska Strielka
kolejnym minusem bylo, ze do torby nie iescil mi sie juz teleobiektyw 70-200 2.8L, ktorym bardzo lubilem
i kolejnym minusem bylo to, ze za kazdym razem jak zsiadalem z motocykla musialem zabierac torbe z baku

w top-case'ie photo
- 100% pylo i wodoszczelnosci
- specjalna pianka wytlumiajaca daje gwarancje przeciw skutkom drgan
- wieksze mozliwosci zaladunkowe sprzetu (tu juz sie miesci teleobiektyw)
- pelna stabilnosc kufra photo (zamontowany na stale lub na zamykanej plycie pod top-case)
- szybkosc dostepu do sprzetu i gotowosc do uzycia poprzez otwarcie wieka
- zabezpieczony przed kradzieza dzieki czemu nie trzeba za kazdym razem nosic sprzetu ze soba
- cena porownywalna z cena torby foto na bak

i teraz sie zacznie (jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :)
i przekonywanie o wyzszosci toreb na bak... (bo wiekszosc ich uzywa)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak wozicie lustrzanki na moto?
PostNapisane: Cz gru 30, 2010 11:46 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 7:39 am
Posty: 105
Lokalizacja: Krk / Wwa / Popapracie
Na swojej Tenerze używam tankbaga akcesoryjnego dedykowanego do 1100 GS.

Prawda jest taka, że niezwykle rzadko zostawiam aparat na moto. Ale jak już trzeba, to mała kłódka na zamek wystarcza, gdyż odpięcie w całości tego tankbaga jest wybitnie upierdliwe z racji posiadania suwaka przyczepionego pod kanapą. Osobiście sama jestem za słaba żeby go odpiąć odginając kanapę a nie ją odkręcając. Poza tym zarówno wyjęcie z niego całej torby foto, jak również spakowanie jej z powrotem nie stanowi problemu. Zawsze można (jak jest miejsce) przerzucić ją na ten czas do centralnego (z bocznymi nie jeżdżę, nie lubię jeździć jak autobus, wolę się inaczej spakować).

Przy wyjmowaniu aparatu zero upierdliwości nawet przy kiepskich warunkach atmosferycznych. Wodo- i pyłoszczelność OK - tankbag posiada zewnętrzny pokrowiec z cerateksu :D

Pozdrawiam,
Gosia

p.s. W ten sposób na ostatnim urlopie woziłam korpus, stałkę 50, krótki zoom i 70-300.
p.s.2. Po prostu nie potrafię sięgnąć do kufra centralnego nie schodząc z motocykla :D Na krótszych wycieczkach aparat jeździ w 'topie', bo nie chce mi się montować tankbaga i dostępność to naprawdę jest (dla mnie) problem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak wozicie lustrzanki na moto?
PostNapisane: Cz gru 30, 2010 12:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Posluchajcie
Moim zdaniem kazdy ma tu racje ...

W moim przypadku skrzynka Pelican spelnia me oczekiwania ..
Jestem w 100% pewny ze sprzet jaki posiadam jest bezpieczny
I nie wyobrazam sobie wozenia body +16-35 mm +70-200 mm +extender 2X w torbie na zbiorniku paliwa ..

To czy jest sens ciagania takiego sprzetu ze soba ..To jest to juz wylacznie sprawa potrzeb..
Czyli tego co sie chce robic .

pozdrawiam
Beemer


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 5   [ Posty: 63 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL