Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:21 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zaawansowany kompakt - tylko jaki ? I dlaczego nie RX100
PostNapisane: Wt kwi 03, 2018 10:05 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Poradźcie bo już się totalnie zgubiłem....

Chcę kupić w miarę uniwersalny aparat, głównie do podróży, taki który 'da radę' i przy słabym oświetleniu. Nie potrzebuję ISO 5 milionów oraz filmów 256K. Ma pozwalać robić dobre fotki manualnie, ale jak wyrwę go na szybko to ma robić przyzwoite zdjęcia na kompletnym automacie (tzn. ostre, dobrze odwzorowane kolory, bez aberracji chromatycznych i innych tego typu wkurzających efektów).

Tak wiem, kupić lustrzankę - ale proszę zwrócić uwagę PO CO mi głównie ten aparat - do kieszeni w podróży. Mogę rozważyć nieco większy rozmiar, ale NIECO.

Wydawało się, że już wybrałem Sony RX100 (w wersji IV, wersja V chyba nie warta 1000 zł więcej nawet dla 315-punktowego AF), a jak zacząłem czytać testy to już zgłupiałem...

W grę wchodzą jeszcze:
Canon GX 7 mark II - bo Canon i już
Panasonic LX100 - klasa jasny obiektyw
Panasonic TZ 100 - super zoom przy wciaż bardzo dobrej jakości.

Pomocy !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zaawansowany kompakt - tylko jaki ? I dlaczego nie RX100
PostNapisane: Wt kwi 03, 2018 10:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Tak wygląda 'na sucho' porównanie z dpreview, żeby pokazać gdzie moje myślenie podążyło...

https://www.dpreview.com/products/compa ... =ascending


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zaawansowany kompakt - tylko jaki ? I dlaczego nie RX100
PostNapisane: Śr kwi 04, 2018 7:03 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2015 4:43 am
Posty: 297
Ja wybrałem dawno temu Fuji X100. Stałka ma ograniczenia ale jasny obiektyw IMO jest bezcenny stąd ja bym wybierał pomiędzy numerem 1 a 2.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zaawansowany kompakt - tylko jaki ? I dlaczego nie RX100
PostNapisane: Śr kwi 04, 2018 7:49 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Emek napisał(a):
Ja wybrałem dawno temu Fuji X100. Stałka ma ograniczenia ale jasny obiektyw IMO jest bezcenny stąd ja bym wybierał pomiędzy numerem 1 a 2.


Stałka nie jest problemem w fotografii podróżniczej, ale ogniskowa 35mm już tak. To trochę wąsko do landszaftów. Co do jasności obiektywu to większość 1 calowych kompaktów ma.ogniskowe u dołu 1.4-1.8.

Wracając do głownego pytania.

Sony - pominąwszy cenę główny problem to ciągly brak dotykowego ekranu, a to mega wygodny sposów ustawiania punktu ostrości
Lx100 - dobry aparat, ale trochę wiekowy sensor/ mały sensor i nie nadający się do kieszeni.
Kategoria superzoomów - Nie, ze względu na jasność obiektywów.
Canon - mój wybór. Oprócz wszystkiego co oczywiste ma szkło do 100mm i ustawianie przesłony pierścieniem a nie guzikami. Mega wygodne w rękawicach. Da się go obsłużyć bez problemu w rękawicach.

Celowo nic nie piszę o jakosci zdjęć. Wszystkie 1 calowe robia podobne zdjęcia. Kwestia osobistych preferencji wbudowanych profili kolorystycznych. Dla mnie prym wiedzie tutaj Fuji z symulacją filmów Fuji, a nie lubię kolorystyki małpek Sony.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zaawansowany kompakt - tylko jaki ? I dlaczego nie RX100
PostNapisane: Śr kwi 04, 2018 8:23 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz gru 02, 2010 2:37 pm
Posty: 228
Lokalizacja: Kraków Warszawa
LX100 jak dla mnie super. Jasny obiektyw LEICA, wodokurzoodp, ręczna regulacja ostrosci, wizjer i cena fajnie spadła jak przestał być produkowany. W zestawie ma lampę ale testowałem ten aparat znajomego przy fotach w ciemnym pubie i nawet nie była potrzebna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zaawansowany kompakt - tylko jaki ? I dlaczego nie RX100
PostNapisane: Śr kwi 04, 2018 2:43 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
co do GX 7 mark II to pooglądaj na youtubie ile śmieci wpada ZA soczewkę, potem cuda robią żeby się tego pozbyć łącznie z wierceniem dziur w obudowie obiektywu. Na szutry czy wszędzie gdzie kurz itpd chyba słabo



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Zaawansowany kompakt - tylko jaki ? I dlaczego nie RX100
PostNapisane: Śr kwi 04, 2018 8:01 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt wrz 13, 2011 1:19 pm
Posty: 46
mario33 napisał(a):
Poradźcie bo już się totalnie zgubiłem....

Chcę kupić w miarę uniwersalny aparat, głównie do podróży, taki który 'da radę' i przy słabym oświetleniu. Nie potrzebuję ISO 5 milionów oraz filmów 256K. Ma pozwalać robić dobre fotki manualnie, ale jak wyrwę go na szybko to ma robić przyzwoite zdjęcia na kompletnym automacie (tzn. ostre, dobrze odwzorowane kolory, bez aberracji chromatycznych i innych tego typu wkurzających efektów).

Tak wiem, kupić lustrzankę - ale proszę zwrócić uwagę PO CO mi głównie ten aparat - do kieszeni w podróży. Mogę rozważyć nieco większy rozmiar, ale NIECO.

Wydawało się, że już wybrałem Sony RX100 (w wersji IV, wersja V chyba nie warta 1000 zł więcej nawet dla 315-punktowego AF), a jak zacząłem czytać testy to już zgłupiałem...

W grę wchodzą jeszcze:
Canon GX 7 mark II - bo Canon i już
Panasonic LX100 - klasa jasny obiektyw
Panasonic TZ 100 - super zoom przy wciaż bardzo dobrej jakości.

Pomocy !

Hej jeśli preferujesz mikro gabaryt to Lumix LX15 jest nie do pobicia, jeśli zniesiesz większe rozmiary to LX100. Canon choć ma większą matrycę to ciemniejszy obiektyw więc na jedno wychodzi...



Wysłane za pomocą Nokii 3310


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zaawansowany kompakt - tylko jaki ? I dlaczego nie RX100
PostNapisane: N lip 12, 2020 7:19 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
Odkopuję temat, właśnie mój s100 jest w naprawie, soczewki stanęły, wymienią ale powoli zaczynam szukać jego następcy, myślę o g7x Mark III, macie jakieś doświadczenia z tym aparatem? S100 zostawię sobie na wyjazdy na moto, a ten drugi będzie na wakacje i lepsze warunki pracy, pokrowiec i takie tam.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL