Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:42 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ubezpieczenia
PostNapisane: Cz lip 05, 2018 8:54 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N cze 28, 2015 8:13 am
Posty: 57
Lokalizacja: Bolesławiec
Czy przy wyjazdach za granicę, które mają dużo jazdy w terenie wykupujecie jakieś konkretne ubezpieczenia turystyczne ? W jednej firmie miałem sporty zwiększonego ryzyka, ale były to tylko sporty zimowe lub nurkowanie. Chciałbym coś raczej krótkoterminowego (wyjazd na 10 dni).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia
PostNapisane: Pt lip 06, 2018 12:37 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
Wydaje mi się, że dopłata za "sporty ekstremalne" w przypadku jazdy moto to spora nadinterpretacja ze strony agentów i wciskanie wyższego pakietu byle zarobić z prowizji.
Byłem niedawno w AL, prowadziłem grupkę endurowców, którym żony kazały wykupić full wypas ubezpieczenie:
- transport zwłok (to akurat ważne)
- spora kwota za śmierć (też ważne)
- pokaźna kwota KL
- sporty ekstremalne
- pomoc z powietrza w razie W
- zorganizowanie pomocy w razie problemów na miejscu
i kilka innych pierdół.
Mieliśmy nawet ze sobą lekarza, chirurga ortopedę z połową szpitala w plecaku, co było sporą kartą przetargową przed żonami dla niektórych uczestników, ale to akurat przypadek i niestety człowiek się musiał zwijać do kraju zaraz po dojechaniu na miejsce.

Pech chciał, że ja się trochę rozjechałem na kamlotach, rozharatałem nogę tak, że dla laika patrząc na miejsce i głębokość rany, patrząc na upływ i kolor kwi, jak byk wyglądało na przerwaną tętnicę w udzie. No to poszły telefony w ruch. Do najbliższego szpitala ponad 100km, z czego 55-65km offem (10km ciężkim). Co na to ubezpieczalnia? Podali nam dwa numery telefonów, 112 i jakiś dodatkowy, coś a'la nasz 99x. Żaden z numerów nie działał, tzn na 112 brak odzewu, na ten drugi "błąd numeru". No i hux, szukałem już sobie kamienia na który mi będą znicze stawiać.
Skończyło się dobrze, ściągnęli mnie na dół i pozszywali miejscowi, ubezpieczenie się nie przydało.

Nie to żeby jeździć bez ubezpieczenia, ja się bez tego nie ruszam, ale najwyraźniej niema co przesadzać. Dodam tylko, że była to AXA, która mega dobrze sprawdziła się w Mongolii, gdy znajomy się połamał i trzeba było jakoś dotargać jego i moto do granicy z Rosją, a później moto pod lawetę, a jego na lotnisko. Coś nie zagrało, próbujemy to teraz wyjaśnić (ubezpieczenie grupowe na 8 osób)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia
PostNapisane: N lip 08, 2018 9:27 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr lis 19, 2014 4:36 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Marki
Napisz na ubezpieczenia@fundacjamotoquad.pl. tego maila obsługuje 4safe, który jest Partnerem naszej Fundacji. Zrobi kalkulacje na co tylko chcesz i w owu wszystko można sprawdzić. Wywodzą się z motocykli i działają ciągle w tym temacie wiec znają się na rzeczy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia
PostNapisane: N lip 08, 2018 10:53 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N cze 28, 2015 8:13 am
Posty: 57
Lokalizacja: Bolesławiec
Dzięki za odpowiedzi. Napisałem maila do fmq.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ubezpieczenia
PostNapisane: Śr lut 20, 2019 9:06 am 
Świeżak

Dołączył(a): Śr sie 02, 2017 9:34 am
Posty: 3
Może i archeologią tu zatrącę, ale nieważne, jak zaufany jest ubezpeiczyciel, ZAWSZE należy zapoznać się z wykluczeniami. Działam jako pośrednik ubezpieczeniowy i wiem, że ludzie potrafią się naprawdę zdziwić, jak wydarzy się coś, co pod ubezpieczenie nie podlega.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL