Teraz jest Cz maja 09, 2024 3:46 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 7   [ Posty: 95 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 20, 2007 12:35 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 16, 2007 8:07 pm
Posty: 537
Lokalizacja: Trisiti
@Prodok. Czy fota nr 2 to Słowacja? Schronisko? Jachnaci Szczyt?

@AdvHP2rider. Widze i czytam, że zasady złotych punktów i podziału to dla Ciebie najwazniejsze.

Trudno tu z Tobą polemizować na tematy foto bo do każdego zdjęcia masz uwagę odnośnie "złota". :-)

To trochę blokuję. Bo ja ot co tylko sobie pstrykam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: chmury z mojej perspektywy
PostNapisane: Wt lut 20, 2007 2:42 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pt sty 12, 2007 1:50 am
Posty: 25
:D


Ostatnio edytowano N lut 25, 2007 2:19 am przez Wojtek L., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 20, 2007 4:49 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
Gregor Ty sie nie blokuj tylko pstrykaj jak najwiecej, bo tylko tak fotografie beda stawac sie coraz lepsze ;)
nie zawsze stosuje sie zasady podzialu i rozdzialu zlota ;)
najlepszym przykladem jest BRAMA (ta co mi sie tak spodobala) - tu mowi sie o ramie.
poza tym zasady w fotografii tez sa po to by je lamac, ale dobrze je znac ;)
w tym dziale wlasnie o to chodzi - do prezentacji czesto trafiaja foty niewiele majace wspolnego z podrozami motocyklowymi, bo stanowia pretekst do dalszej wymiany zdan i czesto bo autor chcialby sie czegos dowiedziec co pozwoli mu isc do przodu ze swoim pstrykaniem
jezeli ktos nie chce uslyszec paru rad (a przypomne ze zapisane to jest gdzies w genezie tego dzialu) to polecam 3 pierwsze od gory dzialy na forum, gdzie sie zachwycamy i wzajemnie dziekujemy ;)
w tym dziale dzielic sie chce swoja wiedza jaka wynioslem ze szkoly fotograficznej i dziesiatek ksiazek jakie przeczytalem oraz spotkan autorskich, chetnie tez podpowiem zapraszajac do lektury jakiegos znanego fotografa itd,
tak wiec Gregor i Ty korzystaj ;) zamiast się blokować,
uwierz mi nie robie tego z jadem pod jezykiem tylko dziele sie tym co mnie nauczono, ale jezeli chcesz nie bede komentowal Twoich kadrow,
choc z tego co pamietam wzialem Twoje w obrone przed angolem (Piterem) ;)


Ostatnio edytowano Wt lut 20, 2007 5:21 am przez AdvHP2rider, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 20, 2007 4:52 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
Wojtek, ale to musi byc boskie uczucie polatac motocyklem nad chmurami...
zazdroszcze juz po zobaczeniu zdjecia
ps. prosba o umieszczanie max szer fot do 600px bo przyszlo juz ostrzezenie od providera, poza tym trzeba pracowac suwakami bo nie widac foty w calosci
info - jezeli ktos nie ma photosopa lub innego programu w ktorym moze zmniejszyc rozmiar zdjecia, wystarczy przeslac je sobie mailem odznaczajac jakosc internetowa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 20, 2007 7:37 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 10:55 am
Posty: 92
Lokalizacja: Bogatynia
AdvHP2rider napisał(a):
info - jezeli ktos nie ma photosopa lub innego programu w ktorym moze zmniejszyc rozmiar zdjecia, wystarczy przeslac je sobie mailem odznaczajac jakosc internetowa

W sieci można znaleźć (np. >tutaj<) darmowy IrfanView - zwykła przeglądarka do zdjęć ale opcji ma mnóstwo :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 20, 2007 9:14 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 2:49 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa
@AdvHP2rider no cóż nie jestem znawcą fotografii tylko po prostu lubię robić zdjęcia :)
dodatkowo powiem Ci że nie sztuka przerobić zdjęcie w photoshopie a sztuka zrobić takie zdjęcia by samo z siebie było rewelacyjne... (no cóż sztuką jest opanowanie photoszopa :) )
Pewnie masz rację że filtr dałby lepszy efekt tej "pocztówki" ale niestety takowego nie posiadam :)

@Gregor dokładnie jest to schronisko nad Zelenem Plesem :) u podnóża Jagnięcego szczytu :)

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 20, 2007 10:22 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
"AdvHP2rider no cóż nie jestem znawcą fotografii tylko po prostu lubię robić zdjęcia"
- i chwala Ci za to, a w Polsce naprawdę niewielu jest znawców fotografii,
czesi mają większe tradycje...
- zle mnie odebrales, poprostu dziele sie wiedza jaka wynioslem ze szkoly,
bo myslalem ze ludzie ktorzy w tym dziale zamieszczaja foty właśnie po to aby o nich rozmawiać i przyjać może radę aby kiedyś ja wykorzystac,
troche dystansu do siebie i bedzie ok, bo nie ma ataku tylko sympatia z mojej strony przynajmniej ;)

"dodatkowo powiem Ci że nie sztuka przerobić zdjęcie w photoshopie a sztuka zrobić takie zdjęcia by samo z siebie było rewelacyjne... (no cóż sztuką jest opanowanie photoszopa )"
- wiesz, jezeli tylko by odsunac cala otoczke jaka dorobili do fotografii tradycjonalisci (a wiedz, ze fotografia bardzo dlugo nie byla uwazana za sztuke)
to nie wiem czy praca pod powiekszalnikiem az tak bardzo rozni sie od pracy nad zdjeciem w photoshopie, bo pod powiekszalnikiem uzywa sie tych samych sztuczek tylko wykorzystuje sie inne narzedzia (troche sie bawilem pod powiekszalnikiem, i wtedy doszukiwalem sie w tym jakiejs magii :)

Pewnie masz rację że filtr dałby lepszy efekt tej "pocztówki" ale niestety takowego nie posiadam
- naprawde goraco polecam ten filtr, docenisz jak zaczniesz uzywac i zobaczysz roznice

ps. jezeli bedziecie sie tak obrazac jeden za drugim to chyba lepiej bedzie jak przestane cokolwiek pisac :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 20, 2007 10:48 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 2:49 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa
@AdvHP2rider Spoko przeca nikt się na Ciebie nie obraża za to co piszesz... dobre rady zawsze w cenie :)
a mojego poprzedniego posta chyba źle zinterpretowałeś chciałem tylko poprosić o wyrozumiałość w ocenach bo nie znam się na fotografii. Nigdy nie przeczytałem żadnej książki o fotografii, photoshopa używam sporadycznie.

Jak tylko zmienię swoją małpkę canon A80 na coś pożądnego to Zapewne zacznę stosować filtry :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 20, 2007 11:00 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
a co Ci chodzi po głowie, jeżeli myslisz o zmianie A80?
zostajesz przy Canonie np. G7 czy o czyms innym?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 20, 2007 11:00 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
a co Ci chodzi po głowie, jeżeli myslisz o zmianie A80?
zostajesz przy Canonie np. G7 czy myslisz o czyms innym?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 20, 2007 11:02 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 16, 2007 8:07 pm
Posty: 537
Lokalizacja: Trisiti
@Prodok. Wiedziałem :-) Piękne miejsce i piękny szczyt.

@AdvHP2rider. Mysle, że nikt tu się nie obraza. Chodzi być może o forme Twoich wypowiedzi. Nie każdy być może umie czy chce się wyrażać w takiej formie jak ty.

Ja również przeczytałem to i owo i nie staram się nikomu na siłę przekazywać swojej wiedzy. Tym bardziej, że to co pokazałeś do tej pory nie nastraja mnie do zachwytu. :-(

I nie wchodzę tu w zagadnienia czy to zdjęcie typu żart czy coś innego.

Wiadomo nie chodzi tu o cukrowanie, ale również nie chodzi o ........ ech nieważne.

Polecam każdemu kto chce sprawdzić jakość swoich zdjęć o umieszczanie ich na jakimś portalu fotograficznym, może być np www.plfoto.com

Myślę, że w kąciku foto wystarczy. Może zajmiemy się motocyklami :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 20, 2007 11:11 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
wrazliwa artystyczna dusza... hmmm jakie to szczescie...
wiecej takich duszyczek i pekna lancuchy matrixa ;)
i nie trzeba juz bedzie wsiadac na moto...
dystans ;) a nie bedzie takich egouniesień
ps. czasem siebie nie lubie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 20, 2007 11:22 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 16, 2007 8:07 pm
Posty: 537
Lokalizacja: Trisiti
Twoja czujność i szybkość mnie zniewala.
A tak BTW musimy Tomek coś chlapnąć to wtedy jak będę zły na Ciebie to będę moje uczucie mógł zwizualizować :-)

A tak to wyobrażam sobie Ciebie jako....... nie chcesz wiedzieć :-) :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 20, 2007 11:42 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
nie znasz mnie... a ja Ciebie (nie moge nic o Tobie powiedziec bo Cie nie znam, ale skoro zamiesciles jakas swoja fote na forum w tym dziale to moge sobie o niej gadac co mi sie bedzie podobalo, chyba ze poczujesz sie urazony no to chyba przestane ;) i poniewax Cie nie znam dlatego traktuje na razie nasza forumowa znajomosc tylko jaka zabawe slowna (ale nie chcialbym zeby zamienila sie w krasomowcze popisy) i dobrze sie przy tym bawie ;)
i zycze Ci tego samego (po prostu luz, ja tam mam wystarczajaco napiety dzien)
ale dopowiem: doklejono ten dzial do forum bo byla taka inicjatywa ze strony Pitera a ja jako ciekawy co z tego wyniknie bo tez sie troche zajmuje fotografia kupilem temat
myslalem na poczatku ze bedziemy tu wklejac takie swoje foty ktore nie lapia sie do tematyki motopodrozniczej i pogadywac sobie o nich. nie mialem wogole zamiaru sie produkowac jak wyszlo, ale zobaczywszy ze Piter zaczal a reakcja byla na tak jakos wyszlo
zle mnie chyba odebrales ale mniejsza o to...
robmy swoje i zycze Ci dobrej zabawy, jezeli cos Cie dotknelo z mojej strony to przepraszam, nie mialem takiego zamiaru moja Ty wrazliwa duszyczko ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 20, 2007 11:48 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 16, 2007 8:07 pm
Posty: 537
Lokalizacja: Trisiti
Tomu,Tomku czyżbyś nie zauwazyl w moim poście znaczków " :-) "

Nie gniewam się i nie jestem obrazony.

Postanowiłem zakonczyć słowne utarczki a Ty walisz znowu z grubej rury.

:D :) 8) :lol: :P :wink: :mrgreen: :P


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 7   [ Posty: 95 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL