Teraz jest Pn maja 13, 2024 1:27 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 65 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Małe autko z możliwościa wjechania w lekki teren
PostNapisane: N paź 20, 2013 6:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
A to nie wiedzialem,ze w 1.6 byly. Sprawdzilem i faktycznie jakies pojedyncze sa na allegro.

ZJ 4.0 ktorym jezdzilem niedawno przez 2 tygodnie palil dookola komina jakies 16 litrow. I to niekoniecznie bardzo delikatnie. Roznica jak dla mnie niewielka.
Moj XJ z 2.5 pali wlasnie realnie kolo 12 litrow LPG.
Ale teraz bralbym bez wahania 4.0

Tak czy inaczej Vitara to fajne autko, ale jak auto nie ma byc na codzienne dojazdy czy dalekie trasy to szedlbym w cos mocniejszego poprostu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Małe autko z możliwościa wjechania w lekki teren
PostNapisane: N paź 20, 2013 6:27 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 5:14 pm
Posty: 1016
Lokalizacja: strzelin/okolica
esi :wink: milo bylo poznac :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Małe autko z możliwościa wjechania w lekki teren
PostNapisane: N paź 20, 2013 6:29 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
Kulka mnie rowniez :D
Na dniach odezwiemy sie do Ryska co i jak :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Małe autko z możliwościa wjechania w lekki teren
PostNapisane: N paź 20, 2013 6:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 5:14 pm
Posty: 1016
Lokalizacja: strzelin/okolica
aaa, jesli sie zdecydujesz , skrzynie masz w cenie :wink:
jutro przyjezdza na sesje i bedzie na wydaniu gdzies pewnie , tablica.pl chyba :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Małe autko z możliwościa wjechania w lekki teren
PostNapisane: N paź 20, 2013 6:59 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
Nam Rysiek mowil ze skrzynie osobno chce sprzedac chyba ze zmienil zdanie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Małe autko z możliwościa wjechania w lekki teren
PostNapisane: N paź 20, 2013 7:15 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 5:14 pm
Posty: 1016
Lokalizacja: strzelin/okolica
przekonalem go :wink:
szkoda zeby poszedl w niepowolane rece :wink:
reszta nalezy do ciebie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Małe autko z możliwościa wjechania w lekki teren
PostNapisane: N paź 20, 2013 9:20 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 06, 2008 8:17 am
Posty: 408
Lokalizacja: WROCŁAW
[quote="Scareguy"]Znam to autko ze zdjęcia, jeździłem nim i nawet motałem przy nim.... :D


Kurcze to dokładnie ta fura, nie spodziewałem się że tutaj ktoś ją zna.

Co do XJ to super gablota, ale tylko 4.0 i tylko ze skrzynią 242...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Małe autko z możliwościa wjechania w lekki teren
PostNapisane: N paź 20, 2013 9:42 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N cze 21, 2009 8:03 am
Posty: 115
Lokalizacja: Łódź
newbie007 napisał(a):
wolly napisał(a):
ktoś Ci już mądrze napisał Panda 4X4 a ja dopiszę kangur 4X4 jeżeli mówimy o ekonomi i lekkim terenie, resztę o spalaniu w terenówkach wsadz między książki powiem tak są to skarbonki bez dna a każdy wyjazd w teren bez strat się odbywa :D ,zaczniemy od porysowanego lakieru i pogiętej blachy po poukręcane półosie itp co kto lubi i jak pałuje . Zadna terenówka nie ma nic wspólnego z ekonomią a ile palą to sam zobaczysz jak kupisz :shock: o serwisie uczciwym nie wspomne ,
Ja osobiście polecam motocykl bo jest większa frajda bynajmniej dla mnie a polski amatorski OFFroad skończył się zaraz za milenium teraz jest wyścig zbrojeń nie mylić z turystyką OFF bo to miejscowy ŁADĄ 2107 lub DACIĄ robi (UK/RO) a 7 tys to trochę mało na zakup czegoś dobrego nie mówiąc ile musisz jeszcze wsadzić żeby jeździło dalej .Comfort też jest względny bo Vitara na kopiach Simexa może i robi w terenie ale na dojazdach to chyba w stoperach trzeba jeździć :D .
Osobiście życzę udanego zakupu i zadowolenia z użytkowania off-wej maszyny , pochwal się później co za nabyłeś


Mylisz sie w tylu miejscach,ze nawet nie wiem gdzie zaczac.
Chyba,ze swoje doswiadczenia opierasz o Land Rovera to zgoda. :mrgreen:
A tak powazniej to xj to naprawde niezly wybor. Jak mowisz,ze nie bedzie dojazdow dalekich ani tras to 4.0 albo 2.5. Obojetnie czy manual czy automat.

.

kolego chyba ty jesteś zauroczony tą marką jeździsz super mocą a przez dwa tygodnie testowałeś prawdziwego tytana mocy /do wagi ZJ 4,0 -to jak by LC8 było z silnikiem od LC4 , życzę sukcesów z DANA 35 ( C-klip) chorym patentem na krzyżakach jak się skończyły AISYNy to i trakcja się skończyła XJ nie jest zły to jest DUPOWUZ SUV a dla ortodoksów najlepszy sprzęt terenowy jeep się skończył kolego na CJ i to tyle w temacie mówimy o seryjnym samochodzie nie wydumce za drugie tyle na sety , zmiany przełożeń w mostach. cherokee był robiony żeby z rodzina dojechać gorszą drogą w góry i z dachu zdjąć canu i popływać a że HO ma 170KM to boruje i jedzie ale ekonomi to tam nie ma 16 lpg to ty pisz na JEEP.org i proszę bez fantastyki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Małe autko z możliwościa wjechania w lekki teren
PostNapisane: N paź 20, 2013 10:13 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
uuuu... emocjonalnie do sprawy podszedles. Nie mialem zamiaru na jakiekolwiek utarczki, ale jak tam chcesz... Na wstepie ciesze sie,ze wiesz lepiej odemnie ile pala moje auta. :mrgreen:
Fanatykiem marki nie jestem zadnym. Wrecz przeciwnie - obsmiewam jeepa z reguly jak mam okazje, fanatyzmu we mnie brak, ale tutaj to dosc optymalne rozwiazanie. Jesli juz we mnie jest mozna mowic o jakims fanatyzmie to raczej w kierunku Nissana. :mrgreen:
Niedorobek w pipach jestem wiecej jak swiadomy, co nie zmienia faktu,ze to calkiem fajne auta.
Polecam tez czytac ze zrozumieniem, bo w pierwszym poscie kolega juz napisal w jaki sposob chce wylkorzystywac auto. Jak wiemy motocykl zasugerowany przez Ciebi juz posiada a skoro pisze ze chce samochod i pisze po co to nie ma chyba sensu sugerowac czegos co tych kryteriow w oczywisty sposob nie spelnia.

Jak juz przy tym ZJcie niesczesmy co sie go tak uczepiles jestesmy... przez te 2 tygodnie przjechalem nawet kilka setek na benzynie i wynik byl jeszcze nizzszy. Ale Ty oczywiscie wiesz lepiej ile pala nasze auta. Jesli juz mialbym skomentowac Twoj beznadziejny przyklad LC8 z silnikiem LC4 to rozumiem,ze cala reszta terenowek na rynku to LC8 z silnikami od komara.
Bo jak nazwac wtedy Patrola, LC, o Disco nie wspomne. Terenowek mam aktualnie 4 sztuki. Mialem kilkanascie. Roznych marek , rocznikow i mocy.

XJ z 2.5 pali mi jak napisalem wyzej, ZJ rowniez jak napisalem. Patrol dlugi Y61 z 2.8 spalanie w trasie zaczyna sie od 14. A Dlugie Y61 z silnikiem v8 6.5t na 2 cale wiekszych kolach (35) pali ~13. Tez czary? :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Małe autko z możliwościa wjechania w lekki teren
PostNapisane: N paź 20, 2013 11:04 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N cze 21, 2009 8:03 am
Posty: 115
Lokalizacja: Łódź
newbie007 napisał(a):
uuuu... emocjonalnie do sprawy podszedles. Nie mialem zamiaru na jakiekolwiek utarczki, ale jak tam chcesz... Na wstepie ciesze sie,ze wiesz lepiej odemnie ile pala moje auta. :mrgreen:
Fanatykiem marki nie jestem zadnym. Wrecz przeciwnie - obsmiewam jeepa z reguly jak mam okazje, fanatyzmu we mnie brak, ale tutaj to dosc optymalne rozwiazanie. Jesli juz we mnie jest mozna mowic o jakims fanatyzmie to raczej w kierunku Nissana. :mrgreen:
Niedorobek w pipach jestem wiecej jak swiadomy, co nie zmienia faktu,ze to calkiem fajne auta.
Polecam tez czytac ze zrozumieniem, bo w pierwszym poscie kolega juz napisal w jaki sposob chce wylkorzystywac auto. Jak wiemy motocykl zasugerowany przez Ciebi juz posiada a skoro pisze ze chce samochod i pisze po co to nie ma chyba sensu sugerowac czegos co tych kryteriow w oczywisty sposob nie spelnia.

Jak juz przy tym ZJcie niesczesmy co sie go tak uczepiles jestesmy... przez te 2 tygodnie przjechalem nawet kilka setek na benzynie i wynik byl jeszcze nizzszy. Ale Ty oczywiscie wiesz lepiej ile pala nasze auta. Jesli juz mialbym skomentowac Twoj beznadziejny przyklad LC8 z silnikiem LC4 to rozumiem,ze cala reszta terenowek na rynku to LC8 z silnikami od komara.
Bo jak nazwac wtedy Patrola, LC, o Disco nie wspomne. Terenowek mam aktualnie 4 sztuki. Mialem kilkanascie. Roznych marek , rocznikow i mocy.

XJ z 2.5 pali mi jak napisalem wyzej, ZJ rowniez jak napisalem. Patrol dlugi Y61 z 2.8 spalanie w trasie zaczyna sie od 14. A Dlugie Y61 z silnikiem v8 6.5t na 2 cale wiekszych kolach (35) pali ~13. Tez czary? :mrgreen:


Cieszę się twoim szczęściem nie wiem ile palą twoje cztery terenówki i powiem Ci zbytnio mnie to nie interesuje tylko nie opowiadaj bajek o normach spalania jeżeli producent zakłada więcej praw fizyki się nie zmieni ale marketing ponad wszystko a na marginesie załóż do y61 mechanika i zmień obuwie a pewnie spali trochę mniej ale sorry znowu się czepiam i pouczam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Małe autko z możliwościa wjechania w lekki teren
PostNapisane: N paź 20, 2013 11:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Ja Ci na sile nie bede udowadniac nic. Ty juz przeciez wiesz. Nawet jak widze lepiej niz producent. :mrgreen:

Ow producent podaje dla ZJta srednie spalanie na poziomie 14 MPG czyli 14,7 litra /100 :mrgreen:
Na trasie okolice 12. Mozesz sobie oczywiscie sprawdzic samemu, chociaz jak znam zycie to i tak wiesz lepiej. Mozesz tez mniej wiarygodne zrodlo przyjac i przejrzec raporty spalania na ktoryms z portali w PL. Na pewno dziesitaki uzytkownikow tez sie nie znaja i nie wedza ile pala ich auta. A to,ze wpisuja wlasnie okolice 16-17 litrow to pewnie zbieg okolicznosci.

Uwielbiam internetowych klawiszocow. :mrgreen:

Mechanik do Y61 jest ciezszy niz elektryk, ktorego mam. :mrgreen:
Obuwia tez nie widze sensu zmieniac, ale dzieki za troske.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Małe autko z możliwościa wjechania w lekki teren
PostNapisane: N paź 20, 2013 11:45 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N cze 21, 2009 8:03 am
Posty: 115
Lokalizacja: Łódź
newbie007 napisał(a):
Ja Ci na sile nie bede udowadniac nic. Ty juz przeciez wiesz. Nawet jak widze lepiej niz producent. :mrgreen:

Ow producent podaje dla ZJta srednie spalanie na poziomie 14 MPG czyli 14,7 litra /100 :mrgreen:
Na trasie okolice 12. Mozesz sobie oczywiscie sprawdzic samemu, chociaz jak znam zycie to i tak wiesz lepiej. Mozesz tez mniej wiarygodne zrodlo przyjac i przejrzec raporty spalania na ktoryms z portali w PL. Na pewno dziesitaki uzytkownikow tez sie nie znaja i nie wedza ile pala ich auta. A to,ze wpisuja wlasnie okolice 16-17 litrow to pewnie zbieg okolicznosci.

Uwielbiam internetowych klawiszocow. :mrgreen:

Mechanik do Y61 jest ciezszy niz elektryk, ktorego mam. :mrgreen:
Obuwia tez nie widze sensu zmieniac, ale dzieki za troske.


Kolego więc tak nie wiem dlaczego myślisz o windzie ja miałem na myśli pompę wtryskową ( waga prawie taka sama ale może się nie znam fakt dochodzi jeszcze linka ) terenówek nigdy nie miałem w terenie też nie jeżdżę bo szkoda a motory oglądam tylko w salonach i na folderach
a co do klawiszowców to pierwsze lepsze http://www.autocentrum.pl/spalanie/jeep/grand-cherokee/i/
i to by było na tyle z mojej strony bo zaśmiecamy tylko temat ZYCZĘ powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Małe autko z możliwościa wjechania w lekki teren
PostNapisane: N paź 20, 2013 11:59 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
W obecnym mam standardowa. Mechanika tez mialem w poprzednim krociaku. Nic specjalnego. A skrecic dawke na pompie to zadna sztuka, bo wtedy nie jedzie jak trzeba - jesli wogole w Patrolu dlugim ze starndardowym niedlubanym silniku mozna mowic o dynamice ;)

A link bardzo ladny... I co tam jest napisane ?
Pierwsza wersja 190KM 93-99 roku - 35 opinii ze srednim spalaniem Pb <werble> 16l/100 ! :mrgreen: wiec zadziwiajaco podobnie do mojego wyniku. :mrgreen:

Ale masz racje. Off topic masakryczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Małe autko z możliwościa wjechania w lekki teren
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 12:14 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
Panowie nie ma sensu sie sprzeczac. Do moich zastosowań tak duże auto jest przerostem formy nad treścią. Po drugie decyzja zapadła ze kupujemy Vitare 1.6. Żaden demon nie jest mi potrzebny. Mam juz kata :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Małe autko z możliwościa wjechania w lekki teren
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 6:39 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Automat? Blaszak?

Gratulacje. Bedzie jezdzic na pewno.
Z ta przpychanka to chodzilo mi tylko oto ,ze ciekawi mnie skad co niektorzy wiedza lepiej niz ile paliwa leje z dystrybutora. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 65 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL