Teraz jest N kwi 28, 2024 5:08 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: "Nietypowy" temat do dyskusji :)
PostNapisane: Śr lut 21, 2007 11:52 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Śr lut 21, 2007 11:35 pm
Posty: 6
Lokalizacja: Niemce k/Lublina
Hej!
Jestem tu nowy i to mój pierwszy post lecz od razu mam ciekawe pytania. Jeśli umieściłem ten temat w niewłaściwym dziale to prosze moderatora o przesunięcie :).

A więc zacznę od tego że jestem dość młody (17 lat) i od jakiś dwóch sezonów pomykam sobie TDR 125 ccm. Mam fioła na punkcie motocyklii ( jak wszyscy tutaj chyba :] ) ale nie bawi mnie już przemieszczanie się z punktu do punktu... Ubzdurałem sobie ostatnio z koleżanką po przeczytaniu kilku artykułów że wybierzemy się w podróż... hehe tak w podróż cieniutką 125. Chcemy pojechać gdzieś poza kraj, na początek blisko żeby sprawdzić swoje możliwości. Co wy na to? Czy ktoś z was miał już podobne doświadczenia? Co jeśli chodzi o motocykl, czy da rade? A co jeśli chodzi o wiek (brak dowodu osobistego)? Jestem bardzo ciekawy waszych opinii bo chciałbym zacząć coś planować albo też dać sobie z tym spokój. Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 5:32 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
Rysieq, zrob to poprostu...
przed Toba nawet na komarach objechali europe
a czy twoj sprzet da rade to ty juz wiesz najlepiej w koncu sam go uzywasz,
jezeli nie masz dowodu to wyrob sobie paszport


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 7:48 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 4:17 pm
Posty: 792
Tomek da radę chlopak , komuny już dawno nie ma więc nie widzę przeszkód .
Nie zapomnij o relacji jak już ją spłodzisz i dodasz fotki to prześlij ją do mnie a jaumieszczę ją na kilku stronach i internecie , by zachęcić innych , pojemność tu nie ma znaczenia :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Nietypowy" temat do dyskusji :)
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 9:39 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt sty 16, 2007 1:23 pm
Posty: 69
Lokalizacja: Świdnica
Rysieq napisał(a):
Czy ktoś z was miał już podobne doświadczenia? Co jeśli chodzi o motocykl, czy da rade?

Hi!
Chcieć to móc chłopie - jesli masz chęć to nic Cię nie zatrzyma. Tylko uważaj bo możesz sie od tego uzależnić. :wink:
Tez miałem dokładnie 17 lat, kiedy załadowałem swojego simsonka sobą, bambetlami i dziewczyną i ruszyłem dookoła naszego kraju :wink: I od tamtej pory nie chcę robić już nic innego!
Kurde, to były czasy - można było jeszcze jeździć bez kasku, ale kartki na benzynę już zlikwidowano :P Z wyjechaniem do głupich Czech były jaja, ale przeciez zostało jeszcze tyyyle miejsc w kraju do obejrzenia....
Ze sprzetem też było trochę inaczej niż teraz - śpiwory na wyjazd musiałem uszyć sobie sam :lol: jednego z nich uzywam do dzisiaj, a to juz jakies 18 lat mineło :wink:
Ech, łza się w oku kręci... :roll: skończę już, bo jeszcze osmarkam klawiaturę :wink:
Zdrowia!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 11:15 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
ja pamietam, ze jak zaczynalem przygode z motocyklem w wieku 18lat i jawa 350, to latalem z karnisterkiem chociaz po 2 litry paliwa aby choc kawalek sie przejechac kazdego dnia, kask mialem za duzy i jezdzilem w dzinsach i bawelnialym dlugim plaszczu, tak ze jak padal deszcz to moglem jezdzic ze zlota rybka na kolanach bo zbierala sie tam woda a w chlodne dni pol godziny zsiadalem z motocykla bo kolana nie chcialy sie prostowac i tyle fanu co wtedy mialem... ech to byly czasy
dlatego tak bardzo Ci dopinguje Mlody, trzymam kciuki,
powodzenia ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 12:58 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N lut 04, 2007 12:26 pm
Posty: 68
Lokalizacja: Poznań
Wiecie co? To forum, tak na dobre, dopiero się rozkręca, ale już podobają mi się cechy, których brakuje na innych forach. Zapewne zmieni się to (oby jak najpóźniej) wraz z ilością i "jakością" użytkowników, ale miło czytac posty i odpowiedzi bez agresji, ... i cynizmu. No może bez duzej ilości tych cech... :twisted: Fajnie, że jak ktoś nowy i niedoświadczony pyta o rzecz, o którą zapewne byłby zjechany u konkurencji (lichej, ale zawsze), tu dostaje garść miłych słów, podpowiedzi i jest zachęcany do startu.

Zaraz się rozpłaczę, tak poleciałem po emocjach... :wink:

Naprawdę fajnie się tu kręci.

Have a Nice One


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 1:24 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
tez o tym myslalem,
wpada mlody rysieq, pisze pierwszy post i od razu wszyscy przywoluja wspomnienia, wzruszaja sie i calym sercem dopinguja mlodemu,
chyba zostanie ulubiencem forum po powrocie z tej podrozy
a Twoja wypowiedz Hube dopelnila czare ;)
zaraz zadzwonilem do znajomych zeby przeczytali tego posta tak sie wzruszylem...
Rysieq TRZYMAMY KCIUKI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 1:49 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Śr lut 21, 2007 11:35 pm
Posty: 6
Lokalizacja: Niemce k/Lublina
Dzięki panowie za miłe słowa, jak ktoś tu wyżej powiedział spodziewałem się zjechania ale ciesze się że tak się nie stało i że można jeszcze trafić w internecie na naprawde miłych i życzliwych ludzi :)

Wracając do głównego tematu, jedziemy - to postanowione jest tylko jedno ale... TeDRunia stoi sobie pusta w garażu, nigdy nie próbowałem na nią nic zakładać, kufry? torby? sakwy? co będzie najodpowiedniejsze?
Myślałem o czymś w tym stylu:
http://moto.allegro.pl/item167872693_to ... kuter.html
lub
http://moto.allegro.pl/item168108790_to ... firmy.html

Co wy na to? Nie mam w tym żadnego doświadczenia więc znowu licze na wasze dobre rady :) Chce się przygotować do tego wyjazdu bardzo dobrze, żeby nic strasznego mnie nie zaskoczyło :)

Mam jeszcze prośbę, jeśli znacie jakieś dobre strony, fora bądź cokolwiek innego gdzie można przeczytać o takim podstawowym przygotowaniu się do wyjazdu (co jest niezbędne do zabrania itp.) to był bym wdzięczny gdybyście umieścili linki tutaj


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 2:53 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 2:38 pm
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Witam,


W pierwszych słowach mojego listu pragnę się przywitać jako że jest to mój debiut na tym zacnym forum. Miło mi bardzo dołączyć do Waszej wesołej społeczności.

Ryśkowi będę mocno dopingować!!! Przyj przed siebie i się nie poddawaj bo takie eskapady są fantastyczną przygodą i niezłą szkołą. Mam nadzieję, że w tym roku ja również będę już trenować :lol:

Wierzę, żeTwój plecaczek będzie się równie dzielnie spisywał i nie zwątpi po 300 km :wink:

Pozdrawiam gorąco
eM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 3:05 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
no i dzięki ryskowi przyfrunela do nas na forum juz druga pszczółka Maja :)
Rysieq Ty to wiesz jak punktować, wyślij mi adres na priv to coś Ci wyślemy ;) pod tą przyszłą podróż
a Ciebie miła Maju gorąco witamy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 3:36 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Śr lut 21, 2007 11:35 pm
Posty: 6
Lokalizacja: Niemce k/Lublina
A oto i mój bike o fotke którego prosiłeś AdvHP2rider

[ img ]

Jest to Yamaha TDR 125 98 r.
Postaram się o lepsze zdjęcia bo to jest robione komórką


// Maya dzięki za ciepłe słowa :) tobie również życze powodzenia w motocyklowych podbojach :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 3:56 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
moje serce przepelnione radoscia tym bardziej widzac ze nie tylko po asfaltach hasacie ;)
tak trzymaj


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 4:13 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N sty 14, 2007 8:51 pm
Posty: 142
Lokalizacja: Warszawa
Chłopie do takiego sprzętu miękkie lekkie torby - mogą być firmy Orlieb (droższy wariant) lub firmy Kobi. Żadnych kufrów - sprzęt ma 125ccm więc musi być lekki. Może się okazać, że trzeba będzie zmienić przełożenia żeby dało się uciągnąć bagaż. Zasada nr. jak najmniej gratów. Szpeje lajtowe, i małe objętościowo. Przed wyjazdem rozłóż wszystko na podłodze i odrzucaj zbędne rzeczy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 5:26 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Śr lut 21, 2007 11:35 pm
Posty: 6
Lokalizacja: Niemce k/Lublina
Shelton - tak właśnie myślałem :) co do rozkładania rzeczy na podłodze... jeszcze kupa czasu, teraz zajmę się zkompletowaniem właśnie toreb no i przedewszystkim ustaleniem celu podróży żeby zorientować się ile dni zajmie nam podróż, ile rzeczy trzeba zabrać itp. Pozatym jak zrobi się troszke cieplej to zabiore yamaszke na lekką renowację, niech posprawdzają co ważniejsze podzespoły coby mnie w trasie maleństwo nie zawiodło :)
Jeśli macie jakieś pomysły gdzie mógłby udać się niedoświadczony rider to czekam na propozycje :) (w planach mam południe Europy ale jak to będzie to się okaże... :) )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 22, 2007 5:53 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
kurde jakies ojcowskie uczucia mi sie wlaczaja jak tak czytam co ten nasz maly kombinuje, podoba mi sie chlopak
to znak ze chyba czas juz pomyslec o swoim
ide szukac mamuski ;)
nara staruchy


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL