Teraz jest Cz maja 09, 2024 3:08 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 11 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: cos o ludzkiej wyobrazni.
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 9:30 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:47 pm
Posty: 17
http://frozenly.com/2009/12/master-of-light-and-shadow/


Mam nadzieje, ze troche zadziwi ale przede wszystkim zaciekawi:)
Milego ogladania


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: cos o ludzkiej wyobrazni.
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 9:35 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 20, 2007 12:06 pm
Posty: 433
Lokalizacja: Gliwice
steff napisał(a):
http://frozenly.com/2009/12/master-of-light-and-shadow/


Mam nadzieje, ze troche zadziwi ale przede wszystkim zaciekawi:)
Milego ogladania


niezłe, naprawdę niezłe :)

wklejam małe zdjęcie, bo oryginał waży ponad 2mb, ale zawsze mi się podobało

Załącznik:
Obrazek 2.png


nota bede to kartki papieru i też zabawa światłocieniem


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: cos o ludzkiej wyobrazni.
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 9:39 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:47 pm
Posty: 17
dokładnie co to za technika???także zabawa cieniem czy raczej idziemy w strone grafiki??badz rysunku? fajna zlozona konstrukacja.ciagle sie przygladam i doszukuje jakis łamań.
Zaskoczyles.
Podoba sie :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: cos o ludzkiej wyobrazni.
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 10:16 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 20, 2007 12:06 pm
Posty: 433
Lokalizacja: Gliwice
steff napisał(a):
dokładnie co to za technika???także zabawa cieniem czy raczej idziemy w strone grafiki??badz rysunku? fajna zlozona konstrukacja.ciagle sie przygladam i doszukuje jakis łamań.
Zaskoczyles.
Podoba sie :!:


łamanie cienia to już uważam wyższa szkoła jazdy.
To co wkleiłem to raptem pare kartek papieru odpowiednio podświetlone - niezła abstrakcja wychodzi.

Zabawy ze światłocieniem są fajne, nam przypadkowo wyszło to kiedyś jak amatorsko ciemnie fotograficzną mieliśmy i naświetliło nam się jedno zdjęcie w sposób tak odjechany, że zaczeliśmy kombinować ... potem efekty solaryzacji itp - ech, co to były za czasy :) ciągle bardziej ciągnie mnie do analoga niż do cyfry, twarde i miękkie papiery i oczywiście B&W rulez!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: cos o ludzkiej wyobrazni.
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 10:34 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:47 pm
Posty: 17
Teraz pojechales!!! swietny efekt!!zastanawiajace.
Wiec od poczatku. pelen podziw dla wlasnej ciemni. ja mieszkajac w bloku niestety moglam jedynie dojezdzac do pracowni i tam kombinowac z kwasami!
A co do porownania cyfry do analogu...
Analog to pelna zyleta...osobiscie uwielbiam ziarno i szumy a juz w b&w to klasa!!!
Na dodatek sama konstrukcja...mmmmm
jeden tylko minus eksploatacja :evil: ale wlasnie jak ma sie ciemnie...to ma sie mozliwosci:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: cos o ludzkiej wyobrazni.
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 11:20 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 20, 2007 12:06 pm
Posty: 433
Lokalizacja: Gliwice
steff napisał(a):
Teraz pojechales!!! swietny efekt!!zastanawiajace.
Wiec od poczatku. pelen podziw dla wlasnej ciemni. ja mieszkajac w bloku niestety moglam jedynie dojezdzac do pracowni i tam kombinowac z kwasami!
A co do porownania cyfry do analogu...
Analog to pelna zyleta...osobiscie uwielbiam ziarno i szumy a juz w b&w to klasa!!!
Na dodatek sama konstrukcja...mmmmm
jeden tylko minus eksploatacja :evil: ale wlasnie jak ma sie ciemnie...to ma sie mozliwosci:D


Powiem ci, ze z 8 lat już nic nie robiłem, do tej pory korexy czy inne kuwety mi się po piwnicy walają
generalnie nie potrzeba wiele - ciemny pokój, dobre oświetlenie punktowe oraz ta magiczna czerwona lampka.

co do ziarna - też jestem jego fanem, uwielbiałem orwo 400 albo jakiegoś ilforda - chociaz one bardzo miękkie były - no i jeszcze jedna zaleta ilforda - zakres czułości - na 100-tce robilismy nawet zdjecia jak na 400! jak i 50. Genialne klisze robił. Potem weszła niestety era procesów w labach i skończyło się rumakowanie. Trudniej zdobyć było papiery - na czeskich fomach jechałem i czasem twarde polskie jakies dostalem - przypominało to jak za czasów kartek w sklepach i towarów spod lady - lezka sie w oku kreci.

Teraz nie wiem czy bym sie wzial ponownie za ciemnie - chyba juz za wygodny jestem.
Jednak najlepszą rzecz jaką zrobiłem to było odtworzenie od ojca calego archiwum rodzinnego - jego mina - bezcenna.

Jednak najlepsza zabawa byla z liczeniem czasu naswietlania - nie mielismy zegara ciemniowego wiec liczylo sie na oko, jak cos przegielismy to potem w wywoływaczu wychodzilo - potem juz wprawa, jednak wykladalismy sie z powiekszeniami - np. 30x40 to juz nie dosc ze drogie bylo to jeszcze nigdy nie mielismy dobrej lampy do powiekszalnika i kombinacje ... a bym zapomnial - na drucie kawalek papierka i plamkowanie i maskowanie rzeczy jakie niedopatrzylismy na kliszy :) - taki analogowy photoshop :D

to byly czasy ... a teraz ... photoshopy, komputery i cyfrówki
jednak nie znalazlem poza jedną mamiyą lustrzanki jaka odda mi zdjecie sredniego formatu czy nawet pelnym formacie - slajd. droga obrobka, ale kolory ... tego mi wlasnie brakuje - czasow skanowania, uzerania sie czasami z pierscieniami Newtona i nagminnie zasyfonym bębnem w skanerze :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: cos o ludzkiej wyobrazni.
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 9:35 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:47 pm
Posty: 17
pokusiles tym wspomnieniem.
pewnie mozna by niezly sprzet u ciebie wykopac.a ty tak to zostawiasz ehhhh wstydz sie!! :twisted:
a mozna gdzies twoje prace poogladac?choc tycke;>
i jezeli chodzi o fotografie to: reportaz?portret?krajobraz.....(?) w ktora str.idziesz...badz szledles?


Ostatnio edytowano Pt gru 11, 2009 9:53 pm przez Magpinup, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: cos o ludzkiej wyobrazni.
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 9:54 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:47 pm
Posty: 17
a tu dodaje cos jeszcze innego

http://www.smog.pl/wideo/29656/ta_karte ... ala_z_nog/


jestem ciekawa ile czasu sie przygotowywal!


....a to niespodzianka:
http://www.youtube.com/watch?v=MnL1xE1WFe0

co za perfekcja co za ruchy...co za precyzja:D :lol: :!: :wink:

ale wyobraznie to dziewczynki maja


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: cos o ludzkiej wyobrazni.
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 10:26 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 20, 2007 12:06 pm
Posty: 433
Lokalizacja: Gliwice
Magpinup napisał(a):
pokusiles tym wspomnieniem.
pewnie mozna by niezly sprzet u ciebie wykopac.a ty tak to zostawiasz ehhhh wstydz sie!! :twisted:
a mozna gdzies twoje prace poogladac?choc tycke;>
i jezeli chodzi o fotografie to: reportaz?portret?krajobraz.....(?) w ktora str.idziesz...badz szles?


Powiem Ci, że technicznie jestem dupa a nie fotograf - chociaż pare fotek udało mi się zrobić.
Ja wolałem "przywoływać" do życia stare zdjęcia - to jak taka swego rodzaju resurekcja wspomnień.

Zabawy z różną twardością papierów to też fajna zabawa była.
Pomimo podstaw technicznych nie udało mi się jakoś odnieść sukcesu przed samym sobą a nie mówię już o tym, jak bym wypadł przy tych co po prostu mają oko :)

Z gratów pewnie mam przynajmniej dwa koreksy, powiększalniki, kuwety, suszarke i lustra do suszenia, zestaw drutów do plamkowania, i trochę wspomnień


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: cos o ludzkiej wyobrazni.
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 10:38 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:47 pm
Posty: 17
hmmm to wiem do kogos sie zwroce jak bede miala mozliwosci z ta ciemnia:D
a to jakim jestes badz byles fotografem moze ocenic osoba 3cia i zupelnie obiektywna;>wiec dawaj mi tutaj cos. jezeli chodzi o rekonstrukcje i odswiezanie...to podziwiam ja do tego nie mialam cierpliwosci...niestety.
i jak juz wspomnielismy juz o technice...tzw.poprawnosci technicznej to ona nadaje sie dla pana fotografika do zdjec legitym.ja lubie brud :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: cos o ludzkiej wyobrazni.
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 11:05 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 20, 2007 12:06 pm
Posty: 433
Lokalizacja: Gliwice
Magpinup napisał(a):
hmmm to wiem do kogos sie zwroce jak bede miala mozliwosci z ta ciemnia:D
a to jakim jestes badz byles fotografem moze ocenic osoba 3cia i zupelnie obiektywna;>wiec dawaj mi tutaj cos. jezeli chodzi o rekonstrukcje i odswiezanie...to podziwiam ja do tego nie mialam cierpliwosci...niestety.
i jak juz wspomnielismy juz o technice...tzw.poprawnosci technicznej to ona nadaje sie dla pana fotografika do zdjec legitym.ja lubie brud :wink:


Zdjęcia analogowe to zdjęcia analogowe - ich nie kala się nowoczesnością - muszę wykopać je z któregoś pudła :)
Nie ma nic lepszego od analoga.

Korci mnie jeszcze jakbym gdzieś jechał dobry półformatowy diapozytyw - to dopiero jest czad - obecne Hasselblady dopiero zbliżają się do jakości półformatu - chociaż Leica fajne przystawki jakiś czas temu wyprodukowała - cyfrowa ścianka do diapozytywów - podgląd przed palma w czasie rzeczywistym - zrzucanie bezpośrednio na komputer.

stare dzieje - ale offtop sie robi :)
na zlocie/przy piwku sie powspomina :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 11 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL