Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:34 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 17 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: e-moNocykl - transport przyszłości ?
PostNapisane: N cze 07, 2020 4:41 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt maja 10, 2011 8:35 pm
Posty: 107
Prędkości zależą najbardziej od jakości drogi - jak jest dobra można jechać 45km/h, jak bardzo zła to bliżej 25km/h. Inaczej odczuwa się tu prędkość - dużo mocniej. Jadąc 45km/h wydaje się jak na motocyklu z 90km/h.

Ne miałem żadnej gleby, wystarczy jeździć z głową. Sytuacje awaryjne było to widać na filmach powyżej - przy mniejszej prędkości jeździec po prostu zeskoczył z podnóżków i tyle. Rozumiem jednak skąd te wątpliwości, większość przechodniów nie jest w stanie załapać jakim cudem to w ogóle jedzie i się od razu nie przewraca.

Ubranie - niektórzy używają ochraniaczy jak na rolki, elementów zbroji enduro lub ubrań motocyklowych albo mix tych rozwiązań. Częśc osób poza kaskiem chyba nic nie używa. Zależy jaką trasę planujesz, na spokojne 10km po mieście starczy jakiś kask, rękawice, a na całodniową trasę albo szybkie jazdy założyć więcej. Obejrzyj sobie filmiki powyżej to zobaczysz sam w czym jeżdżą monocykliści.

Zasięg - zależy od wielkości baterii, warunków pogodowych i stylu jazdy. W moim 1600wh baterii starczy na 70-100km, ale po drodze zawsze można się podładować w jakimś barze, wiejskim sklepiku czy na stacji paliw. Koszty prądu groszowe.
Jedna z firm zapowiedziała niedawno nowy model monocykla z baterią 3600wh, co powinno w realnych warunkach zapewnić zasięg ponad 200km.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: e-moNocykl - transport przyszłości ?
PostNapisane: Wt lut 09, 2021 11:41 am 
Aktywny

Dołączył(a): Wt maja 10, 2011 8:35 pm
Posty: 107
mija już rok od zakupu monocykla, przejechałem nim w pierwszym sezonie blisko 5 tys. km, co chyba oznacza że ten pojazd bardzo mi się spodobał i znakomicie sprawdził się w użytkowaniu. Przez cały ten czas ani jednej przewrotki czy jakichś problemów technicznych.

Zrobiłem 2 kilkudniowe wyprawy monocyklowe po Polsce, 800km + 700km (wiem że to nic dla moto, ale przy pojeździe wielkości jednego koła odległości mają inne znaczenie). Jesli ktoś chciałby sobie obejrzeć to fotorelacje i opisy z tych wyjazdów sa dostepne pod tym linkiem (obrazki pokażą się po zalogowaniu, rejestracja na forum jest darmowa):
https://forum.ecojazda.pl/index.php/sta ... -monocyklu
https://forum.ecojazda.pl/index.php/sta ... -na-msx-ie

Ten rok był dość przełomowy dla monocykli, pojawiły się bardzo ciekawe urządzenia. Producenci wypuścili modele wyposażone w amortyzację powietrzną (2 po prawej) oraz prawdziwe krążowniki szos o zasięgu 150km na jednym ładowaniu (ten po lewej). Coraz więcej modeli posiada też fabryczne siedzonko, można sobie przysiąść w trakcie jazdy.
[ img ]

Rownież środowisko monocyklowe dynamicznie się rozwija, szacuję że co roku liczba monocyklistów zwiększa się co najmniej o 30%.
Obok Belgii, Holandii, Czech i Francji to właśnie Polska jest miejscem gdzie ten rozwój jest szczególnie widoczny - poniżej zamieszczam mapę aktywności użytkowników monocykli:
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 17 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL