Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:23 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Uwaga na oszustów z PLUSA :) - Internet domowy LTE.
PostNapisane: Cz maja 25, 2017 12:49 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz cze 23, 2016 7:37 am
Posty: 70
Lokalizacja: świętokrzyskie
Hej! Podzielę się nieprzyjemną sytuacją która mnie dotknęła i niestety padłem ofiarą własnej naiwności w dobre chęci firmy Polkomtel. Po raz ostatni w życiu.

Otóż, niektórym z was wspominałem że mam domowy internet LTE od Plusa i początkowo wszystko było ok. Nawet lepiej! Super szybkie łącze (dochodziło do 30Mb/s - megabitów/sekundę). Duży limit danych po którym operator obcinał prędkość to jest - 50GB pakietu podstawowego i 100GB w tzw. "bez limitu danych" gdzie prędkość nie spadała. Pierwsze 2 tygodnie gdy można usługę testować, tak właśnie zrobiłem - sprawdziłem te limity i po uznaniu że 150GB mi w zupełności wystarczy do codziennej pracy, ale też okazjonalnego serialu czy nawet pobrania większej gry, byłem bardzo zadowolony z tego zakupu. Postanowiłem zostawić ten internet.
Internet od Plusa posiadam od grudnia i do tej pory wszystko cacy. Aż tu nagle strzał z buta w ryj! 23 Maja po przekroczeniu już podstawowych 50GB prędkość obcięta do 0,5 Mb/s. Szok i niedowierzanie :) Próba reklamacji i Polkomtel po chamsku (okazuje się że oni chyba mają setki takich oszukanych klientów - więc Ci konsultanci na liniach i w mailach traktują nas jak powietrze, odsyłając i wskazując na zapisy w umowie. A te, pozostawiają Plusowi czy też firmie Polkomtel wolną rękę w przycinaniu prędkości po przekroczeniu pakietu podstawowego by jak to określa regulamin "zapewnić poprawne działanie usługi wszystkim użytkownikom niezależnie od pobranych danych".
Reasumując. Unikajcie tej firmy jak ognia (ja wypowiadam zaraz cyfrowy polsat i zacząłem też walczyć żeby zerwać umowę o internet bez poniesienia kary - będę informował czy coś tutaj udało mi się wskórać).
Nie pisze tego w nerwach, po prostu wydaję mi się, że korzystanie z jakichkolwiek usług firmy która tak bezczelnie kłamie, nęci, wprowadza w błąd a później bez żadnych ogródek zasłania się kruczkami w umowie jest wielce ryzykowne. Rozumiałbym gdyby te limity zostały od początku jawnie wyszczególnione w umowie. Niestety tak nie jest - w umowie na pierwszych stronach przeczytamy że mamy do wyboru pakiety i ten "nielimitowany internet" zapewni nam nieograniczoną prędkość po wykorzystaniu podstawowego pakietu po czym na następnych stronach dopiero jest ten niejasny punkt o "sprawiedliwym podziale łącza" - który równie dobrze można zrozumieć jako zabezpieczenie przed użytkownikami którzy nadużywają łącze, ale to dotyczy absolutnie każdego jak widać.
Nie polecam z całego serca! Informujcie też swoich znajomych którzy rozważają zakup tego internetu "bez limitów" u PLUSA!

ps. Jeśli widzicie oferty odsprzedania / cesji - nielimitowanego internetu, to zapewne właśnie ludzie którzy się nacięli, ale nie sądzę by oni wam powiedzieli o tym co napisałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwaga na oszustów z PLUSA :) - Internet domowy LTE.
PostNapisane: Cz maja 25, 2017 1:14 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 23, 2013 11:41 pm
Posty: 494
Lokalizacja: Szczecin
Temat niestety znam z doświadczenia. Praktycznie wszyscy operatorzy mają w swoich cennikach podobne stawki za 1MB danych, naliczanie np. za 100KB danych itp. W praktyce Polkomtel (PLUS) brutalnie zaokrągla każdą znikomą ilość danych w górę czego efektem jest bardzo szybkie wykorzystanie pakietu. Przetestowałem to na kilku różnych kartach SIM. Przykładowo 300MB danych w tym samym smartfonie zużywało się przez miesiąc w Play'u. Po włożeniu karty SIM z Plusa 300MB było już zużyte po tygodniu. Mogłem sobie pozwolić na takie testy bo mam w firmie kilka nieużywanych aparatów. Pięknie podziękowaliśmy Polkomtelowi za współpracę i juz nigdy nie zamierzamy tam wrócić. Też uważam, że jest to najgorszy operator na rynku. Stosuje bardzo wyrafinowane technicznie sztuczki, których zwykły użytkownik nie jest w stanie wypatrzyć analizując cenniki i umowy.
W ten sposób można zbudowac bardzo atrakcyjną cenowo ofertę, która zachęci nic nie podejrzewającego użytkownika do podpisania umowy-cyrografu. Poźniej sie zdziwi, że tak ogromny pakiet danych znika w tak krótkim czasie. No ale cyrograf już podpisał więc biznes się kręci.
Temat jest możliwy do zbadania tylko empirycznie i wymaga czasu. Nie da się tego niestety wyczaić analizując ofertę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwaga na oszustów z PLUSA :) - Internet domowy LTE.
PostNapisane: Cz maja 25, 2017 1:33 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz cze 23, 2016 7:37 am
Posty: 70
Lokalizacja: świętokrzyskie
Radzio, lepiej bym tego nie ujął. Konsultant w salonie Ci nie powie (bo musi sprzedać jak najwięcej), umowa jest niejasna i zawiera wykluczające się zapisy - więc trzeba się w to mega wczytać żeby zrozumieć co to dokładnie znaczy. Konsultant na lini jest wyćwiczony jak ma Cię spławić, reklamacji Ci nie uznają zasłaniając się owymi zapisami umowy, które pozwalają im na wszystko w zasadzie. Choć brzmią niewinnie jak "zapewnienie równego dostępu do usługi dla wszystkich".
NIE dla Polkomtela :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwaga na oszustów z PLUSA :) - Internet domowy LTE.
PostNapisane: Cz maja 25, 2017 1:43 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 23, 2013 11:41 pm
Posty: 494
Lokalizacja: Szczecin
I NIE dla umów. Ja prywatnie tylko pre-paida uzywam od lat. Ja mnie wqrwi obecny operator (bo żadnemu bym nie zaufał) to zmieniam. W firmie też tylko abonamenty na 1 rok biorę. I nie ma się co kusić pozornie tanimi aparatami przy długich umowach-cyrografach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwaga na oszustów z PLUSA :) - Internet domowy LTE.
PostNapisane: N cze 18, 2017 10:15 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lis 22, 2016 5:46 pm
Posty: 16
Trochę analizowałem temat i jedyny internet nielimitowany ( pracuje w domu i ściągam naprawdę duże ilości danych ok 300-400 gb miesięcznie ) to T-mobile dla firm ( dla zwykłych użytkowników już są limity ). Korzystam od 3 miesięcy i jeszcze nie było sytuacji z ograniczeniem prędkości.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwaga na oszustów z PLUSA :) - Internet domowy LTE.
PostNapisane: N cze 18, 2017 1:45 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt gru 21, 2010 8:24 pm
Posty: 280
Lokalizacja: Międzychód
Ja posiadam internet w t-mobile (pakiet max) dla indywidualnych, opłata 80 zł brutto/msc w tej kwocie jest abonament na okres 24msc + rata za sprzęt wliczona w cenę, pakiet bez jakichkolwiek limitów w 3g/lte, wyciagą średnio 50 mb/s, ściągam bardzo dużo, do tego you tube, radio, netflix etc, działa bez zarzutu, raz mi tylko zwolnił do ok 1-2 mb/s to szybko telefon do bok-u ze zjeb**, reset łącza i znowu działał jak dawniej, niższy pakiet za 60 zł brutto posiadał 150GB limitu co też powinno starczyć ale nie chciałem takiej sytuacji, że dzwonię z reklamacją i tekst, że ma Pan zapis ten czy tamten, lepiej dołożyć kilka zł i mieć możliwość reklamacji na pewniaczka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwaga na oszustów z PLUSA :) - Internet domowy LTE.
PostNapisane: Wt lip 11, 2017 11:00 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz cze 23, 2016 7:37 am
Posty: 70
Lokalizacja: świętokrzyskie
maciej_mi teraz to już człowiek mądry po szkodzie :) Ale jak tylko ten Plus sie skonczy to pewnie przerzucę się wlasnie na T-mobile dla firm.
Swoją drogą minął kolejny miesiąc i blokada nie weszła. Więc może jakoś przeżyje do końca umowy (na razie sam sobie ograniczyłem trochę prędkość do 5Mb/s)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uwaga na oszustów z PLUSA :) - Internet domowy LTE.
PostNapisane: Wt lip 11, 2017 12:08 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz cze 23, 2016 7:37 am
Posty: 70
Lokalizacja: świętokrzyskie
Za wczesnie sie pochwalilem. Dzisiaj znow limit :)
http://beta.speedtest.net/result/6445506154.png


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL