Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:37 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: jakie enduro dla wysokiego > 190 cm
PostNapisane: Pn paź 24, 2016 12:32 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
Arkan napisał(a):
ofca234 napisał(a):
ja mam 194 i kupiłem XChallange.

zamierzam podwyższyć kanapę przy okazji przeróbki, w przyszłości obniżyć podnóżki. Podwyższoną kierownicę już mam, ale czuje że to za mało. Na kanapie siedze w miejscu pasażera ;)


Nie istnieje gotowe moto na ten wzrost - nawet r1200gsa ma za nisko kierę i za wysoko podnóżki :-( Wszystko trzeba dostosowywać, albo jazda na stojąco jest w pozycji w skłonie. Zobacz kiere magury ax2 - da Ci dodatkowe centymetry być może bez konieczności montowania podwyższeń, na których obraca kierę podczas gleby. Mi niestety w xt660z sama kiera nie starczyła, ale i tak na amorze skrętu musiała być podwyżka, więc mam i podwyżkę i wysoką kierę. Docenisz możliwość zajęcia neutralnej pozycji na stromych podjazdach.


a ta kiera jest dostępna w rozmiarze 28?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jakie enduro dla wysokiego > 190 cm
PostNapisane: Pn paź 24, 2016 12:46 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
ofca234 napisał(a):
..a ta kiera jest dostępna w rozmiarze 28?


Tak, ja mam 28.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jakie enduro dla wysokiego > 190 cm
PostNapisane: Pn paź 24, 2016 1:42 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lis 02, 2014 1:42 pm
Posty: 302
Mam tez ten problem ,wzrost 194 cm i juz tylko 104 kg ....jak zawsze ze wszystkim najpierw pytam sie czy maja moj rozmiar a potem dopiero patrze czy mi sie dana rzecz podoba:)
Na moto zawsze kiera do góry, maksymalnie , siedzisko do góry ,moto maks do góry, puki co mam trampka który spełnia moje oczekiwania wzrostowe oraz KLR , problem jest przy jeździe na stojąco ,zawsze trochę nie tak jak być powinno , tu zazdraszczam nizszym wzrostem , niżjej srodek ciezkosci ,łatwiej na sotojaka ale jak przyjdzie stanąć i sie podeprzeć girą to ja wygrywam :) koledzy leża ...bo brakuje centymetrów do ziemi :wink: cos za coś...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: jakie enduro dla wysokiego > 190 cm
PostNapisane: Pn paź 24, 2016 2:32 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N kwi 24, 2016 12:02 pm
Posty: 91
Emek napisał(a):
maxiu napisał(a):
A mógłbyś przybliżyć jak zaoszczędziłeś 7 kg na wydechu?

Orginałów jest strasznie ciężki ok 10 kg, Remus którego mam 3 kg

A co do wzrostu X Ch na pewno nie spełni oczekiwań, chyba że się da podnóżki opuścić aż tak mocno, za to z zawieszeniem byłoby prościej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jakie enduro dla wysokiego > 190 cm
PostNapisane: Pn paź 24, 2016 7:21 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt sie 21, 2015 10:56 am
Posty: 184
Lokalizacja: Augustów
Arkan dobrze prawi:
Cytuj:
Nie istnieje gotowe moto na ten wzrost



Ale motocykle enduro łatwo dostosować pod siebie. A np. takie 690e wyjątkowo łatwo :) bo nie trzeba od razu strasznej kasy inwestować a można je łatwo powiększyć „optycznie”

Ja bym nie pytał jakie enduro dla wysokiego, tylko raczej do czego Ci te enduro.
Wszystkie klocowate ok.200kg dobrze radzą po twardym , ale słabo nadają się do zjechania z drogi a na miękkim porażka. Jak szukasz czegoś do latania po asfalcie 140/h na zloty, czy jakieś dalekie zwiedzanie to szukaj kloca z owiewką, do tego ja sobie bym wybrał 990adventure :)
Ale jak lubisz zjechać z równej drogi i przecierać nowe ścieżki, bawić się w terenie, jakieś rajdy turystyczne, wyprawy offem, polatać po piachu, błocie, jakieś podjazdy popróbować to lepiej się sprawdzi lżejsze enduro.
A lekkie uniwersalne enduro (nie mówię tu o exc i innych wyczynowych) to z dzisiaj oferowanych w Polsce …. .. . . tylko ktm690e i bliźniacza huska. ( O czymś zapomniałem? :) )
W każdym terenie bardziej terenowym niż szuter 690e bije te kloce pod każdym względem. (140 kg na sucho)

A z tym podwyższaniem kiery to najpierw trzeba zadać sobie pytanie:
Ile czasu chcesz latać na stojaka? U mnie to ogólnie jest może 5% pomimo, że sporo bawię się poza asfaltem. Mam podniesioną kierę o 5cm i jest to kompromis, bo żebym miał mieć super wygodnie to bym musiał podnieść minimum 15 a wtedy na siedząco by było niezbyt wygodnie. Jak się ma 190 wzrostu i 100kg żywej wagi to trzeba już szukać kompromisów.

Jak chcesz dużo latać na stojąco, to tym bardziej potrzebujesz lekkie enduro :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jakie enduro dla wysokiego > 190 cm
PostNapisane: Wt paź 25, 2016 12:31 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Arkan napisał(a):
ex1 napisał(a):
sprawdźcie najwyższe modele 990 S lub R ze skokiem 265 mm
mogą spełnić wymagania najwyższych :)

znam przynajmniej kilka osób powyżej 192 cm które na tym poginają z uciechą.. :D


rzecz w tym, że wysokość zawieszenie nie zmienia kąta ugięcia kolan na podnóżkach i z tego co pamiętam to mniejszy kąt ugięcia kolan jest na zwykłym dziku...natomiast kiera wyżej jest w Rce. I tak źle i tak niedobrze...


coś musisz źle pamiętać, bo w Rce i Sce masz zupełnie inną wyższą kanapę, w niskiej wersji kanapa jest niska i z wcięciem.

NIkt z wysokich nie narzeka, a wręcz wybiera właśnie te motocykle jako najlepsze dla wysokich


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: jakie enduro dla wysokiego > 190 cm
PostNapisane: Wt paź 25, 2016 10:13 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
ex1 napisał(a):
...coś musisz źle pamiętać, bo w Rce i Sce masz zupełnie inną wyższą kanapę, w niskiej wersji kanapa jest niska i z wcięciem.

NIkt z wysokich nie narzeka, a wręcz wybiera właśnie te motocykle jako najlepsze dla wysokich


Masz rację. Nie wiem czemu tak to zapamietałem. Wszystkie wersje maja taką samą odległość kanapa-pegi. Różnią się tylko wysokością siedzenia wynikającą z różnic w prześwicie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL